Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Süperlig > Milli Takım Hakkında

Milli Takım Hakkında Milli Takım Hakkında Yorumlar

Seçenekler Arama Stil

TÜRKİYE/Moldova Maçı Tahmin ve Yorumları
Alt 07.10.2006, 21:40   #1
CAGLAYAN
Usta Yiğido

CAGLAYAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

34 Mesajına 72 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 893 CAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart TÜRKİYE/Moldova Maçı Tahmin ve Yorumları

TÜRKİYE/Moldova Maçı Tahmin ve Yorumları

Stat : Frankfurt Commerzbank Arena Stadı
Hakemler : Nicolai Vollquartz, Torben Jensen, Henrik Sonderby
Zaman : 11.10.2006
Saat:21:00

TAHMINIM:

TÜRKIYEM :2

Moldova : 0
CAGLAYAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
--->: TÜRKİYE/Moldova Maçı Tahmin ve Yorumları
Alt 07.10.2006, 21:56   #2
Deer-Talk
Acemi Yiğido

Deer-Talk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3 Mesajına 8 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Deer-Talk isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart --->: TÜRKİYE/Moldova Maçı Tahmin ve Yorumları

Türkiye (3) Moldova(2)
Deer-Talk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
-->: TÜRKİYE/Moldova Maçı Tahmin ve Yorumları
Alt 07.10.2006, 22:00   #3
argani_58
Yiğido

3 Mesajına 6 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 672 argani_58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart -->: TÜRKİYE/Moldova Maçı Tahmin ve Yorumları

turkıye :2
moldova :0
bu macı alırız mac bızım
argani_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.10.2006, 22:37   #4
yigido_furkan
Usta Yiğido

yigido_furkan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

226 Mesajına 403 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 835 yigido_furkan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

TÜRKİYE:4
MOLDOVA:0
eger erken bi gol atarsak cok farklı olur
yigido_furkan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.10.2006, 22:45   #5
CÜSSKB-Aynur
Usta Yiğido

CÜSSKB-Aynur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

64 Mesajına 176 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 994 CÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz sein

Türkiye 2
Moldova 0
--------------------------------
Alt 07.10.2006, 23:16   #6
sivasli_boy
Yiğido

sivasli_boy - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

29 Mesajına 47 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 sivasli_boy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

TÜRKİYE :2
MOLDOVA:1 BU ARADA YUNANİSTAN NORVECİ 1-0 YENDİ :(
Alt 07.10.2006, 23:56   #7
1967_CLUB_ÖZGÜR
YASAKLI ÜYE

1967_CLUB_ÖZGÜR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

17 Mesajına 20 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 1967_CLUB_ÖZGÜR FAZLA SÖZE GEREK YOK1967_CLUB_ÖZGÜR FAZLA SÖZE GEREK YOK
Daumen hoch --->: TÜRKİYEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

TAHMINIM:

TÜRKIYE

3

Moldova

1
1967_CLUB_ÖZGÜR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.10.2006, 00:08   #8
melih1
Tecrübeli Yiğido

melih1 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6 Mesajına 8 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 697 melih1 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

farklı kazanırız..
tabı sabrının ve hakanın yerıne her hangı bırısını koyarsak.yoksa bu iki kalitesiz adamla iş olmaz
melih1 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.10.2006, 00:51   #9
aykut-akay
Usta Yiğido

aykut-akay - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

67 Mesajına 121 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 808 aykut-akay FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

BEN TÜRKIYE--2::1--MOLDOVA DIYORUM
aykut-akay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.10.2006, 17:21   #10
CAGLAYAN
Usta Yiğido

CAGLAYAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

34 Mesajına 72 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 893 CAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORCAGLAYAN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

A Milli Takım Moldova maçı hazırlıklarını sürdürdü

Almanya'nın Frankfurt kentinde kamp yapan A Milli Takım, Moldova maçı hazırlıklarını sürdürüyor.

Basına açık gerçekleştirilen antrenmanda, gazetecilerin sorularını yanıtlayan milli futbolcu Tuncay, takım için mücadele ettiğini ve iyi olmak zorunda olduğunu söyledi.

Tuncay, şöyle dedi:

''Gol atmak güzel, ama önemli olan takımın başarısı. Attığım goller önemli değil, takımın kazanması önemli. Orta sahamız çok genç, bu yüzden de çok koşuyoruz. Gençler çok olduğu için ben de o hırsla koşuyorum. Mücadele etmek için sahaya çıkıyorum. Macaristan maçında istekli ve arzuluyduk ve sonuçta kazanmak zorundaydık. Sahaya çıkan her futbolcu kazanmak için çıkar. Hedefimiz 2008. Hakan Şükür abim benim kendime örnek aldığım Türk futbolunun gelmiş, geçmiş en büyük oyuncularından biri. Onunla ilgili bir yorum yapmak benim haddim değil. Konuştuğumuz isim Hakan Şükür.''

Macaristan maçında defansta başarıyla görev yapan Servet Çetin de, ''Ben nerede olursa olsun elimden geleni yapıyorum. Türkiye'de çok iyi defansif futbolcular yetişiyor, ancak bazılarının kıymeti takımlarında bilinmiyor. Milli Takım'da çok iyi bir defans kurgusu var. Fenerbahçe'den ayrıldığım için kırgın değilim. Nasip ve kısmetim buymuş. Edu ve Lugano'ya zaman verilmeli. Çünkü Fenerbahçe her futbolcuyu almaz, kaliteli oldukları için alındılar'' dedi.

-RÜŞTÜ: ''13 YILDIR HEP KÖTÜ TAKIMLARLA MI OYNADIK''-

Soruları yanıtlayan kaleci Rüştü ise maçın dönüm noktasının Gökdeniz'in pozisyonu olduğunu ifade ederek, ''Eğer o gol olsaydı, sanki maçı 5'e 2 ortada sıçan gibi oynardık'' dedi.

Rüştü, şunları kaydetti:

''Onların attığı frikikte top elime değdi. Topu ben çıkardım, ben kurtarmasaydım gol olacaktı. İnsanlar maçı nasıl izliyorlar hayret ediyorum. Hedefimiz üç maçta 9 puandı. Macaristan maçı kolay değildi, Moldova maçı da zor geçecek. Şartlar ne olursa olsun kazanacağız. Şu unutulmamalı, hem Malta maçında hem de Macaristan maçında rakip kim olursa olsun pozisyon vermedik. Takım defansta iyiye gidiyor, ofansta biraz sıkıntılarımız var, o da zamanla aşılacak.

Benim 13 yıllık milli takım kariyerim var 111 kez oynadım. Her maç sonrası, oynadığımız her takım için 'kötü takımdı, kötü günündeydi' denildi. Danimarka ile oynarken de böyle yazıldı, Brezilya ile oynarken de böyle yazıldı. Bazı insanların bazı gerçekleri görmesi lazım. 111 maç ve 13 yıldır hep kötü takımlarla mı oynadık. Gerçekler görülmeli. Artık saha içerisinde isimler değil mücadele edenler ön plana çıkıyor. Bunun en güzel örneği Yunanistan ve İtalya. Alınan galibiyetin anlamı belirtilmeli. Macar takımını ilk kez kendi evlerinde yenmişiz, bu çok önemli. Onlarla bir hazırlık maçı yapmışız yıllar önce ve bu maçı kazanmışız, 40 gün bu maç konuşulmuş. O yüzden bu maçın kıymeti bilinmeli. Türk futbolu iç açıcı durumda değil. Kulüp takımları da aynı durumda. Üst düzey başarılar bu yüzden çok fazla elde edilemiyor. Oynayan da oynamayan da buraya geliyor. Beklentiler çok farklı. Buraya gelen kendini milli takıma vermeli. Herkes reyting uğruna haber yapıyor. Biz bu ülke futboluna hizmet ediyoruz ve kanımın son damlasına kadar göreve hazırım, bırak derlerse bırakırım. Bu forma benim tapulu malım değil. Bunu kimse sorun etmemeli. Bu takım bizim büyük başarılar elde ettiğimiz takım gibi. Yaşça çok genç ve birbirine yakın bir jenerasyon.''
Milli takımın bir diğer Fenerbahçeli oyuncusu Mehmet Aurelio ise milli takımda kendini hiç yabancı gibi hissetmediğini belirterek, ''Herkes bana çok yakın davranıyor. Milli takım benim en büyük hayalimdi. Fatih hocaya çok teşekkür ediyorum, beni milli takıma aldığı için. Beklentilere cevap vermek için mücadele ediyorum. Çok iyi yoldayız, daha da iyi olacağız'' dedi.

Milli takımın genç oyuncularından Arda da açıklamasında, ''Ben yıldız futbolcu değilim. Elimden geldiğince takımın başarılı olması için çalışıyorum. Hocamın istediklerini yerine getirdiğimi düşünüyorum. Macaristan'ı yendiğimiz için mutluyum. Milli takımda olmak bize gurur veriyor. Moldova'yı da yeneceğiz. Türkiye'ye umutla döneceğiz. Avrupa hedefim var, ama daha çok erken. Galatasaray'dan özel bir takım olmalı. Önce bazı başarıları Galatasaray'da yaşamak istiyorum'' diye konuştu.

Galatasaraylı milli futbolcu Sabri de Macaristan maçının güzel bir maç olduğunu ve daha fazla gol atabileceklerini belirterek, şunları kaydetti:

''Oyun olarak takım oyunu oynadık. Herkes birbirinin açığını kapadı. 6 puanımız var. Moldova'yı yenip 9 puanla Türkiye'ye dönmek istiyoruz. Seyircisiz maç zevksiz oluyor. Moldova kapalı savunma yapan bir takım. Bizde bu katı defansı açmak için uğraşacağız.''

Macaristan maçında defansta başarılı bir performans sergileyen Beşiktaşlı oyuncu Gökhan Zan, Macaristan maçının geride kaldığını vurgulayarak, ''Tüm defans arkadaşlarımızla uyum içindeyiz. Takım olarak hareket ediyoruz. Herkes bu takım içinde birlik ve beraberlik içinde hareket etmeli. Sadece ben değil biz felsefesini korumalıyız'' dedi.

Zan, Moldova'nın küçümsenmemesi gereken bir takım olduğunu, katı savunma yapacaklarını ifade ederek, ''Çok dikkatli olmak zorundayız. 3 puan almak için elimizden geleni yapacağız. Bu maçı kazanarak lider olmak istiyoruz'' şeklinde konuştu.

Öte yandan, futbolcuları basını 1,5 saat bekletince basın mensupları da tavır alarak kampı terk etmek istedi, ancak bu sırada araya Fatih Terim girdi, özür dileyerek 5 dakika içerisinde bütün futbolcuların geleceğini söyledi ve futbolcuları gönderdi. Hakan Şükür hariç bütün milliler geldiler, ancak diğer futbolcuların moralsiz oluşu da gözlerden kaçmadı.

(A) Milli Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim'in, yarın TSİ 20.00'de basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi.
CAGLAYAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla