Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Süperlig > Hakemler

Hakemler Hakemler hakkinda

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: MHK Nereye...?
Alt 29.11.2012, 12:30   #61
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: MHK Nereye...?

hepimiz hakeme yükleniyoruzda tff ye mhk ya aynı şekilde yüklensek daha iyi olacak. haydi yiğidolar
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda ankastre'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.11.2012, 14:29   #62
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft

60 yorum yapılmış,inşallah o kadar da mail atılmıştır
Alt 30.11.2012, 16:25   #63
poolat58
Usta Yiğido

poolat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

952 Mesajına 2.168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 723 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok
Standart Cevap: EYVAH! Barış Şimşek!

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Buna benzer konuların birinde yine eyvah !!! diye bir başlık atıldığını anımsıyorum...Hakem şu an hatırımda değil..Ben ise o maçın tertemiz geçeceğinin tahmininde bulunmuştum..Nitekim de tertemiz geçti ve Sivasspor maçı farklı kazanmıştı..Ve sonuç böyle olduktan sonra bu yorumu yazan arkadaşların hiç bir tanesi hakem hakkında yorumdada bulunmamıştı...Her zaman yaptığım bir eleştri hakem yönünde olmuştur..Abdullah Yılmaz konusunda eleştrilere katılıyorum Çünkü o kadar büyük bir stem varki her dönem Sivasspor alehine bir şeyler yapmış olmalı...Ama Süperligteki hakemlerin belkide yarısına belki fazlası olabilir burada stem var...İnanın yıllardır burada anlayamadığım tek konu bu olmuştur ...Neden herkes elbirliği ile Sivasspora zarar vermeye çalışssın ki...Neden bir Akhisara neden Elazığa neden Eskişehire zarar vermiyorlar da Sivasspora karşı bu eylem içerisindedirler...Alehte karar olmusmudur olmustur..Bunlar tum maçlarda olabiliyor...Yani benim fikrim Sivasspora karşı böyle bir eylem olmadığı yönündedir (A .Yılmaz dışında).. Hakemlerin art niyetli yaklaştıklarına inanmıyorum...
kardeşim kısmen söyledklerine katılıyorum. bizim taraftar bazen iyi hakeme de kötü diyor, kötüye de. böyle olunca bir anlamı kalmıyor.

ama şurası kesin abdullah yılmaz, kuddusi müttüoğlu ve barış şimşek denen emek hırsızlarının her halinden belli oluyor bize ne kadar nefret duydukları.
poolat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı poolat58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.11.2012, 16:33   #64
poolat58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 723 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok

maça gidecek arkadaşlar. eğer bu hamsi kafalı yine ******** luğu yaparsa her zaman söylediğimin tersini söylüyorum. sahaya girin ve maçtan ihraç edin. tüm medyanın ve futbol dünyasının haberi olsun ki bir daha böylesi artniyetli ş....szileri maçlarımıza veremesinler. bi düşünün bize yaptıklarını bir istanbul takımına yapsalardı ortalığı yıkarlardı be.
Çok değil daha 2 hafta önce neymiş efendim fb li caner kırmızı kart görmüş ülkeyi birbirine kattılar. fifa kokartlı aydunus a neredeyse hakemliği bıraktıracaklardı.
peki aynı şey bize yapılsaydı ne olurdu(ki daha kötüleri yapılıyor) hiç bişey olmazdı. biraz i..ne hakem diye stadta bağırırdık ertesi günde unutulur giderdi. bu ülkenin futbolu adam olmaz. taki 3 ist. takımının egomanyası sona erip adalet sağlanana kadar.
Bu Konuda poolat58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: EYVAH! Barış Şimşek!
Alt 30.11.2012, 17:30   #65
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
58MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
değerli kardeşim yıllardır burada yorumlarını severek okuyoruz belkide bizi eniyi anlıyabilecek başka takım taraftarısınız burada gördüğünüz üzere hiçbirimiz hakemlerden zerre kadar yardım medet beklemiyoruz sadece gördüklerini çalsın önyargılı davranmasınlar tek isteğimiz bu sivasspor şampiyonluğa oynadığı dönemde hakemler tarafından en az mağdur olan takımdı zira bursasporda öyle şampiyon olduğu sezon hakemler tarafından birçok maçta tolere edilmiş onun için şampiyonolmuştur sivassporun 2 defa şampiyonluğu kaçırdığı sezon bülent hocanın yanlışları futbolcuların lakayıtsızlığı taraftarların sahip çıkmayışı filan etki etmiştir fakat özellikle sonmaçlarda hakemlerin sivassporun aleyhine rakiplerimizin lehine inanılmaz hataları olmuştur ankarada sincanda ank bb sporun sert futboluna yunusmu bülentmi yıldırım unuttum müsade etmiş sedatın balilinin sakatlanmasına neden olmuştur hem maçı kaybettik hemde en önemli iki oyuncumuzu kaybettik alisamiyende gs ye yenildik sivasdada yenildik şampiyonluk gitti bjk yle de öyle hakemler bj k aleyhine tek yanlış karar vermezken sivassporu ince ince kıymışlardır yapılan şikeleri saymıyorum bile ALLAHtan revamı 15 puan geriden gelip şampiyon olmak nedeğiştiydi 2.ligdede böyle hakem hataları yüzünden rizeye şampiyonluğu verdik manisa maçsattı sonmaç rize- akçaabat takımları horon tepip şampiyonluğu kutladılarhakemler sivassporu ince ince doğradılar bunların hiçbiri tesadüfi değildi hep siyasete ve hakemlere kurban gittik abdullah yılmazı zaten öğrenmişşiniz geçen sezon sivassporun avrupaya gidemeyişinin tek sebebi hakemlerdir bunu net şekilde söyleyebilirim ts maçını hatırlayın kaleönüne giden topu cehc voleybolcu gibi kesiyor penaltı vermiyor volkan hakemin önünde kaana tekme atıyor kırmızı görmüyor yan hakem orta hakem 4.hakemin gözü önünde rakiptençıkan topu bizim aleyhimize taç veriyor karabük maçında eskişehir maçında aleyhimize öyle komik penaltılar verildiki sezonun aleyhine ençok penaltı verilen takımıydık bu barışşimşek abdullah yılmaz sivasspora karşı önyargılı maç yönetiyor bunu daha iyi anlamanız için elinizde imkan varsa bu yaratıkların yönettiği sivas maçlarını dikkatlice izleyin nedemek istediğimizi anlarsınız bu ligin en sakin efendi taraftarıyken azdaha stada dalıyorduk mhk nin bunları bile bile tekrar aynı hakemi atamasını manidar buluyoruz yoksa hakemlerden zerre kadar beklentimiz yok olmadı olmayacakta tek istediğimiz adam gibi gördüğünü çalıp eyyamcılık yapmamasıdır
Hakem hatalarından canınızın yandığı maçların kırılma noktaları olmuş olması olayları unutulmaz yapar...Saydığınız tüm olmuş olaylara hayır diyemem..Ama size bazı katılmadığım noktalarda cevap verebilirim ...Bunlara gerekte yok aslında ne güzel sizde saymışsınız zaten hakem hatalarını...Benimse öğrenmek istediğim konuya yine yanıt bulamadım...Ortada gözle görülür yanlışlar var ise bunuda tek bir hakem değil de hakemler yapıyorsa neden Sivasspora karşı yapılıyor...Ben bunu anlamış değilim...Anlamamamdaki en büyük neden de şudur ki...kendimden örnek vereceğim...Daha öncede söylemiştim benim Sivasla ilgili hiç bir bağım yok...Asker arkadaşım bile yok diyebilirim..Sivası hiç bilmediğim halde bana Sivasla ilgili bir konu sorulsaydı il vereceğim cevap ''haa onlar Yiğidodur merttir delikanlıdır ''bu olacaktı..Ben bu cevabı kafamdan vermiyorum ..Demek ki Sivaslı gerçekten delikanlı efendiki bu benim Sivasla ilgim olmamasına karşı kulağıma çalınmış..Ben biliyorsam bunu en azından Türkiyenin dörtte üçü hatta tamamına yakını biliyordur....Şimdi hal böyle iken ben kendime infaz edeceğim bir takım arasaydım bu asla Sivasspor olmazdı...Nedenlerinide üstte yazdım..Başka bi takım olurdu...Holiganlığıyla ilgili kendi takımım Bursaspor olabilir mesela..Ama Sivas olmaz...İşte tam burasını anlamıyorum...
Alt 30.11.2012, 18:58   #66
poolat58
Usta Yiğido

Alıntı:
Hakem hatalarından canınızın yandığı maçların kırılma noktaları olmuş olması olayları unutulmaz yapar...Saydığınız tüm olmuş olaylara hayır diyemem..Ama size bazı katılmadığım noktalarda cevap verebilirim ...Bunlara gerekte yok aslında ne güzel sizde saymışsınız zaten hakem hatalarını...Benimse öğrenmek istediğim konuya yine yanıt bulamadım...Ortada gözle görülür yanlışlar var ise bunuda tek bir hakem değil de hakemler yapıyorsa neden Sivasspora karşı yapılıyor...Ben bunu anlamış değilim...Anlamamamdaki en büyük neden de şudur ki...kendimden örnek vereceğim...Daha öncede söylemiştim benim Sivasla ilgili hiç bir bağım yok...Asker arkadaşım bile yok diyebilirim..Sivası hiç bilmediğim halde bana Sivasla ilgili bir konu sorulsaydı il vereceğim cevap ''haa onlar Yiğidodur merttir delikanlıdır ''bu olacaktı..Ben bu cevabı kafamdan vermiyorum ..Demek ki Sivaslı gerçekten delikanlı efendiki bu benim Sivasla ilgim olmamasına karşı kulağıma çalınmış..Ben biliyorsam bunu en azından Türkiyenin dörtte üçü hatta tamamına yakını biliyordur....Şimdi hal böyle iken ben kendime infaz edeceğim bir takım arasaydım bu asla Sivasspor olmazdı...Nedenlerinide üstte yazdım..Başka bi takım olurdu...Holiganlığıyla ilgili kendi takımım Bursaspor olabilir mesela..Ama Sivas olmaz...İşte tam burasını anlamıyorum...
kardeşim bizi liğme liğme doğrama nedenleri şunlar.
a.yılmaz ve b.şimşek trabzonludur. bilindiği üzere bizimde ts ile husumetimiz var. biz şampiyonluğa oynarken bizi çekemiyor adeta çatlıyorlardı. sonra bir olaylı maç oldu.
3-0 hükmen galip geldik. ordan gelen bir kuyruk acıları var.
bir de 2 sene önce bize attıkları şikeci iftirasının cezasını böyle çektirmeye çalışıyorlar. onlara göre bizim yüzümüzden şampiyon olamamışlarya hani. hala kinleri bitmedi. intikam almaya çalışıyorlar.
kuddusiye gelince bir bjk ve yine bir ts maçında yaptıkları halen aklımdan çıkmaz. hele ki ts maçı. geçen sene trabzondaki maçı kazansak ki 1-0 öndeydik. ilk 4 yani play off şansımız devam edecekti. sadece biz değil gençlerbirliği, es-es, bursa bu takımların da şansı vardı. ama bu haysiyetsizin yüzünden ts ilk 4 ü garantiledi ve tff ve ligtv nin istediği oldu.yani en çok taraftarı olan (gs fb bjk ts) takımlar play off a kaldı. burda kesinlikle bir artniyet vardı. bunu spor yorumcularının %90 ı da dile getirdi. işte bu gerekçeler yüzünden biz bu iddaları söylüyoruz.
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı poolat58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.11.2012, 19:09   #67
gülkız
Yiğido

125 Mesajına 249 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 694 gülkız COK SEVILEN BIR KISIgülkız COK SEVILEN BIR KISIgülkız COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
Olması istenmeyen ve elde olmayan kötü olaylardan ötürü ne yazık ki çoğu kişi senelerdir Sivas'a ve Sivaslılara negatif şekilde bakmaktadır..Ve bu önyargının eseri olarak olumsuz durumlarla her daim karşılaşılmıştır..Einsteinın dediği gibi önyargıyı kırmak atomu parçalamaktan zor olduğu için mücadelenin dozajı Sivas açısından daha yüksek olmuştur..O açıdan art niyetli durumları anlayabilmek daha kolay olmaktadır..Mesela Sivassporun şampiyonluğa oynadığı sene hakemler çok uzun bir süre Sivasspora hakkı olduğu halde penaltı kullandırtmamıştır..Ta ki UEFA'nın resmi sitesinde hiç penaltı kullanmadan şampiyonluğa giden takım olarak Sivasspor lanse edilene kadar..Bu haberden sonra Sivasspora penaltı verilmeye başlanmıştır..Devlet Denetleme Kurumunun Madımak olayının araştırılması için görevlendirilmesi de mühimdir..Çünkü bu olay abartmıyorum Sivasın en az 50 senesini almış götürmüştür..Siyasi popülizim yapmak isteyenler bu durumu her zaman kullanmış ama araştırma yapmaya gerek duymamışlardır..Bunların en çok açığa çıkmasını da Sivaslılar istemektedir..Saptırılan,yanlı ş lanse edilen şeylerin düzeltilmesini istemek en doğal haktır..O yüzden bazı şeylere sert tepki gösterilmesi yadırganmamalıdır diye düşünüyorum..
gülkız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı gülkız'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.11.2012, 20:29   #68
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

Alıntı:
degerli kardeşim tüm sorunuzun cevabını aslında bende diğer arkadaşlarımda dile getirmiş bizim bahsettiğimiz olay kalasik olağan hertakımın başına gelebilecek yanlış kararlar değil bir maçın hakem marifetiyle alınıp diğer takıma tepside sunulmasıdır bununda tüm türkiyede milletin gözü önünde yapılmış olmasıdır hiçbir tedbire maruz kalmamasıdır tepkimiz bunadır biraz bahsettim arkadaşlarımızda güzelce bahsetmiş neden bu yanlışlar sadece sivasa sivasspora karşıyapılıyor bunu öğrenmek istiyorsunuz verilen cevaplara ek olarak şunları ekleyebilirim sivas halkı şehir milliyetçisi değildir saymaya kalktınmı sivasda 5 6 çeşit insan çeşidi sayabiliriz yıllarca hakları gaspedildiği halde hakkını aramasını bilmeyen millet olduğu için hakıkını aramaya bile biraraya gelemeyen birmilletiz bunu neredeyse tüm siyasiler ve medya öğrenmiş onun için herfırsatta sivas suçlu ilan edilmektedir onun içindirki sivasdan tüm tesisler kaldırılmış başka şehirlere kaydırılmış sivasın 5 te 1 kadar iller büyükşehir olduğu halde sivas olamamıştır devlet il binaları ya kayseriye bağlanmış yada kapatılmış demirin yüzde 60 ı sivasdan çıktığı halde fabrikalar karabüğe zonguldak ereğliye iskenderuna yapılmış millet sesini çıkartmamış tarihte öyle yada böyle 40 tan fazla seyircimiz öldürülmüş yüzlercesi öldürmek maksatlı bıçak taş sopa darbeleriyle soykırıma uğratılmaya çalışılmış medya suçu sivaslılara ihale etmiş yine tarihte hiç haketmediğimiz halde sivaslıların tek birtanesinindahi kabullenemediği madımak olayı resmen devlet eliyle tertip edilmiş masum insanlar ölmüş meraktan yada tesadüfen geçerken resmi videoya takılmış diye onlarca kişi pisi pisine hapis yatmıştır bu saydığım nedenler sivaslılar üzerinde unutulmaz travmalar yaratmıştır adeta hak aramak için biraraya gelirsek devleti bölmeye çalıyorsunuz diye hapis yatarım korkusu oluşmuştur dünyaya açılan türkiyede sivas diye bişehir olduğunu ancak sivasspor sayesinde millete duyurur bulunmaktayız bunun için en çok sevdiğimiz emnçok deger verdiğimiz yumuşak karnımızdan bize vurulmaya çalışılmaktadır türkiyede sivasdan kat kat zengin kalkınmış büyükşehirler 2.liglerde 3:liglerde sürünürken sivassporun süperligde saygıın birkonumda olmasını bu ülkede milyonlarca insan hazmedemiyor bunun bilincindeyiz sivaslıların hakkını arayamayacağını bildikleri için stad kapasitesini 33 binden 25 bine düşürdüler yine tff ve mhk 4 büyükler yarıştan kopmasın yayıncı kuruluş zarar etmesin diye ligde ayarlama yapmışlardır ve halende yapılmaya devam ediliyor tüm bu nedenler neden sadece sivasa sivasspora karşı yapılıyor umarım biraz anlamışşınızdır aradığınız cevabı bulmuşsunuzdur
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 58MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.11.2012, 22:16   #69
58 SiVaSıM 58
YASAKLI ÜYE

58 SiVaSıM 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

484 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick

hakemi filan bırakalım normalde bu maçı alacak kapasitedeyiz o ite tepki gösterirsek kendini bişe sanacak hiç takmayalım biz gollerimizi atalım o o.çocuğuda çatlasın
58 SiVaSıM 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 30.11.2012, 23:04   #70
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
gülkız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Olması istenmeyen ve elde olmayan kötü olaylardan ötürü ne yazık ki çoğu kişi senelerdir Sivas'a ve Sivaslılara negatif şekilde bakmaktadır..Ve bu önyargının eseri olarak olumsuz durumlarla her daim karşılaşılmıştır..Einsteinın dediği gibi önyargıyı kırmak atomu parçalamaktan zor olduğu için mücadelenin dozajı Sivas açısından daha yüksek olmuştur..O açıdan art niyetli durumları anlayabilmek daha kolay olmaktadır..Mesela Sivassporun şampiyonluğa oynadığı sene hakemler çok uzun bir süre Sivasspora hakkı olduğu halde penaltı kullandırtmamıştır..Ta ki UEFA'nın resmi sitesinde hiç penaltı kullanmadan şampiyonluğa giden takım olarak Sivasspor lanse edilene kadar..Bu haberden sonra Sivasspora penaltı verilmeye başlanmıştır..Devlet Denetleme Kurumunun Madımak olayının araştırılması için görevlendirilmesi de mühimdir..Çünkü bu olay abartmıyorum Sivasın en az 50 senesini almış götürmüştür..Siyasi popülizim yapmak isteyenler bu durumu her zaman kullanmış ama araştırma yapmaya gerek duymamışlardır..Bunların en çok açığa çıkmasını da Sivaslılar istemektedir..Saptırılan,yanlı ş lanse edilen şeylerin düzeltilmesini istemek en doğal haktır..O yüzden bazı şeylere sert tepki gösterilmesi yadırganmamalıdır diye düşünüyorum..
Geçmişte bazı hadiseler yaşanılmış ve bu hadiseler neticesinde Sivas lı yanlış anlaşılmış önyargı oluşmuştur diyorsunuz...Bu işin siyasal sosyal boyutu...Sportif anlamdada ts olayları ve nihayetinde ts nin sizlere karşı daha kuvvetli lobileriyle hakem yönlendirmelerinide birleştirirsek şimdi konuyu idrak edebiliyorum...

Etiketler
barış, eyvah, mhk, nereye, Şimşek