Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Toraman Sivas'ta
Alt 04.08.2014, 20:37   #61
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 851 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Toraman Sivas'ta

toraman sivas'a bağlı bir insandır. daha önceki yıllarda futboldan kazandığını sivas'a yatırdığını duymuştuk. sivaslılık kimsenin tekelinde değil. toraman'ın sivas sevgisini ölçmek ve yargılamak da kimsenin haddine değil. hoş geldi, safalar getirdi.
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 10 Kullanıcı sebasteia'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.08.2014, 22:10   #62
kurtay58
Yiğido

kurtay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 188 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 kurtay58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

ibrahim toraman hırslı bir futbolcu rakip kim olursa olsun giydiği takımın formasını teri bitene kadar ıslatır, bu nedenle bize karşı oynadığı maçlarda ki hırsı biz Sivasspor'luların hoşuna gitmedi. Bizim formamızı giyerken (İnşAllah) muhtemelen de Beşiktaş taraftarının hoşuna gitmeyecektir. Toraman'ın Sivas'lılığına gelince 2009-2010 sezonunda Beşiktaş'ın hiçbir iddiası yokken Diyarbakır'ı malum zor şartlar altında deplasmanda 3-1 yendikleri maça bir bakın, Toraman o maçı tek başına aldı, Diyarbakır'ı bir alt lige gönderdi, bizim de süper ligde tutunmamıza büyük katkısı oldu. Ben hayatım boyunca o maçı unutmam, unutmayacağım.
kurtay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı kurtay58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.08.2014, 23:15   #63
sawyer5892
Tecrübeli Yiğido

301 Mesajına 609 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 580 sawyer5892 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

eski mevzulari kapatin oynayacagi oyuna bakin yalcin adini duyunca gobek atanlar bu adami elestirmesin bence umiti kesip ilk 11 oynayacaktir
sawyer5892 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sawyer5892'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.08.2014, 23:24   #64
ihtiyar yiğido
Usta Yiğido

ihtiyar yiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.233 Mesajına 3.125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 793 ihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
kurtay58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
ibrahim toraman hırslı bir futbolcu rakip kim olursa olsun giydiği takımın formasını teri bitene kadar ıslatır, bu nedenle bize karşı oynadığı maçlarda ki hırsı biz Sivasspor'luların hoşuna gitmedi. Bizim formamızı giyerken (İnşAllah) muhtemelen de Beşiktaş taraftarının hoşuna gitmeyecektir. Toraman'ın Sivas'lılığına gelince 2009-2010 sezonunda Beşiktaş'ın hiçbir iddiası yokken Diyarbakır'ı malum zor şartlar altında deplasmanda 3-1 yendikleri maça bir bakın, Toraman o maçı tek başına aldı, Diyarbakır'ı bir alt lige gönderdi, bizim de süper ligde tutunmamıza büyük katkısı oldu. Ben hayatım boyunca o maçı unutmam, unutmayacağım.
Sevgili Yiğido, 2009-2010 sezonu liğin 32. Haftasında Diyarbakır, Bjk maçında, sanki Ibrahim Toraman Sivasspor için oynamış havası veriyorsun ve Bjk hiç bir iddiası yokken Ibrahim Toramanın gayreti ile Dıyarbakırsporu 3-1 yendi diyorsun, halbuki Bjk, GS ile lig 3. Lüğü mücadelesi veriyordu ve Ibrahim Toraman, Sivasspor için değil, Bjk nın 3. Olması için ter döküyordu.
O sezon Sivasspor'un puanı 34, Diyarbakırspor'un puanı 27, yani arada 7 puan fark var, Kısaca biz Bjk ın galibiyeti ve Ibrahim Toraman'ın çabaları ile kümede kalmadık, bir çok ayak oyunlarına rağmen kendi çabalarımız ve futbolcularımızın alın teri, teknik heyetin çabası, takımına iyi günde ve kötü günde sahip çıkan bu vefakar taraftarın duası ile kümede kaldık.

Tabiki bir hemşehrimiz olarak, Ibrahim Toramanın memleketinin takımı Sivasspor'un kümede kalması için ter dökmesini canı gönülden isterdim vede onur duyardım, keşke dediğin gibi olsa.
ihtiyar yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı ihtiyar yiğido'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.08.2014, 23:31   #65
CanKaragoz
Yeni Yiğido

CanKaragoz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

8 Mesajına 15 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 CanKaragoz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Toraman Sivas'ta

Yeni sezon öncesi kadrosunu güçlendirmeye devam eden Sivasspor, Beşiktaş'ta kadro dışı bırakılan ve teknik direktör Slaven Bilic tarafından affedilmeyen İbrahim Toraman ile kesin olarak anlaşmaya vardı.

İbrahim Toraman ile anlaşmaya varan ve ardından da Beşiktaş ile masaya oturan Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, uzun uğraşlar sonucunda tecrübeli futbolcuyu Sivasspor kadrosuna kiralık olarak katmayı başardı.

Kaynak ; sporx
CanKaragoz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.08.2014, 01:21   #66
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 628 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
MOS-BY-58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Güzel kardesim, I.Toraman'i ben de tanimam. Bugün X takimda profesyonel futbolcu olsam ve rakibim de Sivasspor olsa oynadigim takim icin tüm mücadelemi ortaya koyarim. Zaten bunu yapmayanin adamligindan süphe edilir. Icap eder belki -tabiyatim olmasa da- rakibe sert faul yapabilirim veya kavga da edebilirim.
58 giymek isterim ama sevdigim baska numaralari da giyebilirim. Hatta kirilir hemsehrilerime kirilabilir ve onlara tepki olarak 58 numarayi da cikarabilirim. Buraya kadar hersey normal. Memleket sevgisi ve memlekete baglilik plaka numarasiyla ölcülecek kadar da basit de degildir.

Ben ve gördügüm kadariyla cogunluk I.Tormaman'in Sivasspor'a karsi hirsli veya sert oynamasina birsey demiyor (en azindan ben ). Zaten adam baska türlü oynayamiyor ki, oyun tarzi o.

Lakin cirkeflikle, yalakalikla yukarida bahsedilen özellikler arasinda "bence" cok bariz farkliliklar var. Ben kendisini salt Sivasli diye severdim ama kisiligini gözlemledikce, hele de Sivasspor maclarindaki tavirlarini görünce hemsehrim olmasindan dolayi bulunan "olumlu" ön yargilarim olumsuzlasti.

I.Torman'in hic bir hocayla ya da pek sürtüsmedigini düsünüyorsun. Olabilir. Ben sahsen oyun tarzini begenmesem de, Allah icin kendisinin gercekten cok iyi ve formda oldugu dönemler oldu. Ama dikkatini cektiyse, 2007-2008'lerden sonra, o kadar hoca degismesine ragmen hicbiri kendisini "artik" milli takima almadi. Yabanci hocalar da dahil. Cok elestirildikleri halde hicbiri almadi. Sence sebebi sadece basit bir haksizlik mi?

Tabi bizler takimlar icinde neler oldugunu, nelerin örtbas edildigini bilemeyiz. Yalniz bir takim kaptaninin ta Almanya'dan kamptan kovulacak sekilde olaylara karismasini da iyi degerlendirmek gerekir bence. Kaldi ki girdigi kavga ve tartismalarda da hakli bir tarafini ben göremedim.

Parayla adamlik ölcülmesini de anlayamadim. I.Toraman Sivasspor PAF takimina yardim etti diye kimse gebe olmak zorunda degil. Kimse de cikip ya bu adam Sivas'a Sivasspor'a da yeterince yardim yapmiyor diye adamligini yargilamiyor ki? Yardim yapmissa Allah razi olsun deriz ama bunun adamlik ölcüsü olmasi da biraz tuhaf. Yoksa yetim hakki yiyip (tabi ki bu kismin I.Tormanla alakasi yok, sadece fikrimi beyan etmem acisindan) her sadaka vereni bastaci etmek icap eder.

Önemli olan sivassporun menfaatleridir diyorsun ki cok dogru. Yalniz gerisi teferruattir deyip bazi gercekleri görmezden gelmek pek dogru degil. Zira, hayatin anlami teferruatlarda gizlidir.

Uzun lafin kisasi: ben kendi degerlendirmelerime göre -adamlik kriterlerini de katarak- bu arkadasin Sivasspor'un menfaatine olmayacagini düsündügümden alinmasini istemem. Nacizane fikrimdir.
ibrahim toramanın milli takıma alınmamasının tek sebebi evet haksızlık yapılmasıdır,eğer bir oyuncu oynadığı ligde parmakla gösteriliyorsa ,takımınında en büyük savaşçısı ve oyuncusuysa , onu milli takıma almıyan hocanındır suç,almadılarda noldu,bu milli takıma hasan aliyi ,selçuğu aldılarda noldu,gelen türk milli takımına gol yağdırdı ,giden yağdırdı,üstelik son 7 8 yıldır milli takım nal topluyor,dünyada yeri bilinmeyen ülkeler avrupa kupalarına ,dünya kupasına katılıyor,tarihte dünya 3.olmuş türkiye piyasada yok,kavga olayına gelince ibrahim akınla kavgasında haklı olduğunu ben değil, kulüp başkanı da söylemişti,neticede bjk takımında böyle olaylar hoş karşılanmazdı öyle oldu,ibrahim akın haksız olduğu için yollandı, toraman kaldı,sezer le kavgasındada toramanın haklı olduğunu bendeğil, yine başkanı söylüyor,hocası takımdaki otoritesini futbolcularına kaBUL ettirmek adına takımda görmek istemiyor,yönetime kalsa oynatılmasından yana ,eğeer i.toraman sivasa geliyorsa ,biliçin kararı yüzündendir,bisoru sordum cvp veren olmadı ,ziyayı yumrukluyan alex deseki futbolu bırakmadan son 1 sezon türkiyede sivassporda oynamak istiyorum ,kaçkişi yok kardeşim alex bu takımdan içeri girmesin diyecek ?maç içinde olan maç içinde kalır böyle ona buna kin tutarak nefret besleyerek bişey olmaz,bi kardeşim ne güzel yazmış,küme düşme korkusu yaşadığımız sezon diyarbakırsporu adeta tek başına yendi,o maçı kaybetseler fark 4 olacaktı ki ozamanda ne yapıp edip sivassporu yollardılar ptt ligine ,sivasspor taraftarını anlamakta zorluk çekiyorum,tarihte sivassporda başarılı olmuş yada kıyağı olmuş ,sivassporun başarısında emeği olan hocalar ve futbolcular ençok bu taraftar tarafından eleştiriliyor,agbetu diyorum ,yaw oda kim diyolar,kardeşim 13 puanda emeği olan adam ,senin takımının ligde kalmasını sağlıyan adam biraz saygı lütven ,yana yana stoper arıyoruz,önlibero arıyoruz,sağbek aRIYORUZ 3 işi de yapacak usta oyuncuyu ,hemide yerlinin yerlisi oyuncuyu yönetim takıma kazandırıyor ,dahada ikrama geçmiyor,kim gelsin,xavi mi ?herkesin düşüncesine saygım varda birazda gerçeklere dayalı olmalı bu düşünceler, öyle laf olsun diye değil
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.08.2014, 07:38   #67
Sivassporaşığı¶
Yeni Yiğido

Sivassporaşığı¶ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2 Mesajına 2 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Sivassporaşığı¶ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bence gerçekten yararlı olacak bi transfer bi kere mevki sıkıntısı yok,geçmişi de kafamiza takmiyalim destek olalim bence.
Sivassporaşığı¶ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Sivassporaşığı¶'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 05.08.2014, 08:00   #68
B.Demirci
Yiğido

B.Demirci - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

125 Mesajına 220 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 B.Demirci ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

İki yıldır futboldan uzak kalması nedeniyle takıma faydalı olamayacağını düşünen "Biliç" Toroman'ın bir yıl başka bir takıma kiralanmasına onay vermiş. Kardeşimiz Toraman bu ahval ve şerait içerisinde Sivasspor formasını tercih etmiş. Başka bir takıma gitmemiş sağolsun bize gelmiş. Minnettarız. Bu Mecburi rotasyon neticesinde kiralık sözleşmesi bitince yani Seneye tekrar siyah beyazlı formasına kavuşacak. Orada da futbolu bırakacak.. Demedi demeyin..
B.Demirci isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı B.Demirci'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.08.2014, 08:40   #69
beko35
Yiğido

beko35 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

126 Mesajına 189 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 399 beko35 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ibrahim toraman ile mecnun başkan masaya oturup konuşup anlaşmışlar. İş imzaya kalmış. kaynak: @mustafaates58 twitter
beko35 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.08.2014, 09:28   #70
agumus_58
Yiğido

agumus_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

97 Mesajına 169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 agumus_58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

profesyonel futbol hayatına duygusal yaklaşanlara anlam veremiyorum. geçmiş de neler olmuş açıkçası bir bilgim yok ama toraman kesinlikle faydalı bir transferdir. ön liberoda da rahatlıkla oynayabilecek bir futbolcudur ki bizim o mevkide sıkıntılarımız oluyor kimi zaman. bence duygusallığı bir kenara bırakıp bu transfer için başkanımızı ve yönetimimizi tebrik etmemiz gerekir.
agumus_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
sivasta, toraman