Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Kazanmak için iyi oyun yetmez!
Alt 21.09.2011, 09:22   #1
HababamHa
Usta Yiğido

HababamHa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

480 Mesajına 1.017 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 730 HababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISI
Standart Kazanmak için iyi oyun yetmez!

Sivasspor'un işi bundan sonra daha zor, Allah yardımcısı olsun. İlk iki haftada futbol olarak iyi bir görüntü vermeyen Kırmızı-beyazlı takımın galip gelmesi için sadece rakiplerinden daha iyi oynaması yetmeyecek hakemleri de geçmesi gerekiyor. Geride kalan iki hafta bunu net olarak bize gösterdi. Ligin ilk maçında Karabük karşısında rakibine dokunmadığı halde Sivasspor aleyhine penaltı çalınıyor, son maçta ise hakem her yönüyle skandal bir yönetim gösteriyor. Tabiî ki hakem hata yapar, futbol hata oyunu, ama bu hatalar hep bir takımın canını yakıyorsa, bu iş “hata” olmaktan çıkar “ kasıt”a girer. Şu işe bakın, Sivasspor-Eskişehir maçının üzerinden 3 gün geçti ve hala hakem Barış Şimşek eleştiriliyor duyulan öfke artarak devam ediyor. Öyle kararlar verdi ki, gerçekten günlerce haftalarca üzerinde konuşulsa az bile!
Ulusal kanallarda hakemle ilgili az da olsa yorumlar duydum. Tabi, genellikle hakemin Sivasspor'u mağdur ettiği görüşü vardı, ancak bazılarının da hakemi aklama çabası dikkatimi çekti. Hakemi savunacak ya, Sivasspor'a verilmesi gereken penaltı ile yediği ofsayt golü için deniyor ki “Hakemin bu pozisyonu net biçimde görmesi zor,eğer görseydi çalardı” Allah Allah! Bu hakemler ne hikmetse Sivasspor lehine pozisyon olduğu zaman kör oluyor galiba! Onun dışındaki pozisyonlarda canavar gibiler. Eskişehirli futbolcu Sivaslı futbolcunun beline sarılıp yere indiriyor, bütün tribünler görüyor ve ayağa kalkıyor, ama asıl görmesi gereken hakem görmüyor! Ardından maçın sonlarına doğru, kale geçen Rasmussen rakip oyuncuya dokunmuyor bile,( bunu rakip oyuncu itiraf ediyor) ama penaltı çalıyor! Barış Şimşek ne görüyor, ne düşünüyor da bunları yapıyor anlamak mümkün değil. Ayrıca hata sürekli aynı tarafa yapılıyorsa da, iyi niyet, dürüstlük aramak hiç mümkün değil.
BARIŞ ŞİMŞEK SİVAS'IN MAÇLARINA VERİLMESİN
MHK Başkanı “kulüpler bize şu hakemi istemiyoruz deseler de biz bildiğimizi yaparız” diyor. Doğrusuda budur zaten!
Fakaaat, Barış Şimşek gibi Sivasspor'un yönettiği her maçta skandal kararlarla imza atıyor, Türkiye'nin en centilmen seyircisini bile çileden çıkarıyorsa o zaman durup düşünmek lazım. Ben
Şimdi merak ediyorum, MHK Başkanı Barış Şimşek'in yaptığı bu rezaleti gördükten sonra ne düşünüyor acaba?
KAŞIKLA TOPLAYIP KEPÇEYLE DAĞTILIYOR!
Sivas Emniyet Müdürlüğü Eskişehir maçından önce 5 bin adet el broşürü bastırarak, maça gelenlere 6222 sayılı Sporda Şiddet kanunun bazı maddeleri hatırlatılarak uyarıda bulunuldu. Bu gerçekten son derece güzel ve yerinde bir çalışma. Kanunlar çok ağır ve tavizsiz, onun içinde insanları uyarmakta yarar var. Bu açıdan Sivas Emniyet Müdürlüğüne teşekkür ediyorum.
Ancak, bir yandan maça gelenlere bu kanun ve kaideler hatırlatılırken, diğer yandan, hakemin aşırı “tahrik” edici kararlar vermesi yaman bir çelişki değil mi? Sivas Emniyeti sorumlu davranıp, olası bir taşkınlığa karşı maça gelenleri uyardı, peki bu hakem(!) uyarılacak mı?
MHK Başkanı “ Oğlum, sen ne yapmaya çalışıyorsun, bak Sivasspor'un daha önce yönettiği maçlarında da yanlış düdükler çaldın, senin bu adamlara karşı tavrın nedir?” diyecek mi acaba?
Her zaman söylediğimi yine tekrarlamak istiyorum “ Türkiye'de temiz futbol isteniyorsa, işe önce hakemlerden başlamak gerekir”
Gerisi teferruat!..

Abdullah YİĞİT spor@hurdogan.com
Alt 21.09.2011, 10:10   #2
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Kazanmak için iyi oyun yetmez!

İlk kez bu kadar alkışı hak ediyorsunnuz Abdullah Bey..!! Daha cesur yazılar bekliyorum sizden..!!
Cevap: Kazanmak için iyi oyun yetmez!
Alt 21.09.2011, 10:13   #3
erhan 10
Tecrübeli Yiğido

erhan 10 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

191 Mesajına 342 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 651 erhan 10 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Maçtan sonra hakemin yüzündeki salak ifade bu maçta kastı olduğunun bir göstergesi..Çok güzel bir yazı olmuş keşke birileri bunları görse ve düşünse.
erhan 10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı erhan 10'a Teşekkür Ediyor...
Alt 21.09.2011, 10:18   #4
Turan 59
Usta Yiğido

Turan 59 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 860 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 777 Turan 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISI

Ben önce Barış ŞİŞEK'in hakem olup olmadığını merak ediyorum.Çünkü hakeme hiç benzemiyor.
Turan 59 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Turan 59'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.09.2011, 10:18   #5
OLCAY_58_AKKUS
Tecrübeli Yiğido

OLCAY_58_AKKUS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

203 Mesajına 443 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 729 OLCAY_58_AKKUS FAZLA SÖZE GEREK YOKOLCAY_58_AKKUS FAZLA SÖZE GEREK YOKOLCAY_58_AKKUS FAZLA SÖZE GEREK YOK

biz iyi oynayalımda tek yenilenim ben razıyım böyle salakça maç kaybetmektense adam gibi oynayıp yenilmeyi tercih ederim.En azından iyi oyunda maç kazanma ihtimali var şimdi bu futbolla maç falan kazanmak imkansız.
Alt 21.09.2011, 10:20   #6
Turan 59
Usta Yiğido

Turan 59 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 860 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 777 Turan 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISI

Barış ŞİMŞEK denen zavallının Sivas'la bir alıp-veremediği var ama çözemedim.Sivasspor'un her maçında ön yargılı davranıyor.
Turan 59 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2011, 10:37   #7
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 622 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
Turan 59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ben önce Barış ŞİŞEK'in hakem olup olmadığını merak ediyorum.Çünkü hakeme hiç benzemiyor.

Hakemmi? İnsanmıki hakem olsun alçak!!!
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2011, 10:41   #8
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 622 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Yönettiği her Sivas maçı'nda Sivas'ı yakıyorya kesin bir yerleri ferahlıyordur!..
Ayrıca bu güzel düşüncelerinden dolayı Aptullah abiye teşekkür ediyorum,içimizdekilerini söylüyor
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2011, 11:13   #9
Kasim58
Tecrübeli Yiğido

Kasim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

256 Mesajına 455 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 704 Kasim58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Turan 59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Barış ŞİMŞEK denen zavallının Sivas'la bir alıp-veremediği var ama çözemedim.Sivasspor'un her maçında ön yargılı davranıyor.
Kardes bunda cözemiyecek birsey yok kimligini görmek yetiyor.
Alt 21.09.2011, 11:28   #10
Çılgın Türk
Usta Yiğido

Çılgın Türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

611 Mesajına 1.051 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 659 Çılgın Türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Umarim Ankaragücü macinda hakem hatasi olmazda A. Yigit'de bize hergün hakem türküleri yazmaz.
Çılgın Türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
icin, iyi, kazanmak, oyun, yetmez