Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Sivasspor'dan at çiftliği!
Alt 08.12.2010, 23:14   #31
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 763 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Sivasspor'dan at çiftliği!

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Belediye baskanı aldı o maketin adını Bursa Buyuksehir Stadı olarak değistirdi...Gecen yaz bir cemiyette kendisiyle konusma fırsatım oldu. (Daha stadın sekline tam karar werilmemisti)..bu islerin kolay olmadığını son asamaya gelindiğini belirtti..aradan zaman gecti su zaman bu zaman diye bu güne kadar gelindi..Ben Bursa Atatürk stadının kapasitesinin 26 000 cıkarılısından sonra Bursaya bir stad yapılacağı fikrimi kaybettim ve her ortamdada söyledim..Ama gecenlerde kulupten bir arkadas gercektende bütün prosüdürlerin bittiğini sadece insaat olayının kaldığını söyledi..sanırım eli kulağına baslandı baslanacak gibi...bana kalırsa bunlar hala yapmaz diyeceğim ama Allahtan Bursa sanayii kenti güzel bir lobisi var siyasetcileri var takımda sampiyon oldu...bütün bunlar stadın gerçekten olacağını hissettiriyor...
hmm bakalim görecegiz...
ben önümüzdeki 5 sene icinde sadece Trabzon stadinin yapilacagini düsünüyorum. Aslinda o da yapilmaz diyecem ama 2011 de mi 12 de mi bir uluslar arasi organisyon varmis galiba orada.
50sekiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.12.2010, 23:20   #32
VAVEYLA13
Yiğido

VAVEYLA13 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

52 Mesajına 76 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 549 VAVEYLA13 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yapılan işle dalga geçmeyi bırakın, hizmet veren insanları takdir edin lütfen! Bir çok kişinin dikkatini çekmiştir eminim, Sivas'ta görev yapan bir çok spor adamının ve tesislerimizi ziyaret eden bir çok kişinin üzerinde hemfikir oldukları bir konu var ki o da tesislerimizin her açıdan on numara olduğu ve beş yıldızlı otel konforuna sahip olduğudur.

Takip edebildiğim kadarıyla yönetimimiz her yıl yeni bir takım eklemelerde bulunarak Sivasspor tesislerini daha da zenginleştiriyor. Bugün at çiftliği yapılır, yarın bakarsın Sivasspor cirit kulübü kurulur. Bugün basketbol ve voleybol için gerekli altyapı çalışmaları yapılır, yarın Sivasspor basket ve voleybol takımları Türkiye liglerinde mücadele etmeye başlar. Bu yüzden yapılan her işin, atılan her adımın kıymetini bilin. Emeği geçenleri takdir edin ve destek olun. Yok eğer elinizden bir şey gelmiyorsa hiç olmazsa engel olmayın!

Ben tesislerimizi her geçen yıl daha da güzelleştiren yönetimimize teşekkürlerimi gönderiyorum. Umarım en kısa zamanda bu güzel tesislerin karşısında en azından 33-35 bin kapasiteli muhteşem bir stadyumumuz olur! Bu konuda Mecnun başkana ve Sivasspor yönetimine hakkımızı yedirmeyeceklerine dair olan inancım sonsuzdur.

Stadyum konusunda hiç bir katkısı olmayan ve ufukları sıfır olan Sivas milletvekillerine gelince, Allah hepsinin belasını versin de hepimiz birden kurtulalım! Şu şehre, şu kulübe bir katkınız olsun be adamlar! 220 bin nüfuslu Trabzon 35 bin kapasiteli stadyum yaptırıyor, 80 bin nufuslu Rize 20 bin kapasiteli stadyum yaptırdı, sizin bu şehir için hiç mi rüyanız, hayaliniz yok??? Eğer Sivas'ın altın değerindeki arazisi alınıp 20-25 bin kişilik uyduruk bir stat Sivas'a ittirilirse Allah hepinizin belasını versin!

Beni duyuyor musun Hamza, Selami, Osman, hay Allah diğer gereksizin ismini bile hatırlayamadım!!!
çok haklısın sana sonuna kadar katılıyorum. özellikle son bölüme... o diğer gereksizi gerçekten hiç mecliste gördünüz mü bırak sivasa uğramayı ben mecliste olduğundan da şüpheliyim. bir de 1. sıradan seçildi allah belasını versin.
VAVEYLA13 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda VAVEYLA13'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 08.12.2010, 23:26   #33
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
50sekiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
hmm bakalim görecegiz...
ben önümüzdeki 5 sene icinde sadece Trabzon stadinin yapilacagini düsünüyorum. Aslinda o da yapilmaz diyecem ama 2011 de mi 12 de mi bir uluslar arasi organisyon varmis galiba orada.
Sanmam Bursa dediğin yer istanbulun arka bahçesi..kentin potansiyelini biliyorsun zaten..Olası bir organizasyonda maçların istanbul ve çewresi daha dorusu büyük sehirlere verilme oranı çok yüksek..Bursaya stadın olacağı kesinde ne zaman baslanır orasını bilmem..yanlız timsah arenayı gördünmü bilmiyorum harika bir proje..yapıldığı zaman timsah çatısıyla dünyada bir ilk olacak yani takımın sembolüyle stadın sekli aynı oluyor..
Alt 08.12.2010, 23:30   #34
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 763 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
Sanmam Bursa dediğin yer istanbulun arka bahçesi..kentin potansiyelini biliyorsun zaten..Olası bir organizasyonda maçların istanbul ve çewresi daha dorusu büyük sehirlere verilme oranı çok yüksek..Bursaya stadın olacağı kesinde ne zaman baslanır orasını bilmem..yanlız timsah arenayı gördünmü bilmiyorum harika bir proje..yapıldığı zaman timsah çatısıyla dünyada bir ilk olacak yani takımın sembolüyle stadın sekli aynı oluyor..
Ben kazma vurulmadan, stat bitmeden inanmam.
GS bile 15 sene devlet destekli zor yaptirdi stadini.
Ama umarim en yakin zamanda Türkiyede önemli illerin hepsine modern statlar yapilir. Ama malesef Türkiyede statlar hep secim öncesi "yapilir" secim sonrasi hersey unutulur...
50sekiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 50sekiz'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 08.12.2010, 23:44   #35
GuVeN
Usta Yiğido

GuVeN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.350 Mesajına 5.411 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1009 GuVeN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Stadın kapasitesinin yüksek olması o stadı çekici bir hale getirmez,kapasitenin fazla olmasının tek artısı final niteliği tasıyan müsabakaların oynanabilecek olmasıdır...bunun dısında çok kapasiteli bir stad doldurulmazsa stad bos görünür..su an sanırım Sivas stadı %50 kapasite ile oynanıyor..kapasite arttırıldığı zaman otomatikman kemiklesmis taraftar kitlesinide arttırmak gerekecektir..bizim Bursaya yeni yapılacak timsah arena nın kapasitesini bile doldurulamaz diye düsünülenden asağıya 35 000 e geri cektiler
Stadın kapasitesının yüksek olması belkı Sivas gıbı sehırlerde cok cazip olmayabılır ilk bakışta ama her üç beş senede bir stadyum yapılabilmesı gıbı bır ımkan olmadıgı gozonune alınırsa,Sivas'da taraftar olgusunun yeni yeni oluştuğu ve her geçen an dahada artacağı hesap edılırse 20 000 Sivas'a yeter gıbı bı dusunce bence ileriye bakmadan o gün adına öne sürülen bir düşüncedir. Olurda ilerde alınabilecek uluslararası organizasyonlarda Sivas'taki stadyumunda değerlendırılmeye alınacak olması bıle yeterli.
Kayseri stadyum yaparken seyırcısıne guvenerek mı yaptı sizce?
Zaten benim kişisel görüşüm ben bu dakikadan sonra yeni bir stadyum istemiyorum,hele hele dağın başına yapılacak 20 000 kişilik stadyumu hiç ama hiçç istemiyorum. Zaten 20 000 lik kapasiteye ne kaldıkı 16.000 kısılık stadyuma sahıbız.Klüp yönetımımız ufak bı tadılatla bu ısı kendı basına cok rahat halledecektır. Yer bakımından harıka bır stadyumumuz var. O güzelim yeri devlete bırakacaksak karşılığını alabilmemiz lazım. Yeni stadyumla ilgili kapasite konusyla birlikte,ulaşım konusu çözülmeden,tek bir Allah'ın kulu kımseden stadyum falan istemiyor. Zamanında kımsenınde öyle bir talebi olmadı zaten. Geldıler burada meydanlarda 35.000 kısılık hıkayeler anlatıp gıttıler,kendılerınce söz verdıler. Şimdide kalkmış 20 000 yeter dıye dayatma yapılıyor farklı agızlardan. Bizim isyanımız bunadır kardeşim.
GuVeN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı GuVeN'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Bir Gün Mutlaka Chelsea'yi Sivas'a getirece
Alt 09.12.2010, 00:07   #36
mühendisburak58
Tecrübeli Yiğido

mühendisburak58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

301 Mesajına 545 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 645 mühendisburak58 FAZLA SÖZE GEREK YOKmühendisburak58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Bir Gün Mutlaka Chelsea'yi Sivas'a getirece

STAT İSTEMİYORUZ stat isteyen kimki.zaten bizim kale arkaları düz yapılıp üstü kapatıalrak kapasite 20 bin olacaktı.onu alıp şehri dışına 20 bin kişilik stat yapana kadar yapılamsın daha iyi sonra adı stat yapıldı olacak.yapılıyorsa EN AZ 35-40 bin kişilik olmalıdır.şimdi dolmaz filan demeyin dolmasın ama zarar etmez bunuda unutmayın.ileride bir şampiyona oynanırsa sivasta değil kayseride malatyada izlemeye gideriz artık.
mühendisburak58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda mühendisburak58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.12.2010, 00:13   #37
migroArmis
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 750 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
GuVeN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Stadın kapasitesının yüksek olması belkı Sivas gıbı sehırlerde cok cazip olmayabılır ilk bakışta ama her üç beş senede bir stadyum yapılabilmesı gıbı bır ımkan olmadıgı gozonune alınırsa,Sivas'da taraftar olgusunun yeni yeni oluştuğu ve her geçen an dahada artacağı hesap edılırse 20 000 Sivas'a yeter gıbı bı dusunce bence ileriye bakmadan o gün adına öne sürülen bir düşüncedir. Olurda ilerde alınabilecek uluslararası organizasyonlarda Sivas'taki stadyumunda değerlendırılmeye alınacak olması bıle yeterli.
Kayseri stadyum yaparken seyırcısıne guvenerek mı yaptı sizce?
Zaten benim kişisel görüşüm ben bu dakikadan sonra yeni bir stadyum istemiyorum,hele hele dağın başına yapılacak 20 000 kişilik stadyumu hiç ama hiçç istemiyorum. Zaten 20 000 lik kapasiteye ne kaldıkı 16.000 kısılık stadyuma sahıbız.Klüp yönetımımız ufak bı tadılatla bu ısı kendı basına cok rahat halledecektır. Yer bakımından harıka bır stadyumumuz var. O güzelim yeri devlete bırakacaksak karşılığını alabilmemiz lazım. Yeni stadyumla ilgili kapasite konusyla birlikte,ulaşım konusu çözülmeden,tek bir Allah'ın kulu kımseden stadyum falan istemiyor. Zamanında kımsenınde öyle bir talebi olmadı zaten. Geldıler burada meydanlarda 35.000 kısılık hıkayeler anlatıp gıttıler,kendılerınce söz verdıler. Şimdide kalkmış 20 000 yeter dıye dayatma yapılıyor farklı agızlardan. Bizim isyanımız bunadır kardeşim.
Allah war ya 20 000 bende taswip etmem ..hiç yapılması daha iyi..bir seye dikkat ettim ben burada farklı konularda yorum yaptığım zamanlar genelde konuyu aynı yere bağlıyorum ...is dönüyor dolasıyor taraftara geliyor..)stad isin hikayesi..ben Sivasın daha doğrusu yeniceriler veya yiğido gençlik in en kısa sürede anadolunun 2.teksası olmasını diliyorum..içimde yaradır bunu sizden önce baska biri yaparsa inan üzülürüm doğrusu..bir fikrimi daha söylemek isterim konu buraya gelmisken ..tribün adının bir olması gerekiyor bence..bizdede her oturduğun tribünün kendine göre bir yeri adı wardır ama bursa taraftarının adı texas tır bu değismez yolda 70 lik dedeme sorsa o bile bilir texas olduğunu...bağıslayın benı ben Sivasta kabul göen grubun hangisi olduğunu bilmiyorum lakin Sivas taraftarının bir ismi olacaksa ve bu mevcut grup isimlerinden birinden seçilecekse bana YENİÇERİLER .. ismi daha güzel daha ifade bütünlüğü olan bir isimmis gibi geliyor...
Alt 09.12.2010, 00:15   #38
mühendisburak58
Tecrübeli Yiğido

mühendisburak58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

301 Mesajına 545 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 645 mühendisburak58 FAZLA SÖZE GEREK YOKmühendisburak58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
GuVeN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ben artık stad yapılacagına ınandım,bellıkı devletın gozu stadyumun arazısınde! Fiyatının cok altında kapatıp araziye çökecekler,20 000 lık stadı da bıze dayayarak sagda solda Sivas'a stad yaptık dıye reklam yapacaklar belliki,.Adamlar da haklı Sivas'lı nasılsa hakedıyo,nasılsa sesını cıkarmaz. Vurun Sivaslı'ya caizdir vurun!
birde başbakan sivas belediye başkanı ile görüşmüş ve başkan başbakana otogar yeri için buraya avm nasıl olur demiş oda oraya olmaz stayumun yerine iyi olur demiş.demek ki dedğin gibi bizim stadyumun yerine göz koymuşlar artık.bende öyle düşünüyorum.bizide kıytırık bir satta yaparlar adları stat yaptı olur yapmasınlar daha iyi bence.
mühendisburak58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.12.2010, 00:26   #39
migroArmis
Usta Yiğido

Alıntı:
mühendisburak58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
birde başbakan sivas belediye başkanı ile görüşmüş ve başkan başbakana otogar yeri için buraya avm nasıl olur demiş oda oraya olmaz stayumun yerine iyi olur demiş.demek ki dedğin gibi bizim stadyumun yerine göz koymuşlar artık.bende öyle düşünüyorum.bizide kıytırık bir satta yaparlar adları stat yaptı olur yapmasınlar daha iyi bence.
Stadınızın sehirdeki yerini bilmiyorum..ama sehrin içindeyse rahat olun otogarı stadın olduğu yere yapmazlar...hiçbir otogar(yeni)sehir merkezine yapılmaz...
Alt 09.12.2010, 00:29   #40
Divriği58
Tecrübeli Yiğido

Divriği58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

271 Mesajına 444 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 661 Divriği58 FAZLA SÖZE GEREK YOKDivriği58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Bir Gün Mutlaka Chelsea'yi Sivas'a getirece

Stat yapılsa bile bizim traftarımız daha 15 bin kişik stadı doldurmuyor.15 bın kışılık stada 8 9 bin kişi gidiyor..30 Bin kişilik stadı nasıl doldurucaz ?
Divriği58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
chelseayi, çiftliği, getireceğiz, gün, mutlaka, sivasa, sivasspordan