Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi? > Köşe Yazarları

Köşe Yazarları Köşe Yazarları

Seçenekler Arama Stil

Anlayana !..
Alt 05.03.2012, 09:02   #1
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 867 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt
Standart Anlayana !..

Anlayana !..
2012-03-05

Abdullah YİĞİT

Şer gibi görünen bazı olaylarda hayır vardır derlerya, bu şike davasından sonra gelişen olaylar Sivasspor’un ve onun Başkanı Mecnun Otyakmaz’ı beklide dahada güçlenmesine vesile oldu.Başından beri Başkan Mecnun Otyakmaz’ın suçsuzluğuna inanan Sivaslı’lar,cumartesi ve Pazar günü bunu bir kez daha göstermiş oldu. Yaklaşık 8 ay aradan sonra Sivas’a ilk defa gelecek olan Mecnun Başkan havaalanında karşılamak için sabahın erken saatlerinden itibaren şehirde ayrı bir heyecan göz çarptı. Araçlarını Sivasspor bayrakları ve Mecnun Otyakmaz posterleriyle süsleyen Yiğidolar,yer yer iki metreyi bulan ve gözün gözü görmediği tipiye rağmen havaalanına akın etti.20 civarında otobüs ve onlarca özel aracın hazır geldiği karşılama uçağın inememesi sonucu yapılamadı,ancak burada asıl önemli olan Sivas halkının verdiği mesajdı.

Hazır yeri gelmişken,bu organizeye destek veren Sivas Belediyesi’ne Başkan yardımcıları Orhan Demirok ve Yılmaz Uysal ile,Esnaf Odaları Başkanı Beşir Köksal’a Şoförler odası başkanı Mustafa Toy’a,Muhtar Derneğine,Huzur ve Sivas Tur’a bütün Yiğidolar adına teşekkür ediyorum. Gerçekten çok iyi bir sınav verdiler. Tabi bu arada gözlerimiz TSO’yu ve onun Başkanı Osman Yıldırım’ıda aramadı değil!

Bir gün gecikmeli yapılan dünkü karşılamada,son derece güzel sahneler vardı. Baştada dediğim gibi,Sivaslı’nın takıma ve başkanlarına nasıl sahip çıktığını ve inandığını herkes gözleriyle gördü.
Başkan Mecnun Otyakmaz dünkü konuşmasına başlarken,bir gün önce havaalanına gelip üşüyen taraftarlara üzüldüğünü söyledi. Bende buradan diyorumki,sayın Başkan, senin yönetiminde Sivasspor’un geldiği yer ortada,üstelik birde 8 ay gibi uzun bir süre ceza evinde kaldın. Senin bu çektiklerinin yanında bizlerin havaalanında 2-3 saat beklemesinin lafı mı olur?

Tekrar hoş geldin yuvana..,.Sivaslı seni seviyor,sana güveniyor,bunu sende gözlerinle gördün! Onun içinde, gavura kızıp oruç yemeyi gibi bir şeyleri aklının ucundan bile geçirme. Ne demek istediğimi sen çok daha iyi anlarsın değerli başkan..

HÜRDOĞAN
Cevap: Anlayana !..
Alt 05.03.2012, 09:26   #2
sivasmivas
Yeni Yiğido

7 Mesajına 13 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 sivasmivas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Anlayana !..

MECNUN BAŞKAN ÇOK YAŞA...!

Önceki yazılarımda yazmıştım Mecnun Başkan’a yapılan vefasızlığı… Ve bu şehrin herkesi küstürdüğü gibi günün birinde Mecnun Otyakmaz’ı da küstüreceğini.

Mecnun Başkan cezaevinde geçirdiği 8 ay da acaba ne kadar sahip çıkabildik? Ne kadar destek olduk? Hiç olamadık! Hadi bizi geçin, iyi gününde yanında olan yüzlerce yakın insan, yüzlerce şak şak yapan insanlar dahi onu yalnız bıraktı. Mecnun başkan bunların hepsini bir kenara yazmıştır tabi ki. Cezaevinden hiç çıkmayacak sananlar, “Şimdi dualarımız kabul oldu, adalet tecelli etti biz hep yanındaydık, iyi ki varsın Mecnun başkan çok yaşa” diyen yalancılaradır sözüm.

Biz Sivasspor’u Mecnun Otyakmaz ile sevmedik mi? Uyuyan koca bir devmiş Sivasspor… O devi Mecnun başkan uyandırmadı mı? O devi, büyük bir marka yapmadı mı? Tarihinde ilk defa 1.lige, büyük bir hayal olarak gördüğümüz Avrupa kupalarına taşımadı mı? Arsenal’i Sivas’a, 4 büyükleri de dize getirmedi mi, o yıllarda Sivas esnafı daha çok kazanmadı mı? vs vs diyerek daha birçok gerçekleri yazabiliriz.

Sivasspor ile bu memlekete heyecan gelmiştir, hafta sonları babalar çocuklarının elinden tutarak maça gitmiştir. Stadyumun yolunu bilmeyenler vardı bu memlekette, binlerce insan futbol kültürünü öğrendik.

Fenerbahçe’nin yarısının yarısı kadar olamadık, en azından her hafta reklam olsun diye deplasmana otobüsler kaldıran firmalar ya da şahıslar, başkanın ziyaret günlerine ya da duruşma gününe birkaç otobüs kaldırıp taraftar götüremezlermiydi? Mecnun Başkan o gece serbest kaldığından binlerce Sivaslıyı karşısında görseydi kötümü olurdu? İstanbul’daki birkaç tane Yiğido olmasa başkanın kapısını çalan olmayacaktı.

Mütevazı ve onurlu duruşu ile birçok şehir takımının imrenerek baktığı ama bizim kıymetini bilemediğimiz Mecnun Başkan, şike davasıyla cezaevine konduğu o günden serbest bırakıldığı güne kadar, biz sevgimizi, borcumuzu ödeyemedik o nedenle kimse ahkâm kesmesin, kimse yanındaydık demesin, çünkü biz bunları görmedik arkadaşım. Dua edelim Mecnun Başkan bu şehre küsmemiş olsun, “Küserse küssün” diyenlerde var biliyorum. Onlar bu şehrin bir adım ileri gitmesini istemeyenlerdir, bunu da biliyoruz. Ancak dua ve kemik meselesi, bunu da onlar çok iyi biliyor.

Mecnun Otyakmaz, adını bu şehrin sayfalarına altın harflerle yazdırmıştır, kimse bunu silemeyecek. Ancak Mecnun başkan da günün birinde arkasını dönüp baktığında Sivasspor’ da geçirmiş olduğu yıllara üzülmek ve “Sivas için hayatımızı mahvetmişiz, yazık etmişiz değmezmiş” demek yerine “İyi ki yapmışım, bu şehir, bu insanlar buna layık, hakkım helal olsun” diyebilsin.

Sözün kısası ve özeti madem bugüne kadar bunu yapamadık, bundan sonra yapalım. Yaklaşık bir yıl sonra Cumartesi günü Mecnun Başkan Sivas’a gelecek. Mecnun Başkan’ın bu kadar uzun bir aradan sonra gerçekleşecek bu buluşma için çok heyecanlı olduğu söyleniyor. Bu büyük buluşmada binlerce Sivaslı orada olmalı. Pazartesi akşamı da Galatasaray maçında Türkiye’nin gıptayla izleyeceği bir “Geçmiş Olsun, Hoş Geldin Mecnun Başkan” gösterisi yapılmalı.

Ve bugün olmuş hala “Bana yapılanlar için hakkımı helal edebilirim, ancak Sivasspor ve Sivas için yapılanlara asla” diyen Mecnun başkanın sevdalısı olduğu Sivasspor’da başkanlığa devam edeceğine inanan ve ısrarla isteyen birisi olarak şunu da tahmin ediyorum ki; Yeni dönemde nasıl ve kimlerle bu yolda yürüyeceğinin muhasebesini yapmıştır.

Son sözüm Mecnun Başkan’a; Hz Mevlana ne güzel söylemiş:

Mücevherden sarraflar anlar ancak, başkası bilmez
Ne fark eder ki kör insan için, elmas da bir camda,
Sana bakan bir kör ise, sakın kendini camdan sanma.

Ne kadar anlamlı bir şiir. Bir insanın neden büyük olduğunu anlamak zor değil. Herkesin var olan kıymetini ancak değeri anlayabilecek yapıda insanlar anlar. Eğer bir insan değerin değerini anlayamıyorsa yaratılan şeylerin büyüklüğünü de anlayamaz. Önemli olan, nelere değer verdiğin ve neleri önemsediğindir. Her şeyi ona göre duyar, görür ve hissedersin. “Burnu koku almayan bir kişiye gül kokusu da pislik kokusu da birdir” diyor Hz. Mevlana. Bir şeyin değerini anlamak için çok şey gerekmez. Altın yere düşse de değerini kaybetmez. Ama tenekeyi ne kadar parlatsan da çeyrek altın etmez. Boşa demiyorlar: “Altın gibi kalbin olsa da neye yarar, ayarın düşük olduktan sonra.”

“Sana ne oluyor” diyenlere de bir sözüm var tabi ki…

Kardeşim dik duracaksın, onurlu olacaksın, yanardöner olmayacaksın “Biz o büyük insanın iyi gününde de yanında değildik, kötü gününde de yanında olmasak bize kimse çok görmez, ama siz sadece iyi gün dostusunuz, işte farkımız budur”…

Ne demiş şair “Düşmanın attığı taş bizi incitmez ama halden anlayan bir dostun attığı gül bile bizi incitir, canımızı acıtır.”

Ünal TORUN / Gazeteizci
sivasmivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sivasmivas'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 05.03.2012, 09:56   #3
izmirliyigido
Gast

BÜYÜK YİĞİDO'ya yapılan vefasızlığı asla kabullenmiyorum bende. Kendi canından daha önemli saydığı SİVASSPOR'umuz için herşeyi göze alan Mecnun başkana yaptığımız bu karşılama yeterli diyorsanız benim de söyleyecek sözüm yok.

Başkana, yeteri kadar ilgiyi gösteremedik kanaatindeyim. Hiç olmazsa maçta, milyonların gözü önünde onu ne kadar sevdiğimizi, onu kadar özlediğimizi gösteren pankartlar, dövizler, bayraklar açalım, stadı inletelim. Başkana sahip çıktığımızı tezahüratlarla haykıralım. G.Saray'ı yenelim ve galibiyeti BÜYÜK YİĞİDO'ya hediye edelim.

Eğer ki Mayıs ayındaki Kongrede aday olmazsa SİVASSPOR'un yandığının resmidir. Onun yokluğunda kulübe sahip çıkılsa da, davaya sahip çıkılmadı. Eğerki bazı yöneticiler ve RIZA ÇALIMBAY olmasaydı, şu anda AnkaraGücü'nün yerinde olabilirdik.

Ama biz gerçektende suya atılan taş gibi halka halka olduk, her halka sevgi halkası oldu büyüdü. Ortada ise hep o halkayı meydana getiren SİVASSPOR ve MECNUN ODYAKMAZ vardı. Ama bunu kimselere gösteremedik.

Hiçbir şey için geç değil. Maça daha var. Takıma bu akşam sahip çıkalım. BÜYÜK YİĞİDO'ya sevgimizi gösterelim, tüm TÜRKİYE'ye haykıralım.Mecnun başkanı etkileyelim. Ve desin ki; "Ben bu insanları nasıl yarı yolda bırakabilirim? Beni bu kadar seven insanları yüz üstü bırakamam. O halde devam edeceğim" desin..

.
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.03.2012, 11:07   #4
calipso
Usta Yiğido

426 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 659 calipso FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

son cümle yazının en önemli bölümü gerçekten.. Türkiyenin en iyi yönetilen borçsuz harçsız takımıyız..bizi buralara getirip gitmek yok daha yapacak çok iş var
calipso isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.03.2012, 11:14   #5
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 749 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft

mecnun başkan dışında mevcut yonetımde baskanlık yapacak kımse yok,
infial§ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.03.2012, 11:47   #6
burak58as553
Usta Yiğido

burak58as553 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

550 Mesajına 1.071 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 660 burak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekanntburak58as553 ist jedem bekannt

Mecnun başkan bıraksa bile biz izin vermeyiz..
burak58as553 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.03.2012, 12:46   #7
üçyıldız58
Usta Yiğido

562 Mesajına 1.236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 üçyıldız58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hem havaalanındaki organizasyona katıldım hemde dün kulupdeki organizasyona
kelimenin tam manasıyla hayal kırıklığıydı ikiside
benim gözlemim şuydu kulup yöneticilerimizde bir soğukluk vardı
üçyıldız58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.03.2012, 14:30   #8
sivasmivas
Yeni Yiğido

7 Mesajına 13 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 sivasmivas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

onlar başkan biz olak ıstedıler zaanımca azız yıldırım çıktıgında dunyayı ayaga kaldırcaklar organızasyonla bakın gorcezzz.ozaman utanır belkı yonetım
sivasmivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.03.2012, 16:42   #9
calipso
Usta Yiğido

426 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 659 calipso FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sivasmivas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
onlar başkan biz olak ıstedıler zaanımca azız yıldırım çıktıgında dunyayı ayaga kaldırcaklar organızasyonla bakın gorcezzz.ozaman utanır belkı yonetım
bence en az 5 yıl var o dediğine
calipso isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.03.2012, 08:11   #10
OzkanBaskan
Yiğido

OzkanBaskan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

142 Mesajına 236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 OzkanBaskan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Bazı gazeteci arkadaşlarımızı tenzi ederek yazıma başlamak istiyorum..

Artık memleketin herhangi bir gazetesinde köşe yazarı olmak için eğitim almanız ya da yazacağınız konu hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmanıza gerek yok..Ben gazetenizde çalışmak istiyorum dediğinizde en fazla 1ay sonra sanırım köşe yazarı yapıyorlar..Saygın olan bu mesleği bu kadar basitleştirmemek ve her yoldan geçeni düzgün 2 cümle kuruyor diye gazete küpürlerinde yer vermemek gerekiyor..Bu meslek bu kadar basite indirgenmemeli..

Oturduğunuz yerden yazmak çizmek o kadar kolay ki ama iş icraata geldiğinde bir elin beş parmağını geçmiyorsunuz..Yapmış olduğunuz kutsal bir meslek canınız sıkıldığında ya da yazdığınız konuyla hiç alakanız dahi olmadan ben bir kaç kişiye şuradan bir gönderme yapayım ya da birilerinin maşası olup yazıyım düşüncelerini bırakın bırakın ki bizimde gazetelerimizin değeri artsın okunur hale gelsin..

Diyeceğim şudur futbol topunu görse bomba diye kaçanların futbol ya da Sivasspor üzerinden yazı yazıp şirin görünmesine gerek yok herkes kendi dalında devam etmeli belki iyi bir yazar olabilirsin ama iyi bir Sivasspor yazarı olamazsın Sivassporu futbolu ve yazdığın konu hakkındaki kişileri iyi tanıman ve bilmen gerekir onun için sizi aşan konulara girmemelisin..

Bir Abdullah Yİğit ya da Kemal Çağlayan olmak kolay değil!!
OzkanBaskan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
anlayana