Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Toraman ne yaptı ki?
Alt 23.03.2009, 09:09   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Toraman ne yaptı ki?

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi

Sahi Sivaslı İbrahim Toraman cumartesi akşamı oynanan maçta Sivas tribünlerine ne yaptı ki bu kadar büyük tepki gördü? Sivas seyirci rakip takımı baskı altına alacak kolay kolay hiç bir şey yapmaz, yapamaz. Ama Sivaslı İbrahim Toraman nedendir bilinmez, tepki gösterdiler.
O akşam İbrahim’e tepki gösterenler acaba şunu hiç biliyormu? İbrahim yıllardır sırtında ”58” numaralı formayla futbol oynuyor ve her seferinde gögüsünü gere gere ”Ben Sivaslıyım,ailem Sivas’ta yaşıyor”diyor. Sivas ve Sivasspor medyada yer almadığı dönemlerde İbrahim’in sayesinde ulusal basında ”Sivas” adının geçtiği çook haber yapıldı. Hatta en son haberide maçtan iki gün önce Türkiye’nin en çok satan spor gazetesinde ”Gönlümden geçen Sivasspor’la Beşiktaş’ın şampiyonlar ligine gitmesi” şeklinde açıklaması oldu. Bakın,size hiç bilmediğiniz bir şey açıklayayım. Sivasspor Paf takımı Gaziantep’e gidecek (4 veya 5 yıl önce) Toraman’ı aradım, Paf takımının kalacağı otel konusunda kendisinden yardım istedim. İbrahim İstanbul’dan Gaziantep’teki oteli arıyor ve ”Sivasspor Paf takımı oraya gelecek,onları en iyi şekilde ağırlayın,faturayıda bana gönderin” diyor. İşte Sivaslı İbrahim Toraman bu! Sivas’daki çeşitli amatör takımlara yaptığı malzeme yardımlarını filanda yazmıyorum.
İnsan bir şey yapacağı zaman iyi düşünmeli, yaptığı iş, ne getirir, ne götürür hesabını yapmalı.
Cumartesi akşamı oynanan maçta sahada iki tane Sivaslı vardı. Birisi Sivasspor’lu İbrahim Dağaşan,diğeride Beşiktaşlı İbrahim Toraman. Ancak ne acıdırki,sırtında 58 numara olan yuhalandı.
Eğer gerçekten taraftarlık yapmak ve Sivasspor’a destek olmak istiyorsanız, sadece maçın belirli bölümlerinde değil,tamamında Sivasspor lehine tezahürat yapın!
Olmadı beyler hiç olmadı.
Neticede neyi başardınız? Sadece Sivaslı İbrahim Toraman’ı kamuoyuna karşı mahcup ettiniz.
Birde kendi kendinize şu soruyu sorun lütfen;
Türkiye liglerinde Sivas’tan yetişipte kaç tane Sivas plakasıyla oynayan futbolcu var?
Maça gelince. Fenerbahçe ve Trabzonspor’un kaybetmesinden sonra alınan bu sonuç beni fazla üzmedi. Ama biraz dikkatli olsaydık üç puanı alıp haftanın en karlı takımı olurduk. Olsun, Denizlispor’u yenip bunu yaparız...

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 10 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Toraman ne yaptı ki?
Alt 23.03.2009, 09:41   #2
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1028 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Toraman ne yaptı ki?

istanbuldaki maçta her tartışmanın içinde olursa, futbolcuları sakinleştirmek yerine yangına körükle giderse yuhalanmayıda hak eder. ilk yarıdaki maçın tekrarını birdaha seyredin isterseniz Sayın Abdullah YİĞİT..
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı SenSetik'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.03.2009, 09:48   #3
yorumcuyuz
Yiğido

yorumcuyuz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

131 Mesajına 272 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 593 yorumcuyuz COK SEVILEN BIR KISIyorumcuyuz COK SEVILEN BIR KISIyorumcuyuz COK SEVILEN BIR KISIyorumcuyuz COK SEVILEN BIR KISI

durun ben söyleyim toraman ne yaptı...!

İnönüde oynanan ilk maçta yaptıgı .......... ve kavgayı ayırmaya çalışan Mehmet YILDIZ'ın üstüne yürümesi, İstanbul'da ki maçtaki olayların tamda içerisinde yer alması,provakatör olması, bjk taraftarını bize karşı kışkırtması , futbolcularımıza fiili harekette bulunması,diğer bütün beşiktaşlı futbolculardan daha çok SİVAS düşmalığı yapması....

bizler ondan şike yada takımını satmasını istemiyoruz ki ;diger bjk li futbolcular bir sey yapmazken sana ne oluyorda bu kadar agresif bu kadar nefret dolu oynuyorsun macta?

єη мυтℓυ ѕєνgιℓєя ѕєηℓєумιѕ мєgєя ,

ѕαмριуση σℓмα∂αη öℓüяѕєм єgєя ,

кєƒєηιм вєуαzℓα кıямızı σℓѕυη...!
yorumcuyuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı yorumcuyuz'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.03.2009, 09:50   #4
Rallim58
Gast

Gavurun ekmeğini yiyen kılıcını kuşanır...

Pencerenin diğer tarafından da bakmak lazım... Şampiyon adaylarından Trabzon'un öz evladı, Sivasspor'da forma giyip ailesi Trabzon'da olan futbolcumuzun nasıl davranmasını beklerdiniz?...

Ağırlıklı olarak şunu söyleyebiliriz, İstanbul'da oynan müsabakada topsuz alandaki çıkışlarını unutamadık, onun hırsı halen içimizde idi, onun dışa vurulması olarak algılanabilir. Ama bu kadarını da doğrusu hak etmediğini düşünüyorum. Bu bir düşüncedir, farklı düşüncelere de saygım vardır...

İbrahim'in 58 numaralı formasını taşıdığı Gaziantep'ten bu yana daima takipcisi olduğumuz, O'nunla her alanda gururlandığımız günleri unutmuş olsak gerek. Beşiktaş'a gelişi, Milli futbolcu olmasıyla da daha fazla gururlandığımız günleri unuttuk galiba...

Ailesinin halen Sivas'ımızda yaşıyor olması, kardeşine açtığı internet cafe'nin Sivas'ta işyeri olarak devam ediyor olması, her yaz tatilinde en az bir kez ve her yıl Sivas'a geliyor olmasını da eklemeden geçemedim...

Daha düne kadar, yine 58 formasının her zerresini teriyle ıslatan Hayrettin'e yapılmıyormu idi? Şimdilerde mum ile arar olduk. Bunu spor otoriteleri canlı yayınlarda Dünya'ya haykırıyor, Onlar dışardan görüyor ancak, her ne hikmetse canlı olarak izleyen bizler bunun farkında değiliz...

Bize mahsus olan bir özelliğimiz var. Kıymeti kaybedince anlıyoruz. Oysa asıl olan varlığında kıymetlerin bilinmesidir. Umarım, Hayrettin'in dönüşü ile, bu düşüncelerimiz yok olur...

Konuyu ele alan Abdullah kardeşime teşekkür ediyorum. Zira müsabakayı izlerken çevremdeki kendini bilmez bazı insanlarla da bu konu üzerinde tartıştık...

İnşaallah bu sezon sonunda emeklerimizin karşılığı olarak Şampiyon olacağız ve oluruzda bunu görebiliriz ama ne zaman taraftar ve ne zaman profesyonel düşünceye sahip olacağız, onu görebilirmiyiz bilemiyorum
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.03.2009, 09:51   #5
Del Piero
Usta Yiğido

Del Piero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

545 Mesajına 955 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 943 Del Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
sensetik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
istanbuldaki maçta her tartışmanın içinde olursa, futbolcuları sakinleştirmek yerine yangına körükle giderse yuhalanmayıda hak eder. ilk yarıdaki maçın tekrarını birdaha seyredin isterseniz Sayın Abdullah YİĞİT..
Bak abi sana bu konuda katılmıyorum. Toraman hırslı bir futbolcu maç içerisinde kendine hakim olamamaış olabilir.. Bence biz bu fazla büyütüyoruz ve toramana gereğinden fazla yükleniyorz.. Bu bizlere yakışmıyor abi.
Alt 23.03.2009, 09:52   #6
sivaslı_cagdas
Acemi Yiğido

sivaslı_cagdas - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

20 Mesajına 28 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 616 sivaslı_cagdas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu ıslıklama birtek ibrahim toraman için geçerli değildi ve ibrahim toraman na sahada hiç bir şekilde art niyet yoktu biz orda top beşiktaşlı futbolcuların ayağına geldiğinde onları baskı altın almak için ıslıkladık hiçbir şeklde sadece ibrahim toramanı yuhalamak gibi niyetimiz yoktu o da bir beşiktaşlı olduğu için top onun ayağına geldiği zaman ıslıklandı
sivaslı_cagdas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.03.2009, 09:59   #7
izmirliyigido
Gast

Ben bu yazıya hiç katılmıyorum sayın Abdullah Yiğit !

Neden mi? Çünkü siz geçen seneki ve bu seneki İstanbul'da oynanan maçları hiç seyretmemiş gibi İbrahim Toraman'ı koruma altına almışsınız. İstanbul'da ki bir avuç Beşiktaş seyircisine şirin gözükmek için, onların tepkisini alıp küfür yememek için sahada Sivas düşmanı gibi oynadı.

Halbu ki hiç düşünmedi, bu yaptığı hareketlerle Sivas'ta daha büyük tepki toplayacağını. Mehmet Yıldız'a ve Abdurrahman Dereli'ye yaptığı hareketler ve hakaretlerle orada kendi taraftarını galeyana getirip, uzatmalar da (ki +6 dakika uzatıldı o da nedendir bilinmez) gol atmak için bilmem neresini yırttı. Haa, diyeceksin ekmeğini yediği kulüp için tabi ki yırtacak.

Peki, ondan ve Serdar Özkan'dan başka o kulüpte ekmek yiyen yok mu? Diğer futbolcular neden agresif olmadılar? Bu adam, taraftarlar "bak gördün mü Sivas'lı ya, onun için oynamıyor" demesinler diye bilmem neresini yırtmıştı.

Onun için dünkü hareketleri haketmişti, taraftarımızın hiç suçu yok.

AYK
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.03.2009, 10:18   #8
ready
Usta Yiğido

ready - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.153 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ready ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

bizim millet abartmayı sever tamam bazı şeyler yaşanmıştır her ne yaşandıysa o sahada yaşanmıştır ve bitmiştir ne hikmetse türkiyede halen futbol sahasında olan olayları trübüne taşımak adet oldu
Alt 23.03.2009, 10:44   #9
AfacaN_58
Yeni Yiğido

AfacaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2 Mesajına 2 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 AfacaN_58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Toraman Sivasspor Altyapısının Bir Çok Masrafını Üstlenmiştir Onun Üstlendiği Parayı Toraman Beşiktaş'Tan Kazanıyor Bunu Unutmayalım .. !!!!
AfacaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda AfacaN_58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 23.03.2009, 10:47   #10
kaptann58
Tecrübeli Yiğido

kaptann58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

248 Mesajına 423 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 636 kaptann58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

selm arkadaşlar sentetik nckli arkadaşımıza bende katılıyorum geçen yıl bende inönü stadında bjk yı 2 1 yendiğimiz maçtaydım ben bu yazıyı ezbere yazmıyorum yaşadığım için yazıyorum orada seyirciyide bjk lı futbolcularıda bize karşı tahrik eden i toramandır dünyanın hiç bir yerinde edilmeyen küfürler bize edilmiştir orada o küfürleri yiyenler bilir hiç kimse ezbere konuşmasın . vede bu haftaki maçtan önce yaptığı açıklamada bjk şampiyon sivas 2 ci olsun diye açıklama yaptı .iyi olan kazansın diye yorum yapsa bu kadar tepki almaz bende toramanı kınıyorum yaptığı açıklamadan dolayı .birde biz ondan maç içinde bişey beklemiyoruz .Sivasın kimseye ve şikeye ihtiyacı yok bulunduğumuz konumdan belli olmuyormu zaten toroman artık sivas hakkında yorum yaparken dikkatli olsun futbolcular geçicidir sivasspor bakidir.selm saygılar
kaptann58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
toraman, yaptı