Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Maçlar

Maçlar Oynanan / Oynanacak / Ertelenen Maclar Hakkinda Yorumlar / Haberler .

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Maçı Değerlendirelim
Alt 15.07.2015, 00:38   #31
mustafa_kavak58
Usta Yiğido

mustafa_kavak58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.059 Mesajına 1.583 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 954 mustafa_kavak58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: Maçı Değerlendirelim

Gecen seneki orta saha sikitinisi halen devam ediyo okadsr oyuncu transfer ettik hepsi birbirine benziyo
Alt 15.07.2015, 00:53   #32
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 889 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Stadyumda seyrettim maçı. Tabiki biraz fikir sahibi oldum. 2-1 öndeyken 3-2 yenileceğimizi gördüm ve çevremdekilere de söyledim. Ama skor önemli değil. Taraftar heyecanlı ve çok centilmen olmalı bu sene bütün maçlarda.

Takımla ilgili değerlendirmeleri 15-20 gün sonrasına bırakıyorum. Şu anda net yorum yapmaya gerek yok. Transferler konusunda ise düşüncelerime paralel bir durum gördüm.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda tavatir'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.07.2015, 00:57   #33
beko35
Yiğido

beko35 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

126 Mesajına 189 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 399 beko35 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İYİ MÜCADELE ETTİK
Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın ise iyi bir hazırlık maçı olduğunu belirterek, "Bir haftalık süreçte çalışıyoruz. Sezon başı için henüz erken ama iyi bir oyun oldu. Çok güçlü bir takıma karşı oynadık. Yaptığı transferler Türkiye liginin üzerinde gibi görünüyor. Biz de iyi mücadele ettik. Bireysel hatalardan 2 gol yedik. Bunlar sezon içinde olmayacak hatalar. Bunlara hazırlık maçı olduğu için tolerans gösterebiliyoruz. Sezon başına kadar hazır olacağımızı düşünüyorum. 3-4 hafta sonra daha hazır duruma geliriz diyorum. Yabancı transferi yapmayı düşünüyoruz. Görüştüğümüz oyuncular var. 2-3 takviye yaparsak çok daha alternatifli bir kadro olacağımızı düşünüyorum" dedi.
Transfer etmek istedikleri futbolcuların mevkisinin sorulması üzerine ise, "Santrafor alma ihtimalimiz yüksek. Batuhan'ı çıkardıktan sonra yerine koyacak kimse yok. Eneramo Eylül gibi hazır olur. Bir ön libero kafamızda var. Üçüncü de bir sol kenar olabilir. Görüşme aşamasında olduğumuz oyuncular var. Katarsak alternatifli bir takım haline geliriz. Bu yılki hedefimiz ligi bitirebildiğimiz kadar yukarıda bitirmek. Geçen sene sıkıntılı bir süreç geçirdik. Bu sezon öyle bir süreç yaşamak istemiyoruz. Zor oluyor. Kesinlikle bunu yaşamak istemiyoruz. Onun için iyi hazırlanıp, iyi takım haline gelmek istiyoruz. Biz kendi seviyemizde bize faydalı olacak oyuncuları arıyoruz. Kendi bütçemize uygun oyuncuları alırsak, alternatifli hedefleri olan bir kadro haline gelebiliriz" diye konuştu.
14 yabancı kararının gereksiz bir karar olarak nitelendiren Yalçın, "Ciddi bir bütçe istiyor. Çok zor. 14 yabancı bana göre kalitesiz yabancıların ülkeye gelmesi için bir fırsat. Çünkü Anadolu takımlarının bütçesi belli. Bize faydası olacağını düşünmüyorum. Biz en fazla 8-9 belki 10'a çıkabiliriz" ifadelerini kullandı.(DHA)

40 Gün kar yağar 1 Gün av olur
beko35 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı beko35'a Teşekkür Ediyor...
Alt 15.07.2015, 01:30   #34
cengo64
Tecrübeli Yiğido

cengo64 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

226 Mesajına 382 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 cengo64 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Kaleciyi kesinlikle göndermemiz lazım.Hazırlık maçı olmasa Türk kanunlarına göre direk hapise atarlardı adamı bu maçtan sonra.Setkusa bunlar söylensin belki kendi kaçar da kurtuluruz.Karabükden bi de kaleci alaydık iyiymiş
cengo64 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.07.2015, 01:43   #35
cengo64
Tecrübeli Yiğido

cengo64 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

226 Mesajına 382 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 cengo64 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Sarılar a göre transfer çalışmalarımız son derce başarılıdır eminim.7 gitti 10 geldi der şimdi.Adem hala orta sahanın banko adamı.Düşen takımın bütün adamlarını alıp ne yapmaya çalışıyorsunuz deseler ne diyecekler merak ediyorum.
cengo64 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.07.2015, 01:57   #36
triper58
Yiğido

109 Mesajına 190 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 368 triper58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

transferler eh işte fark yaratacak adam göremedim belki beykan ama anca 2 sene sonra.takımın yıldızları belli atıf ,da costa ,cicinho,burhan belki batuhan eklenir form tutarsa.Gaspar iyi oyuncu lafım yok da 3 orta saha oyuncusu niye alındı bu adamı para yüzünden alamıyorsak gereksiz yere adam almamızdandır.Sergen hocaya katılıyorum sıradan yabancı alınmasın peki neden sıradan yerli oyuncu alıyoruz?
triper58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda triper58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.07.2015, 02:11   #37
kayi5834
Acemi Yiğido

kayi5834 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

35 Mesajına 51 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 370 kayi5834 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu karamsarlık neden gardaş lar Setkus ilk maçı olduğu için görmezden gelmek lazım kaleci lik bambaşka bir mevki ayrıca Biz ne hatalı goller gördük taraftar olarak !!!!
kayi5834 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı kayi5834'a Teşekkür Ediyor...
Alt 15.07.2015, 02:19   #38
Burak Çimen
Yiğido

Burak Çimen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

77 Mesajına 147 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 480 Burak Çimen FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben takımı beğendim.

Beykan hoşuma gitti Aatıf' ı zorlayacaktır yaşı da çok genç.

Setkus da gayet iyi biraz takıma taraftara alışamadı ama belli ki sağlam bir oyuncu ilerleyen haftalarda performansı daha da gelişecektir. Taraftarın sevgilisi olacak kalecimiz.

Orhan Gülle den beklemiyordum çok hırslı bence kötü oynamadı.

Hakan Özmert' e söyleyecek pek birşey yok sahanın en iyilerindendi.

Erkan ilk yarı varlık gösteremedi, ikinci yarı daha iyiydi alışacaktır.

Bakalım, gelecek sezona umutla bakıyoruz...
Burak Çimen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Burak Çimen'a Teşekkür Ediyor...
Alt 15.07.2015, 02:46   #39
Rallim58
Gast

Farklı bir yorum olacak ama kanayan yaramız olan 2 konudan bahsetmek istiyorum...

1- Bir maçlık da olsa transfer edilen etrafımızdaki İT'lerden (İstanbul Takımını tutanlardan) bahsetmek istiyorum...

Stadyumu dolduran 15 bin kişiden kaç kişi "Ben Sivaslıyım ve Sivassporluyum diye o stadyumu doldurdu?

Bence her zamanki o yürekli ortalama olarak verilen 4-5 binden fazlası değildi..

BELEŞ olunca hemen yanımızda biten İT sevdalıları "içimizdeki İRLANDALILAR" varolduğu müddetçe, Sivas'ta Sivasspor sevdalısı 3-5 bini geçmez. Bugünki stadyumu dolduranlar (İçimizdeki İrlandalılar) bir Bursada, Bir Trabzon'da bu tavırda olamazlar. O nedenle o illerin taraftarlarına imrendim desem yeridir.

2- Maraton A Blokta yer alan taraftarların ağıza alınmayacak galiz küfürlerle tezahürat ettiklerini sanmaları..

O küfürler değil mi? Bize cezalar verdiren..

O küfürler değil mi? Bize tribün kapattıran...

Müsabaka ücretsiz diye etrafımız bayan ağırlıklı ailece takip edenlerle dolu idi. Grubun tezahüratları ceza gerektirecek, galiz küfürler..

İddia ediyorum o küfürleri yapanları Emniyet görüntülerden yola çıkarak, 6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunun ilgili maddesini bireysel bazda işletsinler, uygulasınlar, bakalım bir daha yaparlar mı? (Bana gelen bilgilerde zaten o yönde çalışma yapıldığı, görüntü alındığıdır)

İlle de edep...
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 15.07.2015, 02:53   #40
A.Turan Korkmaz
Usta Yiğido

A.Turan Korkmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

777 Mesajına 1.838 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 A.Turan Korkmaz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Maçtaydım. Misafir tribününe ek olarak, havuz tribününün yarısı da FBlilere verilmişti. Stadın kalanı maçın 2. yarısında dolmuştu. Maratonda çocuk ve gençler ağırlıklı bir seyirci grubu vardı. Aileler de olmasına rağmen gene küfür etmeden duramadılar. Üst aranmadan girildiği için maç boyu yanlarında getirdikleri patlayıcıları patlattılar. Bir ara arkadan öne yanan sigara izmaritleri geldi. İki kez de yan hakeme çakmak atıldı. Gel yeni stad gel, diyorum. Ya sabır!
Önce yeni kondisyonerimizden başlayayım. Geçen sezon maç başı ısınmalarında klasik 5'e 2 top kapma falan olurdu, bu kez biraz değişmiş. Maçın devre arasında da eskiden bir uçtan bir uca yedekler gelişigüzel topa vurur veya sohbet ederlerdi. Bu defa, kondisyoner gözetiminde titiz bir çalışma gözlemledim.
Maça başlayan 11imiz daha hazır oyunculardı ama ilk maç olmasıyla konsantrasyon eksikliği yaşadılar. Tek tek oyunculara bakarsak:
FB'nin ilk iki golünde Da Costa'nın hatası vardı. İlkinde yapılan ortada tuttuğu adama kafayı rahat vurdurdu. İkinci de de topu ayağında gereksiz yere fazla tutarak kaptırmamıza yol açtı. Son golü görmedim. Costa'nın talibi varsa satılıp yerine iyi bir stoper alınsa iyi olur bence.
Fatih Çıplak da maça kötü başladı. Yediğimiz golden önce birkaç kez onun kanadından atak gelmişti zaten. Sonra daha iyi oynadı.
Kalecimiz Setkus'u beğendim.
Ümit ve Cicinho iyiydiler.
Adem ve Hakan Özmert geriye gelip top almadılar. O nedenle bize halen defanstan topla çıkabilen bir önlibero gerekiyor.
Erkan Kaş ilk yarı solaçıkta silikti, ikinci yarı sağ açıkta biraz daha iyiydi. Beykan istekli, Burhan ise tatilden dönememiş daha.
Batuhan daha formda ve fit. Oyunda kalma süresine geçen sezona göre 10-15 dakika eklemiş.
Oyuna 2. yarıda giren Atıf, Mehdi,Hakan Arslan ve Orhan Gülle hazır değiller. Maçın sonucunu belirleyen de bu oldu zaten. FB'nin oyuna sonradan girenler oyunu forse ederken, bizim yedekler çıkanları arattılar. Hele Hakan Özmert çıkıp Hakan Arslan girince eyvah gol yiyeceğiz diye yanımdaki kardeşime söyledim hemen.
Özetle, hala bir stoper, bir önlibero, bir santrfor ve bir de her iki kanatta oynayabilecek oyuncu olmak üzere net 4 yeni transfer gerekiyor. Bunlara ek olarak da mevcut oyuncuların bir an önce form ve maç kondüsyonlarını bulmaları ve mevkilerinin gereği ne ise onu harfiyen yapabiliyor duruma gelmeleri şart. Bunu yapan takımda kalmalı, yapamayan ise kamp dönemi sonunda takımdan gönderilmelidir.
A.Turan Korkmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı A.Turan Korkmaz'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
ağırlıyor, değerlendirelim, fbahçeyi, maçı, yiğido