Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Sol tarafta arıza büyüyor!
Alt 18.01.2010, 02:02   #1
GuVeN
Usta Yiğido

GuVeN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.350 Mesajına 5.411 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1009 GuVeN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Sol tarafta arıza büyüyor!

Bundan tam bir hafta önce yani 11 Ocak'ta Denizlispor maçı sonrasında yine bu köşeden "Sivasspor'un sol tarafı S.O.S veriyor" diye yazmıştım. Bu yazımın ne kadar isabetli ve doğru olduğu dün Giresun maçında bir kez daha ortaya çıktı. O neydi Allah aşkına! Süper ligde mücadele eden bir takımın sol kanadı ve defansı bu kadar rezil olmaz! Tamam dünkü maçta Giresun iyi top oynadı. Hatta oyunun bazı bölümlerinde kendi kendimize "Hangisi Süper lig takımı?" diye sormaktan geri kalamadık. Fakat yenilen gollere bir bakıyorum da, hemen hepsinde de Giresun'dan ziyade bizim futbolcuların katkısı var. İlk golde Faruk adamanı kaçırdı, boş pozisyonda ortaladı, Ricardo iki kişinin yanından çok rahat dokundu. İkinci gol yine sol taraftan geldi. Ricardo antrenmanlarda dahi atamayacak rahatlıkta bir gol attı.
3. golde Hayrettin rakibine "Al da at" dedi ve Bülent Bölükbaşı'da onu yaptı. Bir kez daha görüldü ki Sivasspor'un en çok aksayan tarafı defansı ve sol kanadı. Sivasspor öyle veya böyle 2 farkla geriye düştüğü maçı kazanarak kupada çeyrek final şansını çok yükseltti. Onun için takımı tebrik ediyorum.

HAYRETTİN'İN ÖFKESİ!
Dünkü maçta defansın solunda maça başlayan ve ikinci yarıda oyundan alınan Hayrettin, gerçekten Faruk'la birlikte sahanın en kötülerindendi. Hele hele devre arasında soyunma odasına giderken, herkesin gözü önünde kolundaki kaptanlık pazu bandını çıkarıp yardımcı hoca Talat Üzüm'e fırlatması çok çirkindi. Kim olursa olsun, Sivasspor'un formasını veya her hangi bir malzemesini yere atamaz. Hele hocasına hiç atamaz!..
Muhsin hoca gerçekten iyi niyetli bir insan. Eğer öyle olmasaydı, o futbolunla seni 25. dakikada oyundan alırdı.

ELRİO BİR HARİKA
Sivasspor'un ara transferde renklerine kattığı iki isim dün oynadı. Bunlardan Nabil Taider ilk yarıda vasatı aşamazken, Elrio Van Heerden müthiş oynadı.
Bize böyle adam lazımdı. Hem oyuna katkısı, hem de tribünleri ateşlemesi tek kelimeyle müthişti. Elrio ve Nabil'in ilerleyen haftalarda daha iyi işler yapacağına inanıyorum.

Abdullah YİĞİT/HÜRDOĞAN
GuVeN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 10 Kullanıcı GuVeN'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Sol tarafta arıza büyüyor!
Alt 18.01.2010, 02:24   #2
oNuR
Usta Yiğido

oNuR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

848 Mesajına 2.123 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 769 oNuR BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Sol tarafta arıza büyüyor!

Yalnız solda değil stoper bölgemizde iyi durumda değil.Uzun toplarla çıkmak isterken ani bir kontra atağa yakalanabiliyoruz,kademeye girmelerde sıkıntı olabiliyor..Gözünü sevdiğimin Bilica'sı..Adam ceza sahası içinde çalım atıyordu..Sol tarafa gelince Hayrettinin misyonunun dolduğu kanaatindeyim.Hayrettinin bölgesinden gelen her atakta tehlike çanları daha fazla çalıyor.Önümüzde Trabzon maçı var..Serkan o bölgeyi iyi kullanabilen oyuncu..Dikkat etmek lazım..Birde takımda göze batan bir durumda şu ; yediğimiz golleri çıkarabilmek.Bunun örneğini Ankaragücü,Giresunspor maçlarında gördük.Gerçekten sevindirici bir durum.

Stopere iyi bir oyuncu alırsak daha güzel bir Sivasspor izleyeceğimize inancım tam
oNuR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı oNuR'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.01.2010, 03:03   #3
albina58
Usta Yiğido

363 Mesajına 804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 876 albina58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Evden çıkıyoruz,gazı,suyu,elektiriği kontrol ettik.Ama en önemlisi kapıyı kilitlemeyi unuttuk.
Geçen seneden devşirilen kadromuzda,sevgili bülent uygun'un anlamsız transfer politikası,küme düşen takımdan ve piyasadaki ucuz futbolcular yanında kaşarlaşmış ersen gibi topcularla sürerken,müzmin sakatlıkarımız sonucu ilk onbiri 2-3 maç üst üste kuramamız, futbol sevgimizi öldürmeye yüz tutturmuşken,Ertuğral'ın takım oyununa dayalı sistem arayışı tam rayına oturmak üzere gözküyor,ne yazıkki defans bloğundaki handikap nasıl kapatılır kocaman bir soru işareti.
Defans bloğunda,ilk devre baş gösderen yasin vakkasından sonra,en göz ağrımız,biraz takoz recep,biraz bülent korkmaz az biraz arap ismail karışımı Hayrettinimiz,ne yazıkki her maça,''saldım çayıra mevlam kayıra'' mantalitesinde çıkıyor.
Üç yıl kadar evvel Kalla'mız,geçen sezon Bilica'nın arkasında acaba modern futboluna hiçbirşeymi katamamış çok merak ediyorum..?
Alt 18.01.2010, 07:10   #4
üçyıldız58
Usta Yiğido

562 Mesajına 1.236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 üçyıldız58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

uğur kavuk,hayrettin,yasin,faruk ,bu geri dörtlüyle çıkarsak trabzon doldurur bizi
hayrettin evlere şenlik belki biz maça bir eksikle başlasak hayrettinli kadrodan daha iyi olur en azından adamlara alda at denmez.
faruk bayar futbol hayatını hep liglerde üst düzey takımlarda geçirdi ama hiçbir kulube faydalı olmadı bizede şimdiye kadar bir faydası olmadı
akın dün topu defansda faruğa atacak yan topla oyun başlatacak faruk efendi topu bana atma diye akına kızıyor yazık senin oynadığın futbola karşındaki bank asya takımı
yasin çok ağır kalıyor her an pimi çekilmiş el bombası gibi
uğur kavukda çok ağır birde özelikle yasin,uğur,faruk bunlarda kondisyon sıfır 70.dakkadan sonra gözleri yedek kulubüsinde bunlara bakarak hayrettin kondisyon çok iyi ama hata çok yapıyor
bütün takımlar forvetlerini hızlı seri futbol oynayan ayağa çok çabuk pas yapan hava toplarına hakim oyunculardan kurduğu için bizim hantal defansımızı her an geçiyorlar
bizim kötü dediğimiz sedatın yokluğu ne kadar belli oldu
üçyıldız58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 18.01.2010, 07:14   #5
atrium58
Yiğido

atrium58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

108 Mesajına 168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 610 atrium58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Solda ve takımda arızanın büyüğü erman kılıç. Başta musa olmak üzere birkaç oyuncuyla paslaşmıyor arkadaş kendini ön plana çıkarmaya çalışarak tribünlere oynuyor hoca farkında değilmi acaba.. Birde orta sahamız çok yumuşadı eski ingiliz futbolcularını anımsatan fizik gücümüzden eser kalmadı..
atrium58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 18.01.2010, 07:20   #6
üçyıldız58
Usta Yiğido

562 Mesajına 1.236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 üçyıldız58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
atrium58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Solda ve takımda arızanın büyüğü erman kılıç. Başta musa olmak üzere birkaç oyuncuyla paslaşmıyor arkadaş kendini ön plana çıkarmaya çalışarak tribünlere oynuyor hoca farkında değilmi acaba.. Birde orta sahamız çok yumuşadı eski ingiliz futbolcularını anımsatan fizik gücümüzden eser kalmadı..
evet güzel bir tespit bizde konuştuk bunu trübünde erman vede musa topu kaybettiği gibi bırakıyorlar pres yok adam kovalama yok birde beyfendilere pas verirken ayağına vereceksin yoksa ayağını uzatıpda top almıyorlar
sırıtan futbolcular belli hocada kesin görüyordur ama ne yapsın köprüyü geçmek zorunda lig uzun bir maraton
üçyıldız58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 18.01.2010, 07:35   #7
Rallim58
Gast

Sol yanımızın ağrıdığı bilinen bir gerçek; ancak, bunu dışa vururken daha sağlıklı düşünmenin yanındayım. Bunu taraftar olarak, olayı agresifleştirmeden daha itidalli bir yaklaşımla sergilenilmesini isterdim. Maalesef, olmadı.

Çirkin söylemlerde bulunmanın kimseye faydası olmadığı gibi, gruplaşmaları ve problemleri de beraberinde getireceğini düşünürüm. Nihayetinde hepimiz insanız, etten kemikten yaratıldık. Nasıl ki, sen; taraftar olarak, "Hayrettin dışarı" davetinde bulunacak kadar dayanamaz hale geliyor isen, dışarı çıkan Hayrettin ise, bazı..? ağır ve çatlak sesleri duymuş olmalı ki, ani ve fevri bir davranışla, kaptanlık pazu bandını attı.

Akl-ı selim düşünüldüğünde hatta bu durumu şu anda Hayrettin'e sorduğunuzda, inanıyorum ki kendisi de, "yapılmaması gereken bir davranıştı, benim ekmeğimi kazandığım herşey benim için kutsaldır. Kutsal olan herşey benim baştacımdır, herkesten özür diliyorum," diyecek kadar da insandır, asildir ve de karakterlidir.

Lütfen, biraz daha hoşgörü, itidalli ve akl-ı selim yaklaşarak protestolarımız olduğunda sağduyulu yapalım. "Hayrettin dışarı" tepkilerinin yanında söylenen ağır ve farklı söylemler size söylense, siz ne yapardınız?

Bu Konuda 'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 18.01.2010, 08:53   #8
BeYLeRBeYi58
Acemi Yiğido

BeYLeRBeYi58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 Mesajına 77 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 557 BeYLeRBeYi58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

oyuncuyu ateşleyen taraftardır arkadaşlar bizler hayrettini tek kalemde silemeyiz bu davranış hiç hoş değil onu kazanmak gerek bugüne kadar iyi idi şimdi kötü olabilir gerek motive gerekse saha içi uyumsuzluk olabilir veya başka nedenler olabilir bence yapılan yuhlama yiğidoya yakışmadı...
Alt 18.01.2010, 09:13   #9
hanedan58
Acemi Yiğido

hanedan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

44 Mesajına 60 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 586 hanedan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
GuVeN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bundan tam bir hafta önce yani 11 Ocak'ta Denizlispor maçı sonrasında yine bu köşeden "Sivasspor'un sol tarafı S.O.S veriyor" diye yazmıştım. Bu yazımın ne kadar isabetli ve doğru olduğu dün Giresun maçında bir kez daha ortaya çıktı. O neydi Allah aşkına! Süper ligde mücadele eden bir takımın sol kanadı ve defansı bu kadar rezil olmaz! Tamam dünkü maçta Giresun iyi top oynadı. Hatta oyunun bazı bölümlerinde kendi kendimize "Hangisi Süper lig takımı?" diye sormaktan geri kalamadık. Fakat yenilen gollere bir bakıyorum da, hemen hepsinde de Giresun'dan ziyade bizim futbolcuların katkısı var. İlk golde Faruk adamanı kaçırdı, boş pozisyonda ortaladı, Ricardo iki kişinin yanından çok rahat dokundu. İkinci gol yine sol taraftan geldi. Ricardo antrenmanlarda dahi atamayacak rahatlıkta bir gol attı.
3. golde Hayrettin rakibine "Al da at" dedi ve Bülent Bölükbaşı'da onu yaptı. Bir kez daha görüldü ki Sivasspor'un en çok aksayan tarafı defansı ve sol kanadı. Sivasspor öyle veya böyle 2 farkla geriye düştüğü maçı kazanarak kupada çeyrek final şansını çok yükseltti. Onun için takımı tebrik ediyorum.

HAYRETTİN'İN ÖFKESİ!
Dünkü maçta defansın solunda maça başlayan ve ikinci yarıda oyundan alınan Hayrettin, gerçekten Faruk'la birlikte sahanın en kötülerindendi. Hele hele devre arasında soyunma odasına giderken, herkesin gözü önünde kolundaki kaptanlık pazu bandını çıkarıp yardımcı hoca Talat Üzüm'e fırlatması çok çirkindi. Kim olursa olsun, Sivasspor'un formasını veya her hangi bir malzemesini yere atamaz. Hele hocasına hiç atamaz!..
Muhsin hoca gerçekten iyi niyetli bir insan. Eğer öyle olmasaydı, o futbolunla seni 25. dakikada oyundan alırdı.

ELRİO BİR HARİKA
Sivasspor'un ara transferde renklerine kattığı iki isim dün oynadı. Bunlardan Nabil Taider ilk yarıda vasatı aşamazken, Elrio Van Heerden müthiş oynadı.
Bize böyle adam lazımdı. Hem oyuna katkısı, hem de tribünleri ateşlemesi tek kelimeyle müthişti. Elrio ve Nabil'in ilerleyen haftalarda daha iyi işler yapacağına inanıyorum.

Abdullah YİĞİT/HÜRDOĞAN
ARKADAŞ ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUYA DEĞİNMİŞ SOL TARAFIMIZ FELÇ OLMUŞ HARAKET EDEMEZ DURUMDA FARUK HATA MAKİNASI GİBİ DEVAMLI TOP SEKTİRDİ HATA YAPTI HAYRETTİNİ BEN CE 2 HAFTA DİNLENDİRİP 1 HAFTA OYNATMASILAZIM HOCANIN YASİNDE GELİŞMELER VAR BU GÖZLENİYOR UĞUR BENCE ÇOK BAŞARILI İDİ KAMANAN VE ERMAN BUGÜN VASATDILAR ELRİO MUHTEŞEMDİ OYUNU CEKEN BİR OYUNCU HOCAYI TAKDİR ETMEK LAZIM BU TRANSFERİNDEN DOLAYI
hanedan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 18.01.2010, 09:21   #10
Ahwettt
Tecrübeli Yiğido

312 Mesajına 646 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 700 Ahwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOK

TAMAM SOL TARAFIMIZ ÇÖKMÜŞ KABUL EDİYORUM,AMA NASRETTİN HOCANIN HİÇMİ HIRSIZIN SUÇU YOK DEDĞİ GİBİ MADEM HAYRETTİN FORMSUZ OLABİLRİDE NEDEN HALA HOCA HAYRETTİNDE İSRAR EDİPTE BU HALE GETİRDİ ANLMADIM GİTTİ. FERHAT VAR YEDEKTE ONU MONTA EDE İDİ FARUKUN YERİNEVEDE ERMANIN EĞOİSTÇE DAVRANMASI TOPU KAPTIRIPTA GERİ DÖNMEMESİNE NE DEMELİ. KAÇ DEFA BOŞTAKİ ADAMA TOP ÇIKARMADI HAYRETTİN KADAR ERMANINDA SUÇU VAR HOCANINDA SUÇU VAR
Ahwettt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
arıza, büyüyor, sol, tarafta