Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Tellallar yine sahneye çıktı!
Alt 27.07.2011, 16:14   #1
Yusuf Çevik
Usta Yiğido

Yusuf Çevik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

778 Mesajına 1.676 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 777 Yusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yok
Standart Tellallar yine sahneye çıktı!

Futbol Federasyonunun liglerin başlama tarihinin bir aydan fazla ileri atmasından sonra, TFF Etik Kurulu henüz iddianameleri bitirmemiş olmalarına rağmen felaket tellalları ortaya çıkmaya başladı. Kimisi “ Lig maçlarının ertelenmesi demek Sivasspor ve diğer takımların küme düşmesi demektir.” Kimisi de biraz daha ileriye giderek “ Sivasspor'u düşürecekleri gibi, alt ligde de en az eksi 30 puanla başlatırlar” gibi görüşler belirtiyor. Bunların aralarında ne yazık ki Sivaslı'da (!) var. Aslında bunu söyleyenler kuralı, yasayı, iddianameyi bildiğinden filan söylemiyor, bunlar içindeki kini, nefreti kusuyor! Dahası böyle olmasını temenni ediyorlar,onu da ihtimallerden birisiymiş gibi göstermeye çalışıyorlar..Bu tür senaryoları (temennileri)Sivaslı olmayan birilerinin yapmasını bir yere kadar normal karşılamak lazım,ama Sivaslı olduğunu iddia edenlerin felaket tellallığı yapmaları gerçekten düşündürücü..

Hani bir söz vardır “Bir adama kırk defa deli dersen deli olur” diye. Sivasspor'un en tepesindeki insan “Maç satan karısını satar” diyecek kadar kendinden emin konuşuyor, ama her zaman bardağın boş tarafını görmeyi alışkanlık haline getirmiş olanlar, basına yansıyan ve henüz doğruluğu ispat edilmemiş iddialara inanıyor. Bunlar “Nasıl görmek istiyorlarsa öyle bakan” tiplerdir. Yaptıkları da bu zaten.

Ya bir durun bakalım, TFF'nin Etik kurulu iddia edilen dosyaları bir okusun da görelim neyin ne olduğunu.

Bu şike operasyonu başlandığında da söyledim, yine söylüyorum. Başkasını ve futbol dışı olayları bilmem! Ama kendim gibi inandığım birisi var o da Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'dır. Kendisinin de sürekli avukatlar ve ziyaretçiler vasıtasıyla söylediği gibi Sivaslıyı mahcup edecek hiçbir oluşumun içerisinde olacağını düşünmüyorum.

Yüce Türk adaleti, bugün olmazsa yarın bütün gerçekleri ortaya çıkaracaktır.
Yusuf Çevik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı Yusuf Çevik'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Tellallar yine sahneye çıktı!
Alt 27.07.2011, 16:21   #2
Çılgın Türk
Usta Yiğido

Çılgın Türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

611 Mesajına 1.051 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 658 Çılgın Türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Tellallar yine sahneye çıktı!

Alıntı:
TFF Etik Kurulu henüz iddianameleri bitirmemiş olmalarına rağmen
Etik kurulu iddianame yazmaz, iddianemeyi savcilar yazar
Etik kurulu sadece rapor verir.

Alıntı:
Başkasını ve futbol dışı olayları bilmem!
Futbol disi olaylar yüzünden zaten davada gizlilik karari var.
Sike olaylari icin gizlilik kararina ihtiyac yoktu.
Çılgın Türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.07.2011, 17:01   #3
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 620 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

[QUOTE=Çılgın Türk;734135]Etik kurulu iddianame yazmaz, iddianemeyi savcilar yazar

Bende böyle anladım ama aptullah abiyi aradım sordum,bana "Bende biliyorum etik kurulunun iddia name yazmayacağını,onlar iddimane okuyup ona göre karar verecek,bende okumayı henüz bitirmediklerini kasttettim ama siz öyle anlamışınız"dedi.
Ayrıca sivaslı olduğunu söyleyen,ancak sivassporun kuyusunu kazmaya çalışıp başkana ihanet edeni çok ısrar ettim söylemedi,sadece "basının içinde" dedi.
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.07.2011, 17:09   #4
Çılgın Türk
Usta Yiğido

Çılgın Türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

611 Mesajına 1.051 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 658 Çılgın Türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

[QUOTE=favori58;734141]
Alıntı:
Çılgın Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Bende böyle anladım ama aptullah abiyi aradım sordum,bana "Bende biliyorum etik kurulunun iddia name yazmayacağını,onlar iddimane okuyup ona göre karar verecek,bende okumayı henüz bitirmediklerini kasttettim ama siz öyle anlamışınız"dedi.
Ortada yazilmis iddianeme yok dolayisi ile Etik Kurulu iddianemeyi falan okumayacak. Etik Kurulu Savcilik tarafindan teknik takip esnasinda elde dilenen delilleri, polis ve savcilikta verilen ifadelerini okuyacak/bakacak/dinleyecektir. Butün bunlari yaptiktan sonra bir rapor verecektir.
Rapor aynen su sekilde olacaktir: A takimi sike yapmistir küme düsürülemeli, B takimi tevsik yapti küme düsürülmeli C takimi tevsik girisiminde bulundu küme düsürülmeli A yönetici sike yapmistir 3 yil hak mahrumiyeti verilmesine vs. vs.
Ya da söyle bir rapor verecektir: Inceleme sonucu maclarda sike ve tevsik yapilmadigi anlasilmistir.
Çılgın Türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.07.2011, 17:36   #5
mexsis
Acemi Yiğido

mexsis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

36 Mesajına 69 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mexsis ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Etik kurulunun degerlendirmesi baglayici degildir, bircok kisi bunu bilerek gözden kaciriyor. Onlarin aciklamalari sadece tavsiye niteliginde olabilir. Bilmeyenler yasalari incelesin, malum cahil spor adami ve baskanlar cok, tabi gazeteci gecinen cahillerde cabasi..
mexsis isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.07.2011, 17:43   #6
Metal Gear
Usta Yiğido

Metal Gear - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

727 Mesajına 1.433 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 Metal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISI

[QUOTE=favori58;734141]
Alıntı:
Çılgın Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Ayrıca sivaslı olduğunu söyleyen,ancak sivassporun kuyusunu kazmaya çalışıp başkana ihanet edeni çok ısrar ettim söylemedi,sadece "basının içinde" dedi.
Zaten Aptullah Abinin dili hiç sürçmez hep biz yanlış anlarız.
Metal Gear isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Metal Gear'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 27.07.2011, 18:13   #7
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 889 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

İki nokta çok önemli. Basının içinde ( özellikle yerel basında ) iki kişiyle görüştüm. Adamların umurunda değil sanki Sivasspor. O kadar rahatlarki hayret ettim. Onları bilmem ama Sivasspor'un başına birşey gelirse benim dünyam kararır resmen.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.07.2011, 19:33   #8
kolukisa
Yiğido

57 Mesajına 81 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 583 kolukisa COK SEVILEN BIR KISIkolukisa COK SEVILEN BIR KISIkolukisa COK SEVILEN BIR KISIkolukisa COK SEVILEN BIR KISI

ne yazik ki kurunun yaninda yasta yanar,birileri kirli ellerini soktu sahaya kardesim madem sike vardi sözde tespit edildide nicin zamaninda müdehale edilip diger lerinin önune gecilmedi,bu durumda olayi sorusturan svcilar ve polislerde suclu,suca zamaninda müdehale etmemekle sucun islenmesine sebebiyettten,ayrica bu GS'lilardan niye bahsedilmiyor,bunlarla ilgili ismi bir supe yok,adaletin kestigi parmak acimaz ama gercekten kesilmesi gerekiyorsa,beyler bu isin suyu cikti Sivassporun akibeti ne olacak.Ayrica habercilik adina bilgi toplayip kamuyla palasiyoruz diyen kendi ayni zaman da hukuk adami yerine koyan,o gazeteci bozuntulari ile köse yazarlarinida bu vesileyle kiniyorum,hem yuzlerce dosya ve delilden bahsedeceksin,bunlari hicbirini icerigini tam olarak bilmiyeceksin hemde ahkam keseceksin,eger biliyorsanda asil cete sensin cünkü sorusturma asamsinda bilgilere iki sekilde ulasilir ya savci kendisi verir buda suc,yada bir cete bunu söyle veye böyle bir sekilde ele gecirir,kahrolsun ceteler,hollanda'dan selamlar,Temiz bir Türkiye icin haydi herkez elele....
kolukisa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.07.2011, 20:18   #9
sandal5877
Yiğido

sandal5877 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

52 Mesajına 102 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 sandal5877 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

bu alemde şerefsizmi arıyosun olmaz olsun öyle bir sivaslı varsa..
Alt 27.07.2011, 20:20   #10
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

ABDULLAH YİĞİTİN dediği gibi maalesef sivassporun küme düşmesini çoktandır isteyen sivaslı olmayanları anlıyoruzda sezon ortasında gs bjk fb ile oynadığımız maçlarda sivas kümeye diye bağıranları sivaslı geçinen dallamaları anlamıyorum henüz ortada kesinleşmiş bir suç yada ceza yok şimdiden bazı çevreler herkesi küme düşmeye alıştırmaya çalışıyor sivassporun bu taraklarda bezi olmaz basınımıza gelince ...........
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 58MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
çıktı, sahneye, tellallar