Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Potansiyel Hoca Adayları...
Alt 07.11.2014, 20:18   #91
izmirliyigido
Gast

Standart Cevap: Potansiyel Hoca Adayları...

İstikrardan yanayım. Sadece bu sezon değil uzun yıllar ROBERTO CARLOS ile çalışmalıyız. Her ne kadar bu haftaki Eskişehirspor maçının 1-1 beraberlikle sonuçlanması bende de ümitsizlik ve güvensizlik oluştursa da hoca değiştirmek hiç doğru bir karar değil.

Carlos ile ne olursa olsun devam edilmeli.

.
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.11.2014, 20:51   #92
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 874 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

İnternette bir çok spor sitesinde sivassporun Ziya Doğan için nabız yokladığını yazıyor....Ziya Doğan kardeşim Malatya ve Trabzon'daki hocalığı hariç bu zamana kadar başarılı olduğu takım yok..Kaldı ki Diyarbakır ve Konya olmak üzere düşürdüğü de yok sayıda takım var..Ben olsam Ziya Doğan ı tercih etmem...Ben Mesut Bakkal ın Ziya Doğan ın önünde olduğuna inanıyorum...Aslında gönlüm R.Carlos un kalmasından yana ama haftaya şartlar ne olur hep beraber göreceğiz...Ben geçen hafta bir çok kişi Sivassporun bu maçı alçağını söylerken ona göre puan verirken ben bu maçın berabere bittiğini düşündüm ve oyumu da öyle kullandım..Çünkü bu maçın 2 takım içinde çok önemli olduğunu ve stresli geçeceğini düşündüğüm ve de sivasspora bu tür maçlarda güvenemediğimden R.Carlos un bu tür maçlar için fazla tecrübesiz olduğunu düşünerek bu şekilde oyumu kullandım...Aslında benim düşündüğüm bazı hoca adayları da yok değil;Nedendir bilinmez YIlmaz Vural ın hep sivassporda olmasını istemişimdir..Aslında Yılmaz Hoca da sivasspora sıcak bakıyor ama Katar daki durum onu oraya yöneltecek giibi gözüküyor...Bu şartlarda geçen sene adı geçen Sergen in de en büyük adylardan biri olduğunu düşünenlerdenim..Ama bizim başkan çok enterasan biri bir anda kimsenin beklemediği bir anda internetten youtube dan gördüğü bir hocayı takıma bile getirebiliyor...Ya da hiç tecrübesi olmayan hayatında antrenörlük bile yapmamış bir B.Uygun a güvenip takıma hoca yapabiliyor..Sivasspor sürprizlerin bir takımı..Neyin ne olacağını haftaya daha iyi göreceğiz...Kimbilir belki de yeni bir Bülent UYGUN bularak kaldığımız yerden devam ederiz...Acaba diyorum Orhan KAYNAK'ın birden bire damdan düşer gibi sivasspora yardımcı hoca olarak gelmesi ilginç bir tesadüf mü yoksa gelecekte sivasspor için düşünülmüş bir hoca adayı mı? Orhan Hoca, Rıza Hoca zamanında da sivassporda 2 yıl civarında yardımcı hocalık yapmış 45 yaşlarını geçmiş bir hoca..Eğer R.Carlos gidecekse veya gitmesi gerekiyorsa takımı tanıyan bir kişiye teslim etmek en mantıklısı bence..Ama burası Türkiye ise burası da sivasspor ;neyin ne olacağını kimse bilemez;belki de sabah uyandığımızda yeni bir hocaya bile kavuşmuş olabiliriz....Sivasspor kritik bir virajda;çok tecrübeli bir başkanı da var;bakalım gün ola hayrola ne olacak..Bazı arkadaşların dediği gibi milli takım arasına yeni bir hoca ile girilmesi bile sözkonusu olabilir...Hakkımızda Hayırlısı!
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.11.2014, 21:05   #93
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 763 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Acaba diyorum Orhan KAYNAK'ın birden bire damdan düşer gibi sivasspora yardımcı hoca olarak gelmesi ilginç bir tesadüf mü yoksa gelecekte sivasspor için düşünülmüş bir hoca adayı mı?
Carlos'un UEFA A lisansi yok.
Domingos gittigi icin A lisansli birisi gerekiyordu o da Orhan hoca !
Zaten Carlos'un Sivasspor'da resmi göreve TD degil!!!!!!!!!!!

Alt 07.11.2014, 21:15   #94
50sekiz
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 763 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

@eyuphulagu

Sivasspor'un RESMI Teknik Direktör - Antrenör ve Salik Ekibi
Gördügünüz gibi Carlos YOK

Alt 07.11.2014, 21:44   #95
namso58
Acemi Yiğido

50 Mesajına 82 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 539 namso58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sebastia seni dunyanin en mantiksiz adami seciyorum. Carlosun gidince sivas barcelona mi olacak. Tam tersi ne costa ne de cicinyo kalir. Suclu arayacaksan yonetimi sucla. Carlos sivas icin bir reklamdir. Stad bitince bu adam real madridi getirir sivasa duseceksede carlosla duselim
namso58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.11.2014, 21:48   #96
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 851 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
namso58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sebastia seni dunyanin en mantiksiz adami seciyorum. Carlosun gidince sivas barcelona mi olacak. Tam tersi ne costa ne de cicinyo kalir. Suclu arayacaksan yonetimi sucla. Carlos sivas icin bir reklamdir. Stad bitince bu adam real madridi getirir sivasa duseceksede carlosla duselim
yapma ya düşerken carlos'la düşelim öyle mi? yükselirken carlos'la mı yükseldik de düşerken carlos'la düşelim???

elli kez söyledim yine söyleyeyim, benim carlos'la ve oynattığı futbolla hiçbir sorunum yok. elbette eleştirilebilir yönleri olur ama genel olarak beğeniyorum hocayı.

ayrıca carlos gitti diye ne cici gider, ne de da costa. burası dingonun ahırı değil, canı sıkılanın girip çıkacağı yer hiç değil. adam sözleşmesini imzalamış, taahhüdünü vermiş. karşılıklı fesih olmadığı müddetçe kimse yerinden kıpırdayamaz.
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı sebasteia'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.11.2014, 22:44   #97
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 874 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
50sekiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Carlos'un UEFA A lisansi yok.
Domingos gittigi icin A lisansli birisi gerekiyordu o da Orhan hoca !
Zaten Carlos'un Sivasspor'da resmi göreve TD degil!!!!!!!!!!!

"Küçük Orhan"ın büyük hayali

Trabzonspor'da futbol oynadığı dönemde "Küçük Orhan" diye anılan Orhan Kaynak, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'yi çalıştırmayı hayal ediyor. Sivasspor Yardımcı Antrenörü Kaynak, "Chelsea'yi çok seviyorum. Taraftarıyla, başarılarıyla, istikrarıyla her zaman hoşuma giden bir takım. Chelsea, neden olmasın? Hayaller gerçekleştirmek için vardır" dedi.

SİVAS (AA)

07 Ekim 2014 - 11:20 | Son Güncelleme: 07.10.2014 - 11:23 |

A+A-

Yorum Yaz0

Trabzonspor'da futbol oynadığı dönemde takım arkadaşı Orhan Çıkırıkçı ile karıştırılmaması için "Küçük Orhan" diye anılan ve futbolseverlerce bu isimle hatırlanan Orhan Kaynak, en büyük hayalinin İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'de teknik direktör olarak görev yapmak olduğunu söyledi.

Trabzonspor formasıyla 1994 yılında UEFA Kupası 2. tur rövanş maçında İngiliz ekibi Aston Villa'ya 89. dakikada attığı golle hafızalara kazınan ve Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sivasspor'da yardımcı antrenör olarak görev yapan Kaynak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 yıl görev yaptığı Sivasspor'a kısa bir ayrılığın ardından bu sezon yeniden döndüğü için mutlu olduğunu belirtti.

Sivasspor'un yönetimi ve futbol takımıyla Türkiye'de örnek gösterilecek performans sergilediğini dile getiren Kaynak, kulübe katkı sağlamak istediğini ifade etti.

Brezilyalı teknik direktör Roberto Carlos ile çalışmanın heyecan verici olduğunu belirten Kaynak, şunları kaydetti: "Rıza Çalımbay ile 6 yıl çalıştıktan sonra birçok şey öğrendim, kendimi geliştirdim. Çok fazla maç seyrettim. Hem taktiksel anlamda kendimi geliştirdim hem de futbolun hangi ülkede nasıl oynandığını, hangi futbolcunun Türkiye'de daha başarılı olabileceğini daha iyi kestiriyorum. Ligimiz hakikaten çok zor. Sistemden daha çok bireysel oyuncular ön plana çıkıyor. Rıza hoca ile çalışmaktan çok keyif aldım ama artık tek başına bir şeyler yapmanın zamanının geldiğini düşünüyorum. Roberto Carlos'un da kariyerime bir şeyler katacağını düşünüyorum. Roberto Carlos, çok rahat ve futbolun basit bir oyun olduğunu düşünerek çalışan bir kişi, onun rahatlığı takımın oynadığı özgür futbola yansıyor. Önemli olan Sivasspor'a katkı yapabilmemiz. Tek amacımız Sivasspor'un başarısı."

Kaynak, yardımcı antrenörlükteki 7'nci yılı olduğunu, herkes gibi kariyer planlaması yaptığını dile getirerek, yoluna emin adımlarla, yavaş yavaş ilerlediğini söyledi.

"Hayaller gerçekleştirmek için vardır"

Teknik direktörlükte hedef belirlemenin ve o hedefe ilerlemenin çok zor olduğunu belirten Kaynak, "Küçüklüğümden beri en büyük hedefim yurt dışında futbol oynamaktı. Yunanistan'da futbol oynadım. Yurt dışında teknik direktörlük de yapmak istiyorum. Yurt dışında sıradan bir takıma gittiğiniz zaman sıradan bir antrenör olursunuz onun için Avrupa'da iyi bir yerde bunu yapmak istiyorum. Türk hocalarının ve futbolcularının Avrupa'da çalışmak için zamanı geldi de geçiyor" diye konuştu.

İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea'ye sempati duyduğunu ve en büyük hayalinin Londra ekibinde teknik direktörlük yapmak olduğunu anlatan Kaynak, "Chelsea'yi çok seviyorum. Taraftarıyla, başarılarıyla, istikrarıyla her zaman hoşuma giden bir takım. Chelsae neden olmasın. Hayaller gerçekleştirmek için vardır" ifadesini kullandı. Kaynak:Sivas A.A...................Gardaş Orhan Kaynak kendine bir hedef koymuş;ben 4 büyükleri değil en büyük hedefim Chealse de hocalık yapmak istiyorum diyor....Bu şekilde düşünen bir hoca sivasspor için hedef demektir,başarı demektir,taraftar için heyecan demektir...Orhan Kaynak özü sözü doğru mert bir insan..Ben kendisinin sivasspora sadece Carlos un diplaması olmadığı için getirldiğini kesinlikle düşünmüyorum;çünkü eğer iş sadece teknik direktör dioplaması olan birini getirmekse sivasspor parayla çok sayıda kişiyi bulabilirdi..Ama başkan Rıza Hoca döneminden de tanıdığı başarıya aç,vizyonu olan bir hocayı yardımcı hoca olarak getirdi...Bşarılı olur ya da olamaz bilemem..Ama ben başarılı olacağını düşünüyorum..Ayrıca ara transfer döneminde bizim yeni oyunculara ihtiyacımız olduğu için Orhan Hoca nın da Rıza Hoca döneminde çok sayıda oyuncuyu bizzat yurt dışında izlediği için sivasspora başarıya aç,genç yeni yıldızlar kazandıracağına da inanıyorum..G.antep de Okan hoca,Sergen hoca başarılı oluyorsa 7 yıllık yardımcı hocalık yapan bir Orhan Hoca niye başarılı olmasın...Sivasspor takımı tanımayan birini takıma getireceğine Orhan Kaynak la en azından devre arasına kadar devam edip sonuçları görmeli diye düşünüyorum...Ben Orhan hocaya güveniyorum;sivasspor taraftarının da ona güvenmesini stiyorum..Umarım yönetimde ona güvenerek onu takımın başına getirir...Bakalım haftaya neler olacak;haftaya yensek bile sonraki haftalar neler yaparız hep beraber göreceğiz...Sivassporun başarıya aç bir hocaya kesinlikle ihtiyacı var...Kim olur bilemem ama gelen hoca sadece küme düşürmesin yeter sloganıyla getirlirse seneye aynı nakaratı bir daha söyleriz..Çünkü sivassporun vizyonu olan bir hocaya ve yeniden yapılanmaya kesinlikle ihtiyacı var...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda eyuphulagu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.11.2014, 23:20   #98
50sekiz
Usta Yiğido

@eyuphulagu

Eger sans verilirse belki de basarili olabilir.
Lig daha erken risk alinabilinir.
Ama tutmazsa Vural, Karaman gibi
hocalara muhtacsin (takimi ligde tutsunlar diye)
Alt 10.11.2014, 08:22   #99
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 851 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

ertuğrul sağlam istifa etmiş ama yönetim kabul etmemiş. sevgili carlos devreyi 10 puanla kapatıp istifa etmeyi mi planlıyor acaba? illa takımın düşmesinin kesinleşmesi mi lazım?
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.11.2014, 11:11   #100
noname87
Usta Yiğido

337 Mesajına 533 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 769 noname87 COK SEVILEN BIR KISInoname87 COK SEVILEN BIR KISInoname87 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
sebasteia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
yapma ya düşerken carlos'la düşelim öyle mi? yükselirken carlos'la mı yükseldik de düşerken carlos'la düşelim???

elli kez söyledim yine söyleyeyim, benim carlos'la ve oynattığı futbolla hiçbir sorunum yok. elbette eleştirilebilir yönleri olur ama genel olarak beğeniyorum hocayı.

ayrıca carlos gitti diye ne cici gider, ne de da costa. burası dingonun ahırı değil, canı sıkılanın girip çıkacağı yer hiç değil. adam sözleşmesini imzalamış, taahhüdünü vermiş. karşılıklı fesih olmadığı müddetçe kimse yerinden kıpırdayamaz.
Aydın Karabulut son maçta transfer görüşmesi yapar.Serdar Özkan sözleşmeni futbolcunken kaçar başka takımla anlaşır.Erman Kılıç desen dakikasında satar takımını.Carlos'un yardımcısı Fifa Prolisans diploması olan Domingez nasıl gitti bilen yok.Burası Dingo'nun ahırı değil de neresi ?
noname87 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
adayları, carlos, hoca, istifa, muamması, potansiyel, yeni