Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Hoş geldin “Kanka!”
Alt 21.12.2011, 05:57   #1
babayavuz
Yiğido

babayavuz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

76 Mesajına 212 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 688 babayavuz Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Hoş geldin “Kanka!”

Abdullah YİĞİT spor@hurdogan.com 2011-12-21

Hoş geldin “Kanka!”

Sivasspor yıllar sonra renktaşı Samsunspor’u 4 Eylül stadında ağırlayacak. Neredeyse çeyrek asırdır lig maçlarında karşı karşıya gelemeyen iki takımın en son maçı, Sivas’ta yine böyle soğuk bir kış günü, ama karlı havada oynanmıştı. O zaman Samsun 1.ligde, Sivasspor ise 3.ligdeydi, dolayısıyla da Tanjulu Savaşlı.Muzafferli efsane Samsunspor Sivasspor’la hazırlık maçına çıkmıştı. Çok iyi hatırlıyorum, o dönemlerde Samsun Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımlara 4’er 5’er attığı için yoğun ilgi görüyordu,bu nedenle de hazırlık maçı olmasına rağmen 4 Eylül stadı tıklım tıklım doluydu,çünkü herkes Tanju Çolak’ı izlemek istiyordu. Maçı 2-1 Samsun kazandı. Ama akıllarda iki takım arasındaki dostluklar kaldı. Samsun’un forma renginin Kırmızı-beyaz olmasından mı, yoksa tıpkı Sivasspor gibi “ SS” olmasından mıdır nedir,bu takıma hep sempati duymuşumdur. Her takımın süper ligde bir “kankası” varya,bende Sivasspor’un kankasının Samsunspor olmasını çok arzu ediyorum. Bugünkü maça gelecek olursak. Sivasspor’da son oynanan Büyükşehir maçından iki eksik var. Birisi orta sahanın çalışkan isimlerinden Kıvanç kart cezalısı olduğu için yok,diğeride Hayrettin sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecek. Ziya’nın sol kanatta daha iyi işler yapacağını tahmin ediyorum, ama Kıvanç’ın yeri zor dolar. Çünkü Kıvanç çok yönlü bir futbolcu. Hem topla oynuyor, iyi çıkıyor, hem de rakibini bozan bir yapısı var. Sivasspor hangi kadroyla çıkarsa çıksın kalite açısından Samsun’dan çok önde olduğu için maçın mutlak favorisi. Ama sadece favori olmak maç kazandırmaz, iyi mücadele etmekte gerekir.
MAÇ SAATİ
Bu mevsimde Sivas 4 Eylül stadına saat 20.30’da, Mersin ve Antalya’ya da saat 18.00’de maç koymak normal bir insan topluluğunun vereceği karar değil! Ya sahi bu nasıl bir karar? Türkiye’nin en sıcak iki şehrindeki maçı akşam 6’da oynatıyorsun, en soğuk illerinden birinde ise 8.30’da. Yemin ediyorum, az çok beyni olan sağlıklı düşünebilen hiçbir insanın alacağı karar değil bu! Zaten bana “ çarpıklık, tezat vs.” dendiğinde ilk aklıma gelen TFF olmuştur. Nerede bir mantıksız iş var, onun altında TFF’nin imzasını görürsünüz.
Baksanıza, taraflı tarafsız herkesin “ Hakem Sivasspor’u katletti” dediği maçtan sonra o hakem ödüllendirip,3 gün son sonra süper lig maçına 4. hakem olarak atanıyor. Bilmeyenler için için söyleyeyim, Türkiye’de 40 civarında üst düzey hakem olduğu için hakemler süper ligde bir hafta dinlenir, daha sonra maç yönetir. Ama ilginçtir, Hüseyin Sabancı dinlenmeye bile gerek duyulmadan Kayseri-Ankaragücü maçına 4. hakem olarak verilerek ödüllendiriliyor. Sürekli söylediğimi yine söylüyorum, bu zihniyetle, bu mantıkla Türk futbolu zerre kadar ileri gitmez, ayrıca futbolda şiddet,şike vs. de önlenemez. Eğer bunları önlemek istiyorsan, sen önce içerideki pisliği temizleyip hakemlere “ Gel bakalım, sen bir maçta bir takım aleyhine nasıl bu kadar çok hata yaparsın?”diye hesap sormalısın. Hiç kimse bana, Sivasspor’un oynadığı Karabük,Eskişehir,Galatasaray, Manisa,Trabzon ve İstanbul maçlarını yöneten hakemlerin adil ve dürüst olduğunu söyleyemez. Hiç kimse “ hata”ile “kasıtı” karıştırmasın,ben hakem hata yapmaz demiyorum,böyle bir şey olamaz zaten,Galatasaray ve İstanbul maçlarında olduğu gibi gole giden oyuncu yaka paça indirildikten sonra devam denirse,bir futbolcu ayağını rakibinin başına kadar kaldırıp önündeki topu alıp gidip gol atıyor ve hakemde veriyorsa,,kaleci ceza sahası dışında Sivaslı futbolcunun önündeki topu eliyle kesip golü önlüyor,ama sarı kart görüyorsa gerçekten temizlik işine önce hakemlerden başlamak gerekmez mi? Bütün bunlara şahit olan birisi olarak,bundan sonra bu sabıkalı hakemler sadece “ Allah bir” derlerse inanırım, onu da bildiğim için..
TRANSFER ÇALIŞMALARI
Sivasspor’da gidecek ve gelecek futbolcular aşağı yukarı netleşti. Kulüp, gidecek futbolcuları açıklamak için bugünkü maçı bekliyor. Ama aldığım sağlam bilgilere göre Kerim ve Cihan’la birlikte Sivasspor’da gideceklerin sayısının 4 olacağı söyleniyor, yani 2 futbolcu daha gidecek. Sivasspor devre arasında iki futbolcu almaya hazırlanıyor. Birisi yerli, diğeri yabancı. Yabancı ama Türkiye’de oynayan ve bu ligi tanıyan bir futbolcu. Sivasspor şimdilik bir defans birde orta saha alacak.
babayavuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı babayavuz'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Hoş geldin “Kanka!”
Alt 21.12.2011, 07:07   #2
birdokuzaltiyed
Yiğido

98 Mesajına 170 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 661 birdokuzaltiyed Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: Hoş geldin “Kanka!”

Sn. Abdullah Yiğit bizim ilk çıktığımız sezonda da Samsunspor süper ligdeydi.Dolayısıyla 6 yıl önce zaten resmi maçlar oynadık Samsunsporla.Bu yüzden lütfen yazı yazacağınız konuları biraz daha derinlemesine araştırın.
Yanlış bilgiler üzerine yazı yazmayın...
birdokuzaltiyed isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.12.2011, 07:25   #3
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1253 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
babayavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Abdullah YİĞİT spor@hurdogan.com 2011-12-21

Hoş geldin “Kanka!”
Sivasspor yıllar sonra renktaşı Samsunspor’u 4 Eylül stadında ağırlayacak. Neredeyse çeyrek asırdır lig maçlarında karşı karşıya gelemeyen iki takımın en son maçı, Sivas’ta yine böyle soğuk bir kış günü, ama karlı havada oynanmıştı.
Nasıl çeyrek asırdır karşı karşıya gelmiyor 2005 - 2006 sezonunda Konya maçında çıkan olaylar nedeniyle cezalı olduğumuz için 5 Şubat 2006 yılında Yozgatta oynamıştık ve 3 - 0 yenilmiştik. Samsun'daki maçıda 2 - 1 Kazanmıştık...

Keşke çeyrek asırdır Sivas'ta maç yapmıyorlar deseydi...

Abdullah YİĞİT gibi Sivasspor tarihini en iyi bilen kişinin böyle bir yazısını okumak üzücü.
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Besyo_cu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.12.2011, 08:56   #4
Turan 59
Usta Yiğido

Turan 59 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 860 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 778 Turan 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISI

Evet bende arkadaşlara katılıyorum.Süper lig'e çıktığımız sene Samsunspor'da süper lig'deydi.Teknik bir hata olmuş.
Turan 59 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.12.2011, 08:57   #5
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 623 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Biraz önce Abtullah abi bizim iş yerine geldi,bu yanlışlığı söyledim o da kabul edip özür diledi. Kendi kendine ' Bu hataya ben nasıl düşerim,halbuki Samsun'la 2006'da oynanan maçlara gittim' diyerek üzüntüsünü anlattı.

Bazen bende uzak tarihi çok iyi hatırlıyorum ama yakın tarihi unutabiliyorum.
Olur be Abtullah abi,biz senin samimiyetini biliyoruz ve seni çok seviyoruz
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda favori58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.12.2011, 09:00   #6
58svs58
Usta Yiğido

58svs58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 711 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58svs58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

çokmu önemli çeyrek asır dediyse abdullah abiyi asalımmı. konunun içeriği samsunsporu sevmesi bize yakın bulması. çeyrek asır önceki maçı bende hatırlıyorum. tanju ve orhan atmıştı bize golü. çarşamba günü saat 16 da oynanmıştı.
58svs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 58svs58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 21.12.2011, 09:32   #7
mustafaarslan
Acemi Yiğido

mustafaarslan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

47 Mesajına 88 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 666 mustafaarslan Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Yazının başlığına bakılırsa Abdullah Yiğit doğru yazmış, Samsunsporla daha önce Sivasta oynamamışız Abdullah abinin bahsettiği özel maç hariç, Adamda HOŞ GELDİN KANKA YAZIYOR Yani Sivasa hoş geldin diyor. Samsunla Sivasta oynanan ilk resmi maçımız. Bilmişlik yapmasanız olmaz...
mustafaarslan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.12.2011, 09:46   #8
HababamHa
Usta Yiğido

HababamHa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

480 Mesajına 1.017 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 731 HababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISI

Bağzı arkadaşlar bu yazının başına takılmışlar tamamını okumamışlar galiba. Hata var yok demiyorumda buna takılmamak gerek yazının tamamını okuyun neye kime hitap ediyor ona bakın.Hüseyin Sabancı ya yine görev verilmiş demekki TFF ye göre hata yapmamış dört dörtlük bi maç yönetmiş,Biz ne yaparsak yapalım ne yazarsak yazalım TFF ve MHK hep bildiğini okuyor...Sıcak bölge maçlarını erkene almak ve soğuk Sivas iklimini bilmeyerk geç saate almak hangi mantığa sığıyor bende anlamış değilim..İşin özü bize karşı planlı bi art niyet var eğer gerçekten niyetleri böyleyse yazıklar olsun diyorum başkada birşey demiyorum....
Alt 21.12.2011, 10:33   #9
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1253 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
babayavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Neredeyse çeyrek asırdır lig maçlarında karşı karşıya gelemeyen iki takımın en son maçı, Sivas’ta yine böyle soğuk bir kış günü, ama karlı havada oynanmıştı.
Yazılanı anlamaktan uzak kişileri gördükçe, taraftarımızın ve tribün kültürümüzün neden olmadığı anlamak daha kolaylaşıyor.
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.12.2011, 11:01   #10
mishka
Tecrübeli Yiğido

321 Mesajına 602 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 605 mishka FAZLA SÖZE GEREK YOKmishka FAZLA SÖZE GEREK YOK

Habertürk'te bugün çıkan bir haber. Cüneyt Çakır'ın Fb li olduğunu tahmin ediyordum demekki doğruymuş. Bilin bakalım Barış Şimşek ve Abdullah Yılmaz hangi takımlı.

F.Bahçeliler:
Bülent Yıldırım, M.Kamil Abitoğlu, İlker Meral, Cüneyt Çakır, Hakan Özkan, Halis Özkahya, Koray Gencerler, Yunus Yıldırım, Serkan Çınar.

G.Saraylılar:
Bünyamin Gezer, Selçuk Dereli, Gökhan Güneşer, Hüseyin Göçek, Deniz Çoban, Kuddusi Müftüoğlu, Taner Gizlenci.

Beşiktaşlılar: Özgüç Türkalp, Aytekin Durmaz, Süleyman Abay, Fırat Aydınus, Mete Kalkavan, Suat Aslanboğa, Tolga Özkalfa.

Trabzonsporlular: Barış Şimşek, Abdullan Yılmaz.

http://www.htspor.com/futbol/haber/6...kinde-ne-cikti
mishka isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
“kanka”, geldin, hoş