Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Diğer Konular

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Seçenekler Arama Stil

Samsun'da Sivas rüzgarı esti
Alt 20.06.2012, 10:08   #1
Rallim58
Gast

Standart Samsun'da Sivas rüzgarı esti

Samsun'da düzenlenen Güreş Eğitim Merkezleri Yatılı Öğrenci Seçmeleri'ne Sivaslı güreşçiler damgasını vurdu. Toplam 13 takımın mücadele ettiği seçmelere 42 sporcuyla katılan Sivas ekibi, 10 ayrı sıklette düzenlenen müsabakalardan 4 altın, 2 gümüş, 3 bronz madalya alarak takım halinde rakiplerine fark attı.

Samsun Atatürk Spor Salonu'nda yapılan Güreş Eğitim Merkezleri Yatılı Öğrenci Seçmeleri Türkiye Şampiyonası sona erdi.

10 ayrı sıklette 3 gün boyunca devam eden seçmelere, Amasya, Çorum, Ordu, Samsun, Sivas, Tokat, Yozgat, Bartın, Bolu, Düzce, Kırıkkale, Kırşehir ve Sinop illerinden 13 takım olmak üzere toplam 303 sporcu katıldı.
Koşu, jimnastik, engelli atlama yarışları ve yapılan güreş müsabakalarının ardından alınan ortalama sonunda başarılı olan sporcular Türkiye'nin çeşitli illerindeki Güreş Eğitim Merkezlerine yerleştirilecek.

SİVAS FARKA GİTTİ

Birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olan seçmelerde adeta Sivas rüzgarı esti.
Geçtiğimiz günlerde Sivas'ta düzenlenen il seçmelerinde dereceye giren 42 sporcu, idareci Rahmi Soyyüce, Antrenörler Aytaç Keklik, İbrahim Üngör, Hamza Aydın ve Rüştü Atalay gözetiminde mindere çıktı.
7 ve 8. sınıfta eğitim öğretim gören sporcuların katıldığı seçmelerde harikalar yaratan Sivas ekibi, 42 kiloda Hasan Tosun, 59 kiloda Muhammet Nur Recepoğlu, 66 kiloda Harun Özkan ve 75 kiloda mücadele eden Yakup Yerlikaya ile altın madalya sevinci yaşadı.
66 kiloda Harun Çetintaş ve 75 kiloda mücadele eden Kadir Taylan gümüş madalya alırken, 35 kiloda Mutlu Can, 53 kiloda Ahmet Çınar ile 59 kiloda mindere çıkan Ahmet Gülüm 3. olarak bronz madalya sevinci yaşadı.

“YENİ HAMZALAR, TAHALAR YETİŞTİRECEĞİZ”

5 sporcunun ise ilk 8 içerisinde yer aldığı müsabakalarla ilgili açıklamalarda bulunan Ahmet Ayık Güreş Eğitim Merkezi Müdürü Rahmi Soyuyüce, alınan derecelerden dolayı yaşadığı memnuniyeti dile getirerek; "Minderde yeni Yerlikayalar ve Tahalar yetiştireceğiz" dedi.
13 takımın mücadele ettiği seçmelerde Sivas ekibinin ilk sırada yer aldığını belirten Soyuyüce; "3 gün süren müsabakalarda 6 final maçı yaparak birbirinden iyi dereceler çıkardık.

Alınan bu sonuçlar ata sporumuz olan güreşte ne kadar ilerlediğimizi bir kez daha gözler önüne serdi. Ben dereceye giren sporcularımızı bir kez daha yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum" dedi.

En az 15 sporcunun güreş eğitim merkezlerinde kalmaya hak kazandığını sözlerine ekleyen Soyuyüce; “Sivas Güreş Eğitim Merkezi alt yapıda ciddi bir atılım yaptı. Bizler yeni Hamza Yerlikayalar, Taha Akgüller yetiştirmek için uğraşıyoruz” dedi.

C. Kaan Karaguş/Sivasın Sesi
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Samsun'da Sivas rüzgarı esti
Alt 20.06.2012, 11:11   #2
35kağan58
Tecrübeli Yiğido

35kağan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

153 Mesajına 261 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 503 35kağan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Samsun'da Sivas rüzgarı esti

Madalyaları silip süpüren kardeşlerimize canı gönülden başarılar diliyorum.
35kağan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
esti, rüzgarı, samsunda, sivas