Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > İzmirli Yiğidolar

İzmirli Yiğidolar İzmirli Yiğidoların Buluşma Alanı

Seçenekler Arama Stil

Sivasspor S.O.S. veriyor !
Alt 28.11.2015, 17:47   #1
izmirliyigido
Gast

Standart Sivasspor S.O.S. veriyor !

Ne zaman ki hedefi olan hoca (!) takımdan ayrıldı, 6 yıldır her sene küme düşmemeye oynamaktan, heyecan yaşamaktan, kabus görmekten, takıma üzülmekten sevdiklerimizi kırmaktan kurtulamadık gitti.

Bunda futbolcuların suçu var. Demek işin kolay tarafı..

Hocanın suçu var demek işten sıyrılmanın bir başka boyutu.

Tamam da kardeşim 6 yılda kaç tane futbolcu geldi geçti biliyor musunuz? Yaklaşık 35 futbolcu !..

Kaç hoca eskittik? 6 !.. Evet 6 yılda 6 teknik direktör eskittik.. Hepsi mi kötüydü? Evet, hepsi kötüydü.. Neden kötüydü? Çünkü böyle bir yönetimin seçtiği mantalite kötü olduğu için ucuz etin yahnisi misali, ucuz futbolcu, boşta ki futbolcu, boştaki hoca kolundan tutulup getirilince böyle olur. Hepsi de kötü !..

Çünkü yönetim kötü. Yani yönetmek kötü. Yöneticiler iyi mi? Orası tartışılır. Başkana diyecek birşey yok. Her taşın altına elini koyan o? Ama diğer yöneticiler (1 veya 2'si hariç) tartışılır.

Yönetim, yönetmek kötü olunca takımda istikrar yok. Hoca da hedef yok, futbolcuda iştah yok, takımda huzur yok, şehirde inanç yok, tribünde taraftar yok, kulübün hakları yeniyor sahibi yok, stad yapılıyormuş gösteriliyor biten birşey yok !.. Yok, yok, yok !..

Bunaldım, bunaldık, bunalıyoruz, nefesimiz kesildi PTT 1. Lige doğru yolculuk başlıyor, takım S.O.S. veriyor !

Okan Buruk çare olmaz, olamaz, olmayacak. İçinizden hanginiz hedefi olan, istibdatlı, acar, atik, oyunu okuyan biri olarak görüyor? Ben görmüyorum.. İşte son maçta gördünüz. 2. yarıya 2-1 önde başlıyoruz, bir 3ncü golü atmamız lazım ki rahatlayalım Başakşehir çözülsün ve maçı kazanalım..

Ama nerdee? Takım geriye yaslanıyor. Yekta kötü, Aatıf kötü, Eneramo ileride yalnız kalmış, Beykan ilk yarıda sol kanadı felç etmiş onu orta sahaya çekiyor, Yekta'yı oyunda tutup haftalardır forma giymemiş Abalo'yu oyuna alıyor, Eneramo'yu çıkartıyor, Aatıf'a tahammül ediyor. Ziya sol kanadın efendisi gibi hissediyor kendini. Çok kötü ama alternatifi olmadığı için paşa gibi geziyor sol tarafta..

Yav, ben hoca değilim bana bunları yazdırmayın. Herkes kendi yorumlasın oyunu. Ama takım çok kötü, takım bitik, bir sistemimiz yok, takım S.O.S. veriyor !..

Benden söylemesi..

.
Yukarıdaki Mesaj için 15 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Sivasspor S.O.S. veriyor !
Alt 28.11.2015, 18:09   #2
bugra5858
Yiğido

bugra5858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

135 Mesajına 231 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 596 bugra5858 COK SEVILEN BIR KISIbugra5858 COK SEVILEN BIR KISIbugra5858 COK SEVILEN BIR KISIbugra5858 COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Sivasspor S.O.S. veriyor !

Yekta bugün iyiydi, kötü diyen çarpılır. Bugün takımda sırıtan iki oyuncu vardı birisi Eneramo birisi de Ziya. Elimizde forvet yok Eneramo'ya mecburuz ama Ziya ile gitmez böyle Erkan'ın formayı alması lazım. Ayrıca Kone değişikliği yanlıştı. Adam hazır değil işte neden oyuna alıyorsun ki ? İkinci yarı başında maçın üstüne yatmaya çalıştık olmadı. Bu takım skoru korumayı bilmiyor. O yüzden devamlı atak oynamak zorunda. Yazık oldu şu 2 puan kaybı. İnşAllah haftaya bunu telafi ederiz.
Alt 28.11.2015, 18:47   #3
antik58
Usta Yiğido

antik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

350 Mesajına 585 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 712 antik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDI

Abimizin yazdıklarına kısmen katılıyorum. Bu takım düşmeyecek inşallah hepimiz göreceğiz. Oyuncular çoğu maçlarda ellerinden geleni fazlasıyla yapıyor. Okan hocaya geldiğinde pek sıcak bakmadım ama takımda azda olsa her hafta üstüne koyarak giden bir gelişme var. Devre arası kesinlikle en az 4 oyuncu takviyesi yapılmalı ana bunlar yedek olarak değil sürekli 11 de oynayacak adamlar olmalı. Ziya adem Eneramoyu kesecek türden oyuncular. Ortaya top dağıtacak oyuncuda eklenirse bu sene ilk 8 içinde oluruz daha 20 hafta var karamsar olmayalım ama gerçekleri görmemezlikten de gelmeyelim...
antik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda antik58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 28.11.2015, 18:51   #4
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 627 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Takım puan olarak istediğimiz noktada değil bu bakımdan s.o.s verdiği söylenebilir,ancak takım bitik, ölü ,ortada hiçbirşey yok söylemine katılmıyorum,sezon başından beri oynadığımız tüm maçlarda iyi oynadık,galibiyeti hakedecek kadar iyi oynadık,kimi zaman şanssızlık, kimi zamanda beceriksizlik,kimi zaman hakem hataları ,kimi zamanda teknik direktörlerin yanlış kadro ve taktik anlayışı yüzünden galibiyetleri kaçırdık,ağırlıklı olarakta takımın bazı mevkilerinde oynayan oyuncuların yetersizliği ve yanlış transfer politikaları yüzünden yenildik yada berabere kaldık,son oynadığımız 2 maçı baz alıp değerlendirirsek,bjk lig lideri ve bu ligin en formda ve kaliteli takımı,bu takımı elimizden hakem kurtardı ,başakşehir takımıda enaz bjk kadar kaliteli kadroya sahip ,son 5 maçın 4 nü kazanmış ve 1 gol yemiş ,böyle 1 takıma 2 gol atmamıza rağmen yenemedik ,şu takımda bi rodegella yada kuvekie ayarında forvet olsa,hiçdeğilse torje yada stancu kadar bir oyuncumuz olsa,sol açıkta hiçdeğilse kötü mötü aydın yada jalma olsa ,groseckinin tek bacağı olsa şimdi belkide ilk 5 içinde olurduk,yedek stoperimiz yok,yedek forvetimiz yok,[as forvetimizyokki yedeğiolsun],sol kanat oyuncumuz yok,forvet arkasında dönen ,seken topları kapacak gol atacak attıracak [tum benzeri oyuncumuz yok],takım setcus,cicinyo,atıf,john boye ,ibrahim ,burhan ve konenin çabalarıyla bişeyler yapmaya çabalıyor,7 8 oyuncuyla sivasspor hiçbirşey yapamaz,mutlak suretle enaz 5, bana göre 7 çok kaliteli banko oyuncu şart ,sonuç olarak şunu diyebilirim,takımın durumu düzelemeyecek kadar kötü değil,enazından eskişehir yada mersin gibi değiliz,2.yarı eğer transferler ,rıza hocanın yaptığı gibi tutarsa ,en geç 5 hafta içinde ilk 10 içine gireceğimize inanıyorum,önemli olan ilk yarı bitince, kırmızı çizginin dışına çıkmak ,ben deplasmanda gençleri ve evimizde kayseriyi yeneceğimizi düşünüyorum,akhisardanda puan alacağımızı düşünüyorum,düşme barajı şuan için 35 ,38 puanı alanın ligde tutunacağını sanıyorum,ilk yarıda enaz 7 puan almamız gerekiyor.
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 28.11.2015, 19:22   #5
otceken58
Yiğido

otceken58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

182 Mesajına 330 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 574 otceken58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sayın İzmirli yigido abim öncelikle skor tahmin yarışmasındaki emeklerinden dolayı cok teşekkür ederim ve bu konudaki tespite gelince cok doğru olan birşey var hedefi olmayan teknik adamlar ve bunların kurdukları kadrolar Sergen Yalçın takıma ne kadar futboldan soyutlanmış adam varsa doldurdu 7 tane orta sahası olan ancak halan orta sahası en basit geçilen takım Sivasspordur herhalde bu ligde forveti olmayan tek takımda Sivasspordur Okan a cok kızamıyoruz bu kadro ile son 3 haftadır cok kotu olduğumuz söylenemez ancak kazanma azmi, öne geçtikten sonra takımı geriye çekmesi oyuncu degisikliklerindeki hataları onunda Sivasspor da sadece ligte kalsın gerisi önemli degil havası veriyor.

Bize gerçekten hırslı tuttuğunu koparan ve yönetime futbolcu gerçekten futbolcu aldırabilecek bir teknik adam gerekiyor ve bundan önemlisi takımda ne kadar döküntü adam varsa gönderecek bir teknik adam gerekli.
otceken58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı otceken58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 28.11.2015, 19:30   #6
güneşyurdu
Tecrübeli Yiğido

güneşyurdu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

288 Mesajına 518 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 720 güneşyurdu Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

bence sivasın tek ve en büyük hatası hakemleride yenecek kadar iyi oynamaması...ibb yi rezil eden oyunu sivas oynadı...başka takım değil...takımda kaleci-forvet ve pas veremeyen atif en büyük sorun.
güneşyurdu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.11.2015, 19:34   #7
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 849 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

Yonetim istifa edip gitmeli. Mecnun baskan ve arkadaslarinin takima verecekleri hic birsey kalmadi. Vizyonsuzlastilar maalesef. Emekleri icin tesekkur ederiz, ama istifa edip gitme vakti geldi.
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sebasteia'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 28.11.2015, 19:44   #8
güneşyurdu
Tecrübeli Yiğido

güneşyurdu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

288 Mesajına 518 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 720 güneşyurdu Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

yiğido arkadaşlar bu fubol ile sivas düşmez kormayın...sivasın bu futbol ile düşmesi demek türkiye de futbolun küme düşmesi demek...anlı-şanlı oynuyor...yırtıyor,rakibe basıyor...hakemler,fiziki güç eksikliği ve hatalar bu oyunu gölgeliyor....en büyük sorun sivas seyircisi motivasyonunu kayıp etti tribüne gelmiyor...denizli maçı en kötü dönemimizdi nasıl fulldü tribünler o maçı nasıl seyirci baskısıyla almıştık...İŞTE BU İ..E HAKEMLERİ ETKİ ALTINA ALMAK İÇİN TRİBÜNLERİ DOLDURMAK ŞART...
güneşyurdu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.11.2015, 21:56   #9
yigido_furkan
Usta Yiğido

yigido_furkan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

226 Mesajına 403 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 833 yigido_furkan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Katildgim yonleri var ama katilmadigim yonleride var. Futbolun dogasinda var takim sonlarda kotu gidiyor onde kendiginden geri cekiliyor skoru korumak icin orda hoca kendini istedigi kadar yirtsin oyuncular o mantikta. Bunu yapan sadece bizim takimda degil. Kadro da yetersizlikler var ama hakem hatari cok fazla. Ve hep kaderi etkileyen sonuclar olusuyor. Ayrica yeni yonetim gelmesi icin illa istifa etmeye gerek yok. Secim zamaani 1 kez rakip cikiyormu baska bir baskan adayi yok. Yada eskisehir macini izliyoruz coskulu kalabalik tribun bide bizim maclara bakalim herkes ustine duseni yapmali sadece elestiri yapmakla olmuyor
yigido_furkan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yigido_furkan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 28.11.2015, 22:30   #10
Rallim58
Gast

Devre arasi ciddi ve akilli transfer yapilmazsa kimse kusura bakmasin ama o zaman bu takimi daha kimse kurtaramaz...
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
sivasspor, sos, veriyor