Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Futbolcular

Futbolcular Futbolcularin Performanslari Ve Diger Mevzulari

Seçenekler Arama Stil

Sivasspor’da Mutluyum
Alt 12.12.2013, 23:08   #1
psychology58
Tecrübeli Yiğido

psychology58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

400 Mesajına 810 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 536 psychology58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Sivasspor’da Mutluyum

Futbolseverlerce "Cicinho" olarak tanınan ve kariyerinde Real Madrid, Roma gibi üst düzey takımların formasını giyen Brezilyalı sağ kanat oyuncusu Cicero Joao De Cezare çok özel açıklamalarda bulundu.

Sivasspor’a sezon başı gelen ve kariyeri başarılarla dolu olan dünyaca ünlü sağ kanat oyuncusu Cicinho gazetemiz spor servisinin sorularını yanıtladı. Süper Lig’de 9. sezonunu oynayan Sivasspor’un en kariyerli futbolcusu olarak göze çarpan Cicinho, yaptığı asistlerle de Sivasspor’a can veriyor.

Cicinho, Sivasspor’a transfer hikayesinden Roberto Carlos’la olan ilişkisine, Türkiye’de ki futbol durumdan hakemlere kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Cicinho’ya ya sizler için sorduğumuz sorular ve cevapları

1- Sivasspor'a transferin nasıl gerçekleşti, bu transferde R.Carlos'un etkisi nedir?

Roberto Carlos’un elbette çok büyük katkısı oldu. Brezilya’da bir takımla anlaşmak üzereydim. Carlos beni aradı. Sivasspor ile anlaştığını ve beni de bu takımda görmek istediğini söyledi. Daha sonra Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ile bir araya geldik ve anlaşma sağlandı. Carlos ile Türkiye’de bir takımda olmak çok iyi. Sivasspor’a geldiğim için mutluyum. İyi bir arkadaşlık var. Takım çok iyi.

2- Bir dönem Real Madrid'de beraber oynadığınız Roberto Carlos'la şimdi teknik direktör-öğrenci ilişkisinde olmak nasıl bir duygu?

Önceleri çok yadırgadım. Nasıl olacak diye aklımda soru işaretleri vardı. Başlangıçta açıkçası biraz tuhaftı çünkü Roberto Carlos daha öncesinden beraber oynadığım bir oyuncu arkadaşımdı o yüzden onu hala takımdan bir arkadaşım olarak görmüştüm ama daha sonrasında onun zaten yıllardır edinmiş olduğu teknik direktörlerden olan deneyimleri yardımcılarının ona katmış olduğu büyük yardımlar ve onun göstermiş olduğu sağlam duruşla birlikte tabi ki teknik direktörüm olarak her zaman kabul ettim ve aramızdaki saygı sevgi ilişkisi her zaman devam etti çok mutluyum onunla birlikte çalışmaktan. Roberto Carlos kendisini çok iyi hazırlamış. Sporculuktaki disiplini teknik direktörlüğe adapte etmiş. Sporculuğunun ardından antrenör ve sportif direktör olarak çok iyi ve dünyaca ünlü hocalarla bir araya geldi. Onlardan aldığı metotları da kendi metotlarıyla birleştirdi. Bence çok iyi bir hoca. Geleceği çok ama çok parlak.

3- Şuan bakıldığında Türkiye'de futbol oynayan en kariyerli futbolculardan biri sizsiniz. Real Madrid ve Roma gibi üst düzey kulüplerde futbol oynadınız. Bu bağlamda Sivassporlu genç oyunculara öğretebileceğiniz çok şey var. Bu konuda onlarla diyalogunuz ne durumda?

İlişkilerim şuan çok iyi, takım arkadaşlarımla sürekli iyi irtibatlar içindeyiz. Fakat bence deneyimleri aktarmaktan çok önemli olan onlarla iyi başarılara imza atmak bazı deneyimler kazanılacaksa bu sürecin içerisinde kendiliğinden de kazanılabilir. Şuan da onlarla birlikte çok iyi durumdayız. Ligde iyi işler yapıyoruz. Galibiyetler alıyoruz. Önemli olan bu galibiyetlerimizi hep birlikte devam ettirebilmek.

4- Avrupa'nın üst düzey liglerinde futbol oynamış bir futbolcu olarak Türkiye Ligi'nin durumunu nasıl buluyorsunuz?

Türk Ligini böyle hırslı ve mücadeleci beklemiyordum. Çok mücadeleci ve çok hırslı bir lig. Açıkçası ben bu kadar mücadeleci ve hırslı bulacağımı beklemiyordum ama böyle olması çok hoşuma gitti. Bende bu ligin bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum.

5- 12. haftada oynadığınız tartışmalı bir G.Saray maçı var. 4 kırmızı kart çıktı ve kırmızı kart görenlerden biri de sizdiniz. Zirve yolunda önemli olan bu maçın sizin için getirdikleri ve götürdükleri neler oldu?

Tabi ki takımımız üzerinde çok iyi bir etkisi olmadı. Olumsuz etkileri oldu ama maçtan anlayacağımız bazı şeylerden bir tanesi de eksik kalmamıza rağmen biz Galatasaray’la başa baş oynadık buda bizim Galatasaray kadar büyük bir ekip olduğumuzu, Sivasspor’un büyük bir takım olduğunu gösteriyor. Ama tabi ki hakemin bazı olumsuz kararları vardı bu kararlar bizi şaşırttı ama hakem kararıdır saygı duymak zorundayız. Tekrardan bu tip durumlara düşmemeye çalışacağız. Benim sporculuk kariyerimde veya kendime özgü kurallar çerçevesinde hakemlerle ilgili hiçbir zaman konuşma yapmadım. Elbette ki hatalar yapılıyor. Teknik Direktörümüz gerekli tepkiyi gösterdi. Mağdur oluyoruz.

6- G.Saray maçının hakemleri çok tartışıldı, R.Carlos'un da tepkileri oldu. Türk hakemler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bizim oyuncular olarak aslında hakemlerle ilgili çok fazla söylemememiz daha doğru. Eğer hakemlerimizin hataları olursa bunları herkes görebiliyor çok net olarak. Bizimde tabi mağdur olduğumuz durumlar oldu ama hakem kararlarına saygı duyuyoruz her zaman. Önemli olan biraz daha dikkatli olup maçları on bir kişi ve galibiyetle bitirmek.

7- Şuan 14 haftada 6 asistle ligde asist krallığında ikinci sıradasınız, hedefleriniz arasında asist kralı olmak var mı?

Bu aslında benim direk olarak hedefim değil. Ben sadece elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Tabi bunu yapabilmemde takım arkadaşlarımın çok büyük etkisi var. Verdiğim pasları sonuçlandırabiliyorlar, gol atabiliyorlar bu yüzden bende bu şekilde asist yapmış oluyorum. Ama tabi ki hedeflerim arasında Sivasspor’a en iyi şeklide destek olup Sivasspor’u sezon sonu Avrupa Kupalarına kadar taşıyabilmek. Bunu gerçekleştirirken beklide asist krallığı gibi bir sonuç olursa mutlu olurum.

8- Sivasspor'la 1 yıllık sözleşme imzaladınız. Uzun vadede Kırımızı - Beyazlı formayla hedefleriniz neler?

Sivasspor ile bir yıllık sözleşme imzaladım. Bunun 6 ayı geçti. 6 aylık bir süre kaldı. Bu süre içerisinde Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulu, Teknik Direktör Roberto Carlos ile birlikte yaptıkları görüşmenin ardından sözleşmemi uzatmamı istediler. Sezon sonrasında oturup konuşacağız. Sivasspor’da olmaktan mutluyum. Açıkçası şu ana kadar başka takımda düşünmedim. Sivasspor’da mutluyum. Sezon sonu şampiyonluk gibi bir iddiamız her zaman var ama şuan da Fenerbahçe arayı biraz açtığı için yine biz en üst sıralar için savaşacağız ve takımı Avrupa Liglerinde mücadele ettireceğiz.

9- Hakkınızda bazı basın yayın organlarında yurt dışında alkolik olma durumunuz ve Sivas’a gelince bu durumdan kurtulduğunuz söylendi bu konuda neler söylersiniz?

Söylenildiği gibi Yurt dışında alkolik olma durumum yoktu. Ne yurt dışında ne de Sivas’ta alkol almadım. Roberto Carlos’un sözüyle Sivas’a geldim. Alkolle yakından uzaktan ilgim yok.
psychology58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 10 Kullanıcı psychology58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Sivasspor’da Mutluyum
Alt 12.12.2013, 23:41   #2
cemahmety
Usta Yiğido

444 Mesajına 750 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 579 cemahmety FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivasspor’da Mutluyum

ADAMSIN CİCİNHO, Aatıf ile birlikte bu sezondaki başarımızda en büyük pay sahibi olan futbolcu. Başarıları artarak devam eder inşallah. 1 senelik sözleşme büyük ihtimalle Cicinho'nun anlattığı gibi sene başında acaba Carlos 'un teknik direktörlüğü nasıl olacak sorusundan dolayıdır. Burada mutlu ve başarılı oldukça bizimle kalacağına eminim. Aynı zamanda şundan da eminimki Cicinho, Gökhan Gönül ve Eboue (formda olduğu zamanlar) ile birlikte bu ligin en iyi sağ beklerinden. Bu sene içerisindeki performans çizgisine baktığımızda ise tartışmasız en başarılı sağ bek.
cemahmety isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı cemahmety'a Teşekkür Ediyor...
Alt 13.12.2013, 08:33   #3
Turan 59
Usta Yiğido

Turan 59 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 860 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 776 Turan 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISI

Biz seni çok seviyoruz.Umarım bir-kaç yıl daha Sivasspor'da kalırsın.
Turan 59 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Turan 59'a Teşekkür Ediyor...
Alt 13.12.2013, 08:42   #4
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 761 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

BJK maçında uzaktan attığı kalenin bir karış üzerinden geden şutu gol olsaydı şahane olacaktı.Ha bu arada ben de Sivassporda mutluyum.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...
Alt 13.12.2013, 14:12   #5
fark58
Yiğido

159 Mesajına 271 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 468 fark58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bir daha böyle kariyerli futbolcu bize gelir mi bilinmez...
fark58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda fark58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 13.12.2013, 16:01   #6
Alişan
Tecrübeli Yiğido

Alişan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

131 Mesajına 172 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 731 Alişan Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Sivasa gelipte sivası sevmeyen olmaz bizim anadolunun tüm illerini sever insanlar birde bizim sivasımızın ekmeğini etini suyunu içen kişi tabiğiki mutlu olur yeterki niyet güzel olsun taşına toprağına ayak bastımmı sivasımız seni çeker içine
Alişan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Alişan'a Teşekkür Ediyor...
Alt 13.12.2013, 17:35   #7
gürünlüyiğido58
Yiğido

gürünlüyiğido58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

169 Mesajına 260 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 532 gürünlüyiğido58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ya ben bu adamın hastasıyım saç sitilimi de değiştirdim CİCİNHO nun kinden yaptım SİVASIMIZA çok katkısı var hem ofansif hem defansif Seni seviyoruz CİCERO umarım uzun yıllar oynar bizimle
Alt 13.12.2013, 18:08   #8
SivasliMuhammed
Yiğido

SivasliMuhammed - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

127 Mesajına 177 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 467 SivasliMuhammed FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
gürünlüyiğido58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ya ben bu adamın hastasıyım saç sitilimi de değiştirdim CİCİNHO nun kinden yaptım SİVASIMIZA çok katkısı var hem ofansif hem defansif Seni seviyoruz CİCERO umarım uzun yıllar oynar bizimle
Bende sac stilimi cicinho gibi yapmak istiyorum gardas .Aslinda atifinkide fena degil
SivasliMuhammed isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı SivasliMuhammed'a Teşekkür Ediyor...
Alt 13.12.2013, 19:15   #9
gürünlüyiğido58
Yiğido

gürünlüyiğido58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

169 Mesajına 260 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 532 gürünlüyiğido58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
SivasliMuhammed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bende sac stilimi cicinho gibi yapmak istiyorum gardas .Aslinda atifinkide fena degil
Gardaş üşütürsün aatıfınkinde
Alt 13.12.2013, 20:45   #10
58megayigido
Tecrübeli Yiğido

58megayigido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

193 Mesajına 319 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 514 58megayigido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Insallah sivasspora uzun yillar hizmet eder.. Farkli pozisyonlarlada olabilir . Bu adami bulmusken birakmayalim

Etiketler
mutluyum, sivasspor’da