Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Futbolcular

Futbolcular Futbolcularin Performanslari Ve Diger Mevzulari

Seçenekler Arama Stil

"Kardeşim suçsuz yere içeride"
Alt 27.07.2011, 18:54   #1
Yusuf Çevik
Usta Yiğido

Yusuf Çevik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

778 Mesajına 1.676 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 778 Yusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yok
Standart "Kardeşim suçsuz yere içeride"

Şike soruşturması kapsamında tutuklanan Korcan Çelikay'ın abisi İlhan Çelikay, kardeşinin tamamen suçsuz olduğunu iddia ediyor.

Şike soruşturması kapsamında tutuklanan Korcan Çelikay'ın abisi İlhan Çelikay, kardeşinin tamamen suçsuz olduğunu iddia ediyor. Papazın Çayırı adlı blog'a bir röportaj veren İlhan Çelikay, kardeşi gibi profesyonel futbolcu.

-İlhan Bey sanırım siz de sporcusunuz, şu an hangi takımda oynuyorsunuz?

İlhan Çelikay: 2. Ligde bir sürü takımda oynadım halen de oynuyorum seneye büyük ihtimalle Şanlıurfaspor'da oynayacağım.

-Soruşturma kapsamında savcılık ya da emniyet sizin de ifadenize başvurdu mu?

İlhan Çelikay: Hayır.

-Sabah'ın haberinde geçen Yusuf Turanlı, Korcan'ın ne kadar süredir menajeri?

İlhan Çelikay: Yaklaşık 6 aydır, Yusuf Turanlı Korcan'ı Diyarbakırspor'dan Sivasspor'a götüren menajerdir.

-Sabah gazetesindeki ses kayıtlarında geçen araba mevzusu nedir? Korcan Mayıs, Haziran, Temmuz döneminde herhangi bir yeni araba aldı mı?

İlhan Çelikay: Kendisine, birinci derece ve ikinci derece yakın akrabalarından herhangi birine maçtan sonra alınan herhangi bir araç yoktur. Korcan' ın yaklaşık 4-5 aydır araba almakla ilgili istekleri vardı. Bunun için defalarca galerilere gidildi. En son Avcılar Borusan'da karar kılınıp Borusan'dan BMW 3.20 araç alımıyla ilgili görüşmeler yapılıp 1500 TL de kapora vererek araç beğenilmişti. Araç bir kısım peşin, bir kısım ise krediyle alınacaktı. Fakat Borusan'ın başvurduğu bankalar Korcan'a babamın ek kartı sebebiyle (yani babamın borcu sebebiyle) kredi başvurusunu kabul etmedi, Borusan da kaporayı iade etti, bununla ilgili elimizde belgeler mevcut.

-Korcan'ın istediği aracı alabilecek maddi gücü yok mu?

İlhan Çelikay: Korcan'ın Sivasspor'la bu yılki sözleşmesi 450.000 TL'dir. Benim Urfa'yla ilgili sözleşmem 175.000 TL'dir. Babam ticaretle uğraşır, annem ev hanımıdır. Her aracı alabilecek maddi gücümüz var.

-Korcan tam olarak neyle suçlanıyor bu konuda bilginiz var mı?

İlhan Çelikay: Suçlamayla ilgili tam anlamıyla bir bilgimiz yok.

-Kendisine ne gibi suçlamalar yöneltilmiş?

İlhan Çelikay: 20'ye yakın soru sorulmuş Korcan'a.

-Maçta yediği golle ilgili bir soru sorulmuş mu kendisine?

İlhan Çelikay: Korcan'a "neden böyle gol yedin" şeklinde direkt olarak bir soru yok, İki ve üçüncü şahısların kendi aralarındaki konuşmalarında bu golle ilgili ifadeleri sorulmuş Korcan'a. Ne saçma ki "bak bunlar böyle konuşmuşlar ne diyorsun?" diye sorular var.

-Kim bu bahsi geçen ikinci ve üçüncü şahıslar? Gazetelerdeki konuşmalarda ismi geçen sahışlar mı?

İlhan Çelikay: Evet, menajeri ve ben / menajeri ve Korcan'ın hayatında görmediği adamlar.

-Korcan'a sorulan sorular genellikle menajeri Yusuf Turanlı üzerine yani?

İlhan Çelikay: Genelde değil neredeyse hepsi onunla ilgili.

-Bu bahsedilen menajer yani Yusuf Turanlı Sivasspor'da başka oyuncuların da menajerliğini yapıyor mu?

İlhan Çelikay: Yusuf Turanlı'nın başka hangi futbolcuların menajeri olduğunu bilmiyorum, lisanssız menajer olduğu için hiç bir futbolcunun imzası yoktur.

-Korcan'ın banka hesaplarında maç öncesi ya da maç sonrası olağan olmayan bir hareketlilik, buna dair gösterilen bir kanıt var mı?

İlhan Çelikay: Hayır kesinlikle yok, tüm ailemizin banka kayıtları incelenebilir. Zaten bu konuda herhangi bir soru sorulmamış.

-Korcan'ın ruh hali, morali nasıl, ne düşünüyor bu operasyonla ilgili?

İlhan Çelikay: Neden içeride olduğuyla ilgili en ufak bir fikri yok. Sürekli ben neden buradayım diye soruyor. Korcan kişiliği, karakteri itibariyle soğukkanlı bir insandır. Çok üzgün evet ama çok güclü bir sekilde bekliyor. Koğuşunda herkes de Korcan'ın suçsuzluğunu biliyor, hatta bu kişierin avukatları bize yardım etmek için başvurdular, hepsinin ifadesi Korcan'ın içeride olmasının hukuki olarak bir cinayet olduğu şeklinde.

-Kimlerle aynı koğuşta kalıyor?

İlhan Çelikay: Mecnun Odyakmaz, Serdal Adalı, Tayfur Havutçu, Bülent Uygun, Ümit Karan ve diğerleri... 13-14 kişi aynı koğuşta kalıyorlar.

-Korcan telefonlarının dinlendiğine dair bir şüphe duyuyor muydu?

İlhan Çelikay: Hayır. Futbolcu olduğundan dolayı cok arayan soran oluyor, bunların bir kısmı da maddi yardım beklediğinden dolayı maç haftası telefonunu değiştirmisti. Açıkçası ben Korcan'ın telefonunun hiç dinlendiğini düşünmüyorum, menajeriyle yaptığı konuşmalar vardır kayıt olarak sadece. Biz abi-kardeş olarak her gün konuşmuşuzdur, son zamanlarda bu görüşmelerin çoğu da araba alımı ile ilgiliydi, bu konuşmaların hiçbirinin kaydı yok mesela.

-Korcan Fenerbahçe maçında hatalı gol yemese sizce operasyon kapsamında gözaltına alınır mıydı?

İlhan Çelikay: Kesinlikle hayır. Maçtan sonra çok üzgündü, bir hafta terapi için yoğun çaba verdim. "Bu sezon 40 gol yedim ilk kez kişisel bir hatadan gol yiyorum ve bu maça denk gelmesi büyük bir şanssızlık benim için" diyordu.

-Korcan bu sene Sivasspor'da kiralık değil miydi?

İlhan Çelikay: Evet geçen sene ilk dönem Diyarbakirspor' da kiraliktı, devre arasından sonra 1,5 yıl olmak üzere Sivasspor'la kiralık olarak sözleşme yapmıştı.

-Size göre operasyonun amacı ne? Genel olarak diğer etkenler de düşünüldüğünde futbol dünyasından birisi olarak sizin izleniminiz nedir operasyona dair?

İlhan Çelikay: 14 Nisan'da çıkan bir yasa için 10 ay oncesinden takibe başlanılmasını siz nasıl yorumlarsınız ya da 22 Mayıs'ta biten Süper Lig'den sonra neden 3 Temmuz'da operasyon başlatılmıştır? Açıkça yasa varken şike yapıldığını görerek buna tahammül etmek suçtur. Beni diğer insanların ne yaptığı ilgilendirmiyor, benim canım, kanım kardeşim suçsuz yere içeride yatıyor şu an.

Kesinlikle bir kuruş, bir lira, bir araba, menfaatimiz yoktur, Korcan Spor Akademisi okuyan 23 yaşında Beşiktaş kalecisi olmuş, Sivasspor'da oynayan, A2 milli takımının kalecisidir. Hangi akla mantığa sığar en az 15 sene daha oynayabilecek birisinin bir araba için kendi kariyerini feda etmesi. Ailemizde böyle bir şey asla söz konusu olamaz. İtirazımızda da belirttigimiz gibi kesinlikle yargılamaya karşı değiliz ama 6 ay sonra Korcan serbest kalırsa bir sporcunun 6 aylık ve muhtemel geleceğini etkileyecek kaybını kim ödeyecek?

-Korcan'ı cezaevinde futbol dünyasından kimler ziyaret etti?

İlhan Çelikay: Ailesi, eşi dostu, Sivasspor camiasından bazı kişiler ve bazı eski hocaları ziyaret etti.

-Korcan'ın resmi olarak tutuklanma gerekçesi neydi?

İlhan Çelikay: Avukatımızın söylediğine göre Korcan'ın delil karartabileceği gerekçesiyle tutukluluğunun devamını istenmiş.

-Delil mi karartacakmış Korcan?

İlhan Çelikay: Evet bütün belgeler, Korcan'ın telefon kayıtları, banka hesapları ellerinde olmasına rağmen neyin delil karartmasıdır? Emniyette Korcan'ın üst düzey yetkililer tarafindan sorgusu bir gün önce yapıldığı halde bir odaya alınıp "senin suçsuz olduğunu biliyoruz ama suçluları bize açıkla" diye baskı yapılmış. Korcan bildiği her şeyi anlattığını defalarca söylemesine rağmen bu muamele yapılmış.

-Ulusal medyadan herhangi bir röportaj talebi gelmedi mi hiç size?

İlhan Çelikay: Radikal gazetesinden geldi, onlara verdim bir röportaj. Pazar günü yayınlandı, ufak bir yazı diyelim. Fotospor'dan geldi bir röportaj talebi ancak o da henüz gerçekleşmedi.

-İlgili ilgisiz herkesin konuştuğu televizyonlarda bu konuyla ilgili herhangi bir canlı yayına davet edilmediniz mi?

İlhan Çelikay: Hayır, avukatımız canlı yayına bağlanmak istemesine rağmen bir-iki kez programa ulaşamadık. Artık avukatımızın görüşleri doğrultusunda elimizdeki bilgi ve belgeleri paylaşacağız, bugün itibariyle korcancelikay.com sayfamız faaliyete geçti. Hiç kimseden bir çekincemiz ve veremeyecek tek hesabımız yok. Alnımız açık, içimiz rahat, Korcan'ı bilen bilir.

-Sorgu metinleri siz de ya da avukatınız da var mı?

İlhan Çelikay: Korcan'ın emniyet, savcılık ve hakime ifadeleri, Yusuf Turanlı'nın emniyet, savcılık ve hakim ifadeleri, itiraz dilekçelerimiz, Korcan'a hediye edildiği iddia edilen Mini Cooper'a ait belgeler, kredi talebine verilen red belgeleri, kaporanın bize iadesinin belgeleri hepsi bizde mevcut.

-Mini Cooper olayını gazetelerde görmüştük. Bu Mini Cooper olayı sorulmuş mu?

İlhan Çelikay: Korcan'a "Mini Cooper hediye edilmiş ne diyorsun?" sorusu sorulmuş, Korcan hiç bir bilgisi olmadığını söylüyor. Araç şu an Emniyet'te tutuluyor hâlâ.

-Kimin adına kayıtlı bu araç?

İlhan Çelikay: Başka bir şahsa ait. Korcan'a hediye edildiği iddia edilmesine rağmen araç başka birinin evinin önünden alınıyor.

-Korcan'ın bu şahısla bir tanışıklığı var mı?

İlhan Çelikay: Korcan'ın bu şahsı ne görmüşlüğü, ne ismini duymuşluğu var.

-Söylemek istediğiniz başka şeyler var mı? Benim sorularım bu kadar.

İlhan Çelikay: Basın inanılmaz bir karalama kampanyası uyguluyor. Korcan'la uzaktan yakından alakası olmayan konular Korcan'ın üzerine atılıyor, Korcan asla şike yapmaz.

-Teşekkür ederim İlhan Bey, kardeşiniz için tekrar geçmiş olsun umarım kısa sürede özgürlüğüne kavuşur.
Yusuf Çevik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: "Kardeşim suçsuz yere içeride"
Alt 27.07.2011, 22:49   #2
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1281 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: "Kardeşim suçsuz yere içeride"

vallaha cok uzundu okjyamadim hepsini abisine guveniyoruz bence bu sike kapsaminda herkez sucsuz baska bir is var bunda
Alt 27.07.2011, 22:59   #3
mucahitbaba58
Usta Yiğido

mucahitbaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

426 Mesajına 707 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 839 mucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz sein

Eger bu anlatilanlar dogruysa ki bence dogrudur TURK ADALETİNE ZATEN GUVENMEM HERZAMAN Kİ SOZUMDUR SİMDİ İSE TURK ADALETİNİN TAM BİR MAL ÖKÜZ VE GERİZEKALİLİKTAN BASKA BİSEY OLMADİGİDİR YALAKALARİ İSE BASİNDİR hepsinin allah canini alsin baska ne diyim ki adamin futbol hayati bitiyor bunun hesabini o aptal adalet veremez yillardir derim ben adalet diye bisey yok allahin adaleti var
Alt 27.07.2011, 23:23   #4
mexsis
Acemi Yiğido

mexsis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

36 Mesajına 69 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mexsis ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
mucahitbaba58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Eger bu anlatilanlar dogruysa ki bence dogrudur TURK ADALETİNE ZATEN GUVENMEM HERZAMAN Kİ SOZUMDUR SİMDİ İSE TURK ADALETİNİN TAM BİR MAL ÖKÜZ VE GERİZEKALİLİKTAN BASKA BİSEY OLMADİGİDİR YALAKALARİ İSE BASİNDİR hepsinin allah canini alsin baska ne diyim ki adamin futbol hayati bitiyor bunun hesabini o aptal adalet veremez yillardir derim ben adalet diye bisey yok allahin adaleti var
Bunun altina sadece imzami atarim. Adalet mülkün temelidir zaten olayi özetliyor. Yani adalet güclüden yana. O an kim destekleniyorsa adalet odur. Eger kimki adaleti ben veriyorum diyorsa (savciciklar özelliklle) Allah'in adaleti onlardan o hesabi sorar insallah.
mexsis isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı mexsis'a Teşekkür Ediyor...
Alt 28.07.2011, 09:05   #5
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

alemdarlar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

369 Mesajına 799 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 733 alemdarlar Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Kardeşini Olgun Peker'in Sivas'a gönderdiğini sende biliyorsun.ABİSİ.
Alt 28.07.2011, 09:19   #6
hiko58
Usta Yiğido

hiko58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

425 Mesajına 728 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 831 hiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDI

BU OLAY TÜRKİYEDE GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İÇİN YAPILMIŞ BİR HAREKETTİR. bu sayede güneydoğuda özerklik ilan edilmiştir. bölünme seneryoları ortaya çıkmıştır. savcı bişeyler yapıp gündemi değiştireyim derken TÜRKİYENİN BAŞINI YAKMIŞTIR. türk milli takımıda ihraç edilebilecektir.
SAYIN BAŞNAKANIMIZDAN TEK RİCAM ŞUDUR. ivedilikle bu olaya el koyup bu işi bitirmesidir. türkiyenin onuru için gururu için geleceğimiz için savcıya artık dur demesidir. savcı ateşle oynamaktadır. insanları sadece ben öyle sanıyorum diyerek içerde tutması insan haklarına hakarettit.
Alt 28.07.2011, 11:03   #7
HaKaN
Yiğido

HaKaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

68 Mesajına 97 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 527 HaKaN FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

adamın o gol elinden kaymıştır hata yapamazmı şikelik bişeyde yoktu maçta gayet güzel oynadılar bunlar şike diyor neresi şike şikelik bir pozisyon gosterin adamlar şike diyor neresi şike.. ya
Alt 28.07.2011, 12:15   #8
Poyrazcan
Yiğido

186 Mesajına 336 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 527 Poyrazcan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ne Polise nede güdümlü adalete güvenim var!
Böyle adalet yönetenlerin başına çalınsın!
Poyrazcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.07.2011, 21:43   #9
furky.b
Usta Yiğido

furky.b - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

435 Mesajına 714 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 767 furky.b COK SEVILEN BIR KISIfurky.b COK SEVILEN BIR KISIfurky.b COK SEVILEN BIR KISI

Dinlenilen Telefon Gorusmesini Bir Sitede Okumusdum Beyler.
Hakatten Savci Naaptiklarini Bilmiyorlar.
Konunun Fener Maciyla Hic Aglakasi Yok. 2011 in Turkiyesi Bu Olmak Gerek Herhalde.
Korcanin Avukatina Gore Aklanma Ihtimali Cok Yuksek.(Delil Yetersizligi).

Benim Aklima Su Soru Geliyor, ; Korcan Aklanirsa Sivasspor la yeniden anlasabilirmi ????
furky.b isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla