Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

İLK YARININ PANORAMASI
Alt 22.12.2011, 11:32   #1
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.268 Mesajına 2.761 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1229 yerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISI
Standart İLK YARININ PANORAMASI

Takımımız iki senedir yaşadığımız düşme paranoyasını üzerinden atmış olarak gördük. Takımımız daha istekli daha derli toplu ve de daha da mücadele eden bir takım görüntüsünde. Bu sene mücadeleleriyle çok iyi işler başarabileceklerini taraflı tarafsız herkese gösterdiler...

Daha sezon öncesinde tüm Türkiye şike operasyonu ile sarsıldı. Herkes neler oluyor derken bir sürü iddia dolanırken Sivas'ımız zor şartlar altında lige hazırlanmaya başladı. Çok zordu onlar için üzerlerinde inanılmaz bir psikolojik baskı oluştu. Ama onlar ne yaptı Süper ligde çok iyi bir ilk yarı performansı ortaya koydular...

Oyuncularımızın performansları ise şöyle oldu:

KALECİLER:

MILAN BORJAN:Takımımıza geldiğin de kapalı bir kutu idi. Genç olması uzun boylu olması herkesin ondan umutlanmasına sebep olmuştu. Fakat yurt dışına ilk defa çıkması farklı bir lig de olmasından dolayımıdır bilinmez takıma performansını tam olarak gösteremedi. Ben Borjan'dan umutluyum fakat çok çalışıp kendini geliştirmesi lazım Yoksa bu performansı ile Sivas'ımızn kalesini koruyamaz...

ATİLLA KOCA:Kendisini Kaynarcaspor'un altyapsından beri bilirim. Zamanında çok yetenekli bir kaleci idi. Bu yeteneği ile Fenerbahçe'ye transfer olmuştu. Fakat Fenerbahçe'ye transferinden sonra kendini geliştiremedi. İyi bir kaleci fakat süper lig kalecisi değil. Alt kategoriler de olsa idik rahatlıkla kalemizi koruyabilirdi. Kesinlikle Sivasspor'un kalemizi koruyamaz...

DEFANS:

UĞUR KAVUK:Bütün taraftarların hemen hemen herkesin bu takım da eleştirdiği en çok isimlerin başında geliyor. Fakat nedense kaç hoca değiştirilmesine rağmen bütün hocalar Uğur Kavuk'dan vazgeçemiyor. Geçen iki sezona oranla daha derli toplu galiba kendine özgüveni geri gelmiş.Çok kaliteli bir isim oysa ki kendisi. Şu an defans hattın da mevkisi itibariyle alternatifi olmayan tek isim diyebiliriz. Kapasitesini ortaya koyduğun da veya günün de olduğun da Sivas'ımız için iyi oyunculardan bir tanesi...

HAYRETTİN YERLİKAYA:Takımı için varını yoğunu ortaya koyması tekmeye kafayı uzatması takımı için canpare olması ile göünllerimizi feth etmeye devam ediyor. Takımın ağabeyi rolünü üstleniyor bu sene. Takımımız için çok önemli bir oyuncu ne var ki çok kötü bir sakatlık yaşaı. Tekrar geçmiş olsun diyoruz. Takımın defansif anlam da sana çok iftiyacı var kaptan bir an önce aramıza dönemni bekliyoruz..

ZİYA ERDAL: Geçen sene göstermiş olduğun performans ile milli takıma kadar çıkma başarısı gösterdin. Senden herkes çok umutlu. Ne yazık ki geçen sene göstermiş olduğun performansı yakalamını bekliyoruz. Senin performansın Türk futbolu için de çok önemli. Mevkin itibari ile senden çok şey bekliyoruz. Özellikle Hayrettin'in sakat olduğu bu dönem de senin performansın çok öenmli..

JAKUP NAVRATİL:Soğukkanlı olması ile defansımızı çok rahatlatıyor. Özellikle hava topların da çok etkili bir isim. Takımımız da bu sezon en çok forma giyen ismi oldu performansı ile. Tek zaafı var bence çok kolay çalım yiyor. Bu yönünü geliştirirse çok daha iyi olacak. Takımımızın banko isimlerinden biri olmaya deavm edecktir. ikinci devre de de.

JASQUES FATY:Sezon başında çok şansız bir sakatlık geçirdi. Takıma adaptosyonu da geç olunca ilk yarının son maçların da forma şansı bulmaya başladı. Kalitesi belli ayakları da hızlı takıma daha da alışınca Navratil ile .ok iyi bir ikili oluşturacaklarına inanıyorum...

MUART AKÇA:
Transfer edildiğin de ikinci lig topçusu diyorduk ikinci ligden topçu mu alınır diyorduk forumlar da. Fakat o kadar mükemmel bir performan sergiledi ki herkesi kendine hayran bıraktı. Performansı ile milli takım yolunu kendisi açtı. Bu sene transfer ettiğimiz en iyi oyuncudur bence. Kendisini bir konu da geliştirmesi gerektiğine inanıyorum. Birebirler de zamanlama hatası yapıyor. Bu yönünü geliştirdiğin de Türk futbolu için çok önemli bir stoper olacktır. Şimdiden Türk futboluna armağan olsun....

TOMAS RADA: Rada'yı hem defansif anlam da hem de orta alan da kullabileceğimiz bir oyuncu. Fakat mevkisinde ki oyuncular bu sene çok iyi bir oyun ortaya koydular.Haliyel onu da onbir de göremiyoruz. Kadro derinliği açısından önemli bir oyuncu. Takıma katkısı oalcaktır zamanla.

MAHMUT BOZ:Ondan çok umutluyduk. Satın alam opsiyonu ile kiraladık. Daha ondan beklediğimiz performansı göremedik.

ORTA SAHA:

KADİR PEKMEZCİ:Geçen sene göstermiş olduğu performansı daha henüz yakalayamadı. Topu oyuna sokma konusun da iyi fakat öyle yerler de çalıma girmeye çalışıyor ki kaptırdığı toplar da yüreğimizi ağızımıza getiryor. Bu alışkanlığından bir an önce vazgeçmesini bekliyorum Ligin ikinci yarısın da ondan patlama bekliyorum....

KIVANÇ KARAKAŞ:Murat gibi ona ikinci lig topçusu dedik yaılarımız da saatli bomba deik ama o kadar güzel bir performans sergilediki adeta kırk yıllık Sivasspor'lu gibi oynadı. Kadir ile iyi bir ikili oluşturmaya devam edeceklerine inanıyorum.

ERMAN KILIÇ: özellikle Rıza hocanın çok şey beklediği oyuncuların başında geliyor. İyi de performans ortaya koydu. Saha daki dik duruşu ile takımın hiçbir zaman oyundan düşmemesini ağlıyor. Sivas'ımız için olmazsa olmaz oyuncuların başında geliyor. Senden çok şey bekliyoruz Erman devam böyle oynamaya.

KAMİL GROSİCKİ: Herkesin senden çok şey beklediği bir oyuncusun. Ne var ki bir türlü devamlılık sağlayamıyorsum. Ah biraz kendini oyuna versen hem senin kariyerin için hem de takımımız için çok önemli yerlere gelirsin. Takımın en önemli oyuncularından birsisin. Kapasitenin %20-30 ile oynuyorsun. Senden çok şey bekliyoruz Grosicki kendini toparla bir an önce ve kafanı da karıştırmalarına da izin verme artık...

MILAN CERNY:Takıma sakat katıldın ve uzunca bir süre bu sakatlığı atlatamadın.Takıma ligin son maçlarında alışmaya başladın ve de kaliteni göstermeye başladın. Grosicki'ye oranla pres yapıyor ve çok koşuyorsun. Murat ile beraber en önemli transfer oldu bana göre. Yalnız fizik kondisyonun dan dolayı doksan dakikayı çıkaracak kapasitesi yok. Devre arasını çok iyi değerlendirip fizik kondisyonunu artırması gerekir. Cerny'ye çok ihtiyacımız olacak takım için önemli bir oyuncu....

MEHMET NAS: Süper ligin en tecrübeli oyuncularından bir tanesi. Takıma olabileceğince katkı vermeye çalışıyor. Elinden geldiğince herşeyi yapıyor.

FORVET:

MİCHAEL ENERAMO: Fizik gücü ile Süper ligde her takım da rahatlıkla oynayabilecek bir oyuncu. Fakat ben Eneramo'dan çok şey bekliyorum. Kapasitesi buna müsait bir oyuncu. Ne var ki sezon sonu sözleşmesi bitiyor. Elimiz de tutmak istiyor isek mutlaka devre arasında sözleşmesini yenilemeyiz. Yıllarca forvet sıkıntısı çekmeyeceğimiz bir futbolcu. Takım da alternatifi olmayan bir kaç oyuncudan biridir bence.

RİCARDO PEDRİEL SUAREZ: Çok eleştirilen oyunculardan birisi idi. Ama boşuna eleştiriyoruz. Çünkü ligimiz fizik kondisyonu üst düzeyde olan bir lig Perdiel'in de buna müasit bir yapsı yok. Fakat elinden geldiğince herşeyi yapmaya çalışıoyr. Kesimlikle gönderilmesine karşıyım. Kadro derinliği için olması gereken oyunculardan bir tanesi.

MORTEN NİCOLAS RASMUSEN: İLk geldiğin de senelerdir aradığımız santrofor tipi diyorduk ama malesef o da ilk geldiği zamanda ki gibi çıkışını devam ettiremedi. Ben tam anlamı ile çözemedim umarım çıkşını devam ettirir.

CİHAN ÖZKARA:Genç bir yetenek fazla oynama şansı da olmadı yetenekleri olduğu kesin oynamaya ihtiyacı olan bir oyuncu mutlaka Rıza hocamız kullanmalı diye düşünüyorum.

RIZA ÇALIMBAY:Takıma sahip çıktı başka birisi olsa idi takım şuan tepetaklak idi. Rıza Çalımbay Sivasspor için bir şansdır. İnanıyorum ki Rıza hoca ile çok iyi yerlere geleceğiz. Yeter ki hocamıza sahip çıkalım. Sivasspor için yapmayacağı birşey yokdur.

TFF: Şike ile düşüremediniz fakat hakemler ile düşürmeye çalışıyorsunuz sizin inadınıza bu takım düşmeyecek daha da iyi yerler de olackdır. Çekin ellerinizi üzerimizden. Hakkımız yenilmeseydi rahatlık 30 puanımız olmuştu. Size rağmen bu takım iyi yerler de olackdır....
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: İLK YARININ PANORAMASI
Alt 22.12.2011, 11:45   #2
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 761 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: İLK YARININ PANORAMASI

Şahane bir panorama beynine yüreğine sağlık yiğido,ellerin dert görmesin.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...
Alt 22.12.2011, 12:15   #3
akifesk
Usta Yiğido

akifesk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

406 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 658 akifesk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yerliturkuaz , izin verirsen yazıyı facebook sivasspor sayfasna koyalım.
akifesk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2011, 12:56   #4
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.268 Mesajına 2.761 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1229 yerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
akifesk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
yerliturkuaz , izin verirsen yazıyı facebook sivasspor sayfasna koyalım.
Tabi ki de koyabilirsiniz facebooka ...
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yerliturkuaz'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 22.12.2011, 13:03   #5
DoomsDay58
Usta Yiğido

DoomsDay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.066 Mesajına 1.913 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 788 DoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer Anblick

Çok güzel bir yazı olmuş keyifle okudum
DoomsDay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2011, 13:17   #6
AmiRaLL
Yiğido

104 Mesajına 170 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 647 AmiRaLL Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

EN GUZELİDE TFF YE YAZMIŞSINIZ ONLARA KAPAK OLSUN RIZA HOCA BİZİM İCİM SANS YOKSAM ŞİMDİYE ANKARAGUCUYLE KARDES KARDEES AYNİ YERDEYDİK!!
AmiRaLL isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2011, 16:57   #7
poolat58
Usta Yiğido

poolat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

952 Mesajına 2.168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 723 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok

kardeşim çok güzel yazmışsın be helal olsun
poolat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.12.2011, 17:35   #8
Sivaslibey
Tecrübeli Yiğido

Sivaslibey - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

274 Mesajına 526 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 785 Sivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer AnblickSivaslibey ist ein wunderbarer Anblick

Cok güzel yasmissin, eline emegine saglik.

Yanliz müsadenle bir kaç sey ilave etmek isterim oyuncular hakkinda sahsi düsüncem :

UĞUR KAVUK : Su asamada daha iyisin bulamayiz. Aslinda bulmayada gerek yok eger biraz kendini gelistirse. Defansif yönü biraz zayif kaliyor. Teke tekde çok zor durumda kaliyor. Ve çok kolay adam geçiriyor, yani takip etmekte yavas kaliyor. Yoksa bu sene çok iyi bir durumda MasaAllah.

JAKUP NAVRATİL : Cok iyi bir istikrar, skora çok önemli katkilar yapiyor fakat dedigin gibi kolay çalim yiyor, yedigi gibi hatasini hata ile telafi etmeye çalisiyor ve çok kolay faul yapiyor. Bundan vaz geçerse yeni Bilicamiz olur.

JACQUES FATY : Faty'yi Fransa'dan taniyorum. Cok iyi bir oyuncu çokta neseli biri. Eger kendini takima ve futbola verirse çok basarili olur. Yok tatil olarak görürse istikrari yakalayamaz.

MAHMUT BOZ : Adi sike olaylari ile geçtigi için sene sonuna kadar verim alacagimizi düsünmüyorum açikçasi. Ne yazikki sene sonunda zaten bizdeki kontrati bitiyor. Kötü zamanda geldi.

MEHMET NAS: Takıma olabileceğince katkı vermeye çalışıyor. Elinden geldiğince herşeyi yapıyor demissin vede haklisin, beyefendiliginden ve iyi niyetinden süphem yok fakat bunlar bize yetmiyor maalesef. Cogu maçta adi neredeyse hiç geçmiyor ve olmayacak yerlerde pozisyon tutuyor, topa pres yapmiyor sadece oyuncuya pres yapiyor ve bos bos kovaliyor. Tek iyi tarafi teknik bir youncu iyi pas atabiliyor lakin topu istemiyor ve hep toptan kaçiyor, açikçasi bu takima yakismiyor. Sürekli 10 kisi oynuyoruz o varken ve takim çok yoruluyor.

KADİR PEKMEZCİ : Ona çok ihtiyacimiz var. Kötü zamanimizda bizi kurtaran oyuncu idi. Fakat ayni fedakarligi simdide göstermeli. Buna kapasitesi var. Ben açikçasi onu milli takimda görmek isterim, bunun için yetenegi var. Biraz daha kendini göstermeli ve dikkatli olmali. Defansa yardim etmeli.

Birde genel olarak, çok gol yiyoruz fakat ben bunu defansa baglamiyorum aksine suçun büyügü orta saha ve forvet hattinda. Kimse yardim etmeye geri dönmüyor. Kimse alaninda pres ve defans yapmiyor yada beceremiyor. Sadece Eneramo geri geliyor. Orta sahimiz'in defans yönü çok ama çok zayif. Ve son son vuruslarimiz çok kötü özelliklede Eneramo için.
Sivaslibey isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Sivaslibey'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 22.12.2011, 17:52   #9
58 SiVaSıM 58
YASAKLI ÜYE

58 SiVaSıM 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

484 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick

ikinci yarıda çook daha iyi olacaz bomba gibi bir SİVASSPOR bekliyorum
58 SiVaSıM 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 58 SiVaSıM 58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 22.12.2011, 18:06   #10
kurtay58
Yiğido

kurtay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 188 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 kurtay58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

şahsen bu yaşadığımız sıkıntılı ortama göre mükemmel bir ilk yarı, bizim yerimizde başka bir takım olsaydı, başkanı hapiste, hakkında dedikodu, olur olmaz bir sürü yalan dolan, mümkün değil 5 puan alamazdı, ben çok memnunum süper bir ilk yarı
kurtay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı kurtay58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
panoramasi, yarinin, İlk