Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Maç 35'te bitti!
Alt 08.11.2010, 09:23   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Maç 35'te bitti!

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Maçtan önce Sivasspor'un kazanacağından çok emindim. Bunun birinci nedeni bir hafta önce Beşiktaş maçında oynadığı etkili futbol, ikinci nedenide Büyükşehir'in son oynadığı ve 2-0 yendiği maçta zorlanması ve golleri 70, dakikadan sonra bulmasıydı, ancak dün bunların hiç birisi olmadı, ne Sivasspor vardı sahada, nede zorlanan bir Büyükşehir.
Hemen şunu belirtmekte yarar var. Eğer İstanbul Büyükşehir bir maçını daha böyle oynasın, iddia ediyorum 11 futbolcusunuda Hiddink Türk Milli takımına çağırır. Tamam, Büyükşehir iyi takım ancak bu kadarda iyi değil. Eğer dünkü kadar iyi takım olsaydı, şu anda Süper ligde en az 5-6 puan farkla lider olurdu. Bundan önce bir çok maçta olduğu gibi bu maçtada rakip takımı "kahraman" yaptık!
Rıza hoca geldiği günden bu yana " Basit goller yiyoruz bunun önlemini almak zorundayız" dedikçe Sivasspor basit gol yemeye devam ediyor. Neredeyse Büyükşehir hiç organize atak yapmadan, terlemeden skoru bir anda 4-0 yaptı.
Sivasspor'u neredeyse 30 yıldır yakından takip ediyorum ve hiç bir maçta böyle aciz kaldığını, kötü oynadığını hatırlamıyorum. Farklı yenilgileri oldu ama futbol olarak hiç böylesine ezilmemişti. Dünkü maç bana 6-1'lik Trabzon maçından daha ağır geldi. Bakın, rakip takım 4-0 önde, 75'ten sonra tam 4 kez Büyükşehir forveti kaleci Akın'la karşı karşıya kalıyor,iki topuda direkten dönüyor. Gerçekten Sivasspor izleyene işkence gibi gelen, onur kırıcı bir futbol oynayarak farklı yenildi. Her takımın olduğu gibi Sivasspor'unda farklı yenilme hakkı var, fakat bu kadar kişiliksiz futbol oynama hakkı yok.
Maçı 35'te 4-0 yapıp bitiren Büyükşehir'i tebrik ederken, Sivasspor'lu futbolculara tek kelime var!
Yazıklar olsun size...

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Maç 35'te bitti!
Alt 08.11.2010, 09:28   #2
eyupkocak
Tecrübeli Yiğido

eyupkocak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

225 Mesajına 343 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 636 eyupkocak FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Maç 35'te bitti!

evet sivassporun gerçekten güvene ihtiyacı var
liğ de kalmak zor değil ama biz kendimizi ateşe atıyoruz
o stad daki taraftar en azından sivassporun golünü görmeyi hak ediyordu
taraftar ve takımın arası açıldı inş. düzelir

meğer sivassporu ne kadar seviyormuşuz bunu yenilince daha iyi anlıyor insan
galiba memleket sevdası böyle birşey

..moral bozmadan gerçekçi olarak öz eleştiri yapıp takımı kurtarın sivas halkı layık buna
Alt 08.11.2010, 10:12   #3
Ahwettt
Tecrübeli Yiğido

312 Mesajına 646 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 700 Ahwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOK

Gördüğüm kadarı ile Sivassporun çilesi Rıza hocaya kaldı. Yönetim vurudm duymaz zaten Sanki Sivaslılardan intikam alırlarcasına ne transfer yaptılar nede takıma müdahale ettiler biz taraftar, şehir olarak temizlğin şart olduğunu aylarca söylüyoruzda Yönetim neden vurdum duymaz tavır içindeler.Hemşerimiz Rıza nın yapacağı tek şey var Mehmet YILDIZ, Ceyhun 2 sedat Uğur Kavuk, İbrahim ŞAHİN, Erman KILIÇ, Bunlar bu günden itibaren gönderecekler ve alttan yaptıkları takviye ile ilk yarıyı tamamlayacaklar. Sivasspor başkanı olarak Eğer Mecnun Başkanın sesi çıkmıyor masaya yumruğunu vurmuyorsa bu duruşa şaşarım
Ahwettt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Ahwettt'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 08.11.2010, 10:27   #4
ercan58.a
Usta Yiğido

ercan58.a - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

193 Mesajına 253 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 755 ercan58.a Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

gerçekten en başta yönetim olmak üzere hepsine yazıklar olsun
seyirci olarak artık söyleyecek söz veya yorum yapacak bir kelime bulamıyorum
abdullah beyin dedigi gibi yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun
ercan58.a isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ercan58.a'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 08.11.2010, 10:31   #5
ayna26
Tecrübeli Yiğido

278 Mesajına 456 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 635 ayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISI

maç nerde biterse bitsin, ama taraftarın desteği bitmesin.takım içindeki oyuncular formayı üzerlerinde taşıdıkları sürece Sivas sporlular, çıkarınca değiller, bizler ise herşeyi ile "sivaslıyıh", herşeyi ile "yiğidoyuh".onun için takıma destek olalım.dünki maçta gönül isterdi ki bizim lehimize bir sonuç çıksın ama olmadı.takım düzlüğe çıkacak bundan eminim.bizler iyi gün değil kötü gün dostu olmalıyız.hep birlikte takıma destek çıkalım, bu takım sadece İBB den fark yemedi ki, fark yemek herşeyin sonu değil.bu saatten sonra yapacağımız tek şey destek.oyuncuların da hatası var ama onlara da hakaret etmemek gerek.onlar da en az bizim kadar üzülmüşlerdir sanırım, dünki atmosferden.
Alt 08.11.2010, 10:35   #6
karyola
Tecrübeli Yiğido

206 Mesajına 277 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 703 karyola FAZLA SÖZE GEREK YOKkaryola FAZLA SÖZE GEREK YOK

yonetımle taraftar arasında kı fark ne ?
karyola isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.11.2010, 10:36   #7
gogohan
Yiğido

192 Mesajına 346 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 547 gogohan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ALLAH KİTAP KURAN aşkına şu sedatı oynatmasın ne faydası var bize ha. daha 1 ay önce aynı sedat değilmiydi anlı şanlı sivasspor formasını yere savuran.ADAM CANLI BOMBA. bu ruhla bu oyunla kasımpaşa bizi yener kimse kusura bakmasın. final maçı benim bildiğim yenilsende 1-0 biter 2-1 biter 4-0 da bitmez ki. YAZIK YİĞİDOYA GÖNÜL VEREN BİZLERE. sabır sabır bu ruhtaki oyuncularla SABIR SABIR TAŞ OLSAN ÇATLARSIN. ALLAH MECNUN BAŞKANA VE RIZA HOCAYA VEDE BİZ TARAFTARA KOLAYLIK VERSİN YARDIM ETSİN... yoksa öyle görünüyo ki sedatmış mehmet yıldızmış akınmış kimsenin hiç bişey umrunda değil.
gogohan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.11.2010, 10:38   #8
Alişan
Tecrübeli Yiğido

Alişan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

131 Mesajına 172 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 731 Alişan Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Maçı seyrederken donup kaldım 90 dakika ne konuştum ne de hareket ettim donup kalmıştım televizyonun karşısında bu kadar basit olamazdı sivasspor rıza hoca hariç hiçbirşeye inancım kalmadı dünkü maçtan sonra bir beşiktaş maçına bak birde dünkü İBB maçına yok böyle birşey.
Alişan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.11.2010, 11:17   #9
SIVAS58FOREVER
Yiğido

SIVAS58FOREVER - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

199 Mesajına 376 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 544 SIVAS58FOREVER FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Büyükşehir hiç iyi oynamadı, ancak farklı bir şekilde kazandı, farklı kazanması iyi oynadıklarını göstermez. Ben hiç beğenmedim Büyükşehir'i, iyi oynayan bir takım olsa dün 10 taneden fazla gol atardı.

Keşke biz iyi oynasaydık da gene de 4-0 yenilseydik, çünkü bu taraftar koşan mücadele eden bir takım görme arzusunda, nitekim 2-1'lik Beşiktaş galibiyetindeki mücadeleci takım sayesinde dün stad dolmuştu ve herkes zevk alacağı bir maç izlemek hayalindeydi.

Ancak, daha ilk düdükle birlikte koşmayan, yenilgiyi başından itibaren kabul etmiş bir takım olduğumuzu gördük, hatta bu takım çıkalım yenilelim diye söz birliği yapmıştı neredeyse.

ilk golü 3. dakika yedik, ancak ilk golü yemeden önce o 3 dakika içerisinde kalemizde 3 tane tehlikeli atak yapılmasına izin vermiştik. Golü 3. dakikada yemek problem değil, her takım erken gol yiyebilir ama ilk 3 dakikada kalenizde 3 gol pozisyonu veriliyorsa bu bana Galatasaray'a Hagi'nin getirilmesinden önceki maçını ve bu maç hakkındaki spekilasyonları hatırlatıyor. Teknik direktörlerini istemeyen ve değiştiilmesini sağlamak için oynamayan Galatasaray Hagi'nin geldiği hafta bir anda değişmişti.

Yoksa bizim futbolcularımız Rıza Hoca'yı istemiyorlar mı? Geçen sene de koşmayana forma vermeyeceğim diyen ve ağır idmanlar yaptıran Muhsin Ertuğral'ı bu oyuncuların el birliği yaparak nasıl gönderdiğini biliyoruz, koşmuyorlardı, oynamıyorlardı, Muhsin Ertuğral takım idmanlarda çok iyi ama sahaya yansıttıkları oyundan utanıyorum diyerek işin gerçek yüzünü aslında fısıldamıştı.

Geçen seneki o ruhsuz oyunun daha ağırını izledik dün, bu oyuncuları organize eden kimdir, Rıza hoca'nın ayağını Eskişehir'de kaydıran Ümit Karan ve yakın dostu Bülent Uygun'un eli bu takımın içinde mi? Ümit Karan Eskişehirli oyunculara telefon açıp oynamayın Ruza Hoca'yı değiştireceğiz dediğini herkes biliyor. SivasSpor'lu oyuncuları organize eden birisi mi var?

Eğer oyuncular ard niyetli değilse neden Rıza Hoca maç sonunda gerekirse tüm kadroyu devre arasında değiştiririz, bazı arkadaşların dikkatini çekmek istiyorum diyerek birilerine mesaj vermeye çalıştı? Bu arkadaşlar kimler? Kaleci Akın bunlardan birisi midir? Trabzon doğumlu Sedat Bayrak ve Abdurrahman Dereli bunlardan birisi midir? Çok iyi oynadığı halde neden oyundan alındığını anlamadığımız Kadir Bekmezci bunlardan birisi midir? Mehmet Yıldız veya Kamanan bunlardan biri olabilir mi?

En iyimser yorumla bu takımı aldıkları talimatlarla ve el birliği ile anlaşarak oynamayarak, kopşmayarak bir kaosa sürüklemeye çalışan oyuncularımız yoktur diye düşünecek olursak dünkü maçta aslında neler olduğunu birisi bana anlatabilir mi? Skor önemli değil, dünkü maç 1-0 da bitebilirdi, 20-0 da bitebilirdi, benim söylemek istediğim sanki takımını satmışcasına isteksiz oynayan oyuncuların durumu neydi? Rıza Hoca maçtan sonra kimlere üstü kapalı mesaj gönderip tehdit etti?

Bu sorulara cevap bulmak zor, ancak Rıza Hoca delikanlı bir Sivas'lıysa ara transfer döneminde sil baştan takım kurar, ve kurulan bu yeni takım koşan, pres yapan, savaşan oyunculardan oluşur, gerekirse bank Asya'ya düşer ama o koşan istekli takımı bu taraftar Bank Asya'da da yalnız bırakmaz.
SIVAS58FOREVER isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.11.2010, 12:28   #10
ccey
Yiğido

137 Mesajına 204 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 565 ccey COK SEVILEN BIR KISIccey COK SEVILEN BIR KISIccey COK SEVILEN BIR KISIccey COK SEVILEN BIR KISI

Rıca hoca seyirci arkanda cesur ol koşmayanın oynamayanın gözünün yaşına bakma allah aşkına ghereğini yap, mücadele ederek düşelim averaj takımı olarak değil
ccey isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
35te, bitti, maÇ