Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Aydın kadro dışı bırakıldı
Alt 06.02.2015, 09:46   #61
by_hunter
Usta Yiğido

by_hunter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

516 Mesajına 1.183 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 822 by_hunter FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Aydın kadro dışı bırakıldı

Teknik heyet gibi bizde çok iyi işler yapmasını bekliyordu.

Böyle bir karar alındı ise kesinlikle bir sebebi vardır
Alt 06.02.2015, 12:59   #62
rmznshn
Acemi Yiğido

68 Mesajına 228 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 636 rmznshn COK SEVILEN BIR KISIrmznshn COK SEVILEN BIR KISIrmznshn COK SEVILEN BIR KISI

Kadro dışı kalmasının sebebi sergene yedek kalmak istemediğini ilk onbirde oynamak istediğini söylemiş.
rmznshn isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı rmznshn'a Teşekkür Ediyor...
Alt 06.02.2015, 16:40   #63
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1066 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Alıntı:
Rallim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Duman ettin Dumanlı kardeşim sabah sabah...

Anlattıklarını birebir şahit olup yaşayanlardanım...
Aydoğan'ın uşağı, belindedir guşağı, şaka şuka dinlemez, çeker gama bıçağı... (Ne gerek vardı ise)...
Ama şimdilerde düşününce tasvip edilir tarafı yok...
Aydoğan mezarlığı üzerinde otururduk, çarşıya kestirme yol, hastaneye giden tek yol idi çavuşbaşı yokuşu..
Yokuştan yorulmaz idik, bizi gören muadil gençler (o dönemin çocukları) "eller yukarı cepler dışarı" sloganıyla karşılaşılmasından çok yorulur çok kavga ederdik... Çok harçlıklarımız elimizden, cebimizden alınırdı...
Kavgacı kimlik görüntüsünde idi, gençlik...

Çavuşbaşı mahallesi Sivas'ımızda farklı bir renkti. Günümüz şartları ile dönemin Çavuşbaşının, ne yaşam tarzından ne de o farklı kimliklerden eser kaldı...

Onun için her şey yasalarla, herşey demokrasi ile çözülür hale geldi... Aydın karabulut'un cezası da sözleşme de ne var ise o uygulanır...

Bizi maziye (60'ların sonu, 70'lerin başı) götürdüğünüz için teşekkür ederim...

Hayırlı Cumalar...
Ben Sivas´i bu haliyle tanidim,Cavusbaslilariyla tanidim.Tekrar ediyorum bir kez daha üstüne vurguluyorumki kimse lafimi baska yerlere cekmesin diye.

Cavusbaslilar cok dürüst ve yürekli insanlardi.Sonra benim anlattigim olaylar 60-70´li yillara aittir.O yillarda bir genc kiz bir erkekle pastaneye gitse adi kötüye cikardi.Sivas sehir olarak mutasip bir sehirdi.Sivas cok vadireler atlatarak bugünlere geldi.Aydin´in yaptigi bugünki olaylar 60-70´li yillarda olsaydi Cavusbaslilar bu isi hallederlerdi diye anlatmaya calistim.Bazi arkadaslar bana kanunlardan bahsediyorlar.Ne kanunu?Cavusbaslilar basli basina bir kanundu zaten.

Bana biri bir yazima alinti yapacaksa gercek Sivas´lilar lütfen yapsin bunu anlayisla karsilarim, KIYISINDAN KÖSESINDEN SIVAS´LI OLANLARA yani Cakma SIVASLILARA nedense bir türlü kanim kaynamiyor.Onlari kabullenemiyorum nedense.Cünki Sivasliyi sadece Sivas´li anlar,cakmalar degil....
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda B.DUMANLI'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.02.2015, 18:23   #64
isahin
Yeni Yiğido

isahin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesajına 1 kez Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0 isahin Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

adana d spor maçında ben 13 yaşında selçuk orta okulunda oğrenciydim. naci kaçmış fakat tabut memmet kayseride yakalayıp pıçakla yaralamış lafı vardı dumanlı kardeş. sahi gerçekmiydi? birde kafam birkonuya takıldı kusura kalma ama bizler 7 milyon sivaslı var,ülkenin onda biri sivaslı diye hava atarken sen neettın gardasım öz,üvey,çakma,köylü yok ilçeden olmadı kasabadan diyerekten böldün parçaladın dumanlı gardaş gençlere örnek önder olsan ıyı olur nedersin?..
isahin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda isahin'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.02.2015, 18:42   #65
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1066 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Alıntı:
isahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
adana d spor maçında ben 13 yaşında selçuk orta okulunda oğrenciydim. naci kaçmış fakat tabut memmet kayseride yakalayıp pıçakla yaralamış lafı vardı dumanlı kardeş. sahi gerçekmiydi? birde kafam birkonuya takıldı kusura kalma ama bizler 7 milyon sivaslı var,ülkenin onda biri sivaslı diye hava atarken sen neettın gardasım öz,üvey,çakma,köylü yok ilçeden olmadı kasabadan diyerekten böldün parçaladın dumanlı gardaş gençlere örnek önder olsan ıyı olur nedersin?..
Sivas bir bütündür ve en ücra kösesindeki benim basimin tacidir.Burada kaza,köy ve merkez ayirimi yok.Kasdetmek istedigim bu degil.Cakmanin karsiligi senin kasdettigin gibi degil hemsehrim.

Cakma bambaska bir kavram,hem benim vurgulamak istedigim seyi anlayan anladi o yerine coktan ulasti.Cünki bu sitede leblebi demeden daha leb kelimesinde konunun gidisatini baska yerlere cekip öküz altinda buzaga arayanlar var,benden uzak dursunlar ben baska birsey istemiyorum.Yolumda gölge olusturmasinlar.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.02.2015, 20:19   #66
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 874 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Kadro dışı olayı bakalım ne kadar sürecek;niçin kadro dışı bırakıldığı açıklansa herkes ona göre konuşacak....Takım iyiyken maç kazanırken bu olay hiç gündeme geöemez;ama Allah Korusun takım kötü sonuçlar alırsa ilk konuşulacak,eleştirilicek konu bu konudur...Bu oyuncular para karşılığı oynamıyorlar mı,bence en güzel ceza ilk aşamada para cezasıdır..Bu olay sürekli tekrarlanırsa işte o zaman kadro dışı da bırakılabilir..Bakalım zaman neyi gösterecek...Sivasspor takımı her maçında puan alarak Aydın olayını taraftarın diline düşürmez...Keşke bu olay hiç yaşanmasaydı..Geçmişte yaşanan M.Yıldız olayı uzun süre gündemden düşmemişti...Aslında sivasspor ara transferde o bölgeye iyi bir oyuncu transfer etseydi şimdi kimse bu olayı konuşmazdı...Sergen'in istediği Luc Kassi ;hatta Koloöb,yada oynayan genç Perulu alınmış olsaydı yine sorun çıkmazdı..Ama bu bölge sivasspor için gerçekten önemli bir bölge..Rıza Hoca zamanında ve R.Carlos zamanında bu gölge sivasspora çok maç kazandırmıştı..Rıza Hoca zamanında Grosecki,Carlos Zamanında da Aydın bu bölgeye iyi kullanarak sivassporun çok fazla puan almasını sağladı...Sivasspor ilginç bir takım bir kaç gün sonra bir de baktık Aydın özür diler affedilir ve tekrar takıma döner...Takım iyi giderse Aydın'ın esamesi bile okunmaz ama garibim sivasspor şu anda 17 puanda;küme de kalmada belki avarajların bile konuşulacağı bir ligde sivassporun her futbolun katkısına ihtiyacı var...Bakalım zaman neyi gösterecek...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda eyuphulagu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.02.2015, 20:53   #67
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 728 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kadro dışı olayı bakalım ne kadar sürecek;niçin kadro dışı bırakıldığı açıklansa herkes ona göre konuşacak....Takım iyiyken maç kazanırken bu olay hiç gündeme geöemez;ama Allah Korusun takım kötü sonuçlar alırsa ilk konuşulacak,eleştirilicek konu bu konudur...Bu oyuncular para karşılığı oynamıyorlar mı,bence en güzel ceza ilk aşamada para cezasıdır..Bu olay sürekli tekrarlanırsa işte o zaman kadro dışı da bırakılabilir..Bakalım zaman neyi gösterecek...Sivasspor takımı her maçında puan alarak Aydın olayını taraftarın diline düşürmez...Keşke bu olay hiç yaşanmasaydı..Geçmişte yaşanan M.Yıldız olayı uzun süre gündemden düşmemişti...Aslında sivasspor ara transferde o bölgeye iyi bir oyuncu transfer etseydi şimdi kimse bu olayı konuşmazdı...Sergen'in istediği Luc Kassi ;hatta Koloöb,yada oynayan genç Perulu alınmış olsaydı yine sorun çıkmazdı..Ama bu bölge sivasspor için gerçekten önemli bir bölge..Rıza Hoca zamanında ve R.Carlos zamanında bu gölge sivasspora çok maç kazandırmıştı..Rıza Hoca zamanında Grosecki,Carlos Zamanında da Aydın bu bölgeye iyi kullanarak sivassporun çok fazla puan almasını sağladı...Sivasspor ilginç bir takım bir kaç gün sonra bir de baktık Aydın özür diler affedilir ve tekrar takıma döner...Takım iyi giderse Aydın'ın esamesi bile okunmaz ama garibim sivasspor şu anda 17 puanda;küme de kalmada belki avarajların bile konuşulacağı bir ligde sivassporun her futbolun katkısına ihtiyacı var...Bakalım zaman neyi gösterecek...
Mecnun Otyakmaz;

"Takıma zarar verene acımayız"
Bursaspor'dan devre arasında kiralık olarak takıma katılan Aydın Karabulut'un kadro dışı bırakılmasıyla ilgili de konuşan Otyakmaz şunları söyledi: "Aydın'ın geçen sezon bize çok önemli katkıları oldu. Bu sezon da aynı başarıyı göstereceği ümidiyle bir operasyon geçirmiş olmasına rağmen iyi bir fedakarlık yaparak aldık ve çok şey bekliyoruz. Henüz rehabilite döneminde kendi açısından bir takım aksaklıklar oldu. Bizim de bu aksaklıkları göz ardı edecek durumda olmadığımızı kendisinin de biliyor olması gerekirdi. Sanıyorum bizim içinde bulunduğumuz durumun ciddiyetinin farkında değil kendisi. O yüzden disiplinli bir süreç yaşamamız gerekiyor. Bunu bozacak kim olursa olsun en ufak bir taviz vermeyeceğimizin göstergesidir Aydın'ın takım ile birlikte çalışmaması. Umarım çalışmalarına devam eder. Takıma katılacağını tekrar ispatlar ve takıma katılır. Aksini yapan Aydın da olabilir bir başkası da olabilir, bu takımda yeri yok. Disiplinden taviz verecek durumda değiliz. Zaten bu gevşeklik ve rahatlık yüzünden ilk yarıyı 14 puan ile kapattık. Aslında hepsi yetenekli kaliteli futbolcular. Bu sene gerekli disiplini gösteremedikleri için takımımız bu zor günleri yaşıyor. Bundan sonra böyle bir disiplinsizliğe taviz vermemiz söz konusu olamaz"
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Morten58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 06.02.2015, 21:14   #68
birdokuzaltiyed
Yiğido

98 Mesajına 170 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 660 birdokuzaltiyed Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Başkan tüm söyleneceği "Kızım sana söylüyorum, gelinim sen işit" misali çok güzel ifade etmiş.Adam olun canımızı yeyin, aksini düşünmek bile istemiyoruz sevgili oyuncularımız...
birdokuzaltiyed isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda birdokuzaltiyed'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.02.2015, 22:35   #69
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 874 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Morten kardeş başkalarının yorumlarını değil bana kendi yorumlarını katarak cevap ver..Başkanın yorumunu mesajı yazmadan önce okudum..Bunlar benim düşüncelerimdir..beni sadece kendi düşüncelerim ilgilendirir..Senin yaşını biliyorum ,sakın bana masal anlatma...Sivasspor kulübü bu zamana kadar kaç oyuncuya disiplin cezası vermiştir..Tabiki yapılan hatalar cezasız kalmamalı ama sivasspor şu anda çok zor durumda;rakipleri de artık yavaş puan almaya başladı;senin hiç bir şey yapamadığın Karabük gitti bu takımdan puan aldı;sivassporun her oyuncunun katkısına ihtiyaç var;olay para cezası ile de geçiştirilebilirdi... Ama yapılmadı kadro dışı bırakıldı..Zaman neyi gösterir bilinmez..Aydın ın karakteri çok iyi olmayabilir ama bu takımda sadece Aydın mı suçlu...Şu anda hatalı davranmış olabilir ;hocasından ,yönetimden özür diler olay ileride kapanır ;zaten öyle de olması gerekir..Kol kırılır yen içinde kalır...Sivassporun gerçekten çok zor maçları var;4 büyüklerin 4 ile içerde oynayacağız..Bu maçlarda puan aslanın midesinde olacak..Onun her oyuncunun takıma katkısına ihtiyacı var..Aydın da bu oyunculardan biri..Önemli olan sivassporun bu ligde oynamaya devam etmesi....Fatih Hoca zamanında Melo ile İspanyol oyuncu Antremanda boks maçı yaptılar ama olay öyle bir yatıştırıldı ki kimse bu işten zarar görmedi..Aydın olayında da sivassporun zarar görmesinden endişe ediyorum..Onun için ben önce ceza olayında para cezası verilmesinden yanayım..Bu oyuncular para için oynamıyorlar mı;verirsin en ağır para cezasını ondan sonrası cezalarını katlarsın olmazsa kadro dışı bırakırsın...Ben böyle düşünüyorum....Başkanın açıklamaları %100 doğru ama keşke biraz daha düşünülseydi daha iyi olurdu diye düşünüyorum..
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 06.02.2015, 23:11   #70
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 728 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Morten kardeş başkalarının yorumlarını değil bana kendi yorumlarını katarak cevap ver..Başkanın yorumunu mesajı yazmadan önce okudum..Bunlar benim düşüncelerimdir..beni sadece kendi düşüncelerim ilgilendirir..Senin yaşını biliyorum ,sakın bana masal anlatma...Sivasspor kulübü bu zamana kadar kaç oyuncuya disiplin cezası vermiştir..Tabiki yapılan hatalar cezasız kalmamalı ama sivasspor şu anda çok zor durumda;rakipleri de artık yavaş puan almaya başladı;senin hiç bir şey yapamadığın Karabük gitti bu takımdan puan aldı;sivassporun her oyuncunun katkısına ihtiyaç var;olay para cezası ile de geçiştirilebilirdi... Ama yapılmadı kadro dışı bırakıldı..Zaman neyi gösterir bilinmez..Aydın ın karakteri çok iyi olmayabilir ama bu takımda sadece Aydın mı suçlu...Şu anda hatalı davranmış olabilir ;hocasından ,yönetimden özür diler olay ileride kapanır ;zaten öyle de olması gerekir..Kol kırılır yen içinde kalır...Sivassporun gerçekten çok zor maçları var;4 büyüklerin 4 ile içerde oynayacağız..Bu maçlarda puan aslanın midesinde olacak..Onun her oyuncunun takıma katkısına ihtiyacı var..Aydın da bu oyunculardan biri..Önemli olan sivassporun bu ligde oynamaya devam etmesi....Fatih Hoca zamanında Melo ile İspanyol oyuncu Antremanda boks maçı yaptılar ama olay öyle bir yatıştırıldı ki kimse bu işten zarar görmedi..Aydın olayında da sivassporun zarar görmesinden endişe ediyorum..Onun için ben önce ceza olayında para cezası verilmesinden yanayım..Bu oyuncular para için oynamıyorlar mı;verirsin en ağır para cezasını ondan sonrası cezalarını katlarsın olmazsa kadro dışı bırakırsın...Ben böyle düşünüyorum....Başkanın açıklamaları %100 doğru ama keşke biraz daha düşünülseydi daha iyi olurdu diye düşünüyorum..
Iste bende baskanin aciklamasini mantikli buldugum icin paylastim.

Asil benim gercek düsüncem , keske devre arasinda takimda sorunlu ayrilan Aydin Karabulut'u alacagimiza , ine takimdan Ferhat Kiraz'i alsaydik.

Ferhat Kiraz hem yeni bir isim , hem öyle disiplin sorunu pek yok. Ama yönetim kolaya kacti , Aydin'i tercih etti.

Ama bir yönden üzüldüm , Aydin Karabulut'a. Bir baska can sikan sey ise gecen sene bir neden Aydin'i 1 yilligina aldik. Asil bunlar tartisilmali.

Artik insallah diger oyuncular disiplinli , Sergen Yalcin'in istedigi performansi sergilerler ve Allahin izniyle ligde kaliriz, belki ligi ilk 10 da bitiririz.
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Morten58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
aydın, bırakıldı, dışı, kadro