Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Hesaplar başlasın
Alt 14.12.2014, 19:00   #1
babapiton
Usta Yiğido

babapiton - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.318 Mesajına 3.345 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 824 babapiton FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Hesaplar başlasın

Malesef Sivasspor'umuzun bulunduğu kötü durum nedeniyle artık bizler kağıt kalemi alıp hesap yapmaya başladık bile.

-Bilindiği üzere Süleyman Seba Sezonu ilk yarısı 16.hafta oynanacak.İkinci yarı 18 hafta.

İLK AŞAMA : Devreye Kadar Toplayacağımız Puanlar

-İlk yarıda alacağımız puanlar çok önemli ne kadar çok puan toplarsak İkinci yarı içeride o kadar yenilme lüksümüz olacak.

Başakşehir

Kasımpaşa (D)

Karabük

-Bu kalan 3 maçtan mutlaka evdeki maçları kazanmamız gerekiyor.Ama Başakşehir'in oyununu gördüğümüzde işiminizin hiç kolay olduğunu görüyoruz.Yıllardır bize tamamıyla ters gelen bir futbol anlayışı olan bir takım.Bu nedenle 3 maçtan çıkacak 4 puanada kötü diyemem.

İKİNCİ AŞAMA: Transfer

2.yarı ligde kalmamız için 24-26 puan puan gerekli olacak.Bu bağlamda benim görüşüme göre ilk 11'e en az 5 transfer gerekli.

Stoper,
Ön libero,
Sol açık(Aydın geldi),
10 numara ve Sağ açık oynayabilen yaratıcı iyi şut atabilen bir oyuncu,
Forvet,

Sol bekde de sıkıntılar var ama Aydın'la birlikte Ziya'nın performansının yükseleceğini düşünüyorum.

Gidecek oyuncular konusunda çok temkinli olmak lazım devre arasında yapılan transferler kumardır.Bu kumarda tutmayan oyuncular yerine eski oyuncuları tekrar monte edilebilir.Bu nedenle gelenlerin yerine ilk 11'den değil yedek oyuncuların gitmesi lazım.Şimdi 11'deki oyuncular ise yedek olmalı.

ÜÇÜNCÜ AŞAMA : İkinci Yarı

İkinci yarıda oynanacak 18 maçın 9'u içeride,9'u dışarıda olacak.

İçerideki 9 maçın 4'ü Büyük takımlarla olacak.Bu nedenlerle ligde kalmak için deplasman fobisini kesinlikle yenmemiz gerekiyor.Carlos'un deplasmanda farklı taktikler üretmesi noktasında çok büyük şüphelerim var dolayısıyla Carlos'un kalması konusunda da büyük şüphelerim var.

Transfer açısından baktığımızda gerçekten iyi oyuncular alma çabamız varsa Carlos'un ismini kullanarak transferleri kolay gerçekleştirebiliriz.Bu süreçten sonra oynacağımız ilk 4 maçtan çıkan sonuç neticesinde gerekli değerlendirme yapılıp,Carlos'la ilgili son karar verilmeli.Çünkü ikinci yarı oynacağımız ilk 4 maçın 3'ü deplasman olacak.En azından bu deplasmanların birinden 3 puan çıkarmamız lazım.

Trabzonspor (D)

Gaziantepspor (D)

Akhisar

Konya(D)

Galatasaray

Gençlerbirliği (D)

Beşiktaş

Rize (D)

Bursa

Eskişehir (D)

Balıkesir

Mersin

Erciyes (D)

Fenerbahçe

Başakşehir(D)

Kasımpaşa

Karabük (D)

Trabzon

İçerideki maçlarımız çok zor,dışarıdaki maçlarımız rakiplerimizle 3 puan aslanın ağzında işimiz çok zor Allah yardımcımız olsun.
Umarım oynayacağımız bu maçlar sonucunda ligde kalmayı başarırız.

DÖRDÜNCÜ AŞAMA : Rakiplerimiz

Ligde kalma yarışında bizim alacağımız puanlar kadar rakiplerimizin kaybedeceği puanlarda önemli.Balıkesir'in ligden düştüğünü varsayarsak.Geriye 2 koltuk kalıyor.Bu noktada potansiyel rakiplerimiz puan durumuna göre 9.sıranın altı gibi duruyor.

Henüz daha çok hafta olduğu için aralığı geniş bıraktım ama oyun bakımında gözüme net çarpan 2 takım var.

Rize
Erciyes

-Erciyes'i her ne kadar evimizde yenemesekte,defansif hataları oldukça dikkatimi çekti.Savunma anlayışları çok kötü.Ayrıca Uğur Tütüneker gibi vasat altı bir teknik direktör'ün takımın başına geçmesi Erciyes konusunda düşüncelerimi güçlendirdi.

Fenerbahçe
Başakşehir(D)
Kasımpaşa

-Rize'nin de kötü oyununu bilmeyen yoktur.Hikmet Karaman'ın Rize'nin başına gelmesi beni oldukça endişelendirdi.İnşallah bir ivme yakalayamazlar.

Trabzon(D)
Gaziantep
Akhisar(D)
Konya

Diğer rakipler

Gaziantep her ne kadar seri yakaladılarsa çok genç ve tecrübesiz bir takım. gittikçe düşen bir performansları var.Borçları nedeniyle fazla transfer yapabileceklerini sanmıyorum.İlk 11'den bir kaç oyuncusu sakatlanırsa önlenemez bir düşüşe girecekleri aşikar.

Rize(D)
Bursa
Eskişehir(D)

Eskişehir camiası büyük bir camia fakat borç batağındalar. Gaziantep gibi genç oyuncuları hayli fazla transfer sezonunu fazla verimli kullanacaklarını düşünmüyorum.Bir çok oyuncusu para alamamaktan dolayı ihtar çekti.Büyük ihtimal Erkan Zengin bu nedenle devre arasında takımdan ayrılacak.

Karabük
Trabzon(D)
Gaziantep

Karabük'ün sakatlıkları çok ve bizim gibi borcu olmayan kulüplerden sakatlıklar ve yeni transferlerle bu noktadan çıkacağını düşünüyorum.Yinede bir kaç aksilik üst üste daha gelirse kurtarma konusunda sıkıntı yaşabilirler.

Eskişehir(D)
Balıkesir
Sivasspor(D)

SİVASSPOR TV
babapiton isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı babapiton'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
başlasın, hesaplar