Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Tekliflere Açığım
Alt 03.08.2014, 07:55   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Tekliflere Açığım

Fenerbahçe’ye transferiyle birlikte Türkiye macerası da başlamıştı Brezilyalı yıldızın. Rusya’nın Anzhi Makhachkala takımında yardımcı hoca olarak görev yapan Carlos, 3 Haziran 2013’te Sivasspor’a attığı 2 yıllık imzayla teknik direktörlük kariyerinin de startını vermiş oldu. Sivas 4 Eylül Stadı’nda taraftarın huzuruna çıkan Roberto Carlos, Kırmızı- Beyazlı taraftarlara da şampiyonluk sözünü vermişti.

Bu büyük hedef için uzun bir sürecin gerektiğine dikkat çeken Sivasspor’un teknik patronu, başarılı bir sezonu da geride bırakmıştı. Yiğido sezonu 5. sırada tamamlamış ve Avrupa kapılarını sonuna kadar açmıştı. Ancak UEFA’dan gelen haber Kırmızı-Beyazlı camiayı ve Carlos’u da üzmüştü. Zira Sivasspor 1 yıl men cezası almış, Carlos’un Avrupa planı hiç hesapta olmayan bir sebeple başka bahara.

kalmıştı. Dünyaca ünlü fubol adamı Roberto Carlos, yeni sezondan beklentilerini ve hedeflerini siz FANATİK okurlarıyla paylaştı:

‘En iyi sistem galibiyet’“Tabi bunu yapaken defansif görevlerimizi unutmayacağız. Ama artık arkaya çakılı defans olmayacak. Defans orta sahada başlayacak. Orta sahada bu işi başlatacağımız için defanstaki futbolcu sayımız 6’ya kadar çıkacak. Hücumda ise bu sistemde oyuncu sayımız 5 olacak. Sistem demeyelim ama futbolcuların oyun içinde alacağı pozisyonlar geçen seneye göre değişecek. Futbolda sistem yoktur, kağıt üzerinde evet vardır. Ama galip gelen sistem en iyi sistemdir. En iyi defans hücumda başlar sözü var. Evet kesinlikle böyle.”

Kalite sürekli artıyor
“Hedefim kendimi daha da geliştirmek. Real Madrid gibi takımlarda çalışmayı Türkiye’den sonra düşünebilirim. Türk futboluna kaliteli oyuncular gelmeye devam ederse kalite de artar. Geçen seneki
çalışmamız maalesef boşa çıktı. Avrupa’ya gitmeliydik. Ancak bunun pozitif anlamında bir motivasyonu oluyor, olacak... Bu sezon gittiğimiz her statta her anlamda saygı duyulan bir takım olacağız. Kenti, insanları, kentin kültürünü, camiayı çok iyi temsil edeceğiz. Örnek gösterilen bir takım olmak ve Dünya çapında tanınmak istiyoruz. Taraftarımızın bilinçli ve sabırlı şekilde maçlarda bizi destekleyeceğine yürekten inanıyorum.”

Dünya Kupası büyük kayıp
“Bana göre Türkiye bu Dünya Kupası’na katılamamakla büyük bir takım olma şansını tepti. Çok büyük fırsatlar yakalayabilirdi. Şuna dikkat etmeliyiz... Bu Dünya Kupası şunu gösterdi; futbolda kalite düşmüyor, bana göre güçler eşitleniyor. Zaten doğru planlama yapan bir takımın başarısız olma şansı yok. İspanya ve Brezilya arasında bana göre Türk Milli Takımı aradan sıyrılabilirdi. 2018 Türkiye’nin yılı olabilir.”

Diego asla bir Alex değil
“Fenerbahçe’nin aldığı Diego Ribas zaten bir fenomen... Deneyimini, kalitesini ve takım oyunculuğunu Fenerbahçe’ye katacak güçtedir. Ancak Diego konusunda sabırlı olmak gerekir. Diego şu anda İspanyol ve Alman futbolundan çıkmış bir şekilde Türk futboluna geliyor. Aynı zamanda da farklı bir futbolla geliyor. Adaptasyon sürecine sabır gösterilmelidir. Ancak şunu bilmek gerekir. Diego asla bir Alex olamaz... Çünkü Alex tektir.”

Doğru adresteyim
“Geçtiğimiz sezona oranla her anlamda gelişmeler var... Oyuncu atmosferi, antrenmanlar, çalışmalar kadro anlamında birçok konuda deneyim sahibi olduk. Yıllarca top peşindeydim ancak bana göre teknik direktörlük daha zor, bu kesin. Dışardan oyuna müdahale etmek gerçekten zor, bunu anladım. Kadere inanan bir insanım. Beni Türkiye’ye kaderim getirdi. Sivasspor kariyerimin başlangıcında iyi bir takım. Özellikle son senelerde takım anlamında iyi işler yapan ve gelişmiş bir ekip. Çok büyük bir takımla başlamak risk olurdu.
Sivasspor ne alt, ne de çok üst bir takım. Kariyerimin başlangıcı için doğru adres olduğu için burdayım.”

Tekliflere açığım
“Bazı teklifler vardı ama Sivasspor’la 2 yıllık anlaşmıştım ve sözleşmeme sadık kaldım, bütün karar benim. Geçen sezon yaptığımız iyi işlerin sonrasında da tekrar bu işlere devam etmek istedim. Ancak
bunu ilk kez sizin aracılığınızla söylüyorum. Bu sezon Aralık ayında bana yeni teklif gelirse düşünebilirim. Futbolculuk zamanımda ofansif oynamayı severdim. Bunu Anzhi ile çalıştığım dönemde uyguladım. Sivas’ın oyuncu kalitesi Anzhi’den çok yüksek. Ligde Anzhi’yi 3. sıraya kadar taşıdık. Bu ofansif kimliğimin asla değişeceğini düşünmüyorum.”

Mehmet Ali Sabuncu

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Doğru Adresteyim
Alt 03.08.2014, 08:57   #2
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1066 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt
Standart Cevap: Doğru Adresteyim

Bizi ilgilendirmeyen Diego ile ilgili sorulara cevap vermekle beraber Aralik ayindan sonra gelecek tekliflere acik oldugunu belirtmis.

Bu tekliflerin medyaya yansimadan yürütülmesi tek temennim.Aksi taktirde oyuncular bundan etkilenebilir ve takimda bir düsüs yasanabilir.Yönetimin buna cok dikkat etmesi gerekli.Bu hususda Carlosta uyarilmali.

Ilk yilinda devamli Real Madrid ile yatip kalktik,biraz Fenerbahce´den nagmeleri anlatti onlari istemiyerek dinledik.Simdide gidecegini artik devamli gündeme getiriyor ve bir sezonda bunu dinliyecegiz durum onu gösteriyor.

Avrupa kupalarina gidemedigimizden dem vuruyorda,bende ona diyorumki zaten Fenerbahce kupalara katilsaydi bizim zaten sansimiz olmiyacakti kupalara katilmak icin.Biz haftalarca altimizda bulunan Trabzon´u tabelada üste gecirerek basarisizliga imzayi attik.Öyle Carlos´un dedigi gibi basarili bir yil geciremedik.

Süperlig takimlari icerisinde en az oyuncu degisiklikleri yapan teknik direktör olarak tarihe gecti.Carlos bu arada kendi yardimci antrenörlügünü yapan Cesar Domingo Lopez´i kaybetti galiba.Uzun zamandan beri görünmüyor ortalikta.Herhalde anlasamadilar ayrildi takimdan.

Carlos´un takimdan ayrilmasi ile Cicinho belki yasindan ötürü birakir,Da Costada Carlos olmadigi icin gider.

Sivasspor taraftari bu yi Carlos´tan cok sey bekliyorda ,yalniz kendi transferini devamli ön plana cikaracak olursa vah takimin haline o vakit.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı B.DUMANLI'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.08.2014, 10:41   #3
FirtinaK
Yiğido

202 Mesajına 481 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 468 FirtinaK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Son bölüm düsündürücü bir o kadarda üzücü.

Hem 2 yillik sözlesmeme sadik kaldim diyor hemde Aralik'ta teklif gelirse düsünebilirim diyor. Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu. Tamam reddedemeyecegin bir teklif gelirse gidersin, onu gayet net bir sekilde anladik ama kendini sözlesmene sadikmissin gibi göstermek hic inandirici degil.

Benim son satirlardan anladigim "Bana henüz istedigim gibi bir teklif gelmedigi icin yarim sezon (Aralik'a kadar) yada en fazla sezon sonuna kadar Sivas'tayim.

Yani kisacasi Abbas yolcu.
FirtinaK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı FirtinaK'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.08.2014, 10:49   #4
ihtiyar yiğido
Usta Yiğido

ihtiyar yiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.233 Mesajına 3.125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 793 ihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblick

Bir teknik direktörün, kendi transferi için sorulan sorulara cevap vermesi doğru değil, hele sezon başında hiç doğru değil, gelen teklifleri Aralık'ta düşünebilirim diyor, kardeşim Aralık ayı sezonun ortası, Carlos'a sormak lazım teklif gelirse bu takımı yarıdamı bırakacaksın, bu söylemden sonra futbolcuları şampıyonluğa nasıl odaklıyacaksın, halbuki ben bir taraftar olarak şöyle demesini beklerdim, Sivasspor'u şampıyon yapmadan biryere gitmem, işte o zaman bu takım, taraftarı ile oyuncuları ile başarıya odaklanırdı ve karakterli olmakta bunu gerektirirdi.

Carlos, dışardan oyuna müdahele etmek gerçekten zor ben bunu anladım diye bir öz eleştiri yapmış, biz taraftarlar, Carlos'un oyuna müdahelede zayıf olduğunu bir sezon yazdık durduk o daha yeni anlamış, iyi o da bir gelişmedir, INŞALLAH o yanlışlara bu sezonda devam etmez.

Carlos'tan, birdahaki röportajında, kendi şahsiyetini değil, çalıştırdığı Sivasspor'u ön plana çıkarmasını beklerim.
ihtiyar yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı ihtiyar yiğido'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.08.2014, 11:22   #5
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 761 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

önce yorumları okudum endişelendim
Ama sonra fanatik kaynağını görünce yine carlosun ağzından çıkmayan şeyleri söylemiş gibi yazmışlardır diye tahmin ediyorum
Carlosun karakterini hepimiz biliyoruz
Yok ilk defa sizin aracılığımızla söylüyorum falan geçin bunları
Bir medya kuruluşu ile yönetimin bilgisi dışında haber yollayacak birisi değil carlos

Bunu hepimiz biliyoruz
Açıkçası hiç inanmadım
sivaslıadem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı sivaslıadem'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.08.2014, 12:05   #6
ihtiyar yiğido
Usta Yiğido

ihtiyar yiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.233 Mesajına 3.125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 793 ihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
sivaslıadem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
önce yorumları okudum endişelendim
Ama sonra fanatik kaynağını görünce yine carlosun ağzından çıkmayan şeyleri söylemiş gibi yazmışlardır diye tahmin ediyorum
Carlosun karakterini hepimiz biliyoruz
Yok ilk defa sizin aracılığımızla söylüyorum falan geçin bunları
Bir medya kuruluşu ile yönetimin bilgisi dışında haber yollayacak birisi değil carlos

Bunu hepimiz biliyoruz
Açıkçası hiç inanmadım
Sevgili Yiğido kardeşim bizde öyle inanmak istiyoruz, İNŞALLAH senin o iyi niyetli düşündüğün gibidir.
ihtiyar yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı ihtiyar yiğido'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Tekliflere Açığım
Alt 03.08.2014, 13:15   #7
58DK
Acemi Yiğido

54 Mesajına 96 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 505 58DK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Tekliflere Açığım

Fanatik'in yazdigi haberi nedense hic kaale almiyorum. Haberlerin cogu aspargas
58DK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.08.2014, 13:32   #8
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1066 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Alıntı:
58DK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Fanatik'in yazdigi haberi nedense hic kaale almiyorum. Haberlerin cogu aspargas
Bu bir söylesi,M.Ali Sabuncu sormus Carlos cevaplamis.M.Ali Sabuncu bunu rast gele kaleme almamis.Zaten böyle birsey yapmaya cesaretde edemez,cünki Carlos agzindan cikmayan her kelime icin M.Ali Sabuncu hakkinda tazminat davasi acabilir.

Bunlar herkesin gördügü gibi basit haber niteligi tasiyan yazilarin kaleme alinmasi degil , bire bir yapilan söylesi icerikli konusmalardir.

Böyle bir söylesiye inanilir,ama Fanatik gazetesinin yapmis oldugu transferler hususunda düsünülmesi gerekmektedir.

Bu bir söylesi oldugu icin insanlarin agzindan cikan her söz kayit edilir,sayet karsi taraf itiraz ederse bu konusma kayitlarda mevcut oldugu icin sonradan ibraz edilebilir,diger sahsi tövbet altinda birakmamak icin.Carpiltilan her haber icin karsi tarafa tazminat davasi yolu acilir...
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı B.DUMANLI'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.08.2014, 13:49   #9
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 629 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SİVASSPOR geçen sezona göre ,daha tedarikli ,daha hazırlıklı olarak lige başlayacaktır,geçen sezona göre daha başarılı performans göstereceğimize yürekten inanıyorum,tabiatıyla sivassporlu futbolculara ve r.carlosa dünyanın heryerinden tekliflerin olması normal olacaktır,r.carlosun gelecek sezon takımda kalacağına inanmıyorum,şimdiden b planını hazır tutmakta fayda var,
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.08.2014, 14:07   #10
4eylül
Usta Yiğido

4eylül - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

452 Mesajına 776 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 645 4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI

bu mide bulandııcı bir haber bir dünya yıldızının bu hareketi yapacağını asla kabul etmek mümkün değil eğer doğuysa aralığı beklemeye gerek yok bırak ve aralığı bekle
4eylül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 4eylül'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
acıdım, adesteyim, adresteyim, doĞru, tekliflere