Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Anketimiz: Maç Nasıl Sonuçlanır ?
M.Başakşehir Kazanır. 92 25,41%
Sivasspor Kazanır. 204 56,35%
Berabere Sonuçlanır. 66 18,23%
Katılımcı sayısı: 362. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil

Cevap: M.Başakşehir - Sivasspor
Alt 22.04.2016, 21:19   #101
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: M.Başakşehir - Sivasspor

Alıntı:
Külhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sivasim sansimizda kaderimizde pek hos gitmiyor bugün kayseri bursaya karsi kazandi farki sekize cikardik bize en yakin olan caykurrize oda yedi puan var ama yinede ümidimizi yitirmedik oynarsan kazanacaksin hayallerimizi gercege dönüstüreceksin biz hep bu hayallerle yasiyoruz ve inaniyoruz sende inan ve basar bizi hüsrana gark etme emi
3 Kez okudum yorumunuzu arka arkaya...Gerçekten manevi anlamda Sivassporluluğun özetini kalbinizle yansıtmışsınız cümlelere...Harika satırlar...
Alt 22.04.2016, 21:23   #102
migroArmis
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 750 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
50sekiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Heyecanina ve yazim stiline bakacak olursam, genc bir kardesimizsin sanirim.
Bugün Kayserispor'un yenmesi senin komplo teorinin gercek oldugu anlamina gelmez. Futbol 3 sonuclu oyundur ve dolayisi ile her tahminin 1/3 tutma ihtimali vardir...

Ben STSL de her maca canli bakiyorum (istisnalar haric).
Kayserispor, Rize deplesmaninda daha iyi oynayan tarafti ama biraz sansiz olsalardi son dakika kaybedebilirlerdi. Eskisehir maclarinda daha iyi olan tarafti, Biseswar 5 metreden bos kaleye gol atamadi. Antalya maclarinda 2 toplari direkten döndü. Gecen hafta deplesmanda birazda sansla Kasimpasa'yi yendiler dolayisi ile eksik Bursa karsisinda kendi evlerinde puan(lar) alma ihtimalleri yüksek.

Sivasspor'a gelirsek.... Basaksehir, Sivasspor'a hep ters gelmistir. Sampiyonluk oynadigimiz sezonu hatirliyor musun? 1-2 lik mac.
Ya da Riza Calimbay döneminde ilk 30 dakikada 0-4'lük maci?
Buna benzer cok maclar oldu. Basaksehir'in hem ters takim olmasi, hem kendi evinde oynamasi, hemde Avrupa vizesi kovalamasi onlari bu mac icin favori gösteriyor ama futbolda her zaman favori takim kazanir diye bir kural yok !!

Galatasaray konusuna gelirsek, evet eger 34. hafta Gs in ligde hedefi olmazsa, 1 hafta sonra kupa maci oynayacaklari icin bu maca fazla asilmazlar.
AMA ayni sey Sivasspor- FB maci ici de gecerli. Eger 34. hafta FB nin sampiyonluk sansi olmazsa onlar da bu maca fazla asilmazlar..
Başakşehir benim nezdimde son 5-10 yılın flash takımıdır...Her zamanda belirtmişimdir...Başta Sivas ve Bursa olmak üzere şampiyonluğa giden her takımı o sezonda gerek içerde gerek dışarda yenmişlerdir...Biz Bursada İstanbula Şampiyon olduğumuz yıl deplasmana 30 bin kişi gittiğimizde bile bize puan vermemişlerdir...Adamların tribünü bile ilginç 300 taraftarları var 250 si belediye personeli 50 kişide yoldan geçip içerde ne var diye merak edenler...İnanın bu takım çok şeyi hakediyor...Ama bu takımı biz bu müsabakada yeneceğiz Allahın izniyle...
Alt 22.04.2016, 21:53   #103
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 314 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Efsaneydin Sivasspor, Efsanesin Sivasspor ve Sonsuza kadar Efsane olarak kalacaksın Sivasspor. Yiğidoların Biricik Takımısın.

Başın öne eğilmesin, aldırma yiğido aldırma, ağladığın duyulmasın, aldırma yiğido aldırma.

Ayağa kalk yiğido kendi göbeğini kendin kes. Bursaspor kadim dostu Kayserispora yenildi. Zaten yenilmek için gelmişti Kayseriye. Bunu öngörmek komplo teorisi değildi. Hayatın gerçeklerini acı gerçeklerini tahmin edip öngörmekten başka bir şey değildi. Ağır Yaralısın Sivasspor. Bu yarayı yine yarın (23.04.2016 da Saat 16.00 da F.Terim stadında) sen yalnızca sen kendi ellerinle saracaksın yiğidoların takımı. Kırmızı-Beyaz üç yıldız.

Sayın Mesut Bakkal.Yarın artık bu acılar tiyatrosunu tamamen kapatıp acıların acılarını yaşatacaksın yada bu oyun biz bitti demeden bitmez deyip devam edeceğiz. Etzaz, Tanase, Texeira , Aatif ve Beykan'ı oynatmanı bekliyoruz. Çanakkale geçilemedi 4 Eylül de geçilemeyecek. Daha önce sizi defalarca uyardık Sayın Mesut Bakkal kadro seçimi konusunda. Yapmadın, oynatmadın elindeki değerli hazineleri. Ama, artık Kurtuluş Savaşındaki Sakarya Savaşı safhasına geldik. Medikol Başakşehire hayatında görmediği en ağır yenilgiyi o önceden oynatmadığın dev oyuncular Etzaz, Tanase ve Texeira , elbette Aaatif, Mehdi ve Beykanın desteği ile tattıracaklardır inşallah. Bu unutulmuşlar tarih sahnesine çıkıp tarihin kendilerine yüklediği bu yüce misyonu başarıyla tamamlayacaklardır inşallah.

Bir varmış, bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde yiğitler şehri yiğidoların Takımı Sivasspor varmış STSL de. Mehmet Yıldız, Balili, Musa Aydın, Sezer Badur, Hayrettin Yerlikaya ve daha nice efsane gemiciler bu gemiyi Barbaros Hayrettin Paşa gibi yüzdürmüşler süper lig okyanusunda yıllarca. Öylesine nam salmış bu yiğidolar Anadoluda, bu satırların yazarı Ankara ve başka şehirlerde alışveriş yaparken büyük indirimler yapılmış kendisine Sivasspor efsanesi yüzünden. İşte bu efsane yarın 23.Nisan.2016 da bu çok özel günde küllerinden yeniden doğacak ve önümüzdeki yıl yeniden STSL de şampiyonluk sahnesine çıkacaktır, gecesini gündüzünü Sivasspora verecek teknik direktörle. Ve biz yiğidolar her zaman olduğu gibi biricik takımımızın hep yanında olacağız.
Sivassporun zaten kendisi bir mucize idi. Anadolunun unutulmuş bozkırından fışkıran bir mucize. Medikol Başakşehir maçını kazanıp mucizevi bir dönüş yapacaktır STSL ye. Ondan sonraki dört maçın dördünü de kazanacaktır mucizevi bir şekilde. Zaten bu içiçe geçmiş menfaatlerin kafaları allak bulak ettiği kapitalist dünyada Yiğido olarak anılmakta en büyük mucize.
Sivasspormysoul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Sivasspormysoul'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 22.04.2016, 22:40   #104
migroArmis
Usta Yiğido

Alıntı:
Sivasspormysoul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Efsaneydin Sivasspor, Efsanesin Sivasspor ve Sonsuza kadar Efsane olarak kalacaksın Sivasspor. Yiğidoların Biricik Takımısın.

Başın öne eğilmesin, aldırma yiğido aldırma, ağladığın duyulmasın, aldırma yiğido aldırma.

Ayağa kalk yiğido kendi göbeğini kendin kes. Bursaspor kadim dostu Kayserispora yenildi. Zaten yenilmek için gelmişti Kayseriye. Bunu öngörmek komplo teorisi değildi. Hayatın gerçeklerini acı gerçeklerini tahmin edip öngörmekten başka bir şey değildi. Ağır Yaralısın Sivasspor. Bu yarayı yine yarın (23.04.2016 da Saat 16.00 da F.Terim stadında) sen yalnızca sen kendi ellerinle saracaksın yiğidoların takımı. Kırmızı-Beyaz üç yıldız.

Sayın Mesut Bakkal.Yarın artık bu acılar tiyatrosunu tamamen kapatıp acıların acılarını yaşatacaksın yada bu oyun biz bitti demeden bitmez deyip devam edeceğiz. Etzaz, Tanase, Texeira , Aatif ve Beykan'ı oynatmanı bekliyoruz. Çanakkale geçilemedi 4 Eylül de geçilemeyecek. Daha önce sizi defalarca uyardık Sayın Mesut Bakkal kadro seçimi konusunda. Yapmadın, oynatmadın elindeki değerli hazineleri. Ama, artık Kurtuluş Savaşındaki Sakarya Savaşı safhasına geldik. Medikol Başakşehire hayatında görmediği en ağır yenilgiyi o önceden oynatmadığın dev oyuncular Etzaz, Tanase ve Texeira , elbette Aaatif, Mehdi ve Beykanın desteği ile tattıracaklardır inşallah. Bu unutulmuşlar tarih sahnesine çıkıp tarihin kendilerine yüklediği bu yüce misyonu başarıyla tamamlayacaklardır inşallah.

Bir varmış, bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde yiğitler şehri yiğidoların Takımı Sivasspor varmış STSL de. Mehmet Yıldız, Balili, Musa Aydın, Sezer Badur, Hayrettin Yerlikaya ve daha nice efsane gemiciler bu gemiyi Barbaros Hayrettin Paşa gibi yüzdürmüşler süper lig okyanusunda yıllarca. Öylesine nam salmış bu yiğidolar Anadoluda, bu satırların yazarı Ankara ve başka şehirlerde alışveriş yaparken büyük indirimler yapılmış kendisine Sivasspor efsanesi yüzünden. İşte bu efsane yarın 23.Nisan.2016 da bu çok özel günde küllerinden yeniden doğacak ve önümüzdeki yıl yeniden STSL de şampiyonluk sahnesine çıkacaktır, gecesini gündüzünü Sivasspora verecek teknik direktörle. Ve biz yiğidolar her zaman olduğu gibi biricik takımımızın hep yanında olacağız.
Sivassporun zaten kendisi bir mucize idi. Anadolunun unutulmuş bozkırından fışkıran bir mucize. Medikol Başakşehir maçını kazanıp mucizevi bir dönüş yapacaktır STSL ye. Ondan sonraki dört maçın dördünü de kazanacaktır mucizevi bir şekilde. Zaten bu içiçe geçmiş menfaatlerin kafaları allak bulak ettiği kapitalist dünyada Yiğido olarak anılmakta en büyük mucize.
Açınız bir googleye veya bu işi bilen birine sorunuz da kayseri Bursanın dostumuymuş yoksa ezeli düşmanımıymış bunu bir öğrenin sonra yorumunuzu yapınız...Bakınız burada yaşı genç Sivaslı kardeşlerimi yanlış yönlendiriyorsunuz...Gerçek bilgi sahibi olduktan sonra gerçek bilgi veriniz...Soruyorum size cevabını mutlaka istiyorum (genç kardeşlerimin ve diğer kardeşlerimin konuyu anlaması anlamında )Kayseri nasıl Bursasporun kadim dostudur...Tek bir örneği bile yoktur bunun ...Yazın da bilelim...Ama ben kadim dostluk değilde ezeli düşmanlığın onlarca örneğini verebilirim...Yapmayınız lütfen Sivas Bursa arasına nifak sokmayınız...rica ediyorum ...Gerçekleri yazınız....Cümle kurup ispatını yapmadığınız her kelam yeni yetişen nesilin birilerine düşman olmasını sağlar...Göremiyormusunuz bunu !!...
Alt 22.04.2016, 23:18   #105
balmandol
Tecrübeli Yiğido

balmandol - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

217 Mesajına 386 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 balmandol isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Sadece ..... ooooofffffffffffffffffff oooffffff diyorum başka da bişey demiyorum....
balmandol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.04.2016, 23:25   #106
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 314 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Açınız bir googleye veya bu işi bilen birine sorunuz da kayseri Bursanın dostumuymuş yoksa ezeli düşmanımıymış bunu bir öğrenin sonra yorumunuzu yapınız...Bakınız burada yaşı genç Sivaslı kardeşlerimi yanlış yönlendiriyorsunuz...Gerçek bilgi sahibi olduktan sonra gerçek bilgi veriniz...Soruyorum size cevabını mutlaka istiyorum (genç kardeşlerimin ve diğer kardeşlerimin konuyu anlaması anlamında )Kayseri nasıl Bursasporun kadim dostudur...Tek bir örneği bile yoktur bunun ...Yazın da bilelim...Ama ben kadim dostluk değilde ezeli düşmanlığın onlarca örneğini verebilirim...Yapmayınız lütfen Sivas Bursa arasına nifak sokmayınız...rica ediyorum ...Gerçekleri yazınız....Cümle kurup ispatını yapmadığınız her kelam yeni yetişen nesilin birilerine düşman olmasını sağlar...Göremiyormusunuz bunu !!...
Kıymetli Yiğido,
Ben sadece dostluktan söz ediyorum. Dostluk en güzel insanlık erdemidir. Kayseri ve Bursa Anadolunun iki güzide sanayi kentleri olarak ve yıllarca birinci ligde ve süperligde birlikte oynamış takımlar olarak doğal olarak birbirlerine sempati duyacaklardır. Bu sempati içseldir,doğaldır ve eskilerden gelir bu anlamda kadimdir yani eskidir. Ligde önemli bir hedefi bulunmayan Bursaporun bu dostluğu zedelemek için ligden düşme olasılığı bulunan Kayserisporun seyircisi önünde büyük bir motivasyonla oynaması için ne gibi bir nedeni olabilir. Benim anlatmak istediğim bundan ibarettir. Yani Zaten Kayseriye gelirken bu ve benzeri doğal düşünceler ister istemez olacaktır. Yani ben teorik bir durumdan söz ediyorum. Elbetteki Kayserisporda Bursasporu yenebilir. Nitekim yendi de. Kaldıki keşke Kayserispor ve Sivasspor bu çekişmeyi hiç yaşamasaydı bu iki kardeş şehir böylesine rakip olmasaydı keşke. Ama yüce Allahın taktiri bu sene böyle tecelli etti.
Sonuç olarak; Bursaspor açısından dostluk, rahatlık, ligdeki durumunun verdiği rehavet, motivasyon eksikliği gibi nedenlerin bir yada birkaçı bir araya gelerek elbette Kayserisporunda kazanmak arzusunun üst düzeyde olması ile birleşerek Kayserispor Bursasporu yenmiştir. Benim vurgulamak istediğim bu sonucun hemen hemen öngörülebilir olmasıdır. Size daha önce de sizin yazınız üzerine sorduğum gibi ben Kayserispor ile Bursapor arasında geçmişten gelen bir olumsuzluk hatırlamıyorum. Ayrıca Yiğidoların Bursaspora yada başka bir takımımıza sempati duyup duymamaları kendi tercihleridir. Benim için Kayseri, Bursa, Eskişehir, Gaziantep ve öteki bütün Türkiye şehirleri milli anlamda kalbimin ta içindedir, aynı milletin evlatlarıyız bu anlamda. Ama, futbol olarak elbette kalbimde sadece ve sadece biricik takımım Sivasspor vardır. Sonsuza kadar da böyle olacaktır. Bütün yiğidolara saygılarımla
Sivasspormysoul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Sivasspormysoul'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 22.04.2016, 23:40   #107
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 763 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Kayserispor'un bu saatten sonra düsecegine ihtimal vermiyorum.
Ama ikinci yarinin en kötü takimi Rize'yi yakalamak mümkün.
Ama Rize'yi yakalayabilmek icin Basaksehir, Akhisar, Gencler macindan 7 puan sart. Sonra Kayseri'ye yenilsen bile son hafta sampiyonlugu kaybetmis, ligi bitirmis FB den de 3 puan alirsan eder toplamda 10 puan.
24+10 = 34.
Ben Rize'nin maksimum 34 puana ulasacagini düsünüyorum o da ancak Mersin'i yenerlerse olur.
Ikili averajda Sivasspor, Rize'den önde oldugu icin ligde kalir.
Ama Sivasspor mac kazanamadigi sürece bütün bu hesaplar bosa..
Alt 22.04.2016, 23:59   #108
ihtiyar yiğido
Usta Yiğido

ihtiyar yiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.233 Mesajına 3.125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 793 ihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblick

Rakibin olan takım KAYSERİSPOR kaybetmiyor, kazanıyorsa sende kazanacaksın, beraberlik lüksümüz bile yok. Şayet küme düşmeyelim diyorsak, kalan maçların hepsini firesiz kazanmamız gerekiyor. Tabi ki bu arada Kayserinin de puan kaybetmesi lazım, yoksa yandı yavrum keten helva.
Borçlanmayalım diye küme düşen takımın futbolcularını takımına doldurursan sende küme düşmenin en büyük adayı olursun sayın Mecnun Başkanım.
ihtiyar yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ihtiyar yiğido'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 23.04.2016, 07:42   #109
savaş2
Yiğido

savaş2 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

489 Mesajına 709 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 769 savaş2 FAZLA SÖZE GEREK YOKsavaş2 FAZLA SÖZE GEREK YOK

----------------E. Setkus-------------------------
Çağatay -----İBRAHİM-------J Qumari-Emre
----------Mehdi--YİĞİT -E.Hussain---------
burhan-----------Aatıf--------
-----------------D.Texeira------------------------

yedek-BEYKAN-ZİYA tanese,i.akın,j.boye
savaş2 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.04.2016, 08:32   #110
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 629 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hani istanbulda yaşayıpta gs ,bjk,fb pasoligi alan Sivaslı geçinen yaratıklar ,bu maç için fedakarlık yapıpta gelse destek olsa hiçdeğilse 5 -10 bin kişi olur diyordum,bu maça basakşehir ve sivasspor logolu pasoligi olmayan ,tarafsız pasoligi olmayan giremiyormuş ,yazıklar olsun bu ucube sistemi zorla millete dayatıp ,kaz gibi yolanlara,ve bu hortum düzenini ölümüne savunan dallamalara yazıklar olsun,sivasspor bu tür kritik maçları genelde seyircisinin baskısıyla desteğiyle kazanıyordu,bir Adıyaman maçı varki resmen maçı seyirci almıştı,genel olarak sivassporun bugünki konumda olmasının en büyük nedenlerinden biride bu ucube pasoligdir,neredeyse tüm sezon boş trübünlere oynandı,şurda son 3-5 maçtır karartılar çoğaldı,normal şekilde olsaydı enaz 17 bin taraftarımız olurdu ,hakem bile düdük çalırken dikkat ederdi,adamlar öyle bir sistem kurmuşki soygundan kaçış yok,tek biletlik paso kart bile 5 tl,yaw zaten insanlar başvuru yapmış, parasını ödemiş,daha neyin parasını alıyorsunuz aÇgözlülertff nin özel olarak sivasa ters gelen hakem atamalarına rağmen,pasolig denen ucubeye rağmen,mesut bakkal denen hoca müsfettesine rağmen,yaşlı ,vurdumduymaz,beceriksiz,vasıf sız,gereksiz ,sivasda aldığı nefes ,yediği ekmek bile fazla olan bazı oyuncu gruplarına rağmen sivasspor bu maçı kazanacaktır, diye hayal ve umut ediyorum
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
mbaşakşehir, sivasspor