Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Sivasspor Yönetimi Hakkında

Sivasspor Yönetimi Hakkında Sivasspor Yönetimi Hakkında Konular

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Yönetim İstifa
Alt 26.04.2016, 17:42   #111
Del Piero
Usta Yiğido

Del Piero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

545 Mesajına 955 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 941 Del Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Yönetim İstifa

Alıntı:
Sivasspormysoul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sivasspor efsanesi sonsuza kadar yaşayacaktır.
Sivas, Türkiye, Dünya, Sivasspor ve Efsane Başkan Sayın Mecnun Otyakmaz,

Kıymetli Yiğidolar,

Hepimiz biricik takımımızın STSL ye veda etmesinin kuvvetli bir olasılık karşımıza gelmiş olması nedeniyle üzgünüz, endişeliyiz, acılıyız, kızgınız, umutluyuz, umutsuzuz, tepkiliyiz, tepkisiziz ve daha bir duyguyu karmakarışık bir şekilde içimizde barındırıyoruz. Buradaki tartışmaya dahil olup olmama konusunda bir iki gündür kendi iç hesaplaşmamı yapıyorum. Ancak yiğido camiasının doğal bir üyesi olarak siz çok kıymetli yiğidoların duygularını görmezden gelemeyeceğim. Buna hakkım yoktur. Önce kuvvetli inancımı arz ederek başlıyayım.

1) M. Sivasspor bu yıl mucizevi bir biçimde STSL de kalacaktır. Bunun neden kuvvetli bir olasılık olduğunu forumda M.Sivasspor-Akhisarspor Başlığı altındaki topikte analiz etmeye çalıştım.

2) Elbette kurumlar kalıcı kişiler geçicidir. En azından Cenabı Allahın takdiri olarak insanlar fanidir. Bu anlamda asıl ve kalıcı olan Sivasspordur. Bizden sonraki henüz doğmamış milyonlarca gelecekteki yiğidonun da biricik takımı olacaktır Sivasspor. Yani taraftar hep var olacağına göre taraf (Sivasspor) doğal olarak var olacaktır.

3) Sayın Mecnun Otyakmaz bence artık Sivassporun sonsuza kadar doğal lideridir, aynen Sayın İlhan Cavcav'ın Gençlerbirliğinin doğal başkanı olduğu gibi. Sayın Mecnun Otyakmaz dünyadaki ekonomik anlamda orta halli bir ülkenin (Türkiyenin) ekonomik anlamda orta halli (hatta ortanın altında doğrusunu söylemek gerekirse) bir şehrinin futbol takımına hiç aklımıza gelemeyecek efsane başarılarının yaşatılmasına vesile olmuştur. Futbolu çok iyi bilen, Türkçeyi Türkçe öğretmenleri kadar çok düzgün konuşan, yeterince sert yapılı, yeterince yumuşak yapılı, yeterince esprili, yeterince ağırbaşlı ve entellektüel bir kişiliğe sahip bir insandır benim nazarı-dikkatimde. Kendisiyle hiç bir zaman yüzyüze görüşmem olmamıştır. Sadece kişisel (sübjektif) gözlemlerimi aktarıyorum.

4) Sivasspor yoluna nasıl devam etmeli. Ne yapmalı, nasıl yapmalı. Sivas dünya çapında bir futbol şehri, Sivasspor bir dünya markası olmalıdır. Yiğidoların adı Real Madrid, Bayern Münich, Arsenal vb. ile yanyana anılmalıdır. Bu bir hayaldir, hayal etmek anlamında. Hayal değildir, yapabiliriz, çünkü yapabileceğimizi düşünüyoruz. Yiğidolar bunun tohumlarını çok uzun zaman önce attılar zaten. Şimdi kurumsallaşmayı çok ileri seviyeleri çıkarma zamanıdır.

Sayın Başkanımız Mecnun Okyakmaz liderliğinde Sivassporumuzun gelecekteki temel hedefleri şunlar olmalıdır.

Zaten başkanımızın zaten hayalleri hep vardı, hep vardı. Hayaller olmasa genç teknik direktörlerle çalışma isteği olmazdı. Ancak, son beş altı yıldır ortaya çıkan konjüktür bu hayalleri gerçekleştirme yolunda bazı engeller çıkardı.

4a) Yeni yapılan stadyumun adı Sivas 4 Eylül Arena Stadyumu olmalıdır. Arena adı mutlaka olmalıdır. Arena büyük demektir. Biz de büyüğüz ve en büyük olma iddiasındayız.

4b) Şehirden şimdiki tesislerden uzakta Halimin Hanı (Köklüce) civarlarına en son teknolojiyle donatılmış yeni bir devasa Sivasspor tesisleri yapılmalıdır. Sivasspor Köklüce tesisleri. Ya da daha ileride de Sıcak çermik mevkinde olabilir. Ama, şehirden 15-20 km uzak olmalı ve yer adıyla anılan (Kişi adıyla değil) tesisler olmalıdır. Şimdiki tesisler artık geçmişi temsil etmektedir. Bu anlattığım bölgelerde değerlenecek arazilerim yoktur, Cenabı Allahın verdiği canımız sıhhatte olsun bana yeter. Batıya doğru olması doğal eğilimdir diye düşünmekteyim.

4c) Sivasspor AŞ. kurulmalı Sivasspor ticari bir şirket olmalıdır. Sivastaki birçok kurumdan, Yıldızdağı kayak tesisleri, Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı, Sıcak çermik, soğuk çermik, Balıklı Çermik, oteller, restoranlar, büyük marketler, hızlı tren, uçaklar,sinemalar, kafeler daha yüzlerce hatta binlerce kalemden çok çok az yüzde bile olsa (Örnek %0.25 yani binde 2,5) Sivası dünya çapında temsil eden Tek Marka olma anlamında katkı payı alınmalıdır. Bu katkı payı geçici değil deavmlı olmalıdır. Hukuki alt yapısı bulunabilir. Neden olmasın? Sonuçta Sivassporumuz dünya çapında bir en tanınmış şirket olarak bu şehre önemli oranda istimdam da sağlayacaktır.

4d) Alt yapı çok öncelikli olarak ele alınıp Sivasspordaki futbolcuların önemli bir kısmı alt yapıdan gelen futbolculardan oluşmalıdır. Bu anlamda futbolcu fabrikası olmalıdır alt yapı.

4e) Sivasspor futbol okulu (futbol akademisi) kurulmalıdır. Bunun bağımsız olması mümkün olmayabilir. Belki MEB e bağlı özel okullar gibi olabilir. Bir nevi Sivasspor futbol lisesi gibi. Burada 15-19 yaş arası gençlere Sivasspora gelecekte futbolcu, antrenör, teknik direktör vb. olma potansiyeli ile daha çok anatomi, futbol ve genel kültür konularında eğitim verilmelidir. Bu okul da yeni yapılacak devasa tesislerin içinde olmalıdır. Okulun öğrenci sayısı 150-200 civarında olmalı bu rakamı kesinlikle aşmamalıdır.

4f) İngilizce ve Türkçe yayın yapan ve uyduda yer alan 'FootballinSivasTurkey' adında bir TV kurulmalıdır.

Aciliyeti olan sekonder (ikincil) hedefler

5) Sivassporun başına efsane Teknik Direktör Bülent Uygun ve yardımcılıklarına Hayrettin Yerlikaya ve Mehmet Yıldız getirilmelidir. Bülent Uygun ileride ayrılsa bile Harettin Yerlikaya'yı yada Mehmet Yıldız'ı Sivassporun başında yirmi yıl teknik direktör olarak görmeyi istiyor ve hayal ediyorum. Tıpkı bir Alex Ferguson gibi. Artık 3-4 ayda bir TD değiştirmeyeceğiz, çünkü artık büyük bir şirketiz ve kalıcı hedeflerimiz ve kalıcı teknik direktörlerimiz var.

6) Sivassporun kalıcı bir basın sözcüsü olmasıdır. Buna en büyük aday son 20 yılda kim Sivasspor için en çok yazıp en çok düşündüyse o olmalıdır. Bu kişi kesinlikle Sivasta yaşayan ve yaşamayı düşünen birisi olmalıdır. Benim adayım yerel ama ulusal bağlantıları çok kuvvetli olan Sayın Abdullah Yiğittir. Sizin de kuşkusuz bir adayınız olabilir.

Şimdilik ham düşüncelerim bunlardır.

Sivas ellerinde sazım çalınır. Yiğidolar bu sazı sonsuza kadar çalacaktır inşallah.

YIL: 2027: DÜNYANIN FUTBOL BAŞKENTİ SİVAS. Welcome to city of Sivas. The capital of football in the World.

Sivasspor her zaman olduğu gibi gelecekte de yiğidoların takımıdır. Bu forumdaki bütün yiğidolara en derin saygılarımla. İyiki varsınız yiğidolar, takımımım biricik gönüldaşları.

Kardesim eline emeğine yüreğine sağlık çok güzel ozetlemissin bizlerde bunların olması için dil döküyor ve çabalıyoruz lakin bu dediklerini bu yönetimin yapması imkansız neden mi , daaha doğru dürüst resmi web sitesi olmayan bir basın sözcüsü olmayan, futbolcu izlemeyen teknik direktörü youtube dan bulan, transferleri 2,3 menejerin ve hayatında futboldan anlamayan bir.muhasebeciye bırakan zihniyetin bu dediklerini yapması maalesef imkansız
Alt 26.04.2016, 18:00   #112
menesakin
Acemi Yiğido

45 Mesajına 71 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 333 menesakin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
çorluluyiğido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Faruk efendi eğer klavye kahramanı biz isek sen mertçe tv lere meydanlara çıkaydın da açıklama yapaydın. Klavyeden facebook tan yazmayaydın. Sen bu yönetime gelene kadar kimsenin tanımadığı yolda görse kaale bile almadığı bir adamdın, Allahu alem maçlara bile gelmezdin şimdi çıkıp içi yanmış yiğidolara meydan okuyorsun. Bari sessiz kal da kendine hakaret ettirme.

Şu başkan giderse im gelecek diyen sevgili gardaşlarıma sadece bir soru sormak istiyorum.
"Osman Başkan, benim de çok sevdiğim Mecnun başkanı rica minnet yönetime alana kadar (Allah için konuşun) kaç kişi tanıyordu? Bu adam Sivasspor'a başkan olacak deselerdi kaçınız inanırdı? "

Bir de istirhamım olacak. hepimizin ortak derdi Sivasspor ve hepimizin içi yanıyor. Sen yönetimin gitmemesini istiyorsun ben ise derhal bırakmasını. Fikirlerimiz farklı farklı diye lütfen saçma sapan yakıştırmalar ve hakaretamiz kelimeler kullanmayalım. Topçular gidecek, başkanlar - hocalar gidecek, kah şampiyonluğa kah düşmemeye oynayacak takımımız. Geride sadece Sivasspor ve sevdalıları kalacak. Birbirimizi kırmanın bir anlamı yok.
menesakin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı menesakin'a Teşekkür Ediyor...
Alt 26.04.2016, 22:06   #113
serrrkan
Yiğido

serrrkan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

101 Mesajına 256 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 697 serrrkan BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
menesakin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Faruk efendi eğer klavye kahramanı biz isek sen mertçe tv lere meydanlara çıkaydın da açıklama yapaydın. Klavyeden facebook tan yazmayaydın. Sen bu yönetime gelene kadar kimsenin tanımadığı yolda görse kaale bile almadığı bir adamdın, Allahu alem maçlara bile gelmezdin şimdi çıkıp içi yanmış yiğidolara meydan okuyorsun. Bari sessiz kal da kendine hakaret ettirme.

Şu başkan giderse im gelecek diyen sevgili gardaşlarıma sadece bir soru sormak istiyorum.
"Osman Başkan, benim de çok sevdiğim Mecnun başkanı rica minnet yönetime alana kadar (Allah için konuşun) kaç kişi tanıyordu? Bu adam Sivasspor'a başkan olacak deselerdi kaçınız inanırdı? "

Bir de istirhamım olacak. hepimizin ortak derdi Sivasspor ve hepimizin içi yanıyor. Sen yönetimin gitmemesini istiyorsun ben ise derhal bırakmasını. Fikirlerimiz farklı farklı diye lütfen saçma sapan yakıştırmalar ve hakaretamiz kelimeler kullanmayalım. Topçular gidecek, başkanlar - hocalar gidecek, kah şampiyonluğa kah düşmemeye oynayacak takımımız. Geride sadece Sivasspor ve sevdalıları kalacak. Birbirimizi kırmanın bir anlamı yok.
Gerçek sivaslı lig bitimine 4 hafta kala yönetimi istifaya davet etmez dosta düşmana karşı takımın arkasında durur.sezon sonu ne olacaksa olur ama önümüzde bizi bekleyen 12 puan var ustumuzdeki 3 takımın düşme riski var.tüm takımlar kenetlenmiş bi bizimkiler isyan bayrağını açmış. Ayıp ediyorsunuz gardaslar vallahi yanlış yapıyorsunuz vakit bir olma vakti bakın eskisehire nasıl kenetlendi topçu taraftar yönetim? Bizde bize yakışanı yapmalıyız. Dediğimgibi sezon sonuna kadar başkan mecnun başkan hoca mesut hoca son 4 maçta en avantajlı takım biziz.vakit bir olma vakti hainlerin oyununa gelmeyin !!
Alt 26.04.2016, 22:52   #114
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 748 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Bu takımı bu hale getiren yönetimin ve başkanın bu kadar destekçisi olduğunu bilmiyordum ...İlginç ki ne ilginç...Takım küme düşüyor hala kalsın diyenler var..
Alt 26.04.2016, 23:16   #115
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1027 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu takımı bu hale getiren yönetimin ve başkanın bu kadar destekçisi olduğunu bilmiyordum ...İlginç ki ne ilginç...Takım küme düşüyor hala kalsın diyenler var..
Hocam çünkü Sivas sahipsiz bir şehir...herkes Sivasspor'un ortada kalacağından ve daha alt liglere düşeceğinden korkuyor bence..Sivassporu bugünlere taşıyan olan Mecnun Başkanın takım düşse bile tekrar çıkaracağına inanıyor..doğru mu peki? Kısmen..o yüzden hakkımızda hayırlısı..
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı SenSetik'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.04.2016, 07:04   #116
mamy58
Yeni Yiğido

3 Mesajına 6 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mamy58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kimin destekçisi olalım var mı bir babayiğit elini taşın altına koyacak haydi daha güçlü kalkalım diyecek yok..Onu geç takım düşmeye oynuyor 2. yarı kaç maçı dolu tribünler karşısında oynadı takım....Yanılmıyorsam Bülent UYGUN zamanında takıma yardım için kampanya başlatıldı kaç para toplandı..Takıma iyi veya kötü sahip çıkan birileri varken onlarıda küstürüp alt liglerdede mi gezelim Mersin gibi Ordu gibi krize mi girelim Burası Bursa değil burası İstanbul değil burası Trabzon değil bizim her kongremizde en az 3 aday olmuyor güldürmeyin artık Yapılması gereken yönetime takıma seneye destek olup tekrar layık olduğu yere dönmesini sağlamak .....
mamy58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.04.2016, 07:17   #117
mamy58
Yeni Yiğido

3 Mesajına 6 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mamy58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
DoomsDay58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bırakırlarsa 3.lige gidermişiz. Sen medyum musun, falcı mısın gelecekten haberler mi alıyorsun? Bu adamlar takımı göz göre göre bitirirken çıkıp ağzını açtın mı da şimdi burada bırakırlarsa 3.lige gideriz hikayesi anlatıyorsun? Madem bu işleri o kadar biliyordun takımın kuyusu kazılırken ağzını açsaydın, burada millete şöyle şahlanıcaz böyle uçuşa geçicez diye umut satanlar bize olumsuz konuşma takıma zarar veriyorsun diyorlardı kimin takıma zarar verdiği ortaya çıktı o yüzden geçin bu işleri yerlerine kim gelirse gelsin bu adamlardan daha kötü yönetemez çünkü bu adamlar yönetmiyorlar İDARE EDİYORLAR.
Medyum yada falcı gelecekten haber vermez ama "perşembenin gelişi çarşambadan belli olur" diye bir söz var... Ayrıca bakalım önümüzde ki zaman muhtemelen bir kongre olacak kaç kişi aday olacak görelim izleyelim.. kimse ligden düşelim diye kadro kurmuyor ...
mamy58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı mamy58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.04.2016, 07:46   #118
muhalif
Acemi Yiğido

34 Mesajına 60 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 311 muhalif FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
mamy58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Medyum yada falcı gelecekten haber vermez ama "perşembenin gelişi çarşambadan belli olur" diye bir söz var... Ayrıca bakalım önümüzde ki zaman muhtemelen bir kongre olacak kaç kişi aday olacak görelim izleyelim.. kimse ligden düşelim diye kadro kurmuyor ...

sivassporda bilmediğiniz şeyler var?
1- kongre üyesi kaç kişi biliyormusunuz?
2- neden kongre üye sayısını çoğaltmıyorlar?
3- neden zengin ve söz hakkı olacak yöneticileri kongre üyesi yapmıyorlar.
4- neden şirketleşmeye gidip tüm harcamaları şeffaf yapmıyorlar.

bunların cevaplarını bence iyi arayın? ilerleyen zamanda anlatacağım
muhalif isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı muhalif'a Teşekkür Ediyor...
Alt 27.04.2016, 08:56   #119
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 312 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Biricik takımımız Sivasspor için Düşünmeye Devam.

Ben bir Polyanna'yım. Herşeyi pozitif tarafından görmek zorundayım. Biz ölümlülerin bunu yapmaktan başka çaresi yoktur çünkü. Bunda da vardır bir Hayır derken iyimserliği istiyoruz aslında. Çünkü nasıl bakarsak beynimiz de öyle düşünüyor. Çünkü bütün duyu organlarımız o yönde mesajları filtrelemek için kodlanmış duruma giriyorlar.

Temel aksiyomum /temel çıkış noktam şudur: İnsanlar nasıl anne babasını seviyorsa Sivassporu da öyle seviyorlar. Çünkü, Sivassporu kendisi gibi görüyor, onun bir parçası olduğunu düşünüyor, ve o nedenle seviyor. O nedenle Sivassporun başarısında mutlu oluyor (çünkü kendisinin başarılı olduğunu düşünüyor) başarısızlığında üzülüyor (çünkü üzülmeyi kimse istemez. Üzülmek negatif enerji, fazladan enerji yükler kaslarımıza buda bizi doğal olarak mutsuz eder). Bütün yiğidolar Sivassporu çok sevdiğine göre yiğidoların hep mutlu olması için Sivassporun çok büyük ve gelişkin olması gerekir. Ne kadar büyük olmalıdır? Dünyada en büyük olmalıdır. Onun için de dünyadaki herkesin kendisinden bir parça bulabileceği duruma gelmek zorundadır. Bu nedenle önce Sivasta , Ankarada, İstanbulda vs. olmak üzere Sivas bazlı bir AŞ olarak yeniden organize olmalıdır. İğneden ipliğe herşeyden bu AŞ için zorunlu katkı payı olmalıdır. Eğer Sivassporun başarısı beni mutlu ediyor, rahatlamamı sağlıyor, gurur duyuyorum bana beni hatırlatıyor diyorsan sen bir Yiğidosun o zaman. Bu katkı payını görünüşte Sivasspor AŞ için veriyorsun; ama aslında kendi parçan için yani kendin için veriyorsun. Bu manevi bir büyümedir, zaten mutluluk, sevinç, üzüntü, şükür vb. gibi kavramlar ve duygular maneviyat dünyasına ait değil midir? Kaldı ki Sivasspor AŞ zaten devasa bir şirket olarak şehirde gün gelecek onbinlerce kişi istihdam edecektir. Dünyanın futbol başkentisinde olacaksın yiğido. O kadar çok ziyaretçi gelecek ki istatistikler bile zorlanacak. Yılda 100 milyon turist rakamı seni heyecanlandırmaz mı? Oteller, restoranlar, havai fişekler, termal kaplıcalar, festivaller daha neler neler.

Önce bu şirketimize daha evrensel bir isim bulalım mı kıymetli yiğido?
Mesela,
1) 1) SivassporFCinTurkey, 2)SivassporFCofTR 3)SivassporFCinTR 4)SivassporFCofTurkey olabilir diye düşünmekteyim.

2) Sayın Mecnun Otyakmaz bu şirketin yönetim kurulu başkanı olmalıdır, çünkü Efsane Başkan artık Sivasspor adıyla sonsuza kadar ayrılmaz bir bütündür. Doğal bir başkan ve lider olduğu için bu böyledir. Sivasspor klubü kimindir diye düşündüğüm de taraftarındır demiştir bu Sayın Başkan 5-6 yıl önceki bir TV sohbetinde. Bizler büyük yiğido camiasının doğal ve ayrılmaz üyeleri olarak Sayın Başkana bu dünyadaki en büyük futbol şirketi olma yolunda hep destek tam destek vermek için her zaman hazırdık, hazırız ve her zaman hazır olacağız. Sayın Mecnun Otyakmazdan başka şu ana kimse Sivasspor için bu kadar düşünmedi (forumdaki siz çok kıymetli yiğidolar hariç elbette biricik takımımızın büyük korucuyucuları sizler hariç). Sayın Başkana emanet edelim SivassporFCofTurkey (yada daha başka bir isim) adlı dünya şirketini. Biz zaten bu şirketin hep büyümesi için gece gündüz çalışacağız. Efsane başkana sürekli öneri götürüp ondan da öneriler alıp Sivasın adını sonsuza kadar futbol ile anılmasının meşalesini yakacağız. Aslında yaktık yıllar önce zaten. Sadece futbol değil bunun büyük getirisiyle birçok alanda dünya kenti olacağız. Yapabiliriz, yapabileceğimizi düşünüyoruz. Son bir önerim şöyle olacaktır. Unutmayalım bu şirket büyük yiğido camiasının katkılarıyla oluşacak ve yiğidolar Sayın Efsane Başkanı doğal lider olarak bu şirketin başına sonsuza kadar getirecektir. Bence belki de Cenabı Allahın takdiri olarak Sayın Mecnun Otyamaz'ın biricik tarihi misyonu budur. Bunu ben yıllardır böyle düşünmekteyim. Kısacası kıymetli yiğidolar bir başka doğal olmayan ama geçici olarak maddi anlamda bazı destekleri de klube vaad ederek gelebilecek isimler üzerine düşünmektense şirketimizi kurup doğal liderimizle birlikte Dünyanın futbol başkentini adım adım inşa edelim. Eninde sonunda başarırız Allahın izniyle inşallah. Atalarımızın bazı sözlerini yeniden hatırlayalım.
1) Damlaya damlaya göl olur damlacıktan sel olur.
2) Bir elin nesi var iki elin sesi var.
3) Zora dağlar dayanmaz.
4) Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar.
5) Everthing with football, that is where Sivas of Turkey is. (Bu da müsaadenizle benden olsun) (Futbolla ilgili herşey, işte Türkiyedeki Sivas orasıdır).

Anadolunun ortasındaki bozkırdan fışkıran bir mucizedir Sivasspor aslında. Bu forumdaki bütün yiğidolar da birer mucizedir aslında. Herşeyin içiçe geçip açık gizli çıkarların hayatımızın her alanını kapsadığı kapitalist dünyada Yiğido olarak anılmakta bir mucize değil mir?
Unutmayalım Mustafa Kemal Atatürk te Çanakkale Savaşından önce tanınmıyordu, ama sonra bütün dünya tanıdı. Şimdi sonsuza kadar kalbimizdedir. Sivasın da Sivassporun başarısıyla Sayın Mecnun Otyakmaz liderliğinde bütün dünyada tanındığı tarihsel bir gerçektir.

Dünya futbol başkenti olmak için önceki tarihte bir revizyon yapmak istiyorum izninizle: 2027 yılı yerine 2032 yılı olarak belirliyorum. Önceki tarih biraz acecilik olur. Tam 17 yılımız var yiğidolar. Tesislerin kurulması (3-3.5 yıl=2020)+ Akademin faaliyete geçmesi=2020+ Mezunlar =2023+Mezunların Avrupa'ya gidip dönmesi=2027+STSL de lig şampiyonluğu=2028, 2029+ Şampiyonlar ligi çeyrek final 2030+Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu=2031,2032,2033 ve devamı artık hep böyle olacaktır inşallah.

Ve işte böyle düşündü Yiğido Sivasspormysoul. Bunları Yiğido Del Piero'un açtığı başlık altında düşündü. Del Pieoru bu başlığı niçin açtı. Çünkü o bir yiğido ve Sivassporunun geleceğine üzülüyor hepimiz gibi. Bana söylemek düşmez ama o da Efsane Başkamız Sayın Mecnun Okyakmazı çok seviyor ve doğal liderimiz olarak görüyor. Cümlelerinin içinde bu düşünceler zaten var, bırak derken bile üzgün üzgün, bırakmasını istemiyor aslında. Cümleler değildir bazen anlatmak istediğimiz, cümlenin içindeki duygulardır. Çünkü yiğidolar kalplerine sorduklarında zaten Sayın Mecnun Okyakmaz'ın doğal lider olduğunu hep biliyorlar. Yiğido Del Piero da konjüktür gereği Sivassporun bu üzücü duruma geldiğini çok iyi biliyor, görüyor ve anlatıyor. Hedefimizin hedefi artık dünya futbol başkentini adım adım inşa etmektir. Doğal liderimiz üzülme. Üzülme desemde üzülüyorsun anlıyorum, görüyorum, hissediyorum. Çünkü ben de aynı duygular içindeyim. Hepimiz biriz ve bütünüz. Desteğimiz tamdı, tamdır ve tam olacaktır Sayın Mecnun Okyakmaz. Düşebiliriz ama geri döneceğiz. Yine de ben Allahın izniyle mucizevi bir biçimde STSL de kalacağımızı müjdeleyerek bitiriyorum.
Sivasspormysoul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Sivasspormysoul'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 27.04.2016, 10:45   #120
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
adres58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Başkan, Yönetim ve Avaneleri istifa etmezler. İnsan ekmek teknesini bırakıp gidermi yahuuu...
Bu nasıl laf gardaş.sivasspor yönetimine geçim yerimi kulüb.eğer öyleyse çok vahim.
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı ankastre'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
İstifa, İstİfa, yönetim, yÖnetİm