Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Bunlar futbolcu mu?
Alt 09.01.2011, 10:33   #1
Metal Gear
Usta Yiğido

Metal Gear - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

727 Mesajına 1.433 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 Metal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISI
Standart Bunlar futbolcu mu?

Bunlar futbolcu mu!

Bırakın futbolcuyu, bir insan, başka bir insana ya da herhangi bir canlı yaratığa ölümüne tekme atmaz, vurmaz. Ama Sedat, Uğur, Hayrettin, Ziya ve Abdurrahman futbol değil, dövmeye çıkmışlar.

Önceki akşam Beşiktaş ile Sivasspor hazırlık maçı oynadı. Keşke oynanmaz olsaydı. Gloria Otel’in sahası çok yetersiz olduğu için tam orta sahanın yanında çizgiye bir metre mesafeye konulan bankta oturduk. Bırakın futbolcuyu, bir insan, başka bir insana ya da herhangi bir canlı yaratığa ölümüne tekme atmaz, vurmaz. Ama Sedat, Uğur, Hayrettin, Ziya ve Abdurrahman futbol değil, dövmeye çıkmışlar. Önce Sedat tam önümüzde Guti’yi biçti. Hakem sadece faul verdi. Oysa direkt kırmızı kart. Sedat ne desin, “Hocam, siz Beşiktaş’ı korumaya mı yoksa maç yönetmeye mi geldiniz.” İnanamadık, ardından kemik kıranlığa devam etti. Uğur, Ernst’e arkadan çaktı. Abdurrahman Quaresma’ya, Ziya Nobre’ye... Hem de defalarca. Hayrettin de önüne gelene, özellikle Simao’ya... Ben de Schuster’in 1960 futbolu benzetmesini yersiz bulmuştum. Ama Sivaslı bu oyuncular milattan önceki taş devrinin oyuncuları! Yazık, ayıp, günah! Hem de bunu yapan isimler Mecnun Odyakmaz gibi centilmenliği en öne koyan bir örnek başkan ile fair play ruhunu hiç bırakmayan Rıza Çalımbay’ın hocalığını yaptığı takımın oyuncuları.
http://fanatik.ekolay.net/Besiktas-B..._208041_26.htm

Bu nasıl futbol!

“İspanya'da yarım sezonda almadığım darbeyi, burada bir hazırlık maçında aldım. Bu nasıl futbol! Bırakın ligi, ben amatör maçlarda bile sadece rakibine tekme atmak için sahaya çıkan oyuncu görmedim...”

Beşiktaş’ın dünyaca ünlü yıldızı Simao Sabrosa, Siyah-Beyazlı formayla ilk maçında şaşkına döndü. Sivasspor ile oynanan hazırlık karşılaşmasında 1 gol atıp 1 de asist yaparak klasını gösteren Portekizli yıldızın, 90 dakika bitiminde ağzından çıkan sözler ise maalesef futbolla alakalı değildi. Rakibin sertliğinden yakınan Simao, Orhan Yıldırım’a Türkiye’deki ilk izlenimlerini şu sözlerle özetledi:

‘Ben nereye geldim’ dedim!

“İspanya’da yarım sezonda almadığım darbeyi burada bir hazırlık maçında aldım. Bu nasıl futbol! Bırakın ligi, ben, amatör küme maçlarında bile sadece rakibe tekme atmak için sahaya çıkan oyuncu hayatımda hiç görmedim. Sadece ben değil; Ernst, Guti, Quaresma ve Nobre başta olmak üzere, bizim takımda tekme yemeyen arkadaşım kalmadı. İnanın bir ara ‘ben nereye geldim’ diye şaşkınlık yaşadım. Ancak bu durumun özel maçta öne çıktığını söylediler, biraz rahatladım. Fakat futbol bu değil...”

‘Futbol özel bir aşktır...’

Beşiktaş’taki günleri hakkında da kısa bir yorumda bulunan Portekizli süperstar, “Uyum sorunum olmadı. Zaten ben böyle şeylere inanmam. Sonuçta futbol oynuyoruz ve dünyanın neresine giderseniz gidin, futbolun dili hep aynıdır. Tıpkı aşkta olduğu gibi. Futbol bir oyun ve özel aşktır” ifadelerini kullandı.

Orhan Yıldırım - Fanatik Çok Özel
Sivas maçında ne olmuştu?

Bir hazırlık maçı olmasına karşın sahadan kemik sesleri yükselmişti. Sertlik o kadar üst düzeye çıkmıştı ki, Schuster’in yardımcısı Tayfur Havutçu devre arasında Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın yanına giderek, “Hocam bu ne böyle! Söyle şunlara, tekme atıp durmasınlar” diye isyan etmişti.

Çalımbay da Sedat ve Uğur’a ikinci yarıda forma vermemişti.

Beşiktaş maçı geride kaldı ama eğer köşe yazılarına bile konu olacak şekilde sert oynamışsak,gerçekten üzücü.Biz camia olarak zaten Bülent Uygun döneminde yeteri kadar antipatik bir takım olduk.Bu sevimsizliği ortadan kaldırmak isterken,böyle nefret dolu yazılarla karşılmamalıyız.Amacımız her zaman güzel futbol olmalı.Haberi yapanaa da köşe yazısını yazana da kızmıyorum.Ancak biz takım,taraftar,futbolcular olarak bir Sivasspor ve Sivas duruşu sergilemeliyiz diye düşnüüyorum!
Metal Gear isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 9 Kullanıcı Metal Gear'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Bunlar futbolcu mu?
Alt 09.01.2011, 10:37   #2
Yusuf Çevik
Usta Yiğido

Yusuf Çevik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

778 Mesajına 1.676 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 778 Yusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yok
Standart Cevap: Bunlar futbolcu mu?

Abi şu 3-4 kişi yüzünden sivasspor laf yiyor bu oyuncular eski kafalı hayrettin sedat ugur abdurahman.ziyaya bişey demiyorum ama böyle oyun olmaz abi hazırlık maçı bu yenılelım sorun olmaz onemlı olan güzel oyun oynamak.ne gereği war adama tekmeyle giriyorsun.ayıp sizin bu yaptığınız şu ugurla sedatı göndermediler gitti.en önemli konya maçımızda adam bizi 10 kişi bırakıyor.hep zararımıza adam.kredisi tükenmedi mi ?
Yusuf Çevik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Yusuf Çevik'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.01.2011, 10:40   #3
phenom58
Acemi Yiğido

phenom58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

41 Mesajına 50 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 512 phenom58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Maalesef böyle bir yazıya konu olmak çok üzücü.Sert oynayan futbolcular uyarılmalı ve yine sert oynuyorlarsa ceza verilmeli.
phenom58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı phenom58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2011, 10:44   #4
turks
Yiğido

132 Mesajına 272 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 543 turks FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

maçı izleyemediğimiz için bir şey diyemem ama bu kadar sert oynadıysak hiç kırmızı kat çıkmamış buda düşündürücü o zaman
turks isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda turks'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.01.2011, 10:50   #5
mucahit_58
Yiğido

mucahit_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

104 Mesajına 194 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mucahit_58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Evet macin ozetini izledim hazirlik macina gore sert oynamisiz dogru ama Boyle bi haber yapmak onlarin sert futbolundan dahami masum. Bunlar futbolcu mu demek te ne bicim yazi!!

Sedati cogu sivassporluda istemiyor ve sevmiyor dengesiz sert guvensiz futbolundan tamam hemfikirim, Hayrettin dogustan dengesiz onu sevmemizin sebebi de bu ama sivasimiz her basarisinda o da vardi hemde kaptan olarak hadi o nada tamam kimse k.bakmasin ama ugur apo ve ziyanin futboluna kimse bisey diyemez!!

Futbolun dogasinda var sertlik bu bir hazirlik maci ve bizimkilerin sert olmasi hirstan ve kendini gosterme telasindan. Birakin hazirlik macini halisahada kendi aramizda bile sertlikler hatta sakatlanmalar oluyor bu normal bisey.

Normal olmayan seyse bugune kadar fb gsnin yaptigi transferlere fransiz kalan bjknin gorgusuzlugu ve basin yazarlarinin baskisidir. Simao almeida querasma fernandes guti her ne haltsa yildizlarsa, bunlarda futbolcumu dedikleri kisilerin herbiride Sivassporun bi degeridir ve bunlar futbolcumu dediklerinden hayrettin ve apoyu 2008 ve 2009 sezonlarindan iyi bilirler!
mucahit_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı mucahit_58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2011, 10:56   #6
muhendis58
Acemi Yiğido

muhendis58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

34 Mesajına 73 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 muhendis58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

ne yanı hazırlık macı dıye mucadele etmeyecekmı topcular. kım sakatlanmıs futbolun ıcınde var sertlık besıktas yada baskaları ıstedı dıye kız gıbımı oynasalardı. bu yazıyı yazan kısıyı kınıyorum. hıc kımse sıvas ıcın ter doken futbolcular ıcın bu sekılde bahsedemez. buna hak veren sıvaslı kardeslerımızede tek kelıme ıle yazıklar olsun....
muhendis58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı muhendis58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2011, 10:56   #7
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

alemdarlar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

369 Mesajına 799 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 733 alemdarlar Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Hayrettin rekor kırar.Diyelim 65 yaşına kadar yaşayacak.Malzemeci yaparlar yinede Hayrettinden vaz geçmezler.Hayrettin sakatlandıktan sonra ve futbola budurumdayken döndükten sonra yorumlar çoğaldı.Düzelecektir ve ikinci yarıyla beraber çıkışa geçecektir.
Alt 09.01.2011, 10:57   #8
V1CT0RY
Usta Yiğido

V1CT0RY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

86 Mesajına 186 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 923 V1CT0RY FAZLA SÖZE GEREK YOKV1CT0RY FAZLA SÖZE GEREK YOKV1CT0RY FAZLA SÖZE GEREK YOK

Sen Her Kimsen Yazar mısın Acaba ?

Bu Kadar Sert Oynandı Heriflerin Ayakları Kırıldıda Tek Kırmızı Kart Çıkmaz mı Bay Yazar ?

Hakem Bizi mi Kolladı Yoksa
Alt 09.01.2011, 11:03   #9
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.268 Mesajına 2.761 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1229 yerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISI

Üç büyütülmüşün yandaş medyası yine iş başında tamamen yanlı bir haber. Ne yani karşı takımın oyuncusu al topu git kaleye gol mü at diyecek yok yıldız futbolcu imiş de tekme atılıyormuş da yok yıldız futbolcu imiş de faul yapılıyormuş. Yok simao dert yanıyormuş da. Sivasspor'umuzun aynı dozajda oynadığı futbolu Beşiktaş Manchester United'a karşı oynasın ertesi gün kahraman ilan edilir. Daha şimdiden başladılar hakemleri yanlı olarak etkilemeye psikolojik baskı yapmaya. Anlaşılan Beşiktaş dersine iyi çalışmış.

Siz böyle mücadele edin hırsınız azminizden mücadele gücünüzden hiç taviz vermeyin yiğidolarım sizlerin ve hocamızın sonuna kadar arkanızdayız...
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 10 Kullanıcı yerliturkuaz'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.01.2011, 11:06   #10
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 763 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Olmaz olsun böyle maç! - Vatan

Bu tekmelerle lig bitmez - Zaman

Bu ne sertlik böyle! - Sabah
50sekiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 50sekiz'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
asla, bunlar, futbolcu, izin, savunmanın, söz, vermem