Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Futbolcular

Futbolcular Futbolcularin Performanslari Ve Diger Mevzulari

Seçenekler Arama Stil

Sivassporlu Da Costa röportajı
Alt 19.09.2013, 18:16   #1
58akif34
Usta Yiğido

58akif34 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

791 Mesajına 2.261 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 725 58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein
Standart Sivassporlu Da Costa röportajı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sivasspor'un Portekizli defans oyuncusu Manuel Da Costa, kırmızı-beyazlı forma altında sergilediği başarılı futbolla beğeni topluyor.

Yiğidoların, Portekiz Premier Lig takımlarından Nacional'dan transfer ettiği 27 yaşındaki Fas asıllı stoper Da Costa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kırmızı-beyazlı ekibin formasını giymekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında oynanan Sivasspor-Eskişehirspor maçının 48. dakikasında yaklaşık 35 metreden vurduğu sert şutla rakip takımın filelerini havalandıran Da Costa, "Çok güzel bir gole imza attığım için mutluyum, Bu tarz goller her zaman olmaz. Bütün kamuoyunda, hatta yurt dışında bile bu gol konuşuluyor, önemli olan takımımın kazanması" dedi.

Eskişehirspor'a attığı golün takımı ve kendisi adına önemli olduğunu ifade eden Da Costa, "Futbolculuk kariyerimde 8 gol attım ve attığım önemli gollerden birisi bu olabilir. Fransa'da oynadığım takımda bunun gibi güzel bir gol atmıştım. Defanstan topu alıp, tek başıma gidip gol atmıştım. Bu iki gol, kariyerimdeki en güzel gollerdi" diye konuştu.

Da Costa, Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos'un attığı golü beğendiğinin belirtilmesi ve buna ilişkin görüşünün sorulması üzerine, şunları kaydetti:

"Hocamız futbolculuk döneminde bu tür gollere çok imza attı. Carlos'un çok sert şutları vardı. Tabi ki onun gibi bir insandan bu tarz övgüler almak beni mutlu ediyor. Böyle olduğu zaman insan bu tarz goller atmak ve tekrarlamak istiyor. Sert şutlar vurduğumu biliyorum, antrenmanlarda kendimi deniyorum. Maçta bu tür pozisyonlar her zaman gelmez. O an kendimi çok iyi hissettim, topa vurdum ve gol oldu. "

"Sivasspor'da iyi futbol sergileme mecburiyetim var"

Sivasspor'a büyük hedeflerle geldiğini ve kırmızı-beyazlı ekipte başarıyı yakalamayı arzuladığını dile getiren Da Costa, şöyle konuştu:

"Teknik direktörümüz Roberto Carlos ve kulüp başkanımız Mecnun Otyakmaz'ın isteğiyle buraya geldim. Bu sebeple Sivasspor'da iyi futbol sergileme mecburiyetim var. Sivasspor'da başarıyı yakalamayı hedefliyorum. Bu sezon iyi bir takımla mücadele veriyoruz. Takımda gidenler ve gelenler oldu, ben de yeni geldim. Tabi her şeyi birden istemek yanlış, biraz zamana bırakmamız lazım. Yeni bir takım olmamıza rağmen iyi yoldayız. Takım olarak iyi bir çizgiye doğru gidiyoruz. İnşallah böyle devam edip sezon sonu istediğimiz yerde olacağız."

Da Costa, Roberto Carlos'un, Avrupa kupalarına katılmak gibi önemli bir hedefi olduğunu anımsatarak, "Hocamız sezon başından beri hedeflerini bizlerle paylaşıyor. Carlos'un hedeflerine, hep birlikte ulaşacağımıza inanıyorum. Avrupa kupaları neden olmasın, çünkü biz iyi takımız" dedi.

Spor Toto Süper Lig'i çok zorlu bulduğunu vurgulayan Da Costa, ligde fizik gücü iyi olan takımların kazanacağını vurguladı. Ligde büyük-küçük takım ayrımı yapmanın yanlış olduğunu söyleyen Costa, "Çünkü her takım tehlikeli, o gün kim daha güçlüyse sahada, kazanabilir" ifadesini kullandı.

AS Nancy'de futbol hayatına başlayan Manuel Da Costa, daha sonra PSV, Fiorentina, Sampdoria, West Ham United, Lokomotiv Moskova ve Nacional takımlarının formalarını giydi.

Sezon başında Sivasspor'a transfer olan Da Costa, Spor Toto Süper Lig'in ilk 4 haftasında, kırmızı-beyazlı ekipte tüm maçlarda 90 dakika forma giyme şansı buldu.
Cevap: Sivassporlu Da Costa röportajı
Alt 19.09.2013, 18:40   #2
ROMANTİK KATİL
Usta Yiğido

ROMANTİK KATİL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

774 Mesajına 1.527 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 536 ROMANTİK KATİL FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivassporlu Da Costa röportajı

Böyle devam ederse Costadan iyi para bile kazanırız.

Memleketsiz Köpekler İstanbulu Destekler Tek Gercek SİVASSPOR
ROMANTİK KATİL isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ROMANTİK KATİL'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 19.09.2013, 19:30   #3
münihli_58
Usta Yiğido

münihli_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

515 Mesajına 1.118 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 749 münihli_58 TAM BIR BEYEFENDImünihli_58 TAM BIR BEYEFENDImünihli_58 TAM BIR BEYEFENDImünihli_58 TAM BIR BEYEFENDImünihli_58 TAM BIR BEYEFENDI

Her mac sari yemeyi biraksa cok daha güzel olacak ve bunun sinyalini es-es macinda verdi sari almayarak
münihli_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.09.2013, 20:03   #4
SivasliMuhammed
Yiğido

SivasliMuhammed - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

127 Mesajına 177 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 465 SivasliMuhammed FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

cok güzel bir oyuncu böyle hep devam etsin.bi murat akcaya sans verilse oda ümit gibi olur
SivasliMuhammed isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.09.2013, 20:35   #5
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 627 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sanırım haftaya oynayamaz ,kasımpaşalı forvet oyuncuları çok zorlar 4. sarı görür gibi
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 34MUAMMER58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
costa, röportajı, sivassporlu