Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Futbolcular

Futbolcular Futbolcularin Performanslari Ve Diger Mevzulari

Seçenekler Arama Stil

Geciken cevap!
Alt 24.06.2011, 00:45   #1
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 867 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt
Standart Geciken cevap!

Geciken cevap!
2011-06-24

Abdullah YİĞİT

Aslında bu yazacağım konuyu daha önce gündeme getirecektim, ama belki aksi bir açıklama yapılır diye bekledim.
Sivasspor'un Polonyalı yıldız futbolcusu Kamil Grosicki ülkesinin interia.pl isimli internet sitesine öyle bir açıklama yapmış ki, (yalanlama gelmediği için açıklama yaptı kabul ediyorum) kabul edilir gibi değil. Habere göre Grosicki önce Sivas'ı göklere çıkarıyor, sonra yerin dibine sokuyor!
Önce “Türkiye'de futbol adına her şey mükemmel. Ben de sadece futbol oynamaya odaklanmak istiyorum. Geride kalan sezonda lige tutunduğumuz için mutluyum. Ancak Sivasspor her zaman daha iyi yerleri hedeflemeli. Çünkü Süper Lig'deki en iyi 7 takımdan birisi Sivasspor” diyor, sonrada “Türkiye'de bir futbolcu gününün yarısını kulüpte geçirir. Ben de öyle yapıyorum. Bazen boşluk bulduğumda gezmek ve aileme hediye almak için İstanbul'a gidiyorum. Çünkü Sivas çok sıkıcı bir şehir. Arkadaşlarımla oturup bira içebileceğim bir bar bile yok” şeklinde konuşmuş. Şunu çok samimi olarak söylüyorum, birazcık aklı olan, formasını giydiği takıma (şehre) azcıkta olsa saygısı olan birinin böyle bir açıklama yapacağına halen inanmak istemiyorum, üstelikte yalanlama gelmemesine rağmen!
Özellikle “Sivas çok sıkıcı bir şehir, arkadaşlarla oturup bira içeceğimiz bir bar yok” demesi kabul edilemez. Bu iki yönden kabul edilemez. Birincisi sen buraya belirli bir ücret karşılığında futbol oynamaya (spor yapmaya) geldin, üstelik topluma örnek olacak göz önündeki isimsin. Dünyanın her tarafında artık, içki-sigara reklamı kaldırılırken, bir sporcu olarak böyle bir açıklama yapmaya hakkın yok. İkincisi, ne demek “Sivas'ta bira içeceğim bir bar yok.” Oysa Sivas'ta hatırı sayılır düzeyde mekânlar var. O işlere bakmadığım için şu anda nereler olduğunu tam bilmiyorum, ama en az 2-3 tanesine bazı vesilelerle uğramıştım. Ayrıca Büyük Otel, Köşk ve Sultan otel gibi otellerin barları da var.
Olmadı Grosicki! Biz seni yeşil sahadaki kişiliğinle ve futbolunla seviyoruz. Yan yollara sapma! O yollar bozuk ve tehlikeli yollar. Kamil Grosicki'nin ülkesindeki bir internet sitesinde yayınlanan bu haberi Türkiye'de başta spor gazeteleri olmak üzere birçok basın kuruluşu haber yaptı. Sivas'a hiç gelmeyen, Sivas'ı hiç görmeyen, yada zaten görse bile Sivas hakkında ön yargısı olanlar bu şehir hakkında ne düşünür acaba?
Tamam, Sivas İstanbul'la ya da Ankara ile kıyaslanmaz ama o kadarda anti sosyal bir şehir değil.
Sen futbolunu oyna Kamil Grosicki!..

Hürdoğan
Cevap: Geciken cevap!
Alt 24.06.2011, 01:14   #2
kiNgSiZe58
Usta Yiğido

kiNgSiZe58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

723 Mesajına 1.261 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 726 kiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Geciken cevap!

ya abarmaya gerek yok. birakin adam ne yaparsa yapsin. özel hayatina karismayalim. topunu oynasin yeter bize.

- hurdogan gazetesine rica ediyorum yavas yavas yurt disindan yine sivasa sivasli gelicek ve yine orjinal forma bulamiyacak. lütfen bu konu üstünde durulsun. forma satisina kim bakiyorsa elini cabuk tutsun. her sene formasiz geri dönüyorum. stadin yanindaki storede calisan adam geldi gelicek yarin felan oyaliyor insani formalarin geldigide yok. biz gidince formalar gelmis oluyor
Alt 24.06.2011, 01:34   #3
terazi
Acemi Yiğido

terazi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 Mesajına 64 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 568 terazi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben sahadaki oynuna bakarim adamin ozel hayatina girmem bu tipik tek tip insan Yaratmaktan modeli baska bir sey degil sen bu mentaliteyi degistir
Abdullah Yigit turk futbolcularda gelmiyor bu yuzden sivasa ne yapalim simdi
Sana kalirsa elimize birer sopa alalim senmisin diyen bunu diye calalim adama
terazi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı terazi'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.06.2011, 03:06   #4
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1066 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Abdullah Yigit,nereye kosuyor ve ne yapmak istiyor.Grosicki´nin birasini gündeme getirecegine dikkat ediyorum yönetimin su ana kadar yaptigi transferlere deginmemek icin adeta köse bucak kaciyorsun.Gündemi degistiriyorsun.Calistigin gazetede baskan odyakmaz bir demec vermis transferlerle ilgili cok komik aciklamalarda bulunmus .Ilk bese oynayacak takim yarattik diyor.Buna deginmiyor,Grosicki ile ugrasiyorsun.Unutma ara transferde yere göge sigdiramiyordun onu.O kadar abarttigin gibi bir oyuncuda cikmadi.Mecnun baskani elestirmek yoksa haddin degilmi?Onu görürsen Digitürk gelirleri ne durumda diye sor bakalim.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı B.DUMANLI'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.06.2011, 06:15   #5
SIVAS58FOREVER
Yiğido

SIVAS58FOREVER - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

199 Mesajına 376 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 544 SIVAS58FOREVER FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Abdullah Yigit her zamanki gibi araştırmadan yazmış. Bu adamların ülkelerini gidip görmek lazım ki ne demek istediği anlaşılsın, arkadaşlarımla bira icebilecegim bir bar bile yok derken kendi ülkelerindeki gibi hem erkeklerin hem kadınların beraber gidip sohbet edebildiği mekanlardan bahsediyor, yoksa bizim Sivas'taki birahane veya pavyon modellerinden bahsetmiyor. Herhalde Kamil birahanede içip sokaklarda Auuvvvv diye nara atacak bir Sivasli değil, Rıza hocanın evinin önüne gidip, Auuuvv forma vermediniz de noldu Auuuvvv diye nara atıp mahalleliyi ayağa kaldıracak değil.

Ne kadar kabul etmek istemesek de adam dogruları söylüyor, bir yabancı icin Sivas'ta yapacak ne var? Bizim icin yapacak şey cok, çünkü biz bu kültürün insanlariyiz.

Herhalde Kamil ailesini alıp Pasa Fabrikasında mangal yakıp pijamayla yan gelip uzanacak değil, yada istasyon caddesinde esine koluna takip çekirdek citleyecek değil, yada Aksu boylarında tur atıp, eşiyle terziler çarşısından alışveriş yapacak değil. Yoksa, kahveye gidip hesabina yanik, batak ve bilumum kart oyunlarindan oynayip acikincada duremec siparis edip oyun masasinda hem yiyip hem oynayacak ve antrenman saatini mi kaciracak?

Yoksa sıcak cermige gidip koşarak havuza dalma yarışması mı oynayacak? Yoksa bir Sivas düğününe gidip halay çekip damadı kaçırmaya mı çalışacak? Tüm bunlar bizim kültürümüz bizim sevdamız, biz nasıl başka ülkelere gidince sıkılıyorsak, onlar da burada sıkılıyor.

Bu insanların kültürleri de yaşantıları da alışkanlıkları da farklı, bunu kabul etmek lazım, kimseyi zorla degistiremeyiz.

Kaldı ki bu konu abartılacak bir konu değil, adam olumlu konuşsa bas tacı ediyoruz, olumsuz bir kaç acı gercek söyleyince veryansin ediyoruz. Bizim gözümüzde Sivas bir Paris'ten bile üstün, ama gercek su ki yabancılar icin küçük ve sıkıcı bir sehir.
SIVAS58FOREVER isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 17 Kullanıcı SIVAS58FOREVER'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.06.2011, 08:26   #6
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
eyupk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Geciken cevap!
2011-06-24

Abdullah YİĞİT

Özellikle “Sivas çok sıkıcı bir şehir, arkadaşlarla oturup bira içeceğimiz bir bar yok” demesi kabul edilemez. Bu iki yönden kabul edilemez. Birincisi sen buraya belirli bir ücret karşılığında futbol oynamaya (spor yapmaya) geldin, üstelik topluma örnek olacak göz önündeki isimsin.
Hürdoğan
Ya varmı böyle bir düşünce tarzı ya.. Adamın dili farklı, dini farklı, kültürü, yetişme tarzı farklı.. Sen nasıl adamı sorgulayabilirsin.. Hem senin dininde, hem senin kültüründe ve hemde senin yetişme tarzında bir futbolcu bile Grosıckı'nin düşündüklerini düşünüp Sivas'ı ve Sivasspor'u tercih etmezken.. Yabancı bir adama kendi dayatmalarını dikte edemezsin Abdullah Efendi..
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı Murad_Kelleci58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.06.2011, 08:31   #7
kempes
Yiğido

kempes - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 122 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 702 kempes Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

abdullah yigit, kardeşim yazacak konu bulamayınca bira şişesine sarılmanın anlamı yok, öyle değil mi? en iyisi her gün köşe yazma zorunluluğundan kurtulda şu spor sayfan biraz şekil değiştirsin...
kempes isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı kempes'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.06.2011, 08:36   #8
izmirliyigido
Gast

Fikirleri, düşünceleri ve uygulamalarını her zaman takdirle ve keyifle takip edip, desteklediğim, kardeşim Abdullah YİĞİT'e bu sefer KA-TIL-MI-YO-RUMMM !....

Neden?....

Çünkü adamın özel hayatı. Bu biirrr !...

İkincisi, bizim insanımız bile bir yere gezmeye, tatile, çalışmaya, okumaya gittiği zaman kendi topraklarımız olduğu halde eleştiri yapıyoruz. Üniversite'de okumaya giden evlatlarımız, kardeşlerimiz bile gittikleri yer küçük bir yer ise "hiçbir numara yok. Gezecek oturacak bir yeri, çay içecek bir yeri bile yok" diye serzenişte bulunurken, Avrupa'da yetişmiş birisinin bunları söylemesi hiçte ABES DEĞİL !...

Bizim kendi insanımız (bende dahil) Sivas'a tapıyoruz, fakat gezmeye gelince 10.gün sıkılıyoruz. Her zaman Kale, Çermik, Paşa Fabrikası, Cadde gezmekle olmuyor.

Burada eksik şu;

Dışarıdan gelen birisinin rahat edebileceği, rahat gezebileceği, rahatça yiyip, içebileceği, çocuklarını gezdirebileceği büyük şehirlerde ki gibi AVM'ler, restaurantlar, Eğlence Merkezleri yapılması lazım. Bu illaki, bar, pavyon demek değildir. Yanlış anlaşılmasın. Buralar da (izmir, Antalya, İstanbul vb.) öyle güzel tesisler var ki. İnsan ailesiyle gidip 1-2 saat faydalansa ruhu, kafası dinleniyor.

Böyle yerlerin yapılması, dışarıdan gelen insanlara (işadamları, futbolcular, öğrenciler vs) faydalanma imkanı verirken, bizim gençlerimize de iş imkanı verir. Düşünün bir bir AVM de en az 20 tane restaurant, kafe olsa 5-6'şaar kişi çalışsa en az 150 kişi ekmek kapısı sahibi olacak.

Kabuğumuzu kıralım sayın Abdullah kardeşim. Özümüzü, değerlerimizi, inancımızı kaybetmeden zamana ve teknolojiye ayak uyduralım, gelişelim, genişleyelim, insanları mutlu ederken, şehrimizin de kazanmasını sağlayalım. Kültürel zenginliklerimizi tanıtırken modern çağın gereklerini de beraberin de kullanarak dışarıdan gelen insanların mutlu ve kafasının başka yerlerde olmamasını sağlayalım.

Futbolcu neden gelmek istemiyor şehrimize, biraz da bu cümlelerin içerisinde saklı.

Sivas'lı işadamalarından ve yatırımcılardan, büyük AVM'ler, oteller, restaurantlar, Süper marketler, kafeler beklliyoruz, DUYURULUR !...

AYK
Yukarıdaki Mesaj için 11 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.06.2011, 08:54   #9
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
eyupk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Geciken cevap!
2011-06-24

Abdullah YİĞİT

Aslında bu yazacağım konuyu daha önce gündeme getirecektim, ama belki aksi bir açıklama yapılır diye bekledim.
Sivasspor'un Polonyalı yıldız futbolcusu Kamil Grosicki ülkesinin interia.pl isimli internet sitesine öyle bir açıklama yapmış ki, (yalanlama gelmediği için açıklama yaptı kabul ediyorum) kabul edilir gibi değil. Habere göre Grosicki önce Sivas'ı göklere çıkarıyor, sonra yerin dibine sokuyor!
Önce “Türkiye'de futbol adına her şey mükemmel. Ben de sadece futbol oynamaya odaklanmak istiyorum. Geride kalan sezonda lige tutunduğumuz için mutluyum. Ancak Sivasspor her zaman daha iyi yerleri hedeflemeli. Çünkü Süper Lig'deki en iyi 7 takımdan birisi Sivasspor” diyor, sonrada “Türkiye'de bir futbolcu gününün yarısını kulüpte geçirir. Ben de öyle yapıyorum. Bazen boşluk bulduğumda gezmek ve aileme hediye almak için İstanbul'a gidiyorum. Çünkü Sivas çok sıkıcı bir şehir. Arkadaşlarımla oturup bira içebileceğim bir bar bile yok” şeklinde konuşmuş. Şunu çok samimi olarak söylüyorum, birazcık aklı olan, formasını giydiği takıma (şehre) azcıkta olsa saygısı olan birinin böyle bir açıklama yapacağına halen inanmak istemiyorum, üstelikte yalanlama gelmemesine rağmen!
Özellikle “Sivas çok sıkıcı bir şehir, arkadaşlarla oturup bira içeceğimiz bir bar yok” demesi kabul edilemez. Bu iki yönden kabul edilemez. Birincisi sen buraya belirli bir ücret karşılığında futbol oynamaya (spor yapmaya) geldin, üstelik topluma örnek olacak göz önündeki isimsin. Dünyanın her tarafında artık, içki-sigara reklamı kaldırılırken, bir sporcu olarak böyle bir açıklama yapmaya hakkın yok. İkincisi, ne demek “Sivas'ta bira içeceğim bir bar yok.” Oysa Sivas'ta hatırı sayılır düzeyde mekânlar var. O işlere bakmadığım için şu anda nereler olduğunu tam bilmiyorum, ama en az 2-3 tanesine bazı vesilelerle uğramıştım. Ayrıca Büyük Otel, Köşk ve Sultan otel gibi otellerin barları da var.
Olmadı Grosicki! Biz seni yeşil sahadaki kişiliğinle ve futbolunla seviyoruz. Yan yollara sapma! O yollar bozuk ve tehlikeli yollar. Kamil Grosicki'nin ülkesindeki bir internet sitesinde yayınlanan bu haberi Türkiye'de başta spor gazeteleri olmak üzere birçok basın kuruluşu haber yaptı. Sivas'a hiç gelmeyen, Sivas'ı hiç görmeyen, yada zaten görse bile Sivas hakkında ön yargısı olanlar bu şehir hakkında ne düşünür acaba?
Tamam, Sivas İstanbul'la ya da Ankara ile kıyaslanmaz ama o kadarda anti sosyal bir şehir değil.
Sen futbolunu oyna Kamil Grosicki!..

Hürdoğan
Hani derler ya..!! "Geciken adalet adalet değildir.. Bende bu yazısı için diyorum ki "geciken cevap cevap değildir".. Arif olan anlar Abdullah Efendi.. Artık bırak şu köşe yazısı yazma işini.. Beceremiyorsun.. Yapamıyorsun.. Sen git muhabirliğini yap.. Tabi onuda ne kadar iyi yaparsın onu bilemiyorum..
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Murad_Kelleci58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.06.2011, 08:59   #10
calipso
Usta Yiğido

426 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 660 calipso FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

laf konuştu bal kabağı...........
calipso isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı calipso'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
cevap, geciken