Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Toraman ne yaptı ki?
Alt 23.03.2009, 11:07   #11
albina58
Usta Yiğido

363 Mesajına 804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 875 albina58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Toraman ne yaptı ki?

Maalesef ki futbol bir endüstriyel sektördür.
Bu sektörün içinde maneviyata,duygusallığa yer yoktur.
Sevgili İbrahim TOROMAN,Sivas'da doğmuş,büyümüş ve Türk futbolunda yerini almış olabilir.Doğdugun degil,şuan için doyduğun yer önemlidir şuan onun için.Madem profosyonel yaşantının içinde,profosyonellik gereği BJK'den milyon doları alıyor ise oraya hizmet etmesi kadar doğal birşey olmaz.
Yukarda dikkatime takılan,seneler evvel TOROMAN g.antep maçı için paf takımının iyi ağırlanmasını sağlamıştır vs.,bizde İSTDER olarak iki yıl evvel Konya deplasmanı maçında paf takımımızın masraflarını karşılamıştık.Bunlar o zaman içinde kalır,hesabı o zamana ait olur.
Buna bir örnek verecek olursak son yıllarda adı her ortamda G.saray ile anılan Hakan ŞÜKÜR,tüm spor otoriteri tarafından sevilir takdir edilir ki(Ben hiç sevmem)seneler önce galatasarayda kalan alacağını,trilyonlarca lira para kazandığı halde ''Hak ettiğim para istiyorum'' diye söyleyebiliyor.
Aradaki fark,H.Şükür orda futbol oynadı,formasını ıslattı,hanesine yazılmış paradır.doğdugu sakarya'ya yaptığı milyon doların adını bile telaffuz etmez.İbrahim Toroman ise karşılıksız bir nevi hibe olarak yapılan bu yardımı ortaya koymanın mantığı yoktur.
Ayrıca,geçen hafta Fatih TERİM Sivas'a gelmedi,gelmezde.Geçen hafta zarfdında oraya bir yazı yazmıştım,son anda geri sildim arkadaşlar arasında ters tepki yapmasın diye ama sonra bakdım tüm arkadaşlar aynı kanaatteymiş.Terim,kendi kafasında yeniden bir jenerasyona yön verecek bakış açısı yok,onun kafasında milli takım sponsorları aracılığı ile gelen paranın,kurduğu takımda olası bir galibiyette prim dağıtım mantığından başka bişe yok.İki sezon evvel Hakan Şükür üstüne oynayarak geldiği milli takım başına,Ümit Özat'ı kadro dışı bıraktığı günlerden sonra bugün ne Sivas'a gelmemesi nede İbrahim TOROMAN'ı,Mehmet YILDIZ'ı,A.DERELİ'yi görmezden gelmesi beni şaşırtmıyor zira adamın kafasında benim altımda oynayan futbolcu sesini çıkarmayacak verdiğim veya belirlediğim prime evet deyip kabul edecek mantığı var.
Bu manteliteye İ.toroman uymaz,gerçi TOROMAN'a bu tepki niye diye başlayan konu buralara kadar geldi ama,TOROMAN şuan BJK futbolcusudur,burda duygusallığa gerek yoktur,bir bjk futbolcusuna bakış açısı ne ise buda o olur,diğer arkadaşlarımında dediği gibi,son iki bjk deplasmanında diger 10 futbolcudan farklı olarak yaptıkları gözönüne alınarak yapılan tepkide saha içinde kalır diye düşünüyorum.
Alt 23.03.2009, 11:07   #12
atabey07
YASAKLI ÜYE

atabey07 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

14 Mesajına 16 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 atabey07 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

köşe yazarımız anlaşılan maçları hemen unutuyor. dünü de hemen unutmuş sen ilk yarı oynanan maçta ibrahimin SİVAS SPOR lu oyunculara horozlandığını görmedin mi kafa tutmasını hemen nasıl da unuttun ibrahım toramanı destekliyorsun. ben de eskiden severdim ama şimdi nefret ediyorum. sivaslı olamaz o belki sivasta doğmuştur ama sivaslı olamamış yine de iyi karşılandı. aslında her yerde yuhalamak lazım onu
atabey07 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.03.2009, 11:12   #13
cenk5821
Usta Yiğido

cenk5821 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

292 Mesajına 448 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 783 cenk5821 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

ya o degilde ibrahim toramana futbolculuguna hicbiiseyine sozumuz yok ztn gecen seneki macta ya ne bilim mehmet yildiza ozellikle ters gitti ama neden biilmiyorum
cenk5821 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.03.2009, 11:20   #14
davulcu
Usta Yiğido

davulcu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

734 Mesajına 1.083 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 815 davulcu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

istanbulda yaptıkları yeter..........
Alt 23.03.2009, 11:31   #15
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 978 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

BEN ONUN YERİNDE OLSAM SİVASSPORA KARŞI OYNAMAZDIM HİÇ BİR ZAMAN OYNADIKÇA HIRS YAPIYOR ANTİPATİ ONDAN
Alt 23.03.2009, 11:35   #16
konartr58
Tecrübeli Yiğido

229 Mesajına 362 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 konartr58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bende maçta idim.Birincisi yuhalama ve ıslıklama tüm beşiktaşlı futbolculara idi,ama toramana biraz daha fazla idi.
Bende ıslıkladım da yuhaladım da.çünkü bu istanbul'dan kalan bir görüntüye karşılık yansıma.
inönüde yaptığı tavırlar görüntüler ortada.hatta o zaman Mehmet Yıldız la burun buruna dikelmiş kavga yaparken bulunan resmini saklamışım ve altına da şöyle bir not düşmüşüm.Bu görüntüyü unutma.
ondan oynadığı takıma ihanet etsin diye bekleyen yok.Ama kalkıp da aşırı hareketler yaparsa Sivas'lıyı üzer ve kırar.
İstanbul'da "sivaslı ayılar istanbulda ne arar"diye bağıranlara, maçtan sonra ne cevap vermiş.Demiş mi ben de sivaslıyım seyircimizin hemşerilerime karşı böyle davranmasını hoş karşılamadım.dememiş.
Ben cumartesi günü Sivas sokaklarında dolaşan birkaç beşiktaşlı ile karşılaştım.İstanbul'da sivas'lıya karşı söylediklerini hatırlatıp ayıların şehrine nasıl geldiniz bu sözleri söylerken şimdi de burada olurken biraz yüzünüz kızarmadı dedim.Bu şehirin insanları ayı olmuş da ne yaptı sizlere.Sizin bulunduğunuz şehirin semalarında düşman bayrağı dalgalanırken biz burada vatanın kurtarılması için mücadele ediyorduk.haklısın dediler .Ama bir arkadaş vardi ki şöyle diyordu.Buradakiler değil.İstanbuldakiler deyincede biri de sizin takımınızda şimdi.Çalımbay da Sivas'lı idi onları neden oynattınız.
evet kötü söz sahinindir.Ama toraman bir sivas evladı olarak konuşacağını da duracağını da iyi bilmeli.sonunda dönüp dolaşacağı yer burası.
ıslıklandım yuhalandım diyede sitem etmesin.o noktaya getirecek yolları kendisi döşedi.
sayın abdullah yiğit bey boş verin toramanı siz sivasspora bakın.merak etmeyin yuhalandı diye pulu dökülmedi.
konartr58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.03.2009, 12:26   #17
risale69
Yiğido

126 Mesajına 247 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 681 risale69 COK SEVILEN BIR KISIrisale69 COK SEVILEN BIR KISIrisale69 COK SEVILEN BIR KISI

ben istanbulda yaşayan bir sivaslıyım.staddaki sivasspor taraftarının her bakımdan zayıf not aldığını düşünüyorum.
rakip futbolcuları yuhalamakla takımınızı desteklemiş olmuyorsunuz.hemde her fırsatta göğsünü gere gere sivaslıyım diyen kendi evladınızı .
.çocuk yinede kendisine bu konu sorulduğunda efendice geçiştirdi.
ama kırıldığını ,üzüldüğünü anlamak için kahin olmaya gerek yoktur.kendi memleketinizde yuhalansanız ne hissederdiniz merak ediyorum.
hasılı kelam toramana yapılan ayıpın daniskasıdır.
inşaalah 4 eylül stadında yapacağımız ilk beşiktaş maçında, toramanıhemşehrimiz olarak bağrımıza basarak kendimizi affettiririz.
bu arada taraftar olarak silkinip kendimize gelmenin zamanı geldide geçiyor.
şehri bayraklarla afişlerle donatmak takımı daha iyi motive edecektir.
bir rüya gerçekleşmek üzere .takımımızı maddi manevi destekleyelim.
dualarımızı gönderelim.
risale69 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda risale69'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 23.03.2009, 12:31   #18
yigido_sampiyon
Usta Yiğido

yigido_sampiyon - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

419 Mesajına 645 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yigido_sampiyon isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Sivas her konuda olduğu gibi bu konudada hemen ibrahimi ipe götürdü...
beyler ibrahim toraman sivas için bir gurur kaynağıdır ve öylede kalacak...

asıl maçta sert oynayan ve oyunu geren bence ibrahim dağşandı (kendi özeleştirimizide yapalım)
yigido_sampiyon isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yigido_sampiyon'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 23.03.2009, 13:00   #19
muhsin koçak
Usta Yiğido

muhsin koçak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

416 Mesajına 603 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 804 muhsin koçak COK SEVILEN BIR KISImuhsin koçak COK SEVILEN BIR KISImuhsin koçak COK SEVILEN BIR KISI

Şampiyonluk stresinden kaynaklanıyor bence tüm bunlar.
muhsin koçak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda muhsin koçak'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 23.03.2009, 13:38   #20
GuNaY
Gast

Bu yazıların hiçbirisinde duygusallık yok. Memleketiyle oynuyor diye daha az gayret göstersin diyen yok. Memleketinin takımını göklere çıkarsın her demecinde bizleri övgüye boğsun diyen yok!

İbrahim sırtında 58 giyiyor diye inönü stadında bizim oyunculara takındığı tavırları görmezden gelemezdik! Bu normal bir protesto ıslığıdır. Ben dahil birçok arkadaşım şu anda ibrahime eskiden beslediğimiz hemşeri sevgisini beslemiyoruz. Ama biz oturduğumuz yerden de bu şekilde düşünmeye başlamadık. Abdullah abi senin aran iyi olduğundan anlamamış yada anlamamak istemiş olabilirsin ama inönüdeki maçları izleyen tarafsız bütün hemşerilerim eminim benimle aynı duygu ve düşünce içerisindedir.
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
toraman, yaptı