Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Bir zamanlar Yiğido'ydu!
Alt 03.02.2010, 01:12   #31
fahr!&yiğido
Acemi Yiğido

14 Mesajına 23 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 561 fahr!&yiğido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Bir zamanlar Yiğido'ydu!

Duygusal davranıyoruz. Hiç taraftar olamadıkki zaten. bi düşünün en ihtişamlı günlerinde dört eziklere kafa tuttuğu, şampiyonluklara oynadığı zamanlarda bu takımın hakkı verilmişmiydi? o parlak günlerinde bile stadmı doldu? tezahürattan yerler mi sarsıldı? davullardan kulaklarımız mı patladı? Ne yapmıştık ki? Sinema izler gibi maç izleyen 8-10.000 kişilik bir taraftarcık grubundan başka bişey olamamamıştık. Allahtan iki ateşli taraftar grubu varda nefesleri yettiği kadar destekliyorlar ve destekletiyorlar takımı (allah onlardan razı olsun) yoksa hiç ses çıkmayacak koca stadyumdan. Şampiyon takımın taraftarına bak hele!
Şİmdi de aynı şeyi yapıyoruz, kah birbirimize sataşıyoruz, kah takımı hocayı futbolcuları, yönetimi en acımasız biçimde eleştiriyoruz. Ne hakla diye sormazlar mı adama?
Konuşuyoruz; ama konuştuklarımız ayağı yere basar türden fikirler değil (iyi halimizde türlü çeşit entrikalarla öyle veya böyle yenildiğimiz takımları bugün yenemediğimiz için depresyona girmelerden falan bahsediyorum. Takımın toparlanmaya yaralarını sarmaya çalıştığını nasıl görmezden geliyorsun yaw. Bizanslılar kimi içerden kimi dışardan çalıştılar, başardılarda. Kabul etmek lazım şu an iyi zamanımızda değiliz, haketmediğimiz yerlere düştük. Ama iyi olmayacağımız anlamına gelmiyorki ).
Bugün hala yine yapamamadığımız taraftarlığımızla yine yükleniyoruz sağa sola... Aman bağırışalım sağa sola arayıp bulalım heman günah keçilerini vuralım boynunu, hemen herşey düzelecek böylece. Ne kadarda kolay sağa sola bok atması. Hani nerde? bana takımı ateşleyecek, hocayı güdüleyecek, yönetimi şevke getirecek, rakibi korkutacak, birşeyleri kazandığında da kıymetini bilip ballandıra ballandıra sevinmesini bilecek taraftar nerde kardeşim? Gören bilen varsa gösterin bakalım.
Gösteremezsiniz o taraftar dün yoktu, bugünde yok. Bu takım, bu yönetim tırmalayarak kendi kendine geldi buralara, (başından sonuna kadar sivas aşığı sivasspor hayranı olan küçük bir gerçek taraftar grubunun tenzih ederim) kendi göbeğinin bağını yine kendi kesmesini de bilecektir. Bu takımın kaderi böyle, her biri ayrı telden çalan küçük taraftarcıklarla koca kocca rakiplere göğüs germekten ibaret. Geçecek ama, bugünlerde geçecek. O çekirdekçi kitlede yine alacak payını, her zaman olduğu gibi stadyumda da başarıda da...
fahr!&yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda fahr!&yiğido'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.02.2010, 01:46   #32
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 763 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Gecen senenin Form Grafigi

Bu senin Form Grafigi

Grafikler herseyi anlatiyor aslinda...
Bu sene sadece 3 defa küme düsme hattinda bulunmamisiz
50sekiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 50sekiz'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.02.2010, 05:45   #33
Sivasli82
Yeni Yiğido

2 Mesajına 5 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Sivasli82 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Trabzonspor macindan sonra birseyler yazmak istiyordum ama bekledim cünki 1 haftada Sivasporumuzu 2 kez izleme imkani bulacaktim. Öylede oldu. Biz gurbetciler hele de dogup büyüdügünüz memleketin takiminin hasta taraftariysaniz basaridan daha büyük bir keyif aliyorsunuz. Gectigimiz yillarda özellikle gecen sezon Sivassporumuz gercekten büyük keyif ve gurur verdi bizlere.

Gecen yilki basarinin ardindan neden bu hallere geldik;
Bunda yönetimin bir sucu olduguna inanmiyorum belki tek kabahat hocalara tam güven ve yetki olabilir. Yönetim hocalarin isine karistigi zaman yanlis yapmis oluyor, karismayinca yine yanlis, bunun bir ortasi olmali. Sezon basi gecen yilki cekirdek kadro bozuldu ne yazikki, yeni bir takim yaratilmaya calisildi, burda amac neydi anlamis degilim, anlayan oldugunuda sanmiyorum. Cok kötü baslayan sezonda Sayin Muhsin Ertugral la hoca degisikligi gerceklesti. Trabzonspor ve Genclerbirligi macerasindan sonra en son yillar önce Sayin Muhsin Ertugral hakkinda bir gazetede haber okumustum yanlis hatirlamiyorsam Afrika da bir milli takima Teknik Direktör olmus yardimcisi da showmen Kompela diye bir haber ve kurak cimenler üzerinde yine Kopela ile cekilmis bir resim. Birakin bu ülkelerin liglerini Milli takimlarini bile avrupa da adi hic duylmamis ve piyasasi olmayan hocalar calistiriyor. Sartlar cok agir ve zor, malzeme yok, para yok v.s.

Sayin Muhsin Ertugral in gelisiyle bir toparlanma, bir kipirdanma saglandigi gözlendi takimda, futbolcularin kendine güveni gelmisti sanki ve ara trensfer sezonu geldi catti, transfer yapmak gerekiyordu elbetteki, zayif olan bölgelere takviye yapilmasi sartti. Ilk basta iyi bir forvet, uzun bir hatta iki stoper ve oyunun iki yönünüde oynayabilen cok iyi bir ortasahaya ihtiyac var diye düsünüyorum, zaten toparlanmaya basalayan takimimiz 3-4 takviye ile üst siralara tirmanmakta zorlanmayacagina inaniyorum. Bir taraftar olarak hem transferleri takip ettim hemde gelen topcular hakkinda arastirmalar yaptim. Simdi bunlari sizlerle paylsamak istiyorum.

Transferler basladi gündeme birkac oyuncu düstü daha sonra ilk transfer olarak cakma Keita cikti geldi, fizik olarak cok diri görünüyor, genelde Afrikalailarda gözlendigi gibi oldukca atletik ama ne yazikki avrupada hemen hemen hic oynamamis, Katar a transfer olurken üc takima da imza attigi icin Fifa lik olmus, ilk yil oynadigi takimdan hocasi ile gecinemedigi ve sadece parayi düsündügü icin gönderilmis, bu sezona da Ligin en kötü takiminda baslamis yine para sorunu cikardigi icin burdanda gönderilmis bir oyuncu. Bu takimda oynayan futbolcular azami 100-120.000 USD aliyorlar. Sonucta futbolcumu elbetteki futbolcu, oynarmi eh oynar, oynuyorda. Oynuyor 2 metrede oynuyor ve 30-40 metreye issabetsiz salliyor topu. Arkasindan Nebil ve van Heerden geldiler. Ikisde avrupa da oynuyorlar milli takimlarinda oynamislar nedense son yillarda üstlerine bir rehavet cökmüs van Heerden premier ligte bulundugu süre icinde 2 mac reserve takimda (A2), 2 mac lig kupasinda, 2 mac ülkesi milli takimi ile Konfederasyon kupasinda yine milli takimla 4 dostluk maci oynadi ve Blackburn Rovers le hic lig maci oynamadi. Nabil Taider, Fransa dogumlu bir Tunuslu, Fransa da yasadigim icin cok iyi taniyorum, Cok yetenekli oldugu söyleniyordu, Fransa da oynadigi dönemlerde ara sira cok iyi maclar cikardi ama hicbir zaman mevkiinin birinci adami olamdi, bu daha sonra gittigi Yunanistan liginde de sürdü vasat bir görüntü sergiledi. Ben uzunboylu hava mutlak hava hakimiyeti olan bir Stoper alir Sivassporumuz diye bekliyordum ama ne oldu kisa boylu, tiknaz, 25 yil öncesinin libero modeli, dönerken zorlanan hatta 6 pasin icinde arkasinda olan Semih in aniden 2 metre önüne gecip gol vurusuna bile müdahale edemeyen bir Stoper alindi. Lucian Aubey, istatistiklere bakildiginda en iyi transfer gibi gözüküyor ama Aubey de de son 3 yilda inanilmaz bir düsüs var 2007-08 sezonunda baslayan bu düsüs Portsmouth da bütün sezon 3 mac oynayarak devam etmis. 2008-2009 sezonunda döndügü Rennes te 12 mac oynamis ve bu sezonda sadece 3 mac onayabilmis. Görüldügü gibi Keita tamamen kapali kutu, diger oyuncularda topa ve futbola hasret. Hepsinin zaman cok zamana ihtiyaci var. Sivassporumuzun bu kadar zamani varmi, elbetteki yok, 3 önemli mac var 9 puan aldik aldik yoksa düstük. Düsünmesi bile kötü, Düsmezsek bu oyunculardan nasil kurtuluruz, cok zor! Aman düsmeyelimde bunlara katlanmasini biliriz bir sekilde, biz kimlere katlanmadikki bu günlere kadar.

Anlamadigim birsey daha var, Süper ligte saga sola kiralik giden bircok futbolcu oldu, Sivassporun kiralayabilecegi kadrosuna katabilecegi bir cok hazir yerli oyuncuda mevcuttu aslinda. Ama Sayin Muhsin Ertugral yerli transfer yerine, avrupadan ve asyadan hazir olmayan futbolculari retcih etti nedense! Neden acaba? Gözden irak olan transfer calismalari bir avantajmi sagliyor yoksa?

Gecen Lig tv ye telefonla katildi Sayin Muhsin Ertugral, aglamakliydi oyuncularini savundu ama sadece yabanci oyunculari yani kendi transferlerini, ha bu arada almanya dan transfer ettigi 2 gurbetci icin yorum yapmayacagim cünki zaten onlarin birakin süper ligte Bank Asya da bile forma bulabileceklerine inanmiyorum. Iki oyuncuda Freiburg kanalindan geldi, hoca bu oyunculari ne duymus, ne izlemis nede taniyordur. Sadece tavsiye. Oyunculari bilse zaten almazdi, daha dogrusu oyuncular iyi olsa zaten coktan Süleyman Hurma ile Ibrahim Kizil onlara Kayseri ve Gaziantep formalarini giydirmisti. Özellikle Süleyman Hurma nin gurbetci secimine ve futbol bilgisine hayranim, Sivasimiza da böyle aktiv isini bilen bir Kulüp menejeri gelmelidir tez elden.

Hoca mac kaybediyor ve kaybettigi maclari o kadar cok iyi yorumluyorki herkes ama herkes dikkatle izliyor. Lig tv de reyting tavan yapiyor. Sanirim bu yorumlari 2-3 mac daha dinleyecegiz ondan sonrada umarim Digiturk hocaya bir is verecektir, bu kadar güzel yorumlayan birini baska bir kanala kaptirmasinlar Türk Futbolunu da böyle hocalardan kurtarsinlar.

Sayin Muhsin Ertugrul, sizin yabancilariniz gercekten cok yabanci, görüldügü üzere Futbola dahi yabancilar. Transferlerde neler döndü bilmiyoruz ama elbette cikacaktir onunda kokusu.
Sivasli82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2010, 09:06   #34
hiko58
Usta Yiğido

hiko58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

425 Mesajına 728 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 831 hiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
karamik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Site Yöneticisi Arkadaslarım Neden Muhsin Hocanun resminin yanına Yalnız yürümeyeceksiniz yazısı yazdınız ben ve benim gibi bir çok arkadasım bu rezaleti bize yaşatan hocayla beraber yürümek istemiyor.
öyle sanıyorumki sizde biraz balık hafızası var. takımı bu hale getiren kişiyi yönetim kuruluda itiraf ettikten sonra sizin bütün suçları muhsin hocaya atmanız gerçekten üzücü. tamam muhsin hocanında hataları var ama bu hatalar onun türkiye ligini tanımamasından kaynaklanıyor. ama en kısa zamanda bunun düzeltilebileceği kanısındayım. ancak şampiyonluğa oynayan takımı bozan o takımdan 8 kişiyi satarak sivassporu bir hiç haline getiren kişi bellidir. ve bütün sivaslılların nefretini ve bedduasını almıştır. alıyorda. çok kötü durumlara düşecektir o kişi. çünkü onu adam edip ortya çıkaran sivaslıdır sivasspordur. açlıktan ölecekti nerdeyse sivasspor iş vermeseydi. mecnun başkan sahip çıkmasaydı. hiç bir şeyi yoktu. şimdi adam oldu. merhametten maraz doğar derler doğrudur. besle kargayı oysun gözünü derler doğrudur. ne derseniz deyin. ama o zamanki hava bir daha yakalanamıyor işte. takım üstüste yenilmeye başladımı futbolcu kafasında olayı bitiriyor. keramet futbolcudaymış. bakın balili bile gittiği yerde oynayamıyor. baliliyi bile bitirdi. tum her hafta gol atıyor. diallo silla harika oynuyorlar. murat erdoığan kasımpaşayı sırtlamış götürüyor. bir sürü şey anlatılabilir. bu hocayı fazla yerin dibine sokmak bence yanlış. daha yeni geldi türkiye ligini daha tanıyamadı. onada şans vermek gerek bence. üstelik bu sivasa diploması var olarak geldi. hoca olarak geldi. bence onunda şans verilmeye hakkı var. eğer çok kötü şeyler olmaya devam ederse bizler sivaslıyız ve sivasporluyuz. sivasspordan büyük kimse yoktur deyip onuda göndeririz. ama zaman vermek gerek.diğerine 4 yıl zaman vermişiz.
Bu Konuda hiko58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.02.2010, 10:07   #35
hiko58
Usta Yiğido

hiko58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

425 Mesajına 728 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 831 hiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
stain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
walla ben bıraktım fener maçında 20 tl verip 65.dakikada staddan boynu bükük ayrılmak nedir bir çok arkadaşımız bilir

ben tarftar olarak üzerime düşeni yaptım ne yaptım
-maç gittim bilet aldım
-her sezon ( süper lige çıktığından beri ) formaları aldım
-sivas soğuk memleket atkımı şapkamı aldım

ben taraftar olarak üzerime düşeni yaptım yaa yönetim yaptımı bunu ben bilemiyorum

fener sevgisine bu takımı ezdiren

fenere moral olsun diye antreman maçına çıkartan kendi moralsiz takımını , şehrini ezdiren bu ZİHNİYET VARKEN artık ben yokum

zaten bu takım şuan ligin en kötü futbol oynayan takımı kimseler kusura bakmasın ama denizli kesin düştü gibi ama iyi futbol oynuyor sivas onun üstünde ve onlarla adeta 17. sıra için savaşıyor

ANLATMAK İSTEDİĞİM KENDİ TAKIMINI EZDİREN MORALİNİ SIFIRA İNDİREN
TAKIMINA VE ŞEHRİNE SAHİP ÇIKMASI GEREKEN YÖNETİMİN TAKIMI EZDİRMESİ
BENİ BEZDİRDİ

şunu unutmamak gerekirkikendi malına sahip çıkmayanın malını kurtlar kapar

süper lige bakınca düşmesine kesin gözüyle bakılan takım sivasspor ve denizlispordur

diğer takımlara ben ihtimal vermiyorum şöyleki

ankaragücünü melih gökçek korur kollar
kasımpaşayı tayyip erdoğan
manisayı bülent arınç
diyarbakırı ise devlet koruyup kollayınca bizim

BİZİM SAHİPSİZ SİVASIMIZMI LİGDE KALACAK SANIRSINIZ

tabiki hayır biz düşeceğiz

YÖNETİME

SİZ KENDİ ŞEHRİNİZİ KENDİ TAKIMINIZI KORUYUP KOLLAMAZSANIZ SİZİ BAŞKALRAI KOLLAMAZ BUKADAR EMEKLE GELİNİLEN BU NOKTADAN SONRA SİVASSPOR LİGDEN DÜŞERSE BİR 50 YIL DAHA SÜPER LİGE ÇIKMAYI BEKLER

100. YILDAKİ HEDEFİMİZ İSE BANK ASYADAN SÜPER LİGE ÇIKMAK OLUR

BAŞKALARI ŞAMPİYONLUK HESABI YAPARKEN

ÇOĞU dediklerine katılıyorum. sivasın ve sivassporun sahibinin olmadığı ortada. biz yalnızız. bizim bizden başka bir sahibimiz yok. eğer bişeyleri başaracaksak bileğimizin hakkıyla başaracağız. eğer hala bileğimiz kuvvetliyse. eğer birazcıkta olsa gücümüz kaldıysa. allah yardımcımız olsun. süper ligde ne gibi oyunların oynandığını ve hala oynanabileceğini hepimiz biliyoruz. ne yapacaksak kendimiz yapacağız ya düşeceğiz sürüneceğiz ya ayağa kalkıp zorda olsa yolumuza devam edeceğiz.
Alt 03.02.2010, 10:55   #36
balmandol
Tecrübeli Yiğido

balmandol - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

217 Mesajına 386 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 balmandol isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Valla herkes birilerini yerlere vurup duruyor...ama artık bırakalım bunları.
1. suçlu Bülent UYGUN bu konuda hem fikiriz.
2. suçlu Yönetim..Sayın başkandan en alt idarecisine kadar.Bu gidenleri gönderirken seslerini çıkarmadıkları için.
Sayın Fikret ÜNSAL açıklama yapmış dün.''Takımı bu hale getiren en büyük suçlu Bülen UYGUN'dur'' diye.Peki sayın ÜNSAL size zamanı gelince sormazlarmı o malum hoca takımın başındayken sesin çıkmıyorda,şimdi niye ahkam kesiyorsun diye.
Transfer konusuna gelince hoca bu adamları alırken heralde yönetime danışmıştır.Onlarında fikirlerini almıştır.O zaman niye sesiniz çıkmadı.Liglerimizde bi sürü oyuncu varken gidip taaa bilmem nerelerden adamları getirdiniz.Bakın bi CEYHUN ERİŞ'i alamadınız.Adam Denizlispor'la anlaştı.
Ama ne olacak şimdi.BUNLAR YAPILDI EDİLDİ.ŞİMDİ NE DESEK TAKIMA ZARAR VERİR.BUNDAN SONRA YAPACAĞIMIZ TEK ŞEY TARAFTAR OLARAK TAKIMA SAHİP ÇIKMAK.BU TAKIM KÜMEDE KALIR BEN DÜŞME İHTİMALİNİ HİÇ GÖRMÜYORUM.BU ÖNÜMÜZDEKİ 3 MAÇ ÇOK ÖNEMLİ VE BEN 7 PUAN ALIRLAR DİYORUM.TARAFTAR OLARAK YOK SIRTIMIZ DÖNELİM,YOK BİLMEM NAPALIM BUNLARA GEREK YOK.HEP DESTEK,TAM DESTEK ZAMANI.BU TAKIM BİZİM NE BÜLENT'İN NE MUHSİN'İN,NEDE YÖNETİMİN..BUNLAR HEP GELİP GEÇİCİDİR.AMA BU TAKIM SİVAS'IMIZIN TAKIMI.
ELEŞTİRİ TABİİKİ YAPACAZ AMA GELİN BU ELEŞTİRİLERİ 3 HAFTA ERTELEYELİM ARKADAŞLAR.HEP YANLARINDA OLALIM.HAKSIZMIYIM.???
balmandol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2010, 22:15   #37
murat_n
Tecrübeli Yiğido

murat_n - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

119 Mesajına 177 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 murat_n ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Bir zamanlar liderdi!..

Önce Trabzonspor, sonra da Fenerbahçe karşısında seyrettim Sivasspor'u. İnanın üzüldüm. Bir takım, bu kadar mı kötü savunma yapar? İki maçtan 8 gol yiyerek ayrıldı Sivasspor. Ve aslında ikisinden de çok ucuz kurtuldu! Rakipleri o denli cömert davranmasa, yediği gol sayısı 8 değil, 18 olurdu!

Bu Sivasspor, hatırlayın geçen sezonun aynı döneminde 41 puanla lig lideriydi. 5. şampiyonun ayak seslerine kulak vermek isteyenler için umudun adresiydi. Özverisi, uyumu, mücadeleci kimliği, takım ruhuyla ayrı bir duruşun temsilcisiydi. Sadece 12 gol yemişti. Takım savunmasında, Kayserispor'un ardından ligin en iyisiydi.

Şimdi o özelliklerin yerinde yeller esiyor. Sivasspor, her geçen gün biraz daha kötüleşiyor, biraz daha kan kaybediyor. Oynadığı 18 maçta yediği gol sayısı 37, bir rekora gidiyor! Denizlispor'un kurtulması olanaksız, Sivasspor onu en yakından takip ediyor. Bir dönem, sahasında önüne geleni deviren takım, bu sezon evinde en fazla kaybedenlerin (6) başında geliyor.

Her şey bir yana, Sivasspor mücadele gücünü yitirmiş gibi! Biraz baskıyı yediğinde teslim bayrağını çekiyor.

Son iki maçtır alınan yabancıları izliyorum. Gerçi henüz uyum sorunları var. Apayrı bir lige, apayrı bir coğrafyaya, apayrı bir kültüre gelmişler. Lâkin Lucien Aubey, Elrio Van Heerden, Nabil Taider, Souleymane Keita'ya bakıyorum, Sivasspor'da şimdilik hiçbir şeyin değişmediğini, aksine daha kötüye gittiğini görüyorum. Onlara "kötü oyuncular" demiyorum. Ancak, uyum sorunlarını giderene kadar Sivasspor'un puan kayıplarının sürebileceğini düşünüyorum. Çünkü onların katılımının ardından, mesela takım savunmasının iyice zayıfladığını gözlüyorum.

Arada bir de Bursaspor ile oynanan kupa maçı var. İzlemediğim için, yine fark yenilen o maçı hesaba katmıyorum. Ama Sivasspor'un Trabzonspor ve Fenerbahçe maçlarına yansıyan oyun stratejilerinde de sıkıntılar olduğunu belirtmek istiyorum. Dikkat ettiniz mi? Oyuncu oyunu kendi kafasına göre oynuyor. Kenar yönetimle arasında kopukluk oluşmuş. Takımda aynı dil konuşulmuyor!

Bunlar önemli sorunlar. Ve tez elden çözülmesi gereken sorunlar. Sivasspor için tehlike çanları sezon başından bu yana çalıyor. Fakat Sivasspor, bir türlü toparlanıp, tehlikeli bölgenin uzağına taşınmayı beceremiyor.

Ligin bitimine 15 hafta kaldı. Panik yapılmadan, telaşa kapılmadan, ama daha fazla geç kalınmadan Sivasspor'un kendisini toparlaması şart. Başta oyuncuların, hele de çok değil, geçen sezon bu takımı zirvede dolaştıran oyuncuların liderliğinde, Sivasspor'un bir direniş rüzgârı estirmesi lâzım. Sivasspor, bu ligin zirvelerinde çok güçlü bir kadroya sahip olduğu için gezmedi. Yardımlaşması, dayanışması, birlikteliği, mücadele azmi, başarıya olan inancı güçlü olduğu için haftalarca liderdi.

Şimdilerde düne bakıp bugününü şekillendirebilirse ne âlâ. Yoksa!..

Zaman Gazetesi
murat_n isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.02.2010, 10:15   #38
t.kilicer
Yiğido

t.kilicer - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

27 Mesajına 32 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 t.kilicer ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

eski günlerimize dönecegiz allahın izni ile
t.kilicer isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.02.2010, 11:18   #39
metin_yilmaz
Acemi Yiğido

metin_yilmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

18 Mesajına 33 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 metin_yilmaz isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Ausrufezeichen Cevap: Bir zamanlar Yiğido'ydu!

Alıntı:
karamik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Site Yöneticisi Arkadaslarım Neden Muhsin Hocanun resminin yanına Yalnız yürümeyeceksiniz yazısı yazdınız ben ve benim gibi bir çok arkadasım bu rezaleti bize yaşatan hocayla beraber yürümek istemiyor.
"sivasta stada ihtiyac yokkkkkk" diye yazmissin güzel kardesimm sivasin 30,000 40,000 kisilik staddan önce sivasin sivas olmaya takimin klup olmaya cekirdek citlemeye gelenin taraftar olmaya sivasa masa basinda sahip cikacak mecnun ve daha cok mecnunlara ihtiyac var playof ta oynacaksam ne isim var 40 ,000 kisilik stadda zaten 12 ,000 dolduramiyoruz
metin_yilmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.02.2010, 09:51   #40
ercan58.a
Usta Yiğido

ercan58.a - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

193 Mesajına 253 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 ercan58.a Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

yigido her zaman her yerde her şekilde yigidodur

haydi sivassporum
denizliyi 3 puanla geçip bu haftyı 13 sırada tamamlayacagız allahın izniyle
bu maç tüm maçlardan önemli bu yüzden stadı doldurup sonuna kadar destek
verelim
ercan58.a isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
yiğidoydu, zamanlar