Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Süperlig > Süperlig

Süperlig BURADA SÜPERLIG TAKIMLAR HAKKINDA YORUMLARINIZI YAZABILIRSINIZ

Seçenekler Arama Stil

Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesinin 4. fık
Alt 12.10.2010, 11:21   #1
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 762 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick
Standart Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesinin 4. fık

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesinin 4. fıkrasını değiştirdi.
Federasyon yönetim kurulunun, bugün Bakü'de yaptığı toplantıda yaptığı değişiklikle Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesinin 4. fıkrasının yeni hali şöyle oldu:

-''Aynı sezonda ikinci kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımların hükmen mağlubiyetine karar verilir.

- Aynı sezonda üçüncü kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımların hükmen mağlubiyetine ve ayrıca galibiyet halinde verilen puan kadar puan tenziline karar verilir.

- Aynı sezonda dördüncü kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımlara o müsabaka ile ilgili olarak hükmen mağlubiyet cezası verilir ve ayrıca bulunduğu sezonda müsabakalardan çıkarılarak, bir alt lige düşürülür ve bu takımla müsabakası olan takımlar müsabaka yapmaksızın hükmen galip sayılırlar. Bu durumda olan takımların takip eden sezonda müsabakalara alınıp, alınmaması konusunda TFF Yönetim Kurulu karar verir. Alt lig bulunmaması halinde kulüpler bir yıl (sezon) müsabakalara alınmazlar.''

Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesinin 4. fıkrasında daha önce ''Aynı sezonda ikinci kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımlar, bulunduğu sezonda müsabakalardan çıkarılarak, bir alt lige düşürülür ve bu takımla müsabakası olan takımlar müsabaka yapmaksızın hükmen galip sayılırlar. Bu durumda olan takımların takip eden sezonda müsabakalara alınıp, alınmaması konusunda TFF Yönetim Kurulu karar verir. Alt lig bulunmaması halinde kulüpler bir yıl (sezon) müsabakalara alınmazlar'' ifadeleri yer alıyordu.

-BÜLENT UYGUN VE ESKİŞEHİRSPOR, TFF ETİK KURULU'NA SEVK EDİLDİ-

TFF Yönetim Kurulu ayrıca, teknik direktör Bülent Uygun ile Eskişehir Kulübünü, TFF Etik Kurulu'na sevk etti.
Federasyon yönetim kurulu, Bucaspor eski teknik direktörü Bülent Uygun'un kulübüyle sözleşmesi devam ederken Eskişehirspor'un teknik direktörüyle yollarını ayırmasının hemen sonrasında, sözleşmesini tek taraflı feshedip Eskişehirspor ile sözleşme imzalamasının, TFF Etik Kurulu Talimatı'nın ''Genel Yükümlülük'' kenar başlıklı 10. maddesinin ''Futbol camiasındaki tüm gerçek ve tüzel kişiler, evrensel fair-play kurallarına uygun olarak; Türkiye'nin bağlı olduğu ulusal ve uluslararası futbol kuruluşları ve TFF tarafından konulan ve gözetilen bağlılık, dürüstlük ve sportmenlik prensiplerine bağlı kalmak ve buna göre davranmak, futbolun marka değerini korumak zorundadır'' hükümlerine aykırı buldu. Kurul, bu nedenle teknik direktör Bülent Uygun ve Eskişehirspor Kulübü hakkında gerekli incelemenin yapılması için TFF Etik Kurulu'na sevk edilmelerine karar verdi.
50sekiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesinin
Alt 12.10.2010, 11:38   #2
sivasfutbol
Usta Yiğido

sivasfutbol - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

556 Mesajına 1.045 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 844 sivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesinin

güvenilmez bir kişilik olduğu ortaya çıktı ilerde daha nelerini duyacağız.....
sivasfutbol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.10.2010, 11:39   #3
berduh
Yiğido

berduh - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

107 Mesajına 235 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 berduh ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
50sekiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesinin 4. fıkrasını değiştirdi.
Federasyon yönetim kurulunun, bugün Bakü'de yaptığı toplantıda yaptığı değişiklikle Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesinin 4. fıkrasının yeni hali şöyle oldu:

-''Aynı sezonda ikinci kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımların hükmen mağlubiyetine karar verilir.

- Aynı sezonda üçüncü kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımların hükmen mağlubiyetine ve ayrıca galibiyet halinde verilen puan kadar puan tenziline karar verilir.

- Aynı sezonda dördüncü kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımlara o müsabaka ile ilgili olarak hükmen mağlubiyet cezası verilir ve ayrıca bulunduğu sezonda müsabakalardan çıkarılarak, bir alt lige düşürülür ve bu takımla müsabakası olan takımlar müsabaka yapmaksızın hükmen galip sayılırlar. Bu durumda olan takımların takip eden sezonda müsabakalara alınıp, alınmaması konusunda TFF Yönetim Kurulu karar verir. Alt lig bulunmaması halinde kulüpler bir yıl (sezon) müsabakalara alınmazlar.''

Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesinin 4. fıkrasında daha önce ''Aynı sezonda ikinci kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımlar, bulunduğu sezonda müsabakalardan çıkarılarak, bir alt lige düşürülür ve bu takımla müsabakası olan takımlar müsabaka yapmaksızın hükmen galip sayılırlar. Bu durumda olan takımların takip eden sezonda müsabakalara alınıp, alınmaması konusunda TFF Yönetim Kurulu karar verir. Alt lig bulunmaması halinde kulüpler bir yıl (sezon) müsabakalara alınmazlar'' ifadeleri yer alıyordu.

-BÜLENT UYGUN VE ESKİŞEHİRSPOR, TFF ETİK KURULU'NA SEVK EDİLDİ-

TFF Yönetim Kurulu ayrıca, teknik direktör Bülent Uygun ile Eskişehir Kulübünü, TFF Etik Kurulu'na sevk etti.
Federasyon yönetim kurulu, Bucaspor eski teknik direktörü Bülent Uygun'un kulübüyle sözleşmesi devam ederken Eskişehirspor'un teknik direktörüyle yollarını ayırmasının hemen sonrasında, sözleşmesini tek taraflı feshedip Eskişehirspor ile sözleşme imzalamasının, TFF Etik Kurulu Talimatı'nın ''Genel Yükümlülük'' kenar başlıklı 10. maddesinin ''Futbol camiasındaki tüm gerçek ve tüzel kişiler, evrensel fair-play kurallarına uygun olarak; Türkiye'nin bağlı olduğu ulusal ve uluslararası futbol kuruluşları ve TFF tarafından konulan ve gözetilen bağlılık, dürüstlük ve sportmenlik prensiplerine bağlı kalmak ve buna göre davranmak, futbolun marka değerini korumak zorundadır'' hükümlerine aykırı buldu. Kurul, bu nedenle teknik direktör Bülent Uygun ve Eskişehirspor Kulübü hakkında gerekli incelemenin yapılması için TFF Etik Kurulu'na sevk edilmelerine karar verdi.
ben buca'nın yerinde olsam rum takımının kamanan'a yaptığını yapardım.
Alt 12.10.2010, 12:47   #4
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 762 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

artik 2 hükmen yenilgide küme düsme yok bu iyi olmus.
EsEs ve Uygun`a bisey olmaz sadece komik ceza alirlar..
50sekiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.10.2010, 14:46   #5
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1581 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
50sekiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
BÜLENT UYGUN VE ESKİŞEHİRSPOR, TFF ETİK KURULU'NA SEVK EDİLDİ-

Hiç birşey çıkmaz minareyi çalan kılıfını hazırlamıştır.Bence sadece kınama çıkar zaten tüm spor kamoyu kınadı bunada gerek yok.
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12.10.2010, 20:51   #6
fatihtuztas
Tecrübeli Yiğido

fatihtuztas - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

135 Mesajına 182 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 655 fatihtuztas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bülent Uygun'un yapmış olduğu hareket yanlış olabilir ama tff nin de bu konuda inceleme başlatması en az onun kadar yanlış, ne yani daha önce böyle bir durum hiç mi olmadı, ben hatırlıyorum Rıza Çalımbay da rizeyi bırakıp sezon ortasında bjk ye gitmişti, inşallah bülent uygun da eseste başarılı olur.
fatihtuztas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
futbol, fık, maddesinin, müsabaka, talimatının