Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Kuddusi adına yakışanı yaptı!
Alt 13.03.2012, 12:34   #1
izmirliyigido
Gast

Standart Kuddusi adına yakışanı yaptı!

Kuddusi adına yakışanı yaptı!

Trabzon-Sivasspor maçının hakemi Kuddusi Müftüoğlu olduğunu öğrenince hemen herkeste bir tedirginlik ve tereddüt vardı. Dün akşam da Sivaslı’ların tereddüt ve tedirgin olmakta ne kadar haklı oldukları bir kez daha ortaya çıktı.

Her zaman söyledim yine söylüyorum. Türkiye’de futbolun temiz olması isteniyorsa önce bu tür hakemlerden hesap sorulmalı. Şu işe bakın! Maçın 56. dakikası Sivasspor 1-0 önde, taç çizgisi üzerinde Volkan Şen Sivasspor’lu Kağan’a tekme atıyor, hem yardımcı, hem de orta hakem görüyor ve sonra Kuddusi tekme atana da yiyene de sarı kart gösteriyor. Sadece bu değil 23’te Kağan rakibine hiç dokunmadan ayağındaki topu alıyor, ama Kuddusi tehlikeli yerden Trabzon lehine faul veriyor. O kadar çok Sivas aleyhine çaldığı düdük vardı ki tek doğru kararı 78’de Rada’ya çıkardığı sarı karttı. Ne güzel değil mi? Göz göre göre maçın kaderini, hatta ligin kaderini değiştiriyor ve yine her zamanki gibi kimse bu hakemden hesap sormayacak. Yukarıda da ifade ettiğim gibi eğer gerçekten Türk futbolunda temizlik yapılacaksa öne işe hakemlerden başlanmalı. Sivasspor eğer bu maçı kazansaydı, Play-Off’a girmeyi büyük ölçüde garantileyecekti. Ya şimdi? Şimdi Trabzon neredeyse garantiledi. Bunun hesabını kim nasıl verecek bilmiyorum.

Maça gelince. Maçın büyük bölümü Sivasspor’un istediği gibi gitti. Tıpkı Fener maçında olduğu gibi “ Atamayana atarlar” felsefesi bu maçta da gerçekleşti. Eneramo müsait durumda skoru 2-0 yapacakken skor 1-1 oldu. Ayrıca, yenilen ilk gol adeta bağıra bağıra geldi! Halil yayın üzerinde topla pas verecek adam arıyor ve Sivasspor’un sağ tarafında kimse yok,nitekim oraya attı ve gol oldu.. Hazır olmayan Milan Cerny yerine Faty’le sağ tarafta başlamak daha doğru olmaz mıydı acaba?

Ben Tomas Rada’nın neden yedekte beklediğini dün akşam daha iyi anladım! Maçın 75. dakikasında oyuna girip takımı adına olumlu tek bir hareket yapamaz mısın be kardeşim? Grosicki ise genellikle yaptığını bu maçta da yaptı. Yani sadece top varken göründü, diğer zamanlar kayıp, yine yükü, genç Kağan, Kadir, Erman gibi isimler çekti.

Sonuç olarak hakem sayesinde Sivasspor bir haftayı daha galibiyetsiz geçti. Yazıklar olsun böyle düzene, yazıklar olsun bu düzene seyirci kalanlara…

Kaynak: Abdullah YİĞİT - Hürdoğan Gazetesi

.
Yukarıdaki Mesaj için 12 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
adına, kuddusi, yakışanı, yaptı