Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Korkulan olur (mu)?
Alt 24.03.2012, 10:58   #1
izmirliyigido
Gast

Standart Korkulan olur (mu)?

24.03.2012

Korkulan olur (mu)?

Valla sizi bilmem ama ben yarınki maçın hakeminin Bülent Yıldırım olduğunu öğrenince maçtan ümidimi kestim! Sivasspor’un yarınki maçı kazanmasının tek yolu,futbolcuların olağanüstü performans göstermesi olacak.Yani bir yerde Sivasspor maçta 12 kişiye karşı mücadele edecek,onun içinde ekstra efor sarf etmesi gerekiyor.

Bu hakem konusunda neden bu kadar umutsuz olduğuma gelecek olursak,hemen yönettiği son iki maçı hatırlatmak lazım. Sivassporlu’lara saç-baş yoldurduğu çok maç var ama,hafızalarda taze olduğu için son yönettiği Fenerbahçe (4-2) ve Galatasaray (2-1) maçlarını hatırlatmak istiyorum. Galatasaray maçında ,Engin Sivasspor’lu futbolcunun kafasına kadar ayağını tehlikeli biçimde kaldırıp topu alarak gol atmış ve hakemde bu golü geçerli saymıştı.Sonra birde penaltı verip rahatlamıştı! Yine bu maçta Pedriel topla birlikte ceza sahasına girdi,kaleciyle karşı karşıya kaldı,tam topa vuracakken arkadan aldığı darbeyle yerde kaldı ve bu hakem yine devam diyerek,Fatih Terim’in gönlünüde fethetmişti!

Sivasspor’un 4-2 yenildiği Fenerbahçe maçında Sivasspor’u öne geçtiğine geçeceğine pişman etmiş,Eneramo’ya yapılan penaltıyı vermemişti. Bu iki maçtan sonra Sivaslı olmayan bazı yazarlar ve hakem hocaları Bülent Yıldırım’ın yazdığım bu pozisyonlarda yanlış karar verdiği görüşünde birleşmişti.

Böyle bir hakem yine Sivasspor’un oynayacağı maça veriliyorsa,bizlerinde bu maçtan fazla umutlu olmamasıda gayet normaldir. Dediğim gibi,Sivasspor’un kazanması için tek yol var,kesinlikle olağanüstü performans göstermesi gerekiyor.

Ben anlamıyorum,yönettiği maçlarda yanlış kararlarıyla nam salan bir hakemi böylesine önemli bir maça nasıl veriyorlar? Manisaspor-Sivasspor maçı sadece iki takım değil,tam 13 takımı yakından ilgilendiriyor,öylesine önemli bir maç bu!

Maça gelecek olursak. Sivasspor yarın kupada çeyrek finale çıkmanın moraliyle Manisaspor karşısında mücadele edecek.Rakibi Manisa ise kelimenin tam anlamıyla “ can derdinde”. Bu durum Sivasspor için önemli bir avantaj olabilir.Çünkü Manisa bu maçı kaybeder,yada berabere kalırsa ligin bitmesine iki hafta kala beklide küme düşmeyi garantilemiş olacak.

Galatasaray kupa maçının ikinci yarısındaki Sivasspor’u yarınki maçta görmeyi istiyoruz. Neresinden bakarsanız bakın,Sivasspor bu önemli maçın mutlak favorisidir,tek dezavantajı Bülent Yıldırım…

Kaynak: Abdullah YİĞİT - Hürdoğan Gazetesi

.
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
korkulan, olur