Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Passolig'i Anlayamadılar
Alt 24.10.2014, 16:33   #11
sıvaslıgenç
Tecrübeli Yiğido

sıvaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

239 Mesajına 404 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 652 sıvaslıgenç FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Passolig'i Anlayamadılar

Yakinda taraftarin ağzına bant atacaklar bagirmasinlar diye.
E-biletteki dalavere düzeni çok iyi anladık hocam ondan gitmiyoruz maçlara.
Beleş girenler giremiyor diyen arkadaslara soruyorum bu sistemle sizce maça beleş giren giremez mi ? Turnikeyi devre dışı bırakır yine giren girer bir şey tutturmuş gidiyorsunuz belese giren adam her türlü yine girer.olay cikmazmis pasoligle bursa eskişehir maçına bakın çıkarmiymis cikmazmiymis.
Sonuna kadar E-Bilete hayır...
sıvaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.10.2014, 18:43   #12
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1424 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

E-Bilet almamız gerekiyor aslında. Ben şu beleş giriyormuş bu meleş giremiyormuş meselesinden çok, Şehir dışında yaşayan ve hiç maça gidemeyen taraftarlarımızın için bu ödenen bedelin sağlıklı bir şekilde kulübümüzün kasasına girip girmeyeceği konusunu merak ediyorum. Örneğin şahsım çıkar çıkmaz aldım. Bunun bedelinin takımımıza gideceği için aldım. Yoksa senede bir bilemedin iki maçına ancak gidebilirim.

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.10.2014, 20:31   #13
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 628 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Böse Cevap: Passolig'i Anlayamadılar

DEMEKKİ sivasın milletinin anlama kapasitesi zayıf ,onun için pasolig dalgasını iyi anlayamamış demekki konyalılar daha zeki ,pas demişler pasoligi anlamışlartrübünlerin boşalmasının tek nedeni pasolig değil ,r.carlos hoca ülkenin durumunu bilmediği için böyle anlamış,türk futbolunun bitmesine passoligden önce şike davasıda büyük etken olmuştur,paso ligden önceki maçlara bakın ,şike sürecinden önceki maçlaRA ,bide şike davasından sonraki maça bakın farkı görür herkes,pasoligi anlıyan anladı hocam ,anlamıyanlarada ben biraz anlatıyımda belki anlarlar,başta şike operasyonu ve bu paso lig dalgası tamamen siyasi bir olaydır,türk futbolunu ve bazı külüpleri ele geçirip milyonlarca insana hükmedeceğini sanan zihniyet başarısız olmuş,hapis yatan yattığıyla kalmış buna kılıf bulmak için çete üyesi olarak suçlanmışlardır,ogünden beride gözle görülür şekilde insanlar trübünlerden soğumuşlardır,PASOLİGE gelince,dünyada eşi benzeri olmayan ,yapılmak istenen ülkelerdede ertesi sezon kaldırılmış dandik bir sistemdir,birilerine haksız kazanç sağlayan,kulüplere ,taraftarlara ,futbolculara ,takımlara zerre kadar faydası olmayan ,ve olacağınada inanmadığım hortum düzenidir,ülkede yandaşa peşkeş çekilmeyen ne sahil ,ne orman ne hazine ve vakıf arazisi bırakmıyan zihniyet ,futbolada el atmış,istediği takımları istediği liglere çıkartmış,siyasetii taaaa futbolun dibine kadar sokmuşlardır,paso ligde bunun bir sonucudur,ülkede her ilçede şubesi olan onlarca devlet ve özel bankalar dururken ,kar yok diye bu işe girmezken ,karlı olmayan bu pasolig işine birilerinin damadının şirketinin ,tecrübeli hortumcunun 8 şubesi olan bankası bu karsız işe giriyor hemii, tüm bu gelişmeler tesadüf ,adam türk futboluna hizmet için bu zararlı işe giriyor hemii ağlatacaksınız beni bu adamlar öpmedikleri insana kolye takmazlar ,geçin bunları ,hedef belliydi,herhafta 300 bin kişi maça gidecek ,bu 300 bin kişi heryıl bankaya 15-25 tl ödeyecek,bu kartlar aynızamanda kredi kartı olacak millete ordanda üflenecek ,yarısı kulüplere yarısı hortumcuya kalacak,her geçişten hortumcuya 1 tl daha kalacak ,evdeki hesap çarşıya uymadı ,istediği parayı kazanamayınca gerekli alt yapı yatırımlarıda yapılamadı,stadlarda çile devam ediyor,sivasda hepi topu 2 bin kişi maça geliyor onlar bile zar zor içeri alınabiliyor,ya 15 bin kişi gitse artık rezilliği siz düşünün ,mesele sivaslıların pasolig alıp almaması değil , tüm kulüplerin bu kepazeliğe sessiz kalınması,diyeceksinizki neyapalım ele güne karşı sivassporumuzu yapayalnızmı bırakalım ?bunada benim gönlüm razı olmuyor,hem kulüp zarar ediyor,hem futbolcular motive olamıyor,insanlar pasolige üye olunca fişlendiğini düşünüyor,küfür yasak maddi cezası var ,sinire gelip hakeme yada rakip futbolculara küfredenler kamera tesbit edip ,bigece polis evden alır korkusuda var,az uz para değilki 800 tl filan cezası var ,bu sisteme sadece sivaslıların karşı gelmesi yetmez tüm kulüpler karşı gelmeli ki anlamı olsun,şahsıma gelince ,belki 2 3 maça gideceğim ,sivassporumuzu istanbulda 3 5 maç harici hiç yalnız bırakmadım ,yinede bırakmayı düşünmüyorum,nekadar karşı çıksamda küfrede küfrede ,bu pasolige gidecek paranın sivassporumuza giden payı hariç kalanını haram ederek lanet ederek almayı düşünüyorum ,7 8 liranın acı toku değilim ,gelecek yılda bu lanet hortum düzeninin kaldırılmasını bekliyorum ,türk futbolu bitti btiyor ,kurtarmak gerek
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.10.2014, 00:20   #14
sıvaslıgenç
Tecrübeli Yiğido

sıvaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

239 Mesajına 404 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 652 sıvaslıgenç FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
34MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
DEMEKKİ sivasın milletinin anlama kapasitesi zayıf ,onun için pasolig dalgasını iyi anlayamamış demekki konyalılar daha zeki ,pas demişler pasoligi anlamışlartrübünlerin boşalmasının tek nedeni pasolig değil ,r.carlos hoca ülkenin durumunu bilmediği için böyle anlamış,türk futbolunun bitmesine passoligden önce şike davasıda büyük etken olmuştur,paso ligden önceki maçlara bakın ,şike sürecinden önceki maçlaRA ,bide şike davasından sonraki maça bakın farkı görür herkes,pasoligi anlıyan anladı hocam ,anlamıyanlarada ben biraz anlatıyımda belki anlarlar,başta şike operasyonu ve bu paso lig dalgası tamamen siyasi bir olaydır,türk futbolunu ve bazı külüpleri ele geçirip milyonlarca insana hükmedeceğini sanan zihniyet başarısız olmuş,hapis yatan yattığıyla kalmış buna kılıf bulmak için çete üyesi olarak suçlanmışlardır,ogünden beride gözle görülür şekilde insanlar trübünlerden soğumuşlardır,PASOLİGE gelince,dünyada eşi benzeri olmayan ,yapılmak istenen ülkelerdede ertesi sezon kaldırılmış dandik bir sistemdir,birilerine haksız kazanç sağlayan,kulüplere ,taraftarlara ,futbolculara ,takımlara zerre kadar faydası olmayan ,ve olacağınada inanmadığım hortum düzenidir,ülkede yandaşa peşkeş çekilmeyen ne sahil ,ne orman ne hazine ve vakıf arazisi bırakmıyan zihniyet ,futbolada el atmış,istediği takımları istediği liglere çıkartmış,siyasetii taaaa futbolun dibine kadar sokmuşlardır,paso ligde bunun bir sonucudur,ülkede her ilçede şubesi olan onlarca devlet ve özel bankalar dururken ,kar yok diye bu işe girmezken ,karlı olmayan bu pasolig işine birilerinin damadının şirketinin ,tecrübeli hortumcunun 8 şubesi olan bankası bu karsız işe giriyor hemii, tüm bu gelişmeler tesadüf ,adam türk futboluna hizmet için bu zararlı işe giriyor hemii ağlatacaksınız beni bu adamlar öpmedikleri insana kolye takmazlar ,geçin bunları ,hedef belliydi,herhafta 300 bin kişi maça gidecek ,bu 300 bin kişi heryıl bankaya 15-25 tl ödeyecek,bu kartlar aynızamanda kredi kartı olacak millete ordanda üflenecek ,yarısı kulüplere yarısı hortumcuya kalacak,her geçişten hortumcuya 1 tl daha kalacak ,evdeki hesap çarşıya uymadı ,istediği parayı kazanamayınca gerekli alt yapı yatırımlarıda yapılamadı,stadlarda çile devam ediyor,sivasda hepi topu 2 bin kişi maça geliyor onlar bile zar zor içeri alınabiliyor,ya 15 bin kişi gitse artık rezilliği siz düşünün ,mesele sivaslıların pasolig alıp almaması değil , tüm kulüplerin bu kepazeliğe sessiz kalınması,diyeceksinizki neyapalım ele güne karşı sivassporumuzu yapayalnızmı bırakalım ?bunada benim gönlüm razı olmuyor,hem kulüp zarar ediyor,hem futbolcular motive olamıyor,insanlar pasolige üye olunca fişlendiğini düşünüyor,küfür yasak maddi cezası var ,sinire gelip hakeme yada rakip futbolculara küfredenler kamera tesbit edip ,bigece polis evden alır korkusuda var,az uz para değilki 800 tl filan cezası var ,bu sisteme sadece sivaslıların karşı gelmesi yetmez tüm kulüpler karşı gelmeli ki anlamı olsun,şahsıma gelince ,belki 2 3 maça gideceğim ,sivassporumuzu istanbulda 3 5 maç harici hiç yalnız bırakmadım ,yinede bırakmayı düşünmüyorum,nekadar karşı çıksamda küfrede küfrede ,bu pasolige gidecek paranın sivassporumuza giden payı hariç kalanını haram ederek lanet ederek almayı düşünüyorum ,7 8 liranın acı toku değilim ,gelecek yılda bu lanet hortum düzeninin kaldırılmasını bekliyorum ,türk futbolu bitti btiyor ,kurtarmak gerek
Mükemmel ozetlemissin abi ağzına sağlık
Ben neden aktif banka para yatırayım ki neden bana zorla yaptirilmak istenen bir şeye razı olayım en büyük sorunumuz denilen herşeyi sorgulamadan kabuk etmek fikrimiz var ama uygulayamiyoruz almayın kardeşim boş tribünlere oynansin maçlar bakın bakalım nasıl çark edecekler , derdim para filan değil ogrenciyim istanbulda Sivasın hemen her maçına zorlanarakta olsa gittim ama ben bu zorbalığı kabul etmeyecegim , fislenmeyecegim , benim ustumden kimse para kaldiramayacak , ranta ortak olmayacagım.
sıvaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.10.2014, 09:40   #15
tanju_58
Usta Yiğido

tanju_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

297 Mesajına 667 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 861 tanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKtanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKtanju_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

herkez stadlardaki olayları anarşiyi karaborsayı engelliyebilmek için bulunan passoligin ıvırını zıvırını eleştirip duruyor. kötü olayları engelleyebilmek stadları piskopat ruhlu insanlardan kurtarabilmek için farklı bir çözüm yolu bulan varsa fikrini paylaşsın herkez öğrensin.
Alt 25.10.2014, 10:23   #16
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 628 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Gören görmiyende her stadda herhafta cinayet işleniyor,tecavüz oluyor,kapkaç oluyor sanır ,bukadar uzun boylu değil,elbetteki,karaborsa olayı herstadda var,elbette kulüp yöneticilerinin kendine göre beleşçi bir taraftar grubu var,maçlara olay çıkartmak için gidip 90 dak boyunca küfredip ,yabancı madde atan azda olsa gruplar var külübe zarar veren ,bunu önlemenin yolu hortumcuyu ihya etmek değildir,milleti fişlemek hiç değildir ,stadda kavga olsa 1 kişi ölse ostadda bulunan herkes potansiyel katil zanlısı olacaktır ,hakem yanlış karar verdiğinde yapma be hocaa diye bağırsan kameralar seni küfretmiş gibi gösterecektir,stadlar elbette güvenli olmalıdırda ,okadarda değil ,havaalanı değil ,insanlar bu kadar rezilliği kabullenip,bide kazık bilet fiyatına maçlara gideceğine veriyor 3 5 tl efendi efendi tvsinden izliyor,arayan yok soran yok,fişlenmek yok,niye küfrettin diyen yok,2 3 saat içeri girebilmek için ona buna dil dökmek yok,neresinden bakarsan bakk bu sistem türk futboluna fayda değil zarar vermiştir,bunu ben demiyorum ömrünü futbolun içinde geçirmiş duayen yazarların hepsi diyor,ayrıca trübünlerin halide herşeyi apaçık gösteriyor,yanlışı savunmanın hiçkimseye faydası yok,sivassporun kötü sonuçlar almasının altında yatan nedende budur,trübünler dolu olsa bomboş adama pas vermeyen burhan ,küfür yiyeceğini bilir,bencil oynayan atıf seyircinin kendini ıslıklıyacağını bilir,ona göre oynar ,adamlar halı saha rahatlığında maç yapıyorlar ,sivasdaki geçmiş maçlarda trübünler enazından 8 10 bin kişiyle doluyordu,şimdi sanki amatör maç gibi 1000-1500 kişi ya var yayok ,bunun müsebbihlerini ve icad ettikleri hortum sistemini savunmak abesle iştigaldir
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 34MUAMMER58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 25.10.2014, 11:22   #17
pover58
Usta Yiğido

501 Mesajına 741 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 769 pover58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

herkes kendi çapında yorum yapıyor ortada olan tek gerçek yönetim taraftara çok sahip çıkmıyor her maçta bir yönetici giriş kapılarını sürekli kontrol etmeli nerde ne aksaklık varsa gidermeli taraftar zaten zor şartlarda maça gidiyor bide kapılarda lüzumsuz güvenlik uygulamaları insanları çileden çıkarıyor.yönetim taraftara taraftarda takıma sahip çıkmalı bu olunc sorunda ortadan kalkar.her şeye ragmen sivasspor sivasın en önemli sevdasıdır .inşallah bugün rizeyi yenip çıkış başlangıcı yaparız hadi yigido hep beraber sivasspor maçına.
pover58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda pover58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 25.10.2014, 14:14   #18
hunter5858
Acemi Yiğido

hunter5858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

20 Mesajına 26 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 hunter5858 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Passoligi anladık anlamasına aldımda ama o boşuna verdiğim 20.50 tl zoruma gitti aktifbank yani çalık grubu iktidarın kadim dostu para kazansın diye çıkarılmış bişey madem öyle her klüp kendi kartını verseydi sivassporumuz kazansaydı 50 TL de versem zoruma gitmezdi herşeyde olduğu gibi buradada rant var...
hunter5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı hunter5858'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.10.2014, 18:18   #19
yigit 2013
Acemi Yiğido

yigit 2013 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 Mesajına 67 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 379 yigit 2013 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

15 TL karta 5 TL de kargo ücreti söyleyin bakalim kim razi bu ise sadece esnaf yada işçi mi geliyor maçlara bunun emeklisi de var öğrencisi de ben şahsen 20 TL yi veripte o karti alman almakta istemiyorum bizim taraftarimiz kale arkasi biletlerini 5 TL ye satin aliyordu o yirmi TL tarafarin 4 haftalık bilet parasi...
yigit 2013 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yigit 2013'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 25.10.2014, 23:28   #20
ayna26
Tecrübeli Yiğido

278 Mesajına 456 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 634 ayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISIayna26 COK SEVILEN BIR KISI

passolig kartı dediler aldık, kombine dediler aldık,maça gelin dediler geldik.hepsi sivas içindi.ne tff ne de başkası için değil tek gaye takıma destek olmaktı.lakin bu pasolig rezaletine çözüm üreten çıkmadı.bugun maça giremedim pasolig ve kombinem olmasına rağmen, turnikeden geçemeden çift geçiş ikazı ile içeri giremedim.saçma bir uygulama, yetkililere yönlendirildim çözüm yok dediler, tek geçişlik kart verin parasını ödeyeyim dedim ona da yok dediler.benim gibi aynı sorunu yaşayan bir kaç guruba da aynı ifadeyi verdiler.ben maça giremedim ama görevli diyorki girmişsin şu an içerdesin.diyorumki ben burdayım eğer ben içerdeysem karşındaki ben değilim,görevli ise maça başkasının pasoligi ile girene ceza var.ben de dedimki o zaman benim yerime giren varsa neden tespit edilmedi.kameralara bakın ben turnikeyi aşamadım dedim.ama anlayan kim.bir cumartesi gününde takımımın maçına alınamadım,stadın dibinde çaresizce beklettiler,çözüm üretmediler.ama bu zihniyete inat maçlara yine gelecem takımım herşeyin üstünde.arkadaşlara uyarım olsun turnikeden geçemezlerse çift geçiş ikazı alırlar ki bu durumda maça hiçbir şekilde giremezler,benim düştüğüm duruma düşmesinler,kartı okutmadan turnikeyi kontrol etsinler çalışyormu çalışmıyormu diye.

Etiketler
anlayamadılar, passoligi