Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Sivasspor’u çalıştırmak isterdim
Alt 23.09.2010, 07:24   #1
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1581 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein
Standart Sivasspor’u çalıştırmak isterdim

Milli Takımlar eski Teknik Direktörü Fatih Terim'in yakın çevresindeki bir sohbet ortamında Spor Toto Süper Lig'e yükseldiği sezondan itibaren geçtiğimiz sezon yaşanan talihsizliklerin haricinde büyük başarılara imza atan Sivasspor'u yakından takip ettiğini belirterek, 'Sivasspor'u çalıştırmak isterdim' dediği ileri sürüldü.

Futbolculuk kariyerinde Galatasaray'da yıldızlaşarak Türkiye'nin en çok sevilen futbolcuları arasında yerini alan Fatih Terim, Teknik Direktörlük kariyerinde de önemli başarılara imza attı. Türk futbolunun dünyaca tanınan isimleri arasında yerini alan tecrübeli çalıştırıcı uzun süre Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü görevini de yürüttü.
Terim, Türk Millî Futbol Takımı'nı 2010 FIFA Dünya Kupası'na taşıyamadığı için 19 Ekim 2009 tarihinde görevinden ayrıldığını açıklamıştı.
Terim, bu tarihten sonra herhangi bir kulüple anlaşmadı.
ESKİŞEHİR VE SİVASSPOR İLE ADI ANILIYOR
Tecrübeli çalıştırıcının ismi geçtiğimiz günlerde ligde başarısız sonuçlar alan Eskişehirspor ile gündeme gelmişti. Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile 5 haftada iki puan toplayabilen Eskişehirspor yönetiminin Milli Takımlar eski Teknik Direktörü Fatih Terim'i takımın başına getirmeyi planladığı ileri sürülmüştü.
Benzer bir iddia bu kez farklı bir şekilde Sivasspor için gündeme geldi.
Başarılı teknik adam Fatih Terim'in içlerinde Sivaslı bir spor adamının da bulunduğu bir ortamda yapılan sohbette, futboldan bahsedilirken, sözün Sivasspor'a geldiği sırada, 'Sivasspor, Anadolu kulüplerinde Türk futbolunda ender görülen bir başarıya imza attı. Başarılı oldukları dönemde onları yakından takip ettim. Belirli bir sistem ve disiplinle futbol oynuyorlardı.
Kulüpteki birlik ve beraberlik, disiplin, başarılı olma isteği onları birçok kulübün hayal bile edemeyeceği bir yere taşıdı' şeklinde yorum yaptığı ileri sürüldü.
MİLLİ TAKIM VE MEHMET YILDIZ…
Sivasspor'un başarılı olduğu dönemde takımın yıldız futbolcularının neden yeterince milli takıma çağırılmadığı konusunda Milli Takımlar eski Teknik Direktörü Fatih Terim'in Mehmet Yıldız'ı örnek göstererek şu yanıtı verdiği iddia ediliyor:
“Sivasspor bir takım oyunu oynuyordu, belirli bir sistemi vardı. Takımdaki kilit isim Mehmet Yıldız'dı. Sivasspor'a büyük başarıları getiren değerli kardeşim Teknik Direktör Bülent Uygun, Sistemini Mehmet Yıldız üzerine kuruyordu. Mehmet Yıldız, gerçekten yetenekli bir futbolcu ve Sivasspor'un sistemi içerisinde bu yeteneğini en güzel şekilde sahaya yansıtıyor. Sivasspor, başarılı olduğu dönemde takım oyunu oynuyordu, her futbolcu yerinde ve yapması gereken görevin bilincinde oynuyordu ve başarı bu şekilde geliyordu. Futbolcuların kendi takımlarındaki takım oyununda sergiledikleri performanstan daha çok bireysel anlamda milli takıma ne kazandıracakları da çok önemli. Bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum.”

Kaynak: Sivasınsesi
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Salim58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Sivasspor’u çalıştırmak isterdim
Alt 23.09.2010, 07:41   #2
existence
Yiğido

existence - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

113 Mesajına 224 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 existence ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart Cevap: Sivasspor’u çalıştırmak isterdim

Sivasspora Terim Çok yakışır. Onun ismi bile yeter futbolcuların Sivas a gelmesi için.
existence isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 23.09.2010, 07:43   #3
halilim5858
Yiğido

halilim5858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

119 Mesajına 285 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 550 halilim5858 FAZLA SÖZE GEREK YOKhalilim5858 FAZLA SÖZE GEREK YOK

keske gelsen bize imparator
halilim5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 23.09.2010, 07:53   #4
zaral
Yiğido

zaral - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

94 Mesajına 143 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 544 zaral FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Aşırı derecede heyecan uyandırıyor insanda ama hocanın ismi roma ile anılıyor yani bize gelme ihtimali mucize gibi birşey fakat ne olursa olsun insanın içinde bir kıpırtı oluşturmuyor değil düşünsenize imparator 4 EYLÜL' de ne dersiniz hoş olmaz mı ? ayrıca futbolcuları bizi tercih etmeleri ve bizim yine o parlak devrimize ışınlanmamızın en kısa yolu ayrıca bakkaldan kurtulmamız ise olayın en tatlı teferruatı olur hadi bakalım hayırlısı
zaral isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 23.09.2010, 08:04   #5
вαЯon™
Acemi Yiğido

вαЯon™ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

71 Mesajına 132 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 557 вαЯon™ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

geç bu ayakları terim efendi, sırf kılasın sarsılmasın diye kimleri katlanıp milli takımı batırdığını herkez biliyo, bırak bu işleri milli takımın sırtından kazandığın paraları ye, bi 20 yıl idare eder zaten...
Alt 23.09.2010, 09:12   #6
SIVAS58FOREVER
Yiğido

SIVAS58FOREVER - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

199 Mesajına 376 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 544 SIVAS58FOREVER FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu haberde SivasSpor'u bu ligden düşürmek isteyen ve konuda hummalı bir şekilde çalışan ekibin balon haberi. SivasSpor'un istediği sonuçları alamadığı bu haftalarda kasıtlı çıkarılan bu haberle taraftarın Mesut Bakkal'ı istifaya davet etmesi istenmekte ve SivasSpor'u bir kaos'a sürüklemek istenmektedir.

Biz mevcut hocamızdan memnunuz, kaldı ki Bülent Uygun'dan değerli kardeşim diye bahseden bir insandan SivasSpor'a hayır gelmez.
SIVAS58FOREVER isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı SIVAS58FOREVER'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.09.2010, 10:13   #7
Yigido 058
Yeni Yiğido

11 Mesajına 18 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 507 Yigido 058 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
SIVAS58FOREVER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu haberde SivasSpor'u bu ligden düşürmek isteyen ve konuda hummalı bir şekilde çalışan ekibin balon haberi. SivasSpor'un istediği sonuçları alamadığı bu haftalarda kasıtlı çıkarılan bu haberle taraftarın Mesut Bakkal'ı istifaya davet etmesi istenmekte ve SivasSpor'u bir kaos'a sürüklemek istenmektedir.

Biz mevcut hocamızdan memnunuz, kaldı ki Bülent Uygun'dan değerli kardeşim diye bahseden bir insandan SivasSpor'a hayır gelmez.

SIVAS58FOREVER gardaş ağzına sağlık cok doğru ve güzel özetlemişin.

Yav bu haberler neden eskiden yoktu da şimdi ortaya cıkıyor. Terim efendi Italya'ya veya Ispanya'ya gitsin tabiki isterlerse.

Milli takıma kac sene en iyi forvetlerimizden Fatik Tekke'yi ve
Gökdeniz Karadeniz'i neden oynatmadı ? Bu Terim efendi cok bencil bi insan ve sadece bir şeyi iyi yapar, o da aşırı derece sinir hastasıdır.
Yigido 058 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Yigido 058'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.09.2010, 10:58   #8
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1424 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Sivasspor taraftarı ve Sivasspor yönetimi bu yapılan röportajın ne maksatla yapıldığını anlamayacak kadar KÖR değildir. Sayın Terim; Hatırlarmısınız bilmem ama ben çok iyi hatırlıyorum. Başbakanın milli takımın kamp ziyareti sırasında, Terim-Başbakan-Mehmet Yıldız arasında basın karşısında yapılan konuşmaları bazı arkadaşlarımız hatırlamasa bile ben hatırlatmak istiyorum. O sıralarda Başbakan Sivasa gelecekti ve Mehmet Yıldıza sizin oraya gidiyorum Mehmet deyince hemen Sayın Terim atılarak Mehmet Yıldızıda al git demişti. Bu benim bir Sivasspor taraftarı ve gönüldaşı olarak çok zoruma gitmişti. O günden sonra ona aşırı derecede antipatim olmuştu. Şimdi gelelim bu habere: Arkadaşlar her ne kadar takımımızın gidişatı kötü ama oyun olarak bir ışık görüyorsakta hocamızın kumaşı bana göre fena değil. Bazı yaptığı uygulamaları eleştirsekte benim hoşuma gidiyor Sayın Bakkal... Biz şimdiye kadar pres yapmayarak uzun toplarla oynuyorduk. Şimdi oynadığımız oyun göze hoş geliyor. Ama ne olursa olsun sık sık teknik direktör değiştirmek istikrar açısından hiç de hoş değil. Bu bizim takımımız üzerinde oynanan masa ve ayak oyunlarıdır. Bu oyunlara biz bu sayfalarda, taraftar stadyumda, yönetim masasında, futbolcu kardeşlerimizde sahada itibar etmeyecektir. Her fırsatta canlı yayınlarda İtalya ya olan sempatisinden bahseden, adeta bir takım çalıştırmak için pusuda bekleyen yurt dışından teklif alıp kabul etmeyen bir teknik direktörün, İşi gücü yokda Sivasspor a gelmek için bu tarz açıklamalar ne mesnetle ortaya çıkıyor neden biz seçiliyoruz. Düşünelim tepkimizi sesli verelim. Biz/ben hocamızdan memnunuz, istikrar istiyoruz. Başka bir şey istemiyoruz.

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı adres58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.09.2010, 11:04   #9
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1281 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft

ya delimisiniz fatih terim gelse sampiyonluga kesin oynariz adamin adi yeter o adam bi futbolcuya telefon etsin hemen gelir mesela cok faydalari dokunur
Alt 23.09.2010, 11:05   #10
risale69
Yiğido

126 Mesajına 247 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 682 risale69 COK SEVILEN BIR KISIrisale69 COK SEVILEN BIR KISIrisale69 COK SEVILEN BIR KISI

mesut bakkal takımın halen başında. bu tür haberler doğru değil.
kafası rahat olmayan bir teknik adamdan başarı bekleyemezsiniz.
umarım korktuğumuz başımıza gelmez. sabredilirse mesut hoca başarılı olacaktır.
takımımız iyi mücadele ediyor. geçen seneki gibi pısırık oynamıyor.
üst üste iki galibiyet alsak herşey düzelir. bize düşen mesut hocaya destek olmak.
risale69 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı risale69'a Teşekkür Ediyor...
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
çalıştırmak, isterdim, sivasspor’u, sivassporu, İsterdim