Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Anketimiz: Passokart için ne düşünüyorsun?
a) Kesinlikle istemiyorum, e-bilete HAYIR 44 64,71%
b) Çok yerinde bir uygulama, e-bilete EVET 18 26,47%
c) Konuyu anlamadım ama, güzel birşey EVET diyorum 0 0%
d) Konu kapalı bir kutu anlamadım, kararsızım 6 8,82%
Katılımcı sayısı: 68. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Benden Passo....!
Alt 19.04.2014, 09:32   #11
rezi
Yiğido

141 Mesajına 258 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 579 rezi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Benden Passo....!

Bu sezon kombineyle idare ederiz.Önümüzdeki sezona kadar nasıl olsa bu işe bir çözüm bulurlar.Tahminim e-bilet devam eder fakat passolig kartı her bankadan alınır.
rezi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.04.2014, 09:36   #12
rezi
Yiğido

141 Mesajına 258 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 579 rezi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Aklıma gelmişken yeni emniyet müdürümüz ile görüşülsede şu kapılardaki saçma arama işlemleri bir rayına sokulsa.Kulakları çınlasın Cerrah müdürümüz sayesinde en sıkı denetim yapılan stad olmuştuk ve öyle de kaldık.Bir iki dangalak hariç Sivasspor'u seven hiçkimse artık sahaya bir şey atmıyor.
rezi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.04.2014, 10:01   #13
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 628 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ne hikmetse bu paso lig denilen ucube sistemi savunanlar , sisteme karşı gelenlerde bozguncu ,ortalığı karıştırmak isteyen ,beleşçiler öylemiibu sistemin amacı stadlarda güvenliğin üst düzeye çıkarılması ,giriş çıkışlardaki kargaşanın ortadan kaldırılması filan değil,futbol tüm dünyada ve ülkemizde popüler bir spor, milyonlarca taraftarı var ,bu milyonlarca taraftar aynı zamanda müşteride sayılabilir,dekoder alıyor,otobüse biniyor,bilet alıyor çay içiyor ,köfte filan yiyor ,su içiyor ,şapka forma atkı alıyor ,neticede ,inşaat sektörü gibi çok çeşitli ekmek yiyen var,birileride heralde bu sektörü tekeline alıp, bu milyonlarca müşteri[kaz]leri yolmak için böyle bir sistem geliştirmiş,nediye bukadar insan heryıl 15-25 tlyi dün kurulmuş hortumcunun aktifbankasına heryıl 25 tl ödesinki?,nediye girdiği hermaçta ayak bastı paraSI kesilsinki hortumcunun kasası doldurulsunki ?tff resmen bjk yönetim kururulu gibi olmuş ,neden böyle soygun düzenini millete dayatırki? ,bu sistemden kulüplerin çıkarı nedir?,tff nin çıkarı nedir,?eğer amaç gerçekten güvenli birstad yaratmaksa ,muhtemel olay çıkartanların belirlenmesi ise başka türlüde yapılabilirdi,mesela hortumcu bankası yerine,devletin yerli bir bankası kart basmakla görevlendirilebilir,herkes kartına hangi takımın taraftarı olduğunu kartına takımının amblemini bastırarak bildirebilir,tüm kartlar herkese 15 tl standart şekilde satılabilir bu 15 tlnin 5 tlsi karttaki amblemin basılı olduğu takımlara aktarılabilir kimseninde zoruna gitmez ,seyirci zaten bilet ücretini ödüyor,ayakbastı bastı parasıyla millet haraca bağlanmayabilir,yok ille bu para alınacaksa ,hortumcunun cebine değilde stadlarda güvenliği sağlayan polislere dağıtılmak üzere emniyet teşikilatının havuz kasasına aktarılabilir ,böylelikle hem millet soyulmamış olur,hem milletin parası emniyet teşkilatına ,devlet bankasına ,ve kulüplere azınsanmayacak gelir kapısı açılmış olur,mesela istanbuldaki sivas kökenli gs ,bjk ,fb taraftarı kartında sivasspor amblemi bastırabilir memleketinin takımına para kazandırmış olabilir ,zaten seyirci bilet parasını ödüyor kulüplerin bundan maddi zararı olmaz ,bu sisteme şimdiki haliyle PASO diyorum ,benim düşündüğüm gibi olursa kimsenin itirazının olacağını sanmıyorum
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 34MUAMMER58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 19.04.2014, 10:04   #14
izmirliyigido
Gast

Her ne kadar açıklamalar yapılsa da halen bende dahil, pekçok kişinin anlamadığı karanlık noktalar mevcut. Ben burada çok fazla detaya girmeyeceğim ama aklımın almadığı ve şiddetle karşı çıktığım noktayı açıklayayım..

Ben Sivas'ta değilim. İzmir'deyim ve bir ayağımda İstanbul'da.. Ola ki, SİVASSPOR'umuz Ege'ye maça geldi ben de maça gitmek istiyorum. Sadece bir maç için Passolig kartı alıp bir meblağ ödeyeceğim.. Sonraaa ???...

Sonra o kart elimde patladı.. 1 yıl kullanamayacağım..

Ve diyelim ki İstanbul'a gittim ve tesadüfen SİVASSPOR'umun maçı var gitmek istiyorum.. "Hoop kardeşim o kart ile giremezsin, kart alman gerekir.." Haydi, bir daha bir meblağ daha ödeyip aldım... Sonraa ??.. Sonra o da elimde kaldı.. Bir daha kullanamayacağım..

Sonra yolum Sivas'a düştü. O haftada Sivasspor'un maçı var ve bende kardeşimle ve arkadaşlarımla maça gitmek isteyeceğim.. "Hooop kardeşim o kartlar geçmez. Yeni kart alman lazım.."

Haydi bir daha 25 TL verdim aldım. Bakın bunlar kart ücretleri sadece. Maçın bedelini de ayrı yükleteceğim ki, maça girebileyim.. Hallettim hepsini aldım maça girdim. O kartta elimde kaldı.

Şimdi soruyorum ... Ben bu kadar kartı ne yapayım? (!).. Anlayan anladı (!) ..

Yani ben bir maça gitmek istesem kaç tane kart alacağım? 1 kart her maça geçerli mi? Sivas'tan aldığım kartla deplasman maçlarına girebilecek miyim? Yanımda arkadaşım, misafirim olsa onu maça nasıl aldıracağım?

Bu uygulama taraftarı staddan tamamen kaçırtır. Olan kulübe olur. Birileri kazanacak ama kim? Bu kulübümüz olmayacak.. Bu paralar kimin cebine giriyor?

Anlayamadığım karanlık noktalar bunlar.. Onun için diyorum ki bu konuları çözmedikleri takdirde benden de "PASSO" ...

Teşekkür ederim Rallim bey kardeşim, çok güzel bir konu açmışsın.

.
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 19.04.2014, 10:05   #15
izmirliyigido
Gast

Rallim bey kardeşim, birde izninle buraya bir anket ekliyorum..

.
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 19.04.2014, 10:23   #16
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 628 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Birileri kazanacak ama kim? Bu kulübümüz olmayacak.. Bu paralar kimin cebine giriyor?
--------------------------------------------------------------------------------------o kazanacak kişiyi aramaya gerek yok,sistemin ihalesini çalık holding almıştır,kart basma işinide bu şahsın sahibi olduğu aktif bank yapacaktır,bu ayakbastı paralarının 2 tlden 110 kuruşda bu holdingin kasasına girecektir,bu holdingi bilmeyenlerede hatırlatıyımda öğrensin,özal döneminin prenslerinden ,enerji sektöründe tekel olmuş ,enerji ihalelerini tekeline almış ,batık iflas etmiş durumdayken ,yeni hortum düzeninde kendine yer bulmuş,bu ülkeyi yönetenin damadının holdingin ceoluğuna getirilmesiyle servetine milyar dolarlar katmış,devlet kredisiyle alınmış kendine hediye edilmiş medyasıyla hükümet ve trabzon yalakçılığı yapan kişidir ,sahibi olduğu turkuaz medya grubuna bağlı fotomaç gazetesinde sivasa ve sivasspora açıkça cephe almış kişidir ,bilmem yardımcı olabildimmi?
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 19.04.2014, 11:21   #17
byemgineer
Acemi Yiğido

byemgineer - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

20 Mesajına 34 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 byemgineer ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

siparişimi verdim bile , çok guzel olacak çokk. beleşcıler stada gelmeyecek araya kaynamayacak ve en önemlııs hem KARABORSA bıle alı p hemde stat da taraftarımıza ve futbolcumuza kufur edemeyecekler yerlerınden kalkıp baska bır yerde ızleyelım dıyemeyecekler.... bu mılletı öpen yaranır.....
byemgineer isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.04.2014, 11:41   #18
MaXiMuM
Usta Yiğido

MaXiMuM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.190 Mesajına 2.682 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 754 MaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
58svs58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bence çok hoş olmuş. taraftarı olmadığın takımın maçına gidemeyeceksin. sivastaki sahte sivaslı özde geneli fenerli çakma yiğidolara kapak olur. sivassporluyum dese sivaslının kucağında maçı izleyecek. fenerliyim dese senede bir defa fener maçına gelecek oda yer bulabilirse. OOOOOHHHHHHHHH.
Gardaş merak ediyorum da, Fenerbahçe kabusun olup rüyalarınada giriyor mu ?
MaXiMuM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.04.2014, 12:55   #19
NoFeaRrrYiGİDo
Yeni Yiğido

NoFeaRrrYiGİDo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6 Mesajına 23 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 NoFeaRrrYiGİDo FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
babapiton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sistem herkesin kafasını karıştırıyor ama bence süper bir sistem tabi ki bazı beleşçi ve ortalığın karışmasını isteyen kesim buna karşı çıkıyor.(Sözüm meclisten dışarı).
Çarşı grubu örneğin neden karşı çıkıyor bu sisteme çünkü BJK stadına giden bilir,5 bin kişi bedava maça girer arkaya biraları yığarlar sonra bağırırlar.

Sistemde endişe uyandırıcı bir kaç durum olabilir örneğin "Aktif Bank" adında bir banka çıktı ortaya hiç duyulmamış.TFF yenimi kurdu nasıl oldu bilinmez.Bir sürü banka hesabı ve kredi kartı bu bankadan açılacak.
Sistemde herkes istediği bankadan bu kartı çıkarttırsaydı bu çıkar tartışmaları daha az olurdu ayrıca rekabet olacağından yıllık ücreti çoğu banka bedava yapardı bunun gibi bir çok fikirle sistem ileri ki yıllarda toparlanabilir ama artık sporda siddet ve küfür bitmesi.Futbol ve stadyum deyince aklımıza ailecek gidilecek spor müsabakası aklımıza gelmesi şart.

Yerinde Bir Uygulama Arkadaşlar Bence. Bir Sürü Olumlu Yönü Var. Mesela Parasız Giriş Ortadan Kalkar, Karaborsa Bilet Devri Biter, Kapıda Bekleme Derdi Biter ve En Önemlisi Sahte Bilet Ortadan Kalkar. Ve Yıllık Kart Ücreti Külübe Ciddi Bir Katkı Sağlar...
Alt 19.04.2014, 13:58   #20
bumin58
Acemi Yiğido

30 Mesajına 43 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 455 bumin58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

O kadar devlet bankası varken Çalıcı(Çalık) holdingin bankası olan Aktifbank'a verilmesinden dolayı o kartı hayatta almam !
bumin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı bumin58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
benden, passo