Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Sivas sizinle rezil oluyor!
Alt 30.12.2011, 12:45   #21
58 SiVaSıM 58
YASAKLI ÜYE

58 SiVaSıM 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

484 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Sivas sizinle rezil oluyor!

hava soğuk maçlar hafta içi şike operasyonunu moralsizliği hangi stad doluyor ki 4 eylül dolsun
58 SiVaSıM 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2011, 14:03   #22
Ensar
Yiğido

Ensar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

71 Mesajına 115 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 685 Ensar FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben hep söyler dururum ama bu konu ne hikmetse benden başka Sivas’ta neredeyse hiç bir spor adamı tarafından eleştirilmez, daha doğrusu gündeme getirilmez! Hatta bazen de eleştirdiğim için ben eleştirildim..
Sivasspor’a Sivas’ın ilgisizliğinden bahsediyorum.Yapılan bir araştırmada Süper ligdeki takımların seyirci sayılarının ortalaması verilmiş. Maalesef Sivas 18 takımın bulunduğu ligde 14. Sırada yer almış. Bir başka deyişle sadece 4 takımdan fazla seyirciye oynamışız. Bu hakikaten Sivas için çok büyük bir ayıp! Övündüğümüz, adını dilimizden düşürmediğimiz Sivasspor’a gerçek sevgimiz ancak bu kadarmış! Sivasspor ligin ilk yarısını 6 bin 500 seyirci ortalamasına oynamış. Bu rakam beklide birçok Bank Asya, hatta 2.lig takımının seyirci ortalamasından da düşüktür.
Hiç unutmam, şampiyonlar ligi ön eleme oynadığımız ve 3-1 yendiğimiz Anderlcht maçının daha 75. Dakikasında tribünler boşalmaya başlamıştı. Sanki Sivasspor her sezon şampiyonlar ligi maçı oynuyormuş da, onlar için bu maç sıradan bir maç görüntüsündeydi. Yine aynı sezonda kısa süre önce Şampiyonlar ligi şampiyonu olmuş ve bu unvanla Sivas’a gelen Shaktar Donekst maçında da tribünleri dolduramayarak daha büyük bir ayıba imza atılmıştı. Sivaslı’nın çokluğuyla övünüyoruz ama ligde seyirci sayısı bakımından sadece Antalya, Karabük, İstanbul Büyükşehir ve Gençlerbirliği’ni geçebilmişiz. Orduspor 7,Mersin 9 ve Ankaragücü 10 bin ortalama oynarken, Sivasspor’un 6 binlerde kalması inanılır gibi değil! Eğer Antalya maçlarını kente 25-30 km. uzak olan Mardan stadında değil de eski stadında oynasaydı, emin olun onlarda Sivas’ı geride bırakırdı. Dilinden Sivasspor’u düşürmeyen, beni görünce takım hakkında sorular soran, fakat maçlara gitmeyen o kadar çok tanıdığım var ki, sanki bana gitmeyenlerin sayısının daha fazla olduğu izlenimi veriyor. Sivasspor süper lige çıktıktan sonra şunu gördüm; “Sivaslı takımını hep lafla sever” Bu ortaya çıkan acı tabloda Sivaslı’nın takımını sadece lafla sevdiğinin bir ispatıdır.Zaman zaman 4 Eylül stadının tam anlamıyla dolmaya yakın olduğunu gördüm ama 15 bin kişilik stadın dolduğunu hiç görmedim.
Yeri gelmişken geçen gün yaşadığım bir olayı anlatayım. Sık sık uğradığım halı sahanın park yerinde 58 plakalı aracın arka camında sarı-lacivert renklerle iki armanın iki ayrı köşeye yapıştırıldığını gördüm. Bu araç kimin acaba diye düşünürken sahipleri geldi. Şahsen tanıyorum, kendilerine Sivas’ta Sivasspor’dan başka bir takımın armasının araçların arkasına konmasının yakışmadığını ve bunu kaldırmalarını tavsiye ettim. İki kişilerdi, önce aracı kullanan “ Olur mu hiç ağbi o Fenerbahçe” dedi, diğer ise “ Sivasspor şampiyon olacak kadro kurmuyor ki “dedi. Haydi böyle insanlara laf bulda laf söyle? Bu zihniyete ne denebilir ki? Böyle insanlarla fazla muhatap olmak istemem ama aslında şunu sormakta isterdim. Fenerbahçe bu sezon şampiyon olamazsa bırakıp Galatasaray’ı yada Beşiktaş’a tutacak mı? Ya da bu zihniyette olan insanlar eğer girdikleri sınavlarla birinci olamazsa evlatlarını reddedecekler mi?
Sonuç olarak şunu söylemek istiyorum, Sivas seyircisinin takımına en az sahip çıkan seyirci olmasına fazla şaşırmadım, çünkü gerçekleri bizzat yaşıyorum.
Ne demişler “ Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz”

Abdullah Yigit
---------------------------------------------------------------
Burdan Cevap veriyorum .Issizlik, Soguk Hava ve gec baslayan maclar ,milletin cebinde para varmi yada taraftar bu biletin parasini ayirirken,acaba cocuguma ekmekmi aliyim diye düsünüyor bunlari hesaba koymadan parasi olanla parasi olmayan taraftari düsünmeden elestiri yapmak kolay yani sen dogmayan cocuga don biciyorsun .Abdullah bey bende isterdim Takimin her macina 15 bin taraftar gelsin bunu kim istemez ama sen biraz bu sivasliya acimadan hakaret ediyorsun bilmeden farkindamisin ? aslinda Sivasliya bir özür borcun var.Sen Gazetende yazmak icin ordasin yani görev icabi bunu hesaba katarsan ayligin ordan ? gitme bakalim kafana göre evde otur maclari evden izle uzun bir zaman seni Patronun kapinin disina kor issiz kalirsin gelirin olmayinca sende gidemezsin sanada bir gün bu yazdigini yakin arkadaslarin sözlü olarak neden gelmiyorsun deyince param yok kovuldum maddi durumda sikinti var diyecekmisin bunu soruyorum ? Sivasin sampiyonluga oynadiginda taraftar neyi var neyi yok veriyordu yani ekmeginin parasini oraya ayiriyordu malesef durum bundan ibaret yani bizim sehrimiz bu kadarini kaldiriyor elinde olmayan gelemiyor gelende zor zar geliyor.Aslinda bizim sehrin tek umudu futbol yatiyor kalkiyor bunu düsünüyor ama kirsal bir bölgedeyiz olmayinca olmuyor.saygilar
Ensar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2011, 14:11   #23
babayavuz
Yiğido

babayavuz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

76 Mesajına 212 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 686 babayavuz Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
dogan5880 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
abı futbol sehrı deılz kı dolsun trabzon eskısehır bıle bızımle aynı sayıda seyırcıye oynuyor bıde ekonomık sartlar goz onune alırsak ıyı rakama oynuyoruz sıvasda kahveler adamdan geçılmıyor ışsıslık basını almış gıdıyor
o kahvede oturan adamlar haftada yada onbeşgünde bir sivasspor maçına vereceği parayı hergün kahvelerde çay parasıparti parası veder sigara parası olarak harcıyor bunun ekonomik şartlarla uzaktan yakından alakası yok
babayavuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2011, 14:57   #24
risale69
Yiğido

126 Mesajına 247 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 682 risale69 COK SEVILEN BIR KISIrisale69 COK SEVILEN BIR KISIrisale69 COK SEVILEN BIR KISI

bu yazının altına imzamı atarım. biz sivassporumuzu istanbulda yalnız bırakmamak için birkaç defa dükkanımızı kapatıp öyle gittik. sivasta olduğu halde sivasspor için kılını bile kıpırdatmayanlar sanal alemde her başarısızlık sonrası rıza hoca ve takıma demediklerini bırakmıyorlar. yazık..
risale69 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2011, 15:10   #25
HababamHa
Usta Yiğido

HababamHa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

480 Mesajına 1.017 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 729 HababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISIHababamHa COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
Ensar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Burdan Cevap veriyorum .Issizlik, Soguk Hava ve gec baslayan maclar ,milletin cebinde para varmi yada taraftar bu biletin parasini ayirirken,acaba cocuguma ekmekmi aliyim diye düsünüyor bunlari hesaba koymadan parasi olanla parasi olmayan taraftari düsünmeden elestiri yapmak kolay yani sen dogmayan cocuga don biciyorsun .Abdullah bey bende isterdim Takimin her macina 15 bin taraftar gelsin bunu kim istemez ama sen biraz bu sivasliya acimadan hakaret ediyorsun bilmeden farkindamisin ? aslinda Sivasliya bir özür borcun var.Sen Gazetende yazmak icin ordasin yani görev icabi bunu hesaba katarsan ayligin ordan ? gitme bakalim kafana göre evde otur maclari evden izle uzun bir zaman seni Patronun kapinin disina kor issiz kalirsin gelirin olmayinca sende gidemezsin sanada bir gün bu yazdigini yakin arkadaslarin sözlü olarak neden gelmiyorsun deyince param yok kovuldum maddi durumda sikinti var diyecekmisin bunu soruyorum ? Sivasin sampiyonluga oynadiginda taraftar neyi var neyi yok veriyordu yani ekmeginin parasini oraya ayiriyordu malesef durum bundan ibaret yani bizim sehrimiz bu kadarini kaldiriyor elinde olmayan gelemiyor gelende zor zar geliyor.Aslinda bizim sehrin tek umudu futbol yatiyor kalkiyor bunu düsünüyor ama kirsal bir bölgedeyiz olmayinca olmuyor.saygilar
Güzel yazmışsında sorunu paraya ve soğuk hava şartlarına bağlamışsın.

1: Havalar şu an soğuk sana katılıyorum kışın sayı düşebilir yazında aynı hiç dikkatini çekmedimi.?? birkaç maç hariç.

2: Para sorunu bu fiyatlara para sorunu derseniz şaşarım,Beleş maçta bile stadın yarısı boştu ayrıca istasyon caddesinde son model telefonlarla konuşan genç yaşlı Sivaslıları görmedin galiba.günde beş lira sigaraya verirler çeker çeker havaya üflerler para var haftada on günde maç olur beş on lira verip maça gitmezler
Kahvede 15-20 dakikada oyunun başından kalkıp sigara molası verenleride görmedin galiba kalk maç var maça gidelim dediğin halde boş ver ne maçı oyun oynuyorum diyenleride gördüğümüz için sorun nerede düşünmek gerek.
Alt 30.12.2011, 16:02   #26
Metal Gear
Usta Yiğido

Metal Gear - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

727 Mesajına 1.433 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 Metal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISI

Geçen sene hemen her maça gitim..En az 15maça gitmişdimdir..
Bu sene tek maça dahi gitmedim..Sebebini de bilen biliyor..

Sivas'ta hala İstanbul takım sevdası fazla..Özellikle son iki başarısız yıldan sonra çoğu insan eski takımlarına döndü..Bu,kesinlikle çok acı bir gerçek..

Konu Metal Gear tarafından (30.12.2011 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir..
Metal Gear isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2011, 16:13   #27
cılgınsivas58
Usta Yiğido

cılgınsivas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

558 Mesajına 760 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 854 cılgınsivas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

abdullah yıgıtın tespiti güzel altına imzamı atıyorum
cılgınsivas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2011, 18:59   #28
kamışlı58
Tecrübeli Yiğido

209 Mesajına 321 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 581 kamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblickkamışlı58 ist ein wunderbarer Anblick

malasef bunlardan ders çıkaramıyaruz kuru laftan ileri gitmez lafta ÜSTÜMÜZE YOK İCRATA GELİNCE 0 diğer takımlara seyircilerine bakıp HELE O TAKIMLARIN TARAFTARI OLUP UTANMADAN SIKILMADAN MAÇLARA GİDİYORUZ YA PES VALLAHİ PES
ZATEN BİRAZCIK UTANMAYI BİLSEK BİRAZ DELİKANLI OLABİLSEK ELİMİZDEKİ ŞAMPİYONLUGU V*E*R*M*E*Z*D*İ*K*
kamışlı58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.12.2011, 19:15   #29
MaXiMuM
Usta Yiğido

MaXiMuM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.190 Mesajına 2.682 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 754 MaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer Anblick

Sivasspor'un 3 ligde mücadele ettiği zamanki taraftar ortalamasını hiç bir zaman tutturamadık. Stadyumun şartları bundan daha kötüydü, betondan tribünler, maç öncesi uzun kuyruklar, wc lerin yetersizliği, otopark sorunu vs.vs... Ama bunlara rağmen stad neredeyse ful doluyordu. Acı ama gerçek o beğenmediğiniz, hatta gelmesinler dediğiniz o yaşlılar, çekirdek yiyenler dolduruyordu stadı.
Sorun; ne soğuk olması ne de ekonomi. İnsanları futboldan soğutanlar utansın...
MaXiMuM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda MaXiMuM'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 30.12.2011, 19:35   #30
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 761 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
MaXiMuM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sivasspor'un 3 ligde mücadele ettiği zamanki taraftar ortalamasını hiç bir zaman tutturamadık. Stadyumun şartları bundan daha kötüydü, betondan tribünler, maç öncesi uzun kuyruklar, wc lerin yetersizliği, otopark sorunu vs.vs... Ama bunlara rağmen stad neredeyse ful doluyordu. Acı ama gerçek o beğenmediğiniz, hatta gelmesinler dediğiniz o yaşlılar, çekirdek yiyenler dolduruyordu stadı.
Sorun; ne soğuk olması ne de ekonomi. İnsanları futboldan soğutanlar utansın...
O zaman stad kapasitesi 3 veya 4 bin kişiydi ,şimdi 15 bin civarında.Seyirci biraz motive olabileceği bir hedef ister bunu bulursa yine gelir stada.Futboldan soğudum lafları çok komik,soğuyacak adam bir bahane bulur.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
oluyor, rezil, sivas, sizinle