Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Çözümü Tartışalım!
Alt 18.09.2011, 21:09   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Çözümü Tartışalım!

Sevgili yigidolar, bu yıl acıyla başlayan ve muhtemelen acılarla devam edecek olan üçüncü yılımız.Yine moralsiziz, yine sıkıntılıyız. Birçok Yiğido kardeşimiz umutsuzluğa kapıldı, geleceği karanlık görüyor.

Toplum olarak alışkanlıklarımız var. Bunlardan birisi de hemen suçlu arayıp bulmak, ceza vermek. Bir yerde işler kötü gidince hemen birilerini suçlu ilan edip, birilerine hızlıca ceza vererek rahatlayacağımızı sanıyoruz. Bu toplumsal yanılgıdan kurtulmamız gerek. En azından camia olarak bu yola girmeyelim.

Birilerini suçlu ilan edip, birilerine haddini bildirmek geçici bir süre için narkoz etkisi yapabilir ancak ilaç etkisi yapmıyor, tedavi etmiyor. Yorumlarında sık sık ‘yolun sonu Bank Asya’ diyenlere soruyorum: Yolun sonunu az çok hepimiz tahmin ediyoruz, bağıra çağıra bunu ifade etmek neyi çözüyor? Henüz ikinci hafta maçları oynanıyor, gelin daha yolun başındayken çözümü tartışalım.

Unutmayalım hesap sormak, yargılayıp ceza vermek geçmişe dönük iken, çözüm arayıp derde deva olmak geleceğe dönüktür. Olan oldu, dünü yaşadık, gelecek önümüzde geleceğimizi kurtarmaya bakalım.

''Bin bilsen de bir bilene danış'' demiş atalarımız. Kulüp yönetimimiz, Rıza hocamız ve teknik ekibimiz elbette çok şeyler biliyor. Lakin bu sıkıntılı süreçte eminiz ki, taraftarımızın yapacağı sağduyulu her bir yorum ve tavsiye onların yoluna bir demet ışık olarak düşecek ve onlar da bu durumdan memnun kalacaklardır.

Kimseyi incitmeden, kırmadan, hor görmeden fikirlerimizi ifade edelim. Narkoz etkisi oluşturacak hareketler üzerinde değil, ilaç ve tedavi olacak eylemler üzerinde yoğunlaşalım. Çıkış yolumuz nedir? Ne olmalıdır? Korkmadan ezilmeden ifade edelim, yapabileceklerimiz neler? Oyun olarak, mental olarak nelerin değişmesi gerekiyor? Kulüp yönetiminin, hocanın ve futbolcuların atması gereken adımlar nelerdir?

Sorun bizimse, sorunumuzu biz çözelim!

www.sivasspor.com Editör

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 14 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Çözümü Tartışalım!
Alt 18.09.2011, 21:15   #2
hiko58
Usta Yiğido

hiko58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

425 Mesajına 728 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 830 hiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Çözümü Tartışalım!

kardeşim bizde hoca şanssızlığı var. rıza hoca bana göre eksik kalıyor belki iyi olur diye hep bekledim.belki değişir dedim. bu sene hakemlerin bize karşı olumsuz olacağı zaten malümdu. bunu biliyorduk buna rağmen biz futbolumuzla herkesi yenmeyi bilmemiz gerekecekti. takım kötü futbol kötü iş işten geçmeden önlem alınmalıdır. zaman geçerse tamir edilemeyen hasarlar meydana çıkacaktır. yine altlara demirleyeceğiz yine düşme potasından kurtulamayacağız. bakınız bizden giden futbolcular harikalar yaratıyor. neden bizde oynayamıyorlar. sıkıntı nerede. rıza hoca futbolcuları suçlamayı hakemleri suçlamayı bıraksın kendi hatalarını düşünsün. yoksa kendisinede sivassporada yazık olacak.
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı hiko58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.09.2011, 21:16   #3
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 850 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

bir taraftar olarak önerilerimi sıralamak istiyorum:

- hayrettin, mehmet nas ve uğur kavuk gibi futbolcularımız bundan sonra yedek olmalı. onlara elbette ihtiyaç duyulacak günler olacak. takıma 90 dakika oynayarak katkıda neredeyse hiçbir katkıda bulunamıyorlar. muhakkak bunda yaşlarının 32-33 civarında olmasının da etkisi vardır. süper ligde rakiplerimizdeki futbolculara ve fizik güçlerine bakar mısınız? garibim hayrettin, mehmet nas ve uğur kavuk gibi isimler 90 dakika bu rakiplerle mücadele etmekten acizler. ilerleyen haftalarda sakatlık ve kart cezalısı olunan durumlarda kullanılmalıdırlar.

- deplasmanlarda belki tek forvetle oynamak işe yarayabilir, hedefim deplasmanda bir puan almak dersiniz ve bu sistemle oynarsınız. ancak evinizde galibiyet için oynarken hangi akla hizmet tek bir forvetle oynarsınız anlamak güç! lütfen hocam içerideki maçlarda hiç olmazsa çift forvet oynayalım. kaleye ilk şutumuz 50. dakikada gitmiş, söylemek istediklerimi anlatabiliyor muyum? bu istatistik deplasman maçına ait değil!!!
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı sebasteia'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.09.2011, 21:16   #4
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 727 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein

Bu Haber Güzel oldu Tesekkürler öncelikle.

Vallaha Riza Hoca gitsin diyenler var ama kalmasinin yanindayim arti aklima birsey geldi.

1.Riza Hocamiz Sivassporumuzun Teknik Direktörü kalsin arti Sivassporun eski Hocalarindan Muhsin Ertugral Sivassporumuzun yardimci Antrenörü olsun.

Ben Muhsin Hocayi Mesut Kiosk'dan daha cok seviyorum ve o yurtdisi kariyeli bir Hoca, Muhsin Hocanin Transferlerede katkisi olacagini düsünüyorum.
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Morten58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.09.2011, 21:17   #5
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1280 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft

peki ben acik konusacam duygusal davranmiyacagim ve felaket olusturmadan bir kac sey soyleyicegim

1.galiba bu is riza calimbay ile olmaz gibi bize hikmet karamn gibi bir adam lazim manisada yaptiklari ortada hemen kapalim onu bence ortadayken ona parasini ver yeter gerekni yapar bugun riza calimbay gozumden dustu acikcasi hic iyi bir teknik direktor degilmis

iste cozum budur yoksa iyi bir takimimiz var ama ara transferde 2-3 transfer dart ve SANDRO ,KIVANC,UGUR KAVUK GONDERILMELI !!!

iste cozum budur baska da bir sey degil recete bu bence (tabi benim ile ayni dusuncede olmayabilirsiniz)

ama 3 yildir ne cektigimizi allah bilir benimde dengem sasti ne oldugumu ne yaptigimi bilemiyorum delirdim ulan delirdim acikcasi
Alt 18.09.2011, 21:20   #6
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 727 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
yigido_halil_58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
peki ben acik konusacam duygusal davranmiyacagim ve felaket olusturmadan bir kac sey soyleyicegim

1.galiba bu is riza calimbay ile olmaz gibi bize hikmet karamn gibi bir adam lazim manisada yaptiklari ortada hemen kapalim onu bence ortadayken ona parasini ver yeter gerekni yapar bugun riza calimbay gozumden dustu acikcasi hic iyi bir teknik direktor degilmis

iste cozum budur yoksa iyi bir takimimiz var ama ara transferde 2-3 transfer dart ve SANDRO ,KIVANC,UGUR KAVUK GONDERILMELI !!!

iste cozum budur baska da bir sey degil recete bu bence (tabi benim ile ayni dusuncede olmayabilirsiniz)

ama 3 yildir ne cektigimizi allah bilir benimde dengem sasti ne oldugumu ne yaptigimi bilemiyorum delirdim ulan delirdim acikcasi
Ben herkesin yorumuna saygi duyurum ama bir sorum olacak, Ugur,Sandroda haklisin ama Kivanc niye gönderilmeliki?
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Morten58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 18.09.2011, 21:20   #7
ramazan5842
Yiğido

ramazan5842 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

155 Mesajına 319 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 538 ramazan5842 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İLK 8----->>????
Alt 18.09.2011, 21:22   #8
Lejo58
Yeni Yiğido

2 Mesajına 2 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Lejo58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kardeş kimseyi kırmadan diyorsun sağduyulu yaklaşalım diyosun...biz bu yaklaşımlarla ne desek boş, takımı futbolcuları tanıyan rıza hoca yönetim yeterli transferleri yapmayan rıza hoca yönetim onlar kurtuluş yolunu bulamazsa biz onları kırmadan söylediğimiz herşey boş...
Lejo58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Lejo58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 18.09.2011, 21:23   #9
HALIL
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1280 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft

bu arada hiko abimin de dedigi gibi riza hocada suc neden kamanan ve mehmet yildiz bizde iyi oynayamadi riza hoca kullanamadi onlari simdi gittikleri takimda harikalar yaratiyorlar yemin ederim grosicki de mesela bursaspora transfer olsun mesela asist krali olur

acikca riza hocayi istifaya davet ediyorum uzun zamandir ben duzelecegini zanediyordum sabir ettim ama bugun actim gozumu riza hoca artik hem kendine hemde bize zarar vermeden git yada bizi bu halden kurtar elini tasin altina koy yada istifa et
Alt 18.09.2011, 21:25   #10
HALIL
Usta Yiğido

Alıntı:
Morten58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ben herkesin yorumuna saygi duyurum ama bir sorum olacak, Ugur,Sandroda haklisin ama Kivanc niye gönderilmeliki?
kivanc bu ligin oyuncusu degil bir kere bu macta iyi oynadigina bakma aldatmasin seni cok yetersiz

Etiketler
asin, benİ, benİm, Çözümü, suçlu, tartışalım