Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Anadoluda En İyi Yer Burası
Alt 07.03.2013, 11:25   #11
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 977 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Anadoluda En İyi Yer Burası

Yıldırım Demirören, Zekeriya Alp, Ertuğrul Sağlam, Mehmet Özdilek, Samet Aybaba bu BJK lı dostlarından en büyük darbeleri yiyon hocam. Bu şehirde İbrahim Toraman ıslıklanıyorsa, yuhulanıyorsa sen hala BJK ile yatıp kalkamazsın işin ekmeğini kazandığın yer burası YİĞİDO gibi sezon sonuna kadar işini yap hocam ayıp oluyor. Mesala ben hiç BJK yı sevmem sevmiyorumda bizim elimizden Şampiyonluğumuzu aldılar, Bizim elimizden 3 lü avaraj çıkarıp Avrupayolunu kapattılar. sen burda hala onları savunup duruyorsun. Rizeyi yarı yolda bırakıp gitmedinmi BJK başına yarın gine teklif gelse Sivasıda yarı yolda bırakıp gidersin BJK na akıllı ol hoca YİĞİDOYA yakışanı yap
Alt 07.03.2013, 11:25   #12
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 949 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Son zamanlarda öyle Sivas tasvirleri yapılıyor ki, eğer bilmesek anlatılan yer Sivas değil de Hakkari diyeceğiz. Bana kuş uçmaz kervan geçmez yerlerden, dağların başında, terk edilmiş harabe diyarlardan bahsediliyor. Sivas denilen yer kaf dağının ardında, gelen bir daha dönmüyor, giden bir daha gelmiyor! Masallarda anlatılan kötülerin, gariplerin, cinlerin, perilerin yaşadığı hayalet kent!

Şimdi küfrettirmeyin bu şeyini şey ettiğim tasvirlerinize! Tarihini bilmeyenler için kısa ve öz anlatalım: Sivas sultan şehirdir, Sivas payitahttır! Sivas Roma'nın eyalet merkezi; Bizans'ın metropolit merkezi, Danişment'lilerin başkenti, Selçuklu'ların başkenti, Moğol valilerinin Anadolu'yu yönettikleri merkez, Eretna'nın ve Kadı Burhanettin'in başkenti, Osmanlı'nın dörtyüz yıllık eyalet merkezi, Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı şehirdir! Burada kök var, burada tarih var!

Bugün her türlü ihmal edilmişliğe ve geri kalmışlığa rağmen demiryolları, karayolları ve havayolu ile bütün önemli merkezlere bağlanan ulaşımı çok rahat bir şehirdir.

CNBC-e business dergisinin 2011 yılı verileri üzerinden yaptığı şehirlerin yaşam kalitesinin sıralandığı araştırmada 81 vilayet arasında en yaşanılabilir 14. şehir Sivas olmuştur (ki ekonomik gelişmişlik sıralası elli küsürlerde olmasına rağmen).

Özetin özeti Sivas'ı karalamayı bırakın, adam gibi işinizi yapın! Varsa şehrin kalitesini artırmaya yönelik öneri ve görüşleriniz saygı ile dinleyelim, ancak eksik ve kusurların anlatılıp dökülmesinden bıktık!

Kalksam ve Dirilsem...
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı BOUN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 11:32   #13
sivasfutbol
Usta Yiğido

sivasfutbol - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

556 Mesajına 1.045 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 842 sivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Son zamanlarda öyle Sivas tasvirleri yapılıyor ki, eğer bilmesek anlatılan yer Sivas değil de Hakkari diyeceğiz. Bana kuş uçmaz kervan geçmez yerlerden, dağların başında, terk edilmiş harabe diyarlardan bahsediliyor. Sivas denilen yer kaf dağının ardında, gelen bir daha dönmüyor, giden bir daha gelmiyor! Masallarda anlatılan kötülerin, gariplerin, cinlerin, perilerin yaşadığı hayalet kent!

Şimdi küfrettirmeyin bu şeyini şey ettiğim tasvirlerinize! Tarihini bilmeyenler için kısa ve öz anlatalım: Sivas sultan şehirdir, Sivas payitahttır! Sivas Roma'nın eyalet merkezi; Bizans'ın metropolit merkezi, Danişment'lilerin başkenti, Selçuklu'ların başkenti, Moğol valilerinin Anadolu'yu yönettikleri merkez, Eretna'nın ve Kadı Burhanettin'in başkenti, Osmanlı'nın dörtyüz yıllık eyalet merkezi, Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı şehirdir! Burada kök var, burada tarih var!

Bugün her türlü ihmal edilmişliğe ve geri kalmışlığa rağmen demiryolları, karayolları ve havayolu ile bütün önemli merkezlere bağlanan ulaşımı çok rahat bir şehirdir.

CNBC-e business dergisinin 2011 yılı verileri üzerinden yaptığı şehirlerin yaşam kalitesinin sıralandığı araştırmada 81 vilayet arasında en yaşanılabilir 14. şehir Sivas olmuştur (ki ekonomik gelişmişlik sıralası elli küsürlerde olmasına rağmen).

Özetin özeti Sivas'ı karalamayı bırakın, adam gibi işinizi yapın! Varsa şehrin kalitesini artırmaya yönelik öneri ve görüşleriniz saygı ile dinleyelim, ancak eksik ve kusurların anlatılıp dökülmesinden bıktık!

Çok ama çok güzel bir açıklama olmuş. Ellerinize sağlık.

Sivas halkının tek eksiği birlik olamaması. Eğer biz tek yürek olup o açıklamaları yapanlara adam akıllı bir tepki gösterseydik, öyle dengesizce konuşmaya cesaretleri olmazdı.
sivasfutbol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı sivasfutbol'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 12:00   #14
Cley
Usta Yiğido

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.297 Mesajına 3.046 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 919 Cley BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Ne olur git de sen de kurtul biz de kurtulalım
Alt 07.03.2013, 12:16   #15
SIVAS58FOREVER
Yiğido

SIVAS58FOREVER - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

199 Mesajına 376 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 542 SIVAS58FOREVER FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Sivas bizler için çok güzel ve yaşanası bir şehir çünkü bizi buraya bağlayan duygusal bağlarımız var, bir Erzurum da, bir Van da yaşanası şehirlerden, ancak biz neden gidip orada yaşamıyoruz, çünkü bizim bağlarımız Sivas'ta ve biz Sivas'ta mutlu oluyoruz. Elin yabancı futbolcusunu da anlayışlı karşılayabilmek için ilk önce Sivas'tan çıkıp farklı ülkeleri, farklı şehirleri ve farklı kültürleri görmeliyiz.

Ben işim gereği 50'ye yakın ülkeye sık sık gidiyorum ve oralarla Sivas'ı kıyaslamıyorum bile, çünkü bülbülü altın kafese koymuşlar ille de vatanım demiş, ancak o insanların yaşam tarzı bizim buradaki yaşam tarzımızdan farklı, mutlu oldukları şeyler bile farklı. Sivas tarihi bir şehir vs., bu gibi konular bu oyuncuların hiç de umurunda değil, buna her ne kadar kızıyor olsak da işin gerçeği bu, birçok insan yabancı oyuncular Sivas'ı beğenmiyorlar derken aslında çok detay vermiyorlar ama ben söyleyeyim, Sivas'ı beğenmeyenlerin tek derdi Sivas'ta karı kız konusunda birşey yapamıyor olmalıdır, bunlar yaşları ve ekonomik durumları gereği mankenlerle düşüp kalkmak isteyen, her hafta farklı bir kızla yatmayı isteyen tipler ve bunu Sivas'ta yapamazlar, ama istanbul'da veya bu tarz büyük şehirlerde bunu yapabiliyorlar.
Bu tip işlerde gözü olanın bize hayrı zaten dokunmaz diyebiliriz, doğru, ancak ortada bir realite var, karı kız peşinde koşmayan futbolcu yok denecek kadar az ve onlarda bizim gibi şehirlerde oynuyorlar. Enaramo Sivas yerine başka bir şehirde oynamak istiyordu, bunun tek sebebi bahsettiğim gece hayatıdır, gece hayatı da eşittir karı kız, yoksa Sivas'ın birkaç meyhanesine gidip 2 bira içmek tarzı bir gece hayatı değil.
Sivas'ı beğenmeyen birisini duyduğumda her ne kadar hoşnut olmasam da yabancıların hayatlarını iyi bilen birisi olarak onları anlayışla karşılayabiliyorum. Ernst çok iyi bir oyuncu, neden Kasımpaşa'da oynuyor, çünkü istanbul'dan ayrılmak istemiyor, sene başında almaya çalıştığımız Bienvenu neden Sivas'a gelmedi, çünkü maalesef Sivas yerine gece hayatı olan bir şehir istedi.
Gece hayatı çoğumuza saçma gelebilir, çünkü biz öyle büyümedik ancak kabul etmek istemesek de yabancı oyuncuların bu tarz talepleri var.
Ben tekrar ediyorum bu konular ancak daha fazla para teklif ederek aşılabilir, yoksa yabancı oyuncuya şehrimizin tarih şehri olduğunu haykırıp kızsak da umurlarında olmaz. İnkar edilemez bu gerçek karşısında duygusal olmak yerine kesenin ağzını açmamız gerekiyor, burada da yönetime iş düşüyor.
SIVAS58FOREVER isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı SIVAS58FOREVER'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 12:34   #16
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 977 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Ben işim gereği 50'ye yakın ülkeye sık sık gidiyorum
Orhan hoca gibi konuşmuşsun başka kulupler yabancı futbolcularda başarılı olurken size verilen yetkileri iyi kullanamamışsınız 50 ülkede bol bol boşa gezmişsin hoca birde buralarda aklın sıra Rıza hocayı savunuyorsun. (tahminimde yanılmam Rıza Çalımbayın yardımcı hocalarından orhan hoca olduğunu anladım)
Alt 07.03.2013, 12:38   #17
aydınn
Yeni Yiğido

12 Mesajına 17 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 aydınn FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu takım iki sezon şampiyonluğa oynamadımı , o zaman çok mu derin kadro vardı yoksa benmi yanlış hatırlıyorum . Şehrimiz o zaman sosyal açıdan daha mı gelişmişti de şimdi geriledi .
aydınn isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı aydınn'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 12:52   #18
SIVAS58FOREVER
Yiğido

Alıntı:
yigidolar06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ben işim gereği 50'ye yakın ülkeye sık sık gidiyorum
Orhan hoca gibi konuşmuşsun başka kulupler yabancı futbolcularda başarılı olurken size verilen yetkileri iyi kullanamamışsınız 50 ülkede bol bol boşa gezmişsin hoca birde buralarda aklın sıra Rıza hocayı savunuyorsun. (tahminimde yanılmam Rıza Çalımbayın yardımcı hocalarından orhan hoca olduğunu anladım)
sen fal da bakıyor musun? yani müneccimliğe meraklı gibisin
Alt 07.03.2013, 13:19   #19
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1027 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
SIVAS58FOREVER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Sivas bizler için çok güzel ve yaşanası bir şehir çünkü bizi buraya bağlayan duygusal bağlarımız var, bir Erzurum da, bir Van da yaşanası şehirlerden, ancak biz neden gidip orada yaşamıyoruz, çünkü bizim bağlarımız Sivas'ta ve biz Sivas'ta mutlu oluyoruz. Elin yabancı futbolcusunu da anlayışlı karşılayabilmek için ilk önce Sivas'tan çıkıp farklı ülkeleri, farklı şehirleri ve farklı kültürleri görmeliyiz.
hocam anlaşamadığımız şey şu; buraya gelecek futbolcu burada 3-5 yıl kalacak futbolunu oynayıp gidecek...burada bir ömür geçirmeyecek ve parasıyla kalacak burada...birkaç alışveriş merkezini ve kalabalığı bir kenara koyarsan, elazığ, kayseri, malatya gibi şehirlerin sivastan fazlası yok...hatta trabzon şehri bile bir işe yaramayan sahili dışında Sivastan çok farklı bir kültür yapısına sahip değil...hamsiyle pek arası yoksa oradada şartlar aynı hemen hemen o yüzden ben hocaya hak vermiyorum bu konuda...demekki siz profosyonellik seviyesi düşük kişilerle temas içerisindesiniz diyorum...bu durumda hocanın yapacağı tek şey sezon sonu bırakmak...

bu arada bir anlamadığımda yönetimin ve başkanımızın tutumları...bunca antipati ve sevilmemeye rağmen rıza hocada diretmenin anlamı nedir? ne diye sözleşme uzatılır...istemiyor kardeşim taraftar bu adamıı...neyin ısrarıdır bu?? hocalara kıranmı girdi memlekette...adammı kalmadı??? bırakın gitsin avrupayamı gidiyor, çok sevdiği 8taşamı nereye gidiyorsa gitsin...bu nedir arkadaş her röportajda aynı şey...
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı SenSetik'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 13:26   #20
SIVAS58FOREVER
Yiğido

Alıntı:
SenSetik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
hocam anlaşamadığımız şey şu; buraya gelecek futbolcu burada 3-5 yıl kalacak futbolunu oynayıp gidecek...burada bir ömür geçirmeyecek ve parasıyla kalacak burada...birkaç alışveriş merkezini ve kalabalığı bir kenara koyarsan, elazığ, kayseri, malatya gibi şehirlerin sivastan fazlası yok...hatta trabzon şehri bile bir işe yaramayan sahili dışında Sivastan çok farklı bir kültür yapısına sahip değil...hamsiyle pek arası yoksa oradada şartlar aynı hemen hemen o yüzden ben hocaya hak vermiyorum bu konuda...demekki siz profosyonellik seviyesi düşük kişilerle temas içerisindesiniz diyorum...bu durumda hocanın yapacağı tek şey sezon sonu bırakmak...

bu arada bir anlamadığımda yönetimin ve başkanımızın tutumları...bunca antipati ve sevilmemeye rağmen rıza hocada diretmenin anlamı nedir? ne diye sözleşme uzatılır...istemiyor kardeşim taraftar bu adamıı...neyin ısrarıdır bu?? hocalara kıranmı girdi memlekette...adammı kalmadı??? bırakın gitsin avrupayamı gidiyor, çok sevdiği 8taşamı nereye gidiyorsa gitsin...bu nedir arkadaş her röportajda aynı şey...
Kardeş, rabzon dediğin memlekette natasha kaynıyor, senin anlamadığın konuyu ben söylüyorum, bu oyuncular karı kız peşinde, bu etik olmayan bir durum olabilir ama realite, istanbul da bazıları objektiflere de yakalanıyor, ama çoğu sessiz sedasız yapıyor bu işleri, ben de diyorum ki yönetim bunlara kesenin ağzını açacak ve adam daha fazla para uğruna kabul edecek.

Ayrıca Rıza Hoca'yı herkes çok seviyor, SivasSpor'a gelmiş geçmiş en iyi hoca, taraftar da bağrına basıyor, bu stadda görüyoruz, sadece bu sitede bir kaç kişinin sevmediği gerçek, onları da anlayışla karşılıyorum.

Rıza Hoca'da elbet birgün Sivas'tan ayrılacak, o zaman çok arayacağız, haksız yere eleştirilerimizden dolayı çok pişman olacağız. Hocalar gelir gider SivasSpor baki kalır, bu takıma hizmet eden herkes başımızın üstündedir. Rıza Hoca da öyle
Bu Konuda SIVAS58FOREVER'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
anadoluda, burası, yer, İyi