Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Stad için İlk Kazma Vuruldu
Alt 08.10.2012, 15:17   #81
ertor58
Tecrübeli Yiğido

ertor58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

185 Mesajına 567 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 768 ertor58 FAZLA SÖZE GEREK YOKertor58 FAZLA SÖZE GEREK YOKertor58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Stad için İlk Kazma Vuruldu

25,000 kişilik stadı beğenmiyorsanız toplasın o övündüğünüz 7 milyon sivaslı arasında 20 milyon tl versin kapasiteyi 35,000 e çıkarsın adam başı 3 tl düşer hadi başlatın kampnayayı ilk ben verecem. forumlarda kapasite 35.000 olsun yazınca başkanda spor bakanı da hükümetde sizi duyuyor zannediyorsunuz ya ben en çokta ona gülüyorum. sivas yine gider oyunu kuzu kuzu verir stadını 25.000 kişilk yapanlara canını sıkma sen. ama sivas halkıda bundan fazlasını haketmiyor anlayan anlıyor.
Alt 08.10.2012, 15:26   #82
ertor58
Tecrübeli Yiğido

ertor58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

185 Mesajına 567 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 768 ertor58 FAZLA SÖZE GEREK YOKertor58 FAZLA SÖZE GEREK YOKertor58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
RsT4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
yaw artık bıktım hala 33 binlik stadı tartışıyosunuz , büyük organizasyonlardan bahsediyorsunuz iyi güzel ama 4 eylül şampiyonlar ligi maçında bile dolmadı neyin kafasını yaşıyosunuz kaldı ki millet büyük organizasyonlara mı gidecek güldürmeyin lütfen sivasta taraftarlık geleneği yok olmasıda biraz zor zaten o yüzden olmuş bitmiş suyunu çıkarmayın artık .
aynen coni waynen yazdıklarının altına imzamı atarım pazar günü 16.00 da liderliğe oynuyor takım kale arkaları bomboş, arkadaşın dediği gibi şampiyonlar lig maçında bile dolmayan bir stad varken buraya kim uluslarası müsabaka verir.
Alt 08.10.2012, 15:57   #83
Ricardo Pedriel
Tecrübeli Yiğido

157 Mesajına 207 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 498 Ricardo Pedriel FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

11 senedir sözleri sözmüş peah
daha oy vermeye başlamadım ama akpye oy verirsem şerefsizim
Ricardo Pedriel isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Ricardo Pedriel'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 08.10.2012, 17:13   #84
RsT4
Yiğido

RsT4 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

98 Mesajına 187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 466 RsT4 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

25 bin olsun modern olsun yeter , o illa uluslararası organizasyondan bahsedenlere söylüyorum zaten sivasa organizasyon vermezler
RsT4 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda RsT4'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 08.10.2012, 17:34   #85
baris58sivas
Acemi Yiğido

43 Mesajına 62 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 550 baris58sivas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Rotes Gesicht Cevap: Stad için İlk Kazma Vuruldu

Alıntı:
Ricardo Pedriel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
11 senedir sözleri sözmüş peah
daha oy vermeye başlamadım ama akpye oy verirsem şerefsizim
stad yapmadi diye vermicenmi staddan cok daha önemli seyler var onlarla ilgilendi bence akpye oy vermeyin biraz nankörllük yapmis olur bu yaptiklarindan sonra
baris58sivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.10.2012, 17:43   #86
kkemal58
Yiğido

kkemal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

214 Mesajına 383 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 583 kkemal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
ertor58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
25,000 kişilik stadı beğenmiyorsanız toplasın o övündüğünüz 7 milyon sivaslı arasında 20 milyon tl versin kapasiteyi 35,000 e çıkarsın adam başı 3 tl düşer hadi başlatın kampnayayı ilk ben verecem. forumlarda kapasite 35.000 olsun yazınca başkanda spor bakanı da hükümetde sizi duyuyor zannediyorsunuz ya ben en çokta ona gülüyorum. sivas yine gider oyunu kuzu kuzu verir stadını 25.000 kişilk yapanlara canını sıkma sen. ama sivas halkıda bundan fazlasını haketmiyor anlayan anlıyor.
Biz boş boş forumdan yazmadık. Yazmadığımız yer kalmadı başbakanlık bimer spor bakanlığı milletvekilleri savunma bakanı sivas bürokratları... yani anlayacağın sadece burdan yazmadık. FAzlasıyla gayret ettik stadımızın kapasitesi düşmesin diye. Ama toplasan bir elin parmağını geçmez gayret edenler. Ama olmadı verilen söz tutulmadı. Tek temennim inşALLAH siz haklı çıkarsınız biz haksız. Sonuçta stad 25.000 kişilik olacak bu kesin. Hayırlısı artık..
Alt 08.10.2012, 18:58   #87
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1424 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
ertor58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
aynen coni waynen yazdıklarının altına imzamı atarım pazar günü 16.00 da liderliğe oynuyor takım kale arkaları bomboş, arkadaşın dediği gibi şampiyonlar lig maçında bile dolmayan bir stad varken buraya kim uluslarası müsabaka verir.
Bazı yorumlarına katılıyor bazılarına katılmıyorum. Ama genelde çoğunluk katıldığım yönünde. en güzel ve doğru kelimen bu başlıkta yaptığınız bir yorum.

Bu şehre bu takım fazla....

Çok doğru kelimeler...

Eşittir farkları yaparsak hem avrupada hemde birçok Şehirlerimizde kıytırık diye amiyane tabir ettiğimiz bankasya takımları hiç profesyonel takımı olmayan bir şehre kupa maçına gittiğinde o şehirde adeta hayat duruyor. Örneği geçenlerde oynana Kastamonuspor-Orduspor maçında yaşadım. Biz bazı şeylerin değerini hakikaten bilmiyoruz. Hakikaten bilmiyoruz. Boun kardeşimle TT Arenanın açılış maçına gittim insan bir daha gitmem diyesi geliyor. Bir ilgisizlik bir alakadarsızılık hakim üzerimizde... Hani Os****san 50 bin kişi gelecek bir potansiyele sahibiz ama yok. Bu konuda haklısın değerli kardeşim. Lakin bu stad kapasitesi konusunda belki senden ayrı düşünüyorum. Bunu da başlardaki yorumumda belirttim. Mesele kapasiteyi doldurmak değil, mesele şehre çeşitli organizasyon çekebilecek kapasitenin yapılarak Ekonomik canlılık sağlanmasına yardımcı olmak. Bunun içinde Rize Kayseri örneklerini verebilirim. Avrupanın ekonomisi göçük vaziyette, hiç bir organizasyonu kaldıracak durumda değiller. Türkiye ise her organizasyona atlıyor ve adamlarda al buyur yap diyor. Biz ise bu durumlardan neden mahrum kalalım diye kendimize sual ediyoruz. Doğrusun biz burda debelenip duruyoruz. Olsun debelenelim varsın herkes bize gülsün. Ama gün gelecek diyorum ben O GÜN GELECEK.... Nasıl X şehir sporu bir siyaset aracı olarak görüyorsa onların iki misli olan bizlerde görecek pozisyona geleceğiz. ama sen bana ben sana bu konularda ağır muhalefette bulunursak biz hiç bir şeye muktedir olamayız. Olsun sen bana destek ol da sonunda deki biraz zor ama yine desteğimiz sizinle de... Hiç değilse sizinle omuzumuz kalınlaşsın. Böyle böyle olacak bu işler.

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı adres58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 08.10.2012, 20:57   #88
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 873 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Ertor58 ve RST4 i yeni statla ilgili yaptığı yorumlardan dolayı şiddetle kınıyorum..Beyler meydanı boş buldunuz konuşuyorsunuz....Sivas eğer şehir olarka gelişmediyse sizin gibi geleceği göremeyen ,laf olsun diye yorum yapan kişilerden dolayıdır.....Bu satırların sahibi sizin gibi kişilerle 30 yıldır mücadele ediyor ve ömrü yettikçe de devam edecek...Burası sivaslıların ve sivassporu seven yiğidoların sitesi;sizin gibi Sivas düşmanlarının bu sitede kesinlikle yeri yok..Meydanı boş buldunuz konuşuyorsunuz.....Size biraz öğüt vereyim de biraz öğrenin beyler:Zamanın birinde bundan yaklaşık 35-40 yıl önce Sivas'a yeni yollar yapılıyormuş..İhaleyi alan firma Sivas'a da aynı Kayseri' deki gibi geniş yollar yapılmasını teklif etmiş..Bu lafı duyan o zamanın geri kafalı yönecilerinden biri:Beyefendi caddeye uçak mı inecek ki bu yolları bu kadar geniş yapalım;sen fazla geniş yol yapma,yetecek kadar geniş olsun yeter demişler... Aradan 40 yıla yakın zaman geçmiş şu anda Sivas da yolların durumu ortada;aratan araba sayısıyla birlikte yeni yollar ve geniş caddeler olmadığı ,için trafik adeta felç olmuş durumda..İşte sizler de aynı gelecekte Sivas'ın büyüyüp gelişebileceğini göremeyen o geri kafalı idarecilere benziyorsunuz..Bu site 2008 den beri boşuna mı o kadar direndi bas bas bağırdı 35.000 kişilik stat diye;bu konuda az mı manifesto yayınlandı...O zaman niye ortaya çıkıp konuşmadınız da şimdi ortalığı karıştırıyorsunuz....Bizim derdimiz gelecek beyler gelecek..Biz bu günü değil Sivas'ın geleceğini düşünüyoruz...Aklı başında,mantıklı,geleceği gören ,Sivas milliyetçisi bir Sivaslı asla 33000 kişilik stada hayır diyemez..Sakın siz M. Denizli nin bahsettiği içimizdeki İrlandalılar olmayasınız...Sizden yorum falan istemiyoruz;gölge etmeyin başka bir şey istemiyoruz...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 08.10.2012, 22:05   #89
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1066 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ertor58 ve RST4 i yeni statla ilgili yaptığı yorumlardan dolayı şiddetle kınıyorum..Beyler meydanı boş buldunuz konuşuyorsunuz....Sivas eğer şehir olarka gelişmediyse sizin gibi geleceği göremeyen ,laf olsun diye yorum yapan kişilerden dolayıdır.....Bu satırların sahibi sizin gibi kişilerle 30 yıldır mücadele ediyor ve ömrü yettikçe de devam edecek...Burası sivaslıların ve sivassporu seven yiğidoların sitesi;sizin gibi Sivas düşmanlarının bu sitede kesinlikle yeri yok..Meydanı boş buldunuz konuşuyorsunuz.....Size biraz öğüt vereyim de biraz öğrenin beyler:Zamanın birinde bundan yaklaşık 35-40 yıl önce Sivas'a yeni yollar yapılıyormuş..İhaleyi alan firma Sivas'a da aynı Kayseri' deki gibi geniş yollar yapılmasını teklif etmiş..Bu lafı duyan o zamanın geri kafalı yönecilerinden biri:Beyefendi caddeye uçak mı inecek ki bu yolları bu kadar geniş yapalım;sen fazla geniş yol yapma,yetecek kadar geniş olsun yeter demişler... Aradan 40 yıla yakın zaman geçmiş şu anda Sivas da yolların durumu ortada;aratan araba sayısıyla birlikte yeni yollar ve geniş caddeler olmadığı ,için trafik adeta felç olmuş durumda..İşte sizler de aynı gelecekte Sivas'ın büyüyüp gelişebileceğini göremeyen o geri kafalı idarecilere benziyorsunuz..Bu site 2008 den beri boşuna mı o kadar direndi bas bas bağırdı 35.000 kişilik stat diye;bu konuda az mı manifesto yayınlandı...O zaman niye ortaya çıkıp konuşmadınız da şimdi ortalığı karıştırıyorsunuz....Bizim derdimiz gelecek beyler gelecek..Biz bu günü değil Sivas'ın geleceğini düşünüyoruz...Aklı başında,mantıklı,geleceği gören ,Sivas milliyetçisi bir Sivaslı asla 33000 kişilik stada hayır diyemez..Sakın siz M. Denizli nin bahsettiği içimizdeki İrlandalılar olmayasınız...Sizden yorum falan istemiyoruz;gölge etmeyin başka bir şey istemiyoruz...
Degerlendirmen güzel olmus.Fakat elestirdigin kisiler daha olgunlasmamis.Böyle kisiler erdemligin ne demek oldugunu daha bilmeyen kisiler.Bu yüzden seni anliyacaklarini sanmiyorum.Aslinda gönül isterki bazi seyleri anlamak icin illede olgun yasi beklememek gerekli .Bazi kisiler olgun denen yasa geliyor neyin dogru ,neyin yanlis olabildigine dahi karar veremiyorlar.Erdemlik kisiye husus bir meziyettir.Aslinda bu sonradanda kazanilmaz.Stadyum sayisi bunu Sivas´á cok görenler tarafindan resmen engellenmistir,Sivas´in ileri gelenleri ise bunu kabullenmistir.Engellemeyi yapanda dis güclerdir.Yani bu stadyum sayisindan rahatsiz olan güclerdir.Yarin kendi sehirlerinde 35-40 bin kisilik stadyumlar yükseldiginde Sivas´liya tepeden bakacak sehirleri kastettim bununla.Bir Trabzon,bir Kayseri ve bir Gaziantep´liyi kasteddim bununla.Sivas devamli göce zorlanmis bir sehir.Bu yüzde beklenen sayiya erisemediginden büyüksehir olma sansinida yitiriyor.Bir Malatya bir Urfa kadar olamadik.Olmakla kalmadik aramizda hala yarini göremeyen kisiler icimizde mevcut oldugundan bir arpa boyu gidemiyoruz.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı B.DUMANLI'a Teşekkür Ediyor...
Alt 08.10.2012, 22:41   #90
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu konuda burada çok konuşuldu..yazıldı çizildi nafile..Aslında bi şeyleri anlatmayada gerek kalmadı çünkü anlattığımız şeylerin canlı örneği ortaya çıktı...Fıfa U-20 Dünya Kupası 2013 yılında Türkiye’de düzenlenecek. Ve bu organizasyon Rize, Trabzon, İstanbul, Gaziantep, Kayseri, Bursa ve Antalya’da oynanacak..Ne yazıkki aralarında Sivas yok...25000 yeter düşüncesini hiç benmsemedim .. bunu benimseyen kardeşler maçları tv den izleyecekler...Şuna eminim Sivas stadının kapasitesi 35 000 veya üzeri olsaydı o 7 kentten biride Sivas olacaktı...(Stadın yetişmesi şartı ile tabi)....Hep olası bir organizasyon turnuva olursa diyordum ...ki buyrun oldu işte...

Etiketler
icin, kazma, stad, vuruldu, İlk