Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Çalımbay Dertli
Alt 09.01.2013, 16:18   #21
ahmet ali
Yiğido

172 Mesajına 266 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 652 ahmet ali Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: Çalımbay Dertli

Gazetelerde Enaramonun aldığı paranın 900.000 Euro olduğu yazıldı ve bu yalanlanmadı...Manevi oğlu Enaramo'ya bu parayı verdiren Sn.Rıza Çalımbay parasızlıktan şikayet ediyor ve yönetimi taraftara şikayet ediyor..??
Soruyorum.. Enaramo kaç para alıyor,Grosicki kaç para alıyor...?? Bunlara verecek paranız varsa şu an alınması gerekli futbolcularada para bulun lütfen...
Alınan ve alınması düşünülen hiçbir futbolcu yeterli değil..Takıma fayda sağlamaz..Ya iyi transferler yapılır ya da hiç alınmaz..Ortası.laf olsun diye kimse alınamaz...
Alt Yapı meselesine gelince Rıza Çalımbay hangi genç futbolcuya yer verdi takımda..?? Ziya hariç ..Ziya'yı da Beşiktaşına hazırlamakla meşgul..Ayrıca Sivas 4 Eylul Belediye spor var..Başarılı bir takım .. hangi futbolcusunu izledi ve aldı?? Hiçbirini....
Peki suçlu kim? Yönetim mi RIza Çalımnay mı????
ahmet ali isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ahmet ali'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.01.2013, 16:50   #22
59yigido58
Tecrübeli Yiğido

152 Mesajına 197 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 672 59yigido58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bunların hepsi mazeret başka bir izahı yok bunlar yönetim ve teknik ekip dahil hiç biri transferden anlamıyorlar ver parayı bak nasıl geliyor sizin yaptığınız ise çin malından dünya markası çıkartmak başka bişey değil bedava alalım ama dünya çapında olsun demek yok öyle bir karabük kadar olamıyorsunuz
59yigido58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.01.2013, 16:54   #23
mrhgnr58
Acemi Yiğido

17 Mesajına 27 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 487 mrhgnr58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben Burda yazilanlari anlamiyorum. Isme göre Transfer istiyor herkes . isime Göre Transfer yapan takimlarin durumunu biliyoruz bizimkiler en sistemli transferleri yapiyor nereye oyuncu gerek oraya oyuncu aliniyor. Ben bu "Paramiz yok " yalanina inanmiyorum . Ama bunda da vardir bir hayir vardir deyip gecelim Kim gelirse gelsin sadece o formanin hakkini versin böyle oyuncu lazim bize
mrhgnr58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.01.2013, 17:03   #24
mucahit_58
Yiğido

mucahit_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

104 Mesajına 194 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mucahit_58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
58MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
hocam dertlide futbolcuların birtakıma gitmesini etkileyen faktörler var rahat çalışacağı hoca rahat edeceği şehir, kendini göstereceği avrupada oynama hedefi olan takım olması, parasını rahat alacağı yönetim, kendisine küfretmiyecek destek verecek taraftar olması vs vs şuanda sivassporun avrupaya gitmesinin önünde engel yok aradaki 6 7 puan kapatılmayacak fark değil sivasspor sezon başında adam gibi 2 3 oyuncu alsaydı şimdi lider yada ilk 4 içinde olurduk basamak atlamak isteyen ne kadar futbolcu varsa gelmek için can atardı suçkiminnn?
Haklisin aslında federasyon un yeni sistemiyle aldığın oyuncu 2 mac kazandırıp 15 hafta yatsa bile parasını kat kat çıkarıyor Atıf en guzel ornek attıgı gollerle misal 1-0bjk maci parasını çıkardı zaten.

Futbol en büyük ticaret ve risk almayan kazanamaz ticarette. Dandik Elazığ bile 40 trilyon borclanabiliyorsa oturup düşünmemiz lazım. Tamam 40 trilyon borclanip batalım demiyorum ama biraz risk alalım.

Borcsuz klüp felan diyozda son 3-4 senedir bi arpa boyu gidemedik, her zamanki gibi ballı olmadıgımız bi sezon da düşersek (mazallah) ligden sonra uğraş ki çıkasın geri..
mucahit_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.01.2013, 18:06   #25
A.Turan Korkmaz
Usta Yiğido

A.Turan Korkmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

777 Mesajına 1.838 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 666 A.Turan Korkmaz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben bu haberin sadece bir cümlesine takıldım. .....altyapıdan oyuncu gelmemesinin.... cümlesi. Sivassporumuzun geleceği yalnızca ve yalnızca altyapıya vereceği öneme dayanıyor. Biliyorum, çok yönlü ve çetrefilli bir konu ama herşeyden daha önemli bu konu. Bir başlık açıp alabildiğine tartışmalıyız.
Şimdilik şunları söyleyebilirim. Türk futbolunda görev yapan hocaları üçe ayırıyorum:
1) Tamamen hazırlopçu,yani 6+ yabancıyı cebe koyup bunun yanına beş kalburüstü Türk oyuncuyu koyup altyapıdan geleceğe hiç fırsat vermeyenler
2) Kadroya birkaç tane altyapıdan oyuncu alıp her sezon en az bir iki oyuncuyu A takıma kazandırmak isteyenler
3) Altyapıya gerçekyen önem verip bunu prensip meselesi yapanlar.
En çok üzüldüğüm de kendileri altyapıdan tırnaklarıyla kazıya kazıya binbir zorlukla A takıma çıkıp orada da kendilerini ispatlamış eski futbolcuların teknik direktör olduktan sonra günübirlik davranıp altyapıyı unutmalarıdır.
Ben bir yönetim kurulunda olsam,şahsen,hocaya ilk sorum, bunca zamandır takımın başındasın, alttan hangi oyuncuyla ilgilendin,kimi kadroya aldın,kaç maçta şans verdin olurdu.
Neyse,hoca da dertli ben de.
A.Turan Korkmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda A.Turan Korkmaz'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.01.2013, 19:15   #26
ozledımeskıyı
Usta Yiğido

ozledımeskıyı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

615 Mesajına 937 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 698 ozledımeskıyı ist ein wunderbarer Anblickozledımeskıyı ist ein wunderbarer Anblickozledımeskıyı ist ein wunderbarer Anblickozledımeskıyı ist ein wunderbarer Anblickozledımeskıyı ist ein wunderbarer Anblickozledımeskıyı ist ein wunderbarer Anblickozledımeskıyı ist ein wunderbarer Anblickozledımeskıyı ist ein wunderbarer Anblick

Abdulrezzak defteri kapanmış gibi görünüyor.
Alt 09.01.2013, 20:17   #27
poolat58
Usta Yiğido

poolat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

952 Mesajına 2.168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 721 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok

yaav önceden en azından bir kaç kişi ile dedi kodumuz çıkıyordu şimdi o da kesildi. valla biz kimeyi alamıyacaz mı ne??
poolat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.01.2013, 20:46   #28
sivastatlıbelam
Usta Yiğido

sivastatlıbelam - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

221 Mesajına 330 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 671 sivastatlıbelam FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bir arkadaş scootlar kötü çalışıyor yazmış,ona katılmıyorum,çünkü kötü kelimesi yetersiz bizim scootlar için,iflas etmiş,ölmüş,bitmiş bir scoot ekibi var...

kardeşim,yönetim ve teknik ekip:ucuz futbolcu arıyorsunuz bunu tüm dünya biliyor,o halde avrupa ve afrika pazarı bizi aşar,o halde biz de uzak doğuya yönelelim...ora insanı hem hırslı hem de aşırı disiplinli bir futbolu var futbolcularının.çalışkan ve emeğin karşılığını veriyorlar.
sivastatlıbelam isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.01.2013, 20:54   #29
yener_sahin
YASAKLI ÜYE

811 Mesajına 2.057 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yener_sahin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ne deyelim mevlevilerin sözü geldi aklıma...Allah derdini artırsın sen Bjk sevdalısı olmaya devam ettiğin sürece.
yener_sahin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
İSTEDİĞİMİZ TRANSFERLERİ YAPAMADIK
Alt 09.01.2013, 23:20   #30
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 872 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart İSTEDİĞİMİZ TRANSFERLERİ YAPAMADIK

Ligde 2. yarıya iyi bir başlangıç yapmayı hedefleyen Sivasspor'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, devre arası yaşanan transfer çalışmalarından yakındı. 2 oyuncuyla kesin olarak anlaştıklarını ifade eden Çalımbay; “Şu ana kadar istediğimiz transferleri yapamadık. Görüştüğümüz futbolcuların her biri ayrı ayrı problemler çıkartıyor" dedi.

C.KAAN KARAGUŞ
Spor Toto Süper Lig'de 2. yarı hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren Sivasspor'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, transfer çalışmaları ve hazırlık maçlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu.
İlk olarak önceki gün Ofspor ile oynanan hazırlık karşılaşmasını değerlendiren Çalımbay; “10 günlük Antalya kampı boyunca ilk hazırlık karşılaşmasına Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşısında çıktık ve ikinci maçımızı ise Ofspor ile oynadık.
Bizim için bu maçlarda alınan skor önemli değil. Biz tüm futbolcularımıza bu maçlarda şans verdik ve onların son durumunu izleme fırsatı bulduk. Bu iki maçta ortaya koyduğumuz oyun ve futbolcularımızın performansları bizi son derece memnun etti." şeklinde konuştu.
Kırmızı-beyazlı camiada merakla beklenen transfer çalışmaları ile ilgili ise serzenişte bulunan Çalımbay, şuana kadar istedikleri transferleri yapamadıklarını ifade etti.
Ankaragücü'nden Ümit Kurt ve Samsunspor'dan renklerine kattıkları Hakan Arslan'ı Sivasspor'un geleceği için transfer ettiklerini ve önümüzdeki yıllarda bu iki ismin takıma büyük katkılarda bulunacağını sözlerine ekleyen Çalımbay; “İlk etapta 2 forvet oyuncusunu kadromuza dahil etmek istiyoruz. Ancak görüştüğümüz futbolcuların her biri ayrı ayrı problemler çıkartıyor. En kısa sürede bu pürüzleri aşacağız ve Bursaspor karşılaşması öncesinde transfer çalışmalarını sonlandırmaya çalışacağız" dedi.KAYNAK:SİVAS'IN SESİ.COM
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
Çalımbay, dertli, transferlerİ, yapamadik, İstedİĞİmİz