Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

TUNÇ KAYACI
Alt 04.08.2009, 15:36   #1
babayavuz
Yiğido

babayavuz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

76 Mesajına 212 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 686 babayavuz Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart TUNÇ KAYACI

Değerli arkadaşlar spor yazarı sayın tunç kayacının sivassporla ilgili yazısını okudum benim çok hoşuma gitti yerden göğe kadar hak veriyorum umarım sizlerinde hoşuna gider.

Tun Kayacı
Bugün Sivasspor tarihinde önemli bir gün. Belki ilk maç farklı yenilgiyle bitmesiydi bugün çok daha coşkulu olabilirdi. Ama kulüpler bazı şeyleri yaşamadan bir yere gelemiyor. Sivasspor, Belçika’da kaybetti ama o maçtan önemli dersler aldı bana göre. Bir kere Avurpa futbolunda kolay rakip diye bir şey olmadığını öğrendi. Ayrıca futbolda uluslararası tecrübenin ne kadar önemli olduğunu gördü Sivasspor. Dile kolay o gece Sivas 5, Anderlecht 305. Avrupa sınavına çıkmıştı... Bugün bir gönül alma maçı oynayacak Yiğidolar, bir anlamda tecrübelerine bir katkı yapacak. Çünkü tecrübe oynaya oynaya kazanılan bir olgu. Bu sadece futbolcu için değil, yönetimden tutun teknik kadroya kadar kapsama alanı içinde. Kısaca bu maçı oynayıp prestijli bir skorla ayrılmak en güzeli. Sonrasında Play-Off’tan gruplara kalabilir miyiz bu düşünülecek. Ben aslında ilk maç sonrası Sivasspor’a değil de Bülent Uygun’a yapılan ağır eleştirilere biraz değinmek istiyorum. Maalesef bizim medya kültürümüz linç üzerine oluştu. Eğer bu ülkede bir Fatih Terim bir Mustafa Denizli gibi güçlü lobiye sahip teknik adam değilseniz vay halinize. Bülent Uygun’a bir maçta uygulanan linç milli takımın başındayken Ersun Yanal’a belli bir kesim tarafından uygulanmadı mı! Gerçekten bu ağır eleştirleri yapanlar günlük hayatlarında çok da normal insanlar. Ama bazı önyargılar, bazı peşin hükümler sanırım böyle yazmalarının nedeni.

Ne yaptığına bakalım!
Ben Bülyent Uygun’un ne yandaşıyım ne de karşıtı. Ama 38 yaşında ve iki sezonda bir çok teknik adamın hayatı boyunca elde edemediği bir başarıyı yakalamışsa, açıkçası arkasında kapı gibi dururum. Ne yapmış Bülent Uygun bir bakalım. Takımın her kademesinde görev aldıktan sonra teknik patronluğa geçmiş. Ligde zor kalır denilen ve bir çok takımın gözden çıkardığı yerli ve yabancı futbolcular topluluğuyla ligin altını-üstüne getirmiş. Hem de komşusu Kayseri’nin ekonomik olarak çok çok altında bir güce sahip olmasına rağmen. Parayı doğru kullanmış ve ödemeleri zamanıda yapmış. Belki zaman zaman göze hoş gelmeyen bir futbol oynatmış ama kadronun yapabileceği de buydu zaten. Herkes diyor ki, ‘Bilica’yı satmayacaktın kardeşim...” Evet, Bilica bu takımda bir sezon oynadı ve iki sezon önce 73 puan toplayan, 3’lü averajla 4. olan takımda yoktu. Yani bu bir safsata bana göre. Bülent Uygun hata yapmadı mı yaptı tabi bunu da maç sonraları kendisi de kabullendi. Peki ne isteniyor; amaç üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi! Bence bağcıyı dövmek bu kesimin hedefi. Dünya görüşünüz uymayabilir, Bülent Uygun Sedat Peker’i sevebilir, Yaşar Büyükanıt’ı sevebilir, Mustafa Kemal’i sevebilir, bu onun kendi dünyasıdır. Sizleri bu tarafı rahatsız ediyor diye belden aşağı oynamak yakışmıyor. Benim tarzım değildir polemik ama baktım ki bulduk bir hezimet vurun abalıya. İşte benim de içime sindiremediğim kısmı bu. Bu eleştirileri geçen yıl Sivasspor’un Galatasaray’ı ligde ve kupada yendiği zaman yapsalardı helal olsun derdim. Ama beklediğimiz gün bugün aman kaçırmayalım anlayışı ile yazı yazmayı bizim mesleğimize ve bizi okuyanlara karşı bir saygısızlık olarak niteliyorum.

Ben de eleştirdim ama...
Sırf geçen sezon 30 resmi Sivasspor maçı izledim yazılarım ortada. Deniz Çoban’a karşı tavrı hoş değildi, kendini kontrol etmeliydi diye eleştirdim... Gaziantep deplasmanında 1-0 öndeyken yanlış taktikti bana göre diye eleştirdim... Ama bunlar mesleğimizin gereğiydi. Neyse sözü fazla uzatmalalım; unutmayalım ki geçen hafta Sivasspor’u, Belçika’da 5-0 yenen Anderlecht, yıllar evvel Galatasaray’ı İstanbul’da 5-1 mağlup etmişti. O Galatasaray yıllar sonra yenile yenile yenmesini öğrenip, UEFA Kupası’nı kazandı. Biraz sabır, biraz saygı, biraz da hoşgörü herşeyi halleder yeter ki isteyin...
babayavuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 12 Kullanıcı babayavuz'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: TUNÇ KAYACI
Alt 04.08.2009, 15:37   #2
babayavuz
Yiğido

babayavuz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

76 Mesajına 212 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 686 babayavuz Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: TUNÇ KAYACI

YORUMLARINIZ BEKLİYORUM DEĞERLİ ARKADAŞLAR
babayavuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 04.08.2009, 15:40   #3
werder
Yeni Yiğido

10 Mesajına 11 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 589 werder FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

mükemmel bir yazı ÖNEMLİ OLAN KÖTÜ GÜNLERDE TAM DESTEK SİVASSPOR'a sahip çıkmalıyız.
werder isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda werder'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.08.2009, 15:49   #4
BeYLeRBeYi58
Acemi Yiğido

BeYLeRBeYi58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 Mesajına 77 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 557 BeYLeRBeYi58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ana fikirleri bülent hoca demeçlerinde söledi zaten bende 38 yaşımda bunları yaptım 50 yaşına gelmiş teknik adamlar bunları yapamayan diye...
bu yazı bülent hocanın konuşmalarından alınıp kendince derlenmiş hepsi bu yinede emek vermiş ellerine sağlık...
Alt 04.08.2009, 15:50   #5
sivastatlıbelam
Usta Yiğido

sivastatlıbelam - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

221 Mesajına 330 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 672 sivastatlıbelam FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ya hocam tamam haklısın ama sadece bilica mı ,bilicayla birlikte takıma güven veren isim tum,hızlı top çıkaran tek ayak sylla,sprinterimiz balili,defansın belkemiği diallo hemde çok ucuza gitti.

her türlü zarar ettik.

gelen adamların da daha takıma hiç bir katkısı olmadı.

nerde sivasın sağlam kale gibi defans hattı,nerde bu sırça köşkten defans.

bilica satılmamalıydı adam zaten gitmek istemiyordu ve giderken ağladı.
sivastatlıbelam isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda sivastatlıbelam'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.08.2009, 16:10   #6
necmettin_akcay
Yiğido

necmettin_akcay - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

49 Mesajına 70 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 necmettin_akcay isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

dpğru demiş gs de nice yenilgiler aldı sahasında chalse ye 5:0 fenerbahçe sigma olomug dan 7 gol yedi şurda toplam 5. maçımız tabi skor bunlara bahane edilmez ama oturmamış bir sivasspor ve tecrğbeli bir avrupa takımından 5 gol yedi neyse geçmişte kaldı inşallah bu akşam beyaz bir sayfa ve galbiyet serisinin başlangı olur herkese selamlar
Alt 04.08.2009, 16:17   #7
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 978 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
babayavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Değerli arkadaşlar spor yazarı sayın tunç kayacının sivassporla ilgili yazısını okudum benim çok hoşuma gitti yerden göğe kadar hak veriyorum umarım sizlerinde hoşuna gider.

Tun Kayacı
Bugün Sivasspor tarihinde önemli bir gün. Belki ilk maç farklı yenilgiyle bitmesiydi bugün çok daha coşkulu olabilirdi. Ama kulüpler bazı şeyleri yaşamadan bir yere gelemiyor. Sivasspor, Belçika’da kaybetti ama o maçtan önemli dersler aldı bana göre. Bir kere Avurpa futbolunda kolay rakip diye bir şey olmadığını öğrendi. Ayrıca futbolda uluslararası tecrübenin ne kadar önemli olduğunu gördü Sivasspor. Dile kolay o gece Sivas 5, Anderlecht 305. Avrupa sınavına çıkmıştı... Bugün bir gönül alma maçı oynayacak Yiğidolar, bir anlamda tecrübelerine bir katkı yapacak. Çünkü tecrübe oynaya oynaya kazanılan bir olgu. Bu sadece futbolcu için değil, yönetimden tutun teknik kadroya kadar kapsama alanı içinde. Kısaca bu maçı oynayıp prestijli bir skorla ayrılmak en güzeli. Sonrasında Play-Off’tan gruplara kalabilir miyiz bu düşünülecek. Ben aslında ilk maç sonrası Sivasspor’a değil de Bülent Uygun’a yapılan ağır eleştirilere biraz değinmek istiyorum. Maalesef bizim medya kültürümüz linç üzerine oluştu. Eğer bu ülkede bir Fatih Terim bir Mustafa Denizli gibi güçlü lobiye sahip teknik adam değilseniz vay halinize. Bülent Uygun’a bir maçta uygulanan linç milli takımın başındayken Ersun Yanal’a belli bir kesim tarafından uygulanmadı mı! Gerçekten bu ağır eleştirleri yapanlar günlük hayatlarında çok da normal insanlar. Ama bazı önyargılar, bazı peşin hükümler sanırım böyle yazmalarının nedeni.

Ne yaptığına bakalım!
Ben Bülyent Uygun’un ne yandaşıyım ne de karşıtı. Ama 38 yaşında ve iki sezonda bir çok teknik adamın hayatı boyunca elde edemediği bir başarıyı yakalamışsa, açıkçası arkasında kapı gibi dururum. Ne yapmış Bülent Uygun bir bakalım. Takımın her kademesinde görev aldıktan sonra teknik patronluğa geçmiş. Ligde zor kalır denilen ve bir çok takımın gözden çıkardığı yerli ve yabancı futbolcular topluluğuyla ligin altını-üstüne getirmiş. Hem de komşusu Kayseri’nin ekonomik olarak çok çok altında bir güce sahip olmasına rağmen. Parayı doğru kullanmış ve ödemeleri zamanıda yapmış. Belki zaman zaman göze hoş gelmeyen bir futbol oynatmış ama kadronun yapabileceği de buydu zaten. Herkes diyor ki, ‘Bilica’yı satmayacaktın kardeşim...” Evet, Bilica bu takımda bir sezon oynadı ve iki sezon önce 73 puan toplayan, 3’lü averajla 4. olan takımda yoktu. Yani bu bir safsata bana göre. Bülent Uygun hata yapmadı mı yaptı tabi bunu da maç sonraları kendisi de kabullendi. Peki ne isteniyor; amaç üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi! Bence bağcıyı dövmek bu kesimin hedefi. Dünya görüşünüz uymayabilir, Bülent Uygun Sedat Peker’i sevebilir, Yaşar Büyükanıt’ı sevebilir, Mustafa Kemal’i sevebilir, bu onun kendi dünyasıdır. Sizleri bu tarafı rahatsız ediyor diye belden aşağı oynamak yakışmıyor. Benim tarzım değildir polemik ama baktım ki bulduk bir hezimet vurun abalıya. İşte benim de içime sindiremediğim kısmı bu. Bu eleştirileri geçen yıl Sivasspor’un Galatasaray’ı ligde ve kupada yendiği zaman yapsalardı helal olsun derdim. Ama beklediğimiz gün bugün aman kaçırmayalım anlayışı ile yazı yazmayı bizim mesleğimize ve bizi okuyanlara karşı bir saygısızlık olarak niteliyorum.

Ben de eleştirdim ama...
Sırf geçen sezon 30 resmi Sivasspor maçı izledim yazılarım ortada. Deniz Çoban’a karşı tavrı hoş değildi, kendini kontrol etmeliydi diye eleştirdim... Gaziantep deplasmanında 1-0 öndeyken yanlış taktikti bana göre diye eleştirdim... Ama bunlar mesleğimizin gereğiydi. Neyse sözü fazla uzatmalalım; unutmayalım ki geçen hafta Sivasspor’u, Belçika’da 5-0 yenen Anderlecht, yıllar evvel Galatasaray’ı İstanbul’da 5-1 mağlup etmişti. O Galatasaray yıllar sonra yenile yenile yenmesini öğrenip, UEFA Kupası’nı kazandı. Biraz sabır, biraz saygı, biraz da hoşgörü herşeyi halleder yeter ki isteyin...
aynen katılıyorum tunç kayacıya vede emeği gecen başkanından malzemecisine kadar herkesi tebrik ediyorum.
Alt 04.08.2009, 16:41   #8
skep06
Yiğido

skep06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

117 Mesajına 196 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 skep06 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Tunç Kayacı anadolu futbolunu çok iyi takip eden ve bilen biri.Gazete yazıları maç öncesi ve maç sonrası yorumları mükemmel.Ondan da böyle güzel bir yazı beklenirdi.Kalemine ve yüreğine sağlık teşekkürler
skep06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda skep06'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.08.2009, 16:41   #9
edebiyatisyen
Tecrübeli Yiğido

edebiyatisyen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

185 Mesajına 350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 711 edebiyatisyen Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
sivastatlıbelam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
ya hocam tamam haklısın ama sadece bilica mı ,bilicayla birlikte takıma güven veren isim tum,hızlı top çıkaran tek ayak sylla,sprinterimiz balili,defansın belkemiği diallo hemde çok ucuza gitti.

her türlü zarar ettik.

gelen adamların da daha takıma hiç bir katkısı olmadı.

nerde sivasın sağlam kale gibi defans hattı,nerde bu sırça köşkten defans.

bilica satılmamalıydı adam zaten gitmek istemiyordu ve giderken ağladı.
1.Yeni gelen futbolcuların kaç maçını izledin de takıma katkısı olmadı diyorsun?
2.Geçen 2 sene içinde saydığın futbolcuların kaç tanesi bir arada oynadı ve bu fotbolcular oynamadan da puanlar kazanamadık mı?
3.Emin ol TUM'a "Bu kazmayı nerden aldınız?Bu topçu değil zaten iyi olsa Bursa bırakır mıydı?" diye başlayan ve ana-avrat küfürle biten cümleleri sen de çok kullanmıştırsın.Ve şimdi sırf Bülent Hocayı, mecnun başkanı kötülemek için sövüp saydığı adamı bahane ediyorlar.Yazıklar olsun sizin gibi taraftara.
edebiyatisyen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 04.08.2009, 23:33   #10
GokhanTurna
Usta Yiğido

GokhanTurna - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.808 Mesajına 3.804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1044 GokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer Anblick

Tunç Kayancının güzel yazısı sitemizde mevcuttur
GokhanTurna isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda GokhanTurna'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
kayaci, tunç