Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Maçı Değerlendirelim
Alt 03.04.2016, 22:23   #91
Mhnds58
Yeni Yiğido

5 Mesajına 9 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Mhnds58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Maçı Değerlendirelim

Alıntı:
Sivasspormysoul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Hatalar, alınmayan dersler ve alınması gereken dersler,

Geçen hafta Trabzonspora sahayı dar eden M.Sivasspor bu hafta Bursaspora neden yenildi? Kendimce bu sorunun cevabını arayıp siz Kıymetli Yiğidoların görüşlerine sunacağım.

Geçen haftaki yorıumlarımda şunları ön plana çıkarmıştım.

1) C.Tanase: Çok etkili alan savunması yapıyor. Geniş bir alanı savunuyor. Rakip kolay kolay onun savunduğu alana giremiyor ve rakibin gücü zayıflıyor. Cicinho'ya attığı etkili paslarla Cicinho ileri çıkıp Texeira ve Aatif'a etkili ortalar yapıyor. Dikkat ederseniz Cicinho kale çizgisine inip ortalar yaptığında çok etkili gol pasları oluyor. Ancak, orta sahayı biraz geçip yaptığı ortalar doğrudan rakip kalecide kalıyor yada rakip defans oyuncuları hemen topa sahip oluyorlar. Kısaca Tanase ağır olabilir ama çok etkili alan savunması yapıyor ve etkili paslar atıyor. Ancak Mesut Bakkal Tanase'yi tercih etmedi. Onun yerine Burhan Eşer oyandı. Burhan Eşer bugün gol atmış olmasına rağmen savunma ağırlıklı futbol oyuncusu değildir. Sadece ileride kısıtlı bır alanda oynayabilir. Böylece TanaseNin boşaltığı alan tamamemen boş kaldı. O alanı Aaatif doldurmaya çalıştı, bu kez de forvet arkası görevini tam yapamadı.
Birinci sonuç: Burhan Eşer savunma ağırlıklı oynamsı gereken M. Sivassporda ilk 11 de kesinlikle oynatılmamalıdır. Bu kez takım hücum yapacağım derken orta saha gücü önemli ölçüde zayıflıyor.

2) D. Texeira: Geçen hafta Trabzonspor maçında gördünüz. Orta sahada pres, rakip defans arsına aniden sızma, orta sahaya gelerek savunmayı orta sahada başlatırken aynı anda mobilitesi ile bir yandan da sürekli ileri yeniden atağa katılma pozisyonunda kalma. Texeira'ya kaç kez top atıldı da gole çeviremedi? Maalesef Aaatif sadece topla oynama isteği ile dolu. Texeira ise topu aldığında hemen pas verip gol bölgelerine hızla gitme eğiliminde. BU iki futbolcunun futbol anlayışları taban tabana zıt. Texira paylaşma, Aaatif paylaşmama üzerine odaklanıyor.
Bugün Texeira'yı yetersiz bulup Hasan Kabzeyi oyuna alan Mesut Bakkal son 37 dakikayı Texeirasız oynayıp maçı kazandı mı kaybetti mi? Texeira oyundan çıktıktan sonra rakip stoperler ileri çıkmaya başladılar.
İkinci sonuç: Mesut Bakkal Hasan Kabzeyi D.Texiraya tercih etmekle 1980 lerin futbolunu tercih ettiğini bir kez daha gösterdi. Texira'nın 5-6 tane modern futbol oyuncusunun özelliği var. Gol atması gerekir ancak herkes ona oynarsa atabilir. Biz savunma ağırlıklı futbol oynayıp ileri defans ve orta saha oyuncularımızı ileri fazla çıkartmamamız gerekirdi. Texeira tam bu anlaşın futbolcusudur. Ceza sahası önünde sürekli pas yaparak Texeira'yı gol pozisyonuna sokmalıyız. Yoksa hurra deyip etkisiz hücumlar yaparak değil.

3- Etzaz Hüseyin: 10-15 dakikalık oyununda bile ne kadar pas odaklı bir oyuncu olduğunu gösterdi. Eğer forvet arkası oynasa Texeira'ya çok ama çok etkili gol pasları atabilir. Tugay Kerimoğlu yada Oğuz Çetin tarzında bir oyuncu.
Ücüncü sonuç: Etzaz Hüseyin kesinlikle orta ileri bölgede forvet arkası oynatılmalı.

4) Aaatif Chahechouhe: M. Sivassporun bugünkü yani bu sezon ki düşük performasının baş mimarıdır. Topu yavaşlatıyor, topla oynayarak rakip defansın yerleşmesine neden oluyor, ileride yorulduğu için son paslarda hata yapıyor. Benim için M.Sivassporun savunma ağırlıklı saldırı futbolunun oyuncusu değildir. Ben zaten oldum olası görsel, şova dönük futbolcuları takımımda görmek istemem. Yani 1970 lerin futbolcusudur benim için. Aattif eğer bu sezon 5-6 maç peşpeşe bir nedenle oynamasaydı o zaman Sivassporun oyunu dengeye gelirdi.

Dördüncü sonuç: Lider özelliği olan değil çalışkan oyunculara ihtiyaç vardır. Örnepğin Mehdi Taouil çok çalışkan bir oyuncudur. Yani 11 adet Mehdi'ye ihtiyaç vardır.

5) Korcay Çelikay: Korcan Çelikay serbest kalsa hagi STSL takımı onu birinci kaleci olarak transfer etmek ister? a) FB b) GS c) BJK d) Trabzonspor (Onur Kıvrak ve Esteban Korcan Çelikay'a yedek olacak) e) Gençlerbirliği f) Bursaspor g) Gaziantep (Karcemarskas Korcan Çelikay'ın yedeği olacak) h) Konyaspor, i) Kayserispor (Ali Ahamada yedek kalacak). Takdir sizin Kıymetli Yiğidolar.
Beşinci sonuç: Setkus neden oynatılmıyor bilen var mı?

6) Altıncı sonuç: Hemen bugün Mesut Bakkal vakit geçirmeden istifa etmeli yerine Yılmaz Vural getirilmelidir. Son koz, son şanş. Yarın çok geç olabilir. Daha yedi maç var. Son kozlarımızı iyi oynamalıyız. Bugün itibariyle benim Sayın Mesut Bakkala inancımda çok büyük zedelenme olmuştur.
Evet, son şans olarak Yılmaz Vural denenmelidir. Futbol bilgisi çok yüksek olan bir teknik direktördür. Ne kaybederiz, sadece peşpeşe alınan yenilgilerden başka. Mesut Bakkal'ın karnesi: 7 maç 7 puan. Bundan sonraki 7 maçta acaba kaç puan alabilir? Takdir yiğidoların.

7)Yedinci sonuç: Texeira, Tanase, Etzaz bu takımda önümüzdeki yıllarada da ter dökeceklerdir. BUgün ilk 11 de oyanan futbolcuların 5-6 sı seneye takımda olmayacaktır. (Hangi ligde olursak olalım).
8) Gaziantepsor maçıyla yeniden çıkışa geçip sonuna kadar zorlamak zorundayız. Yılmaz Vural ve talebeleri ve büyük Sivasspor taraftarı STSL de kalacak ve önümüzdeki yıl yeniden şampiyon sahnesinde olacaktır Allah'ın izni ile.

Saygılarımla.
Tespitler 10 numara takımın ve oyuncuların analizleri benim açımdan çok güzel söylemişsiniz.Tek katılmadığım nokta Burhanın ilk 11de oynamalı C.Tanase beykanın yerinde oynamalı.Burhan rakibin cıkmasını engelleyici futbolcu özellikle iç saha maçlarda rakibi çıkmamaya zorlayacak ve ters kanattan gelişecek atakta ve ortada ceza sahasında gol arayan tek orta saha oyuncumuz.Hussain 10 veya 8 numarada ilk 11 de oynamalı.10 numarada oynarsa Aatıfda sol açıkta oynar ve bütün bölegelerdeki topu öldüremez.Hussain ilk macını hatırlıyorum Eskişehir maçı cok pas hatası yapmıştı sebebi ise sürekli defans arkası pas denemeleriydi takımın bu kadar boş olduğunu bilmemesinden
Mhnds58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Mhnds58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.04.2016, 22:25   #92
Mhnds58
Yeni Yiğido

Alıntı:
B.DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yönetimden biri cikipda bir aciklama ihtiyaci hissetmiyor.Iste bu en büyük bir tehlike...
Yarin oynanacak Rize-Kayseri maci ligdeki durumumuzu acikca belli edecek.Kayseri yenerse hersey biter....
sessizden sıvışmanın derdindeler :(
Alt 03.04.2016, 22:34   #93
Mhnds58
Yeni Yiğido

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
İçerisinde küfür olan her şöyleme bizde karşıyız elbet...Bunu yapmayı geçiniz tasvip etmek ayrıca bir insanlık suçudur...Lakin ''Altı üstü bir futbol oyunu'' söylemi kişinin kendi takımınıza karşı nerede olduğunuzu gösterir....Takımına aşık her kişi sert bir tepki verecektir...Hatta beddua bile edebilir..Bu sinir insanın doğasında var...Altı üstü bir futbol oyunu bize göre Sivasspor Bursaspor dışında oynanan her futbol müsabakasıdır...Sonuçları bizi ilgilendirmez...Ama konu Sivas Bursa olduğu vakit tepkimizide en sert biçimde bizde gösteririz Arkadaşın söylem tarzına değil ama içinde bulunduğu durum itibari ile son derece haklı ve takımını sevdiğine inanıyorum ...selamlar...
Ya abi sana helal olsundan başka bişey diyemiyorum Sivasa sevgin lafta Sivaslıyım diyen milyonlarcasını cebinden cıkartırsın.Diğer konularda da verdiğin tepkilerle baş tacısın.HELAL OLSUN...
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Mhnds58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.04.2016, 23:27   #94
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 748 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Mhnds58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ya abi sana helal olsundan başka bişey diyemiyorum Sivasa sevgin lafta Sivaslıyım diyen milyonlarcasını cebinden cıkartırsın.Diğer konularda da verdiğin tepkilerle baş tacısın.HELAL OLSUN...
Bizim yorumlarımızı öncesinden ne kadar bilirsiniz bilemem...7 Yıldır Her Sivas Bursa maçı öncesi yayılarak rahatça maç skorunu bekler benim için ''mağlubu olmayan müsabakadır '' mantığıyla takip etmişimdir...Sivasım 4 attığındada kızım ve oğlumla kahkahalarla sevinirken Bursasporumuz aynı skorla galip geldiğindede evimizde bayram olmuştur...Süreç ne şampiyon olabiliyoruz nede düşmüyoruz sürecidir...Benim için Sivasspor Bursaspor müsabakasından değerli bir maç yoktur....Uzatmadan bir kaç yorum önceme geri döner isek maçtan evvel ...Bağıra bağıra ilk defa benim için mağlubu olabilecek bir müsabaka dedim ve ilk defa Sivas Bursa maçını taraf olarak (Sivassporun galibiyeti) gönül koydum...Maçı izlemeyi bir kenarı bırakın telefonuma skor belirten bir program indirdim gözümü kapata kapata skor beklemeye başladım..Müsabakadan evvelki yorumlarımı lütfen okuyunuz Sercan yıldırım harika asistleri var Deniz Yılmaz dikkat edilesi bir futbolcudur ama asıl Battalaya önlem alınmalıdır diye yazmıştım...Bursasporun 2 golü Denizden geldi ve sanıyorum ilk golun asıstı de Sercandan geldi...Bursa 1-0 öne geçtiğnde 42 yaşındayım ilk defa assss... diye başlayan bir kelime dudaklarımdan döküldü...2. golu atmaması ıcın dua ettım ...Skor eşitlendiğinde Evde çocuklarla birlikte idda bayılerınde ew sahibinin golunu bekleyenlerden farksız olduk...Bana bir dese idi Bursaspor 1-1 ken galibiyet golunu attığında telefonunu fırlatacaksın diye bire birmilyon bahse girip böyle bir şey asla olamaz derdim...Mallesef bu kötü tabloyu yaşadık...Aslında bu müsabakadan sonra tek bir kelime bile yazmak istemiyordum...Ama bazı şeyler öylesine zoruma gidiyorki.... Heleki Sivassporumuzun en kritik döneminde Sivassporu bu duruma iten aşığı olduğum taraftarı olduğum canım Bursaspor olunca kat ve kat dahada üzülüyorum...Hanım bile gelip teselli etti düşmez korkma dedi kaldıki futbolun f sinden anlamaz...daha neyi nası anlatabilirim ...Allah gerçekten yardımcımız olsun .....
Alt 04.04.2016, 00:25   #95
KIZILCAN
Usta Yiğido

KIZILCAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

249 Mesajına 418 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 791 KIZILCAN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Bu takım ptt liginde de bi .ok yapamaz o yüzden dağıtın gitsin. Yazık stadı da boşuna yaptılar!
KIZILCAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.04.2016, 00:40   #96
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 748 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
KIZILCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu takım ptt liginde de bi .ok yapamaz o yüzden dağıtın gitsin. Yazık stadı da boşuna yaptılar!
Demeyelim öyle kardeşim o bilmemne yapayacak dediğiniz takım Türkiyenin şaşkın bakışları arasında ist büyütülmüşlerine son dakikaya kadar tabir-i caizse üç buçuk attırdı...''Eywah ilk defa şampiyonluk ist dışına çıkacak korkusunu peydah etti..Her şeyden önemlsi başlattı güven verdi ve Anadoludan bir şampiyon çıkmasını sağladı...Bunlar az buz işler değil ...Çoğu takımın hatta hiç bir takımın yapamayacağı büyük işlerdir...Gözardı etmeyelim...Biz Bursada düştük hatta 2 yıl çıkamadık...İyi günde çok dost olur Kötü günde kimseyi bulamazssınız etrafınızda...Gün birlik beraberlik günüdür...selamlar
Alt 04.04.2016, 07:25   #97
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

PTT'ye düşmeden, o kaybedilen heyecan ve şevk tekrar kazanılamayacak.. Kendini yenilemek için düşüp tekrar çıkmamız gerek.. Tabiki de çıkabilirsek tekrar.. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun..
Bu Konuda Murad_Kelleci58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.04.2016, 07:51   #98
mishka
Tecrübeli Yiğido

321 Mesajına 602 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 601 mishka FAZLA SÖZE GEREK YOKmishka FAZLA SÖZE GEREK YOK

Batuhan olsaydı şimdi üst sıralardaydık, kendisi disiplinsiz olabilir ama Mesut Hoca yönetim konusunda Sergen'den 10 gömlek üstündür keşke bağları tamamen koparmasaydık. Pedriel dahi olsa yeterdi ama bizimkilerin bekki bir transfer politikası olmadığından gönderdiği futbolcunun yerine daha iyisini alamıyor. Bir örnek de Kasımpaşa'ya giden Hakan.
mishka isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı mishka'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.04.2016, 08:06   #99
4eylül
Usta Yiğido

4eylül - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

452 Mesajına 776 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 643 4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI

Düşmeyeceğiz ,tüm olumsuzluklara rağmen düşmeyeceğiz bir sivas sevdalısı olarak düşme kelimesini hazmedemiyorum düşmeyeceğiz
4eylül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 4eylül'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.04.2016, 08:14   #100
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

[QUOTE=4eylül;971927]Düşmeyeceğiz ,tüm olumsuzluklara rağmen düşmeyeceğiz bir sivas sevdalısı olarak düşme kelimesini hazmedemiyorum düşmeyeceğiz[/QUOTE

İnşallah gardaşım inşallah..

Etiketler
değerlendirelim, maçı