Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Sivas'ımız Hakkında Bilinmeyenler, Sivas'ımızı Tanıtalım

Sivas'ımız Hakkında Bilinmeyenler, Sivas'ımızı Tanıtalım Burada güzel kentimiz Sivas hakkında değişik Bilgiler verebilir veya yorumlayabilirsiniz. Sivas'ımızı güzelliklerini anlatalım

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

-->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.
Alt 16.10.2006, 12:34   #11
FurkaN
Usta Yiğido

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

525 Mesajına 1.026 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1002 FurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer AnblickFurkaN ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.

Alıntı:
Sabiha Serin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Çok teşekkür ederim.Hakiki Sivas'lı olduğunuz belli.İşte gördüğümüz gibi Sivasımızın şivesi bizi biz yapan değerlerimizdir..Uzakta olunca etli ekmek döktürmeyi bile özlüyorsunuz işte .Sivas'ımızın herşeyi doyumsuzdur böyle,havası,suyu,insanı,dağı, taşı , kültürü,sanatı,sanatçısı daha ne diyeyim ki.Ama kimileri ne yazıkki özünü sözünü benimsemeyip sahiplenmiyor.Ben bu değerlerimizi yaşatmaya çalışıyorum.Ne yazıkki kendisi Sivaslı olupta Sivas'ın şivesi ile alay etmeye kalkışan sahte Sivaslılara kızdığım için ben inatla Sivas'ımızın tüm değerlerini yazdığım öz değerlerimizle genç kuşaklara hatırlatmak istiyorum.Hani derlerya yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor derler.Sivastan gideli iki gün olmaz bir bakarsınız burunları kaf dağında , yanlarında Sivas'ı kötülerler gıkını bile çıkartmaz,Olmaz böyle şey,bu kişiler Sivaslıyım diyemez.Ben onun için Sivas'ın tüm değerlerini yaşatmak ,yüreğinde Sivas sevgisi olanlara burcu burcu Sivas'ı koklamaları için yazıyorum Şimdilik torunlarım küçük ama ömrüm olurda onlarında bu yazdıklarımı okuduklarını görürüm inşallah.Siz makalelerimi okumak istediğinizden bahsediyorsunuz .Madem okumak istiyorsunuz bende size şu anda okuyabileceğiniz Sivasla ilgili bir birçok kitap,dergi ve gazetelerde yıllardır Sivas'taki farklı geleneklerimiz ve göreneklerimizle ilgili yazdıklarım yayınlanıyor.
Sivas'tan uzağa gidenlere bir sorun bakalım Sivas'tan güzel bir şehir bulabilmişler mi? İnsanların o samimiyetini başka şehirlerde yaşabilmişler mi? Sivas'ta duran Sivas'ı beğenmez Sivas'tan dışarda olan "ah bir gidebnilseydim" der Sivas'ın aşkıyla yanar bu ne tezatlık...
Alt 31.10.2006, 15:27   #12
ş.usta
Tecrübeli Yiğido

ş.usta - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

73 Mesajına 171 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 705 ş.usta Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart --->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.

sabiha ablamız,kendini sivas gelenek,görenek,ve kültürüne,kısacası kendini sivas'ımıza adamış bir ''zatışahne''
sabiha abla seninle gurur duyuyoruz.
ş.usta isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
--->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalı
Alt 31.07.2007, 16:38   #13
BAŞARDIK
Acemi Yiğido

2 Mesajına 2 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 621 BAŞARDIK Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart --->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalı

SABİHA ANNEMİZ BİZ GENÇLERİN BURADA ÖĞRETMENİ GİBİ.ALLAH RAZI OLSUN.

BU TÜR YORUMLARINIZI VEYA ACILACAK KONULARINIZI LÜTFEN http://www.sivaslilar.net/ SITESINDE DEGERLENDIRINIZ. !!!!
TESEKKÜRLER
BAŞARDIK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır