Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Anadoluda En İyi Yer Burası
Alt 07.03.2013, 21:42   #51
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1065 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt
Standart Cevap: Anadoluda En İyi Yer Burası

Bir mağlubiyet alırsınız, o mağlubiyetten sağlam dersler çıkarırsınız, en az beş maçı kazanırsınız .Ders çıkaramıyorsanız, ne yaparsanız yapın, başarısız olursunuz. Biz Samsun’u yendik, Antalya kümede kaldı. Mehmet Hoca o kötü sezondan müthiş dersler çıkardı, bugünkü başarısını da o derslere borçludur

Yukaridaki sözler Riza hocaya ait,diyorki; biz Samsun´u yendik Antalya kümede kaldi sözü cok talihsiz bir aciklama.
Biz o vakit Samsun´u Antalya icin degil playoff´lara kalabilmek icin yenmistik....
Yani biz sizi ligde birakmistik sira sizdemi demek istiyor.
Varsin olmasin böyle üc puan bu YIGIDOYA YAKISMAZ....
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı B.DUMANLI'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 22:02   #52
Metal Gear
Usta Yiğido

Metal Gear - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

727 Mesajına 1.433 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 755 Metal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISI

Bir takımın futbolcusu ve hocası,"Ben İstanbul takımlarına gitmek istiyorum" demiyorsa,o kulüp büyük kulüptür!...Bizdeyse nerede kamera görülse hemen dile getiriyoruz İstanbul'a olan sevdamızı..
Metal Gear isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Metal Gear'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 22:07   #53
poolat58
Usta Yiğido

poolat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

952 Mesajına 2.168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 721 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok

yeter artık rıza hoca yeteeeer. Ağzımı bozduracak benim illa...yahu takım kümeye doğru gidiyor sen hala bjk b..ku yiyorsun...senin daha kendi takımından haberin yok el alemin takımı yorumlamak sana mı düştü
poolat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı poolat58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 22:10   #54
Rallim58
Gast

Alıntı:
Ferhat06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Hocanın futbol oynadığı dönemlerini iyi bildiğin belli.Sağ kanat oyuncusu sağ yönde gider hep.Metin,Feyyaz ve Alinin attığı gollerde onun muz ortaları vardı bunu da hatırla.Hocanın futbolcu yetenekleri sınırlıydı lakin çalışarak çok çalışarak,azimle çok iyi yerlere gelmişti.
Ziya Erdal'ın sol kanadı kullandığı gibi, o dönemde de Rıza hoca sağ kanadı süper kullanırdı, hakkını teslim edelim
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 23:04   #55
gülkız
Yiğido

125 Mesajına 249 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 692 gülkız COK SEVILEN BIR KISIgülkız COK SEVILEN BIR KISIgülkız COK SEVILEN BIR KISI

Daha öncede dediğim gibi Rıza Çalımbay uzun vadede takımı idare edecek bir teknik direktör değil..Görev aldığı diğer takımlarda olduğu gibi bahanelerin arkasına sığınmaya devam ediyor..Ama altyapı antrenörü olarak Türk futboluna hizmet etmesi onun için mutlaka daha iyi olacaktır..Serpil Hamdi Tüzün,Ekrem Karaberberoğlu gibi Türk futboluna emeği geçmiş antrenörler gibi olması daha doğru olacaktır...Ama teknik direktörlükte ısrar etmeye devam ederse hem kendine hem de Türk futboluna zulumden başka bir şey olmaz..Hani deniyor ya taraftarı dinlemiyor diye,Rıza Çalımbayın yardımcı hocasını bile dinlediğini zannetmiyorum..Çünkü birçok maçta Bülent Albayrak’ın kendisine bir şeyler anlatmaya çalıştığını,Rıza Çalımbayında ters davranarak Bülent Albayrak’ı kulubeye gönderdiğine dikkat ettim..Bülent Albayrakta suratı düşmüş şekilde kulubede otururken akabinde Sivassporunda kalesinde gollerle karşılaştığına dikkat ettim...Bunun yanı sıra Rıza Çalımbayın çalıştırdığı diğer takımları da düşünürsek oyuncuların ve takımın kendisinin önüne geçmesini istemiyor diye düşünüyorum...Yani bir zamanlar Daum’un benimsediği politikadan farksız olduğunu düşünüyorum..Yoksa niye her gittiği takımda beşiktaştan söz ediyor zannediyorsunuz ? Düşme hattında olan bir takımı kurtarıp orta sıralara çıkardıktan sonra niye tekrardan ligin dibine attığını zannediyorsunuz ? Bu yüzden Sivassporda buna çanak tutan yönetim ve başkanda eşdeğer hatalıdır..''Bakın Kayserispora,yerli hocaların bazı durumlarından dolayı yabancı teknik direktörlerle çalışmayı tercih ediyorlar.''Sivassporun üst üste 3 galibiyeti yokken,Kayserispor 6 maçtır yenilmiyor ve galibiyet serimizi devam ettirmek istiyoruz diye basına beyanat veriyorlar..Ayriyaten Hector Cuper’in mor-beyaz kravat takması,Hikmet Karamanın yeşil-beyaz atkı takması,Şenol Güneşin bordo-mavi atkı ve eldiven kullandığını düşünürsek Rıza Çalımbaya bu konuda serzenişlerin olması da tuhaf karşılanmamalıdır...Sivasspord an ziyade kendisiyle ilgili açıklamalar yapmasını da hiç şık bulmuyorum zaten..
gülkız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı gülkız'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 23:06   #56
SIVAS58FOREVER
Yiğido

SIVAS58FOREVER - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

199 Mesajına 376 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 542 SIVAS58FOREVER FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
B.DUMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bir mağlubiyet alırsınız, o mağlubiyetten sağlam dersler çıkarırsınız, en az beş maçı kazanırsınız .Ders çıkaramıyorsanız, ne yaparsanız yapın, başarısız olursunuz. Biz Samsun’u yendik, Antalya kümede kaldı. Mehmet Hoca o kötü sezondan müthiş dersler çıkardı, bugünkü başarısını da o derslere borçludur

Yukaridaki sözler Riza hocaya ait,diyorki; biz Samsun´u yendik Antalya kümede kaldi sözü cok talihsiz bir aciklama.
Biz o vakit Samsun´u Antalya icin degil playoff´lara kalabilmek icin yenmistik....
Yani biz sizi ligde birakmistik sira sizdemi demek istiyor.
Varsin olmasin böyle üc puan bu YIGIDOYA YAKISMAZ....
Nasıl boyle bir bağ kurabildin hayret doğrusu, şike konusunda bu ligde en son isim Rıza hocadir, takımımızın da lekelenmeye çalışıldığı şike davasında bile Rıza hocanın adı geçmedi, sen kendi hayal dunyanda birşeyler kurgulamışsin
SIVAS58FOREVER isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.03.2013, 23:18   #57
SIVAS58FOREVER
Yiğido

Alıntı:
gülkız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Daha öncede dediğim gibi Rıza Çalımbay uzun vadede takımı idare edecek bir teknik direktör değil..Görev aldığı diğer takımlarda olduğu gibi bahanelerin arkasına sığınmaya devam ediyor..Ama altyapı antrenörü olarak Türk futboluna hizmet etmesi onun için mutlaka daha iyi olacaktır..Serpil Hamdi Tüzün,Ekrem Karaberberoğlu gibi Türk futboluna emeği geçmiş antrenörler gibi olması daha doğru olacaktır...Ama teknik direktörlükte ısrar etmeye devam ederse hem kendine hem de Türk futboluna zulumden başka bir şey olmaz..Hani deniyor ya taraftarı dinlemiyor diye,Rıza Çalımbayın yardımcı hocasını bile dinlediğini zannetmiyorum..Çünkü birçok maçta Bülent Albayrak’ın kendisine bir şeyler anlatmaya çalıştığını,Rıza Çalımbayında ters davranarak Bülent Albayrak’ı kulubeye gönderdiğine dikkat ettim..Bülent Albayrakta suratı düşmüş şekilde kulubede otururken akabinde Sivassporunda kalesinde gollerle karşılaştığına dikkat ettim...Bunun yanı sıra Rıza Çalımbayın çalıştırdığı diğer takımları da düşünürsek oyuncuların ve takımın kendisinin önüne geçmesini istemiyor diye düşünüyorum...Yani bir zamanlar Daum’un benimsediği politikadan farksız olduğunu düşünüyorum..Yoksa niye her gittiği takımda beşiktaştan söz ediyor zannediyorsunuz ? Düşme hattında olan bir takımı kurtarıp orta sıralara çıkardıktan sonra niye tekrardan ligin dibine attığını zannediyorsunuz ? Bu yüzden Sivassporda buna çanak tutan yönetim ve başkanda eşdeğer hatalıdır..Bakın Kayserispora,yabancı teknik direktörlerle çalışmaya itina gösteriyorlar..Sivassporun üst üste 3 galibiyeti yokken,Kayserispor 6 maçtır yenilmiyor ve galibiyet serimizi devam ettirmek istiyoruz diye basına beyanat veriyorlar..Ayriyaten Hector Cuper’in mor-beyaz kravat takması,Hikmet Karamanın yeşil-beyaz atkı takması,Şenol Güneşin bordo-mavi atkı ve eldiven kullandığını düşünürsek Rıza Çalımbaya bu konuda serzenişlerin olması da tuhaf karşılanmamalıdır...Sivasspord an ziyade kendisiyle ilgili açıklamalar yapmasını da hiç şık bulmuyorum zaten..
Rıza hoca taraftarı dinlemiyor diyorsun, sence teknik adam kendi sistemini mi uygulamalı yoksa taraftarı mi dinlemeli? Taraftarı dinliyorsa zaten orada sistem de yoktur, sistemi olan bir yerde sisteme göre hareket edilir, dışarıdan müdahalelere göre değil, ayrıca hangi taraftarı dinlemesi lazım? Kale arkasindakileri mi maraton eskileri mi yada yedek kulübesinin arkasındaki taraftarları mi dinlemesi lazım? Malum her bir taraftar kendi çapında teknik direktör ve hepsi farklı farklı düşünebiliyor, bu gibi durumda stadda oylama mi yapmalı? Falanca oyuncuyu oyuna almak istiyorum evet diyenler el kaldırsın mi diyecek tribünlere? Profesyonel bir teknik direktör maç öncesi gerekli analizlerini yapar, kadrosunu oluşturur, muhtemel skorlar karşısında değişikliklerini planlar ve o şekilde hareket eder, bu planlarını dışarıdan birileri istiyor diye degistiriyorsa zaten o profesyonel değildir.

Ayrıca hocanın istediği Hamdallah alınmış olsaydı sayısız g pozisyonuna girmeyi başaran takimimiz gol yollarındaki problemi de çözmüş olurdu ve su an belki üst üste galibiyetler alıyor olacaktık, hoca devre arasi problemi de çözümünü de söyledi ama yönetim çözmedi
Bu Konuda SIVAS58FOREVER'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.03.2013, 23:26   #58
SIVAS58FOREVER
Yiğido

Alıntı:
yigidolar06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu siteyi çok iyi takıp ediyorsunuz. Bu sitede bir yanlış olursa ilk bizler karşısında oluruz. 50 ye yakın ülkeye sık sık seyahat eden burda bir siz varsınız birde Orhan hoca ( yabancı futbolcu takıp ediyor) oda büyük ihtimalle sizsiniz çünkü Rıza hocaya toz kondurmuyorsunuz sivaslı gibi acı çekmediğinizden anlıyorum
Ben Orhan hocayı tanımam, Rıza hocayı da tanımam, ben ihracatciyim, yani sandığın gibi futbol sektöründen değilim, SivasSpor yenilince cok üzülüyorum ama yenilginin faturasını haketmeyen kişilere kesmiyorum, yani işini iyi yapan ile yapmayani ayırt ediyorum
Alt 07.03.2013, 23:47   #59
gülkız
Yiğido

125 Mesajına 249 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 692 gülkız COK SEVILEN BIR KISIgülkız COK SEVILEN BIR KISIgülkız COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
SIVAS58FOREVER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Rıza hoca taraftarı dinlemiyor diyorsun, sence teknik adam kendi sistemini mi uygulamalı yoksa taraftarı mi dinlemeli? Taraftarı dinliyorsa zaten orada sistem de yoktur, sistemi olan bir yerde sisteme göre hareket edilir, dışarıdan müdahalelere göre değil, ayrıca hangi taraftarı dinlemesi lazım? Kale arkasindakileri mi maraton eskileri mi yada yedek kulübesinin arkasındaki taraftarları mi dinlemesi lazım? Malum her bir taraftar kendi çapında teknik direktör ve hepsi farklı farklı düşünebiliyor, bu gibi durumda stadda oylama mi yapmalı? Falanca oyuncuyu oyuna almak istiyorum evet diyenler el kaldırsın mi diyecek tribünlere? Profesyonel bir teknik direktör maç öncesi gerekli analizlerini yapar, kadrosunu oluşturur, muhtemel skorlar karşısında değişikliklerini planlar ve o şekilde hareket eder, bu planlarını dışarıdan birileri istiyor diye degistiriyorsa zaten o profesyonel değildir.

Ayrıca hocanın istediği Hamdallah alınmış olsaydı sayısız g pozisyonuna girmeyi başaran takimimiz gol yollarındaki problemi de çözmüş olurdu ve su an belki üst üste galibiyetler alıyor olacaktık, hoca devre arasi problemi de çözümünü de söyledi ama yönetim çözmedi
Yarın Rıza Çalımbay olmayacaktır ama taraftar yine olacaktır,yarın Mecnun Otyakmaz da olmayacaktır ama taraftar yine olacaktır..Çünkü bir takımı ayakta tutan taraftardır.. O yüzden taraftarın dinlenmesi sistemin olmadığı anlamına gelmez…Zaten kafalarına estikleri gibi davrandıklarından takımın halinden anlaşıldığı gibi sistemin ve düzenin olmadığı aşikar..Taraftarın olduğu her platform,basın,medya,internet, restorant,cafe,bilardo salonu,stadyum yani bilumum her yer neresi varsa göz önüne alınmak zorundadır..Bir teknik direktör hem kendi sistemi ile hem de taraftarın görüşünü hemde rakibini baz alarak düşünmek zorundadır..Asıl profesyonellik budur...Ayrıca bir takım sadece bir oyuncunun üzerine kurulu olamaz...Bu süper lige yeni çıkmış takımların yapacağı taktiktir..Ayriyaten oyuncunun bonservisi çok pahalı ise ve teknik direktör transfer edilen oyuncuyu başka bir takıma lobi faaliyetleri için kullanıyorsa işte o zaman yönetime hak vermemek mümkün değil..
gülkız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda gülkız'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.03.2013, 23:57   #60
SIVAS58FOREVER
Yiğido

Alıntı:
gülkız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yarın Rıza Çalımbay olmayacaktır ama taraftar yine olacaktır,yarın Mecnun Otyakmaz da olmayacaktır ama taraftar yine olacaktır..Çünkü bir takımı ayakta tutan taraftardır.. O yüzden taraftarın dinlenmesi sistemin olmadığı anlamına gelmez…Zaten kafalarına estikleri gibi davrandıklarından takımın halinden anlaşıldığı gibi sistemin ve düzenin olmadığı aşikar..Taraftarın olduğu her platform,basın,medya,internet, restorant,cafe,bilardo salonu,stadyum yani bilumum her yer neresi varsa göz önüne alınmak zorundadır..Bir teknik direktör hem kendi sistemi ile hem de taraftarın görüşünü hemde rakibini baz alarak düşünmek zorundadır..Asıl profesyonellik budur...Ayrıca bir takım sadece bir oyuncunun üzerine kurulu olamaz...Bu süper lige yeni çıkmış takımların yapacağı taktiktir..Ayriyaten oyuncunun bonservisi çok pahalı ise ve teknik direktör transfer edilen oyuncuyu başka bir takıma lobi faaliyetleri için kullanıyorsa işte o zaman yönetime hak vermemek mümkün değil..
Taraftara önem vermek ayrı birşey, ancak oyun içerisindeki sistemi taraftarın taleplerine göre revize etmek ayrı birşeydir ve uygulabilirligi imkansız gibidir, mesela biz farklı düşünüyoruz ama ikimiz de taraftariz, hoca bana mi kulak vermeli sana mi? Yoksa Ali ye mi Mehmet e mi? Hangi taraftarı dinlemeli? Stada gidiyorsanız duyuyorsundur her kafadan farklı ses çıkıyor, hoca hangisini dinlesin? Ayrıca dinleyeceği o taraftar oyuncuların performansını, psikolojik durumunu, sakatlık durumunu biliyor mu? Rakibin hangi sistemle oynadığını biliyormu? Takımı taraftarın isteğine göre yöneten bir hoca var mıdır? Varsa o hoca mıdır yoksa ipleri taraftarın elinde olan kukla mı?
Herkesin işi farklıdır, oyuncu oyununu oynayacak, teknik direktör sistemini belirleyip takımı yönetecek, taraftar da elindeki çekirdeği cebine koyup takımı destekleyecek
Bu Konuda SIVAS58FOREVER'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
anadoluda, burası, yer, İyi