Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Bu gençler bizim değil (mi?)
Alt 30.10.2013, 18:30   #11
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 977 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Bu gençler bizim değil (mi?)

!967 den ber aklımın erdiğinden beri Sivassporun peşinden koştum küfüre karşıyım yakışmıyor küfür edenede insan önce dönüp aynada kendisine bakacak. 2ligte şampiyonluğa oynuyoruz 1989 yılından 5 yılgeçmiş 2004 yılı Ankara cebeci stadı şampiyonluğa oynuyoruz sivas şeker maçı maça gitmişiz 5 yıl Sivasspora hasretiz özlemle hasretle Sivastan gelen taraftar gurubu 1967 taraftar dernek galiba sivasspora destek oluyor davullar tezaruhatlar çoşku çok büyük benim gibi yıllardır özlemle bu şampiyonluğu bekleyen Başkentli yiğidolara dönüm bu taraftar gurubu şöyle bağırıyordu. BAĞIRMAYAN TARAFTAR S.....SİN GİTSİN. Beynimden vurulmuşa dönmüştüm benimgibi ne insanlar vardı bu takım için peşinden koşan hepimiz üzüldük. Diyeceğim şu ki Sivasspor süper ligte hatta zirveye oynuyoruz Avrupa dan bahsediyoruz. Dönüp dolaşıp aynı yerde sayıklıyoruz bir adım öte gidemiyoruz. Taraftarımız amatürde mücadele ediyor. Bir BJK, Bursa,Eskişehir,Ankaragücü,Ada nademirspor taraftarı olamayız olamayız. Sivastan Karabüke kadar geleceksin vede maça girmeyip Sivasa döneceksin sivasta maç atmosferini bilemem ama deplasmanı iyi takıp ediyorum yazık bunlar bizim gençlerimiz. 2 tl maç mı olur Sivası seven en az 10 tl verip adam gibide türübünde takımına destek olacak
Alt 30.10.2013, 18:35   #12
yigidolar06
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 977 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Yukardaki yazımı içimden geldiği gibi yazdım bunlar gerçekler yaşadıklarım insan üzülüyor dernek falan taraftar gurupları kendilerine çeki düzen verecek yaşım itibariyle deplasmanlarda hep küfür edenleri yapmayın etmeyinle geçmiştir. Demek bizler yani büyükleri olmasak varya kan gövdeyi götürür türübünlerde
Alt 30.10.2013, 18:40   #13
yigidolar06
Usta Yiğido

Şuda gerçekki şapka düştü kel gözüktü Carlosa sorsalar adamcağız derki ben nere geldim nerde çalışıyorum bura neresi bunlar nasıl futbolmaç izler nasıl taraftar der. o demesede ben diyom
Alt 30.10.2013, 18:41   #14
yigidolar06
Usta Yiğido

Sivasspor taraftarı 12 adam olamamıştır uzun yıllar heleki süper ligte
Alt 30.10.2013, 18:44   #15
Mete209
Yiğido

Mete209 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

184 Mesajına 384 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 478 Mete209 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Mâdem bundan rahatsız oluyoruz ve bunu yapanlar küçük bir kesim o zaman bunu önleyebiliriz. Şöyle ki bizim gençler topluca sövmeye başladığında statdaki herkes onları ıslıklayalım. Böylece hem küfrün önüne geçmiş hem onlara yaptıkları davranışın yanlış olduğunu hatırlatmış hem de ulusal manada çok güzel bir mesaj vermiş oluruz.

Birkaç kez bu şekilde küfre engel olursak inanın artık o gençlerde küfür etmeyecektir.
Mete209 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Mete209'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 30.10.2013, 18:46   #16
yigidolar06
Usta Yiğido

Sivastan ankaraya gecen sen gençler maçına gelen taraftar gurubu maçtan önce bağıracan çağıracan maçta desteğini verecen son 20 dk ses yok neden maçtan önce boşuna bağırıp çağırmışsın takımın 1-0 önde 12 adama ihtiyaç var nerde o sivastan gelen taraftar gurubu sessiz oturuyor bunlarıda sorgulamak lazım
Alt 30.10.2013, 19:56   #17
Rallim58
Gast

Öncelikle konuya yorumları ile destek verip, gençlerimizi bu "çirkin, ahlaki olmayan, Anadolu çocuğuna yakışmayan söylemlerden" nasıl uzak tutarızın kavgasında emeği geçenleri, emeği geçecekleri şimdiden saygıyla selamlıyorum.

Düşüncem o ki, stadyumda her karşılaşma sonrası boğaz ağrısı ile eve geldiğimizde "takıma destek vermenin huzuru"nu yaşıyoruz.

Stadyumda söylenilen "aşağılık, ahlaksız" küfürlü sözleri koro halinde söylemenin, Sivassporumuza, Sivasımıza, Yiğidoya ne katkısı olur anlamış değilim.

Hemen hemen her iç saha müsabakasında, "bağırmayan taraftar ....... gitsin" gibi kendi taraftarına ahlak yoksunu söylemleri, "ayağa kalkmayan ....... olsun" gibi abuk-subuk cahilane tavırlar, yakışmıyor, yazık oluyor bu gençlerimize...

Öyle ki gençliğimizi dahi deplasmanlara götürmek istemeyen çok sayıda şoför olduğunu, yaşadıklarını, yakın zamanda da bir deplasmana giderken neden ? yoldan dönüldüğünü biliyoruz...

Kısaca bu gençler bizim ve sahip çıkarak, sinkaflı sözlerden uzak tutulmasının gerektiğini düşünüyorum. Herkese görev düşüyor, "yiğidoların" bu konuda tepki vereceğini de biliyorum.
Yukarıdaki Mesaj için 9 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.10.2013, 20:06   #18
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1027 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick

Abi bu tür insanlar anında kameralarla tespit edilip dışarı atılmalıdır...herkes zaman zaman kendi tutamayıp hoş olmayan şeyler ağzından çıkabilir...

Sebebi ne olursa olsun koro halinde ana avrat demeden hayasızca küfür edenler trübünlerden uzaklaştırılmalıdır...

Polis bu adamları toplayıp o dakika dışarı atsa bak bir daha yapabiliyorlarmı...

Ne hikmetse bu kadar teknolojik imkana rağmen halen bu tür uygulamalar yapılmıyor...
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı SenSetik'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.10.2013, 20:52   #19
MaXiMuM
Usta Yiğido

MaXiMuM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.190 Mesajına 2.682 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 752 MaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer Anblick

Takıma verdikleri desteğe kimse bir şey diyemez. Küfürsüz , kavgasız yaptıkları her türlü destek takdir edilir.

Ağaç yaşken eğilir atasözümüzden yola çıkarak, yaşları (benim gördüğüm) 14-17 gibi olan çocuk yaşta denebilecek bir topluluğu, gençliğin verdiği heyecanla nereye sürersen gider. İşte burada asıl sorun o Sürende. Yani o çocukları yönlendiren abilerinde.

Evinde ana babasından, okulunda öğretmeninden terbiye anlamında baskı gören bu çocuklar, stadyumlarda küfür etmeyle, kavga etmeyle kendilerini özgür hissediyorlar.

Asıl bu çocukları yönlendiren bu abilerin eğitilmesi gerek.
MaXiMuM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı MaXiMuM'a Teşekkür Ediyor...
Alt 30.10.2013, 20:57   #20
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 619 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
Rallim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Hemen her iç saha karşılaşmasında yaşadığımız olay bu hafta güzel başlayıp çirkin sona erdi.

ZTK 3. tur eleme karşılaşmasında eşleştiğimiz Ankaragücü müsabakası, taraftarların karşılıklı jestleriyle özlenen sahnelerle başladı. Rakip takımların davet edilip alkışlanması, karşılıklı şarkılara eşlik edilmesi taraflı tarafsız tüm sporseverlerin tebriklerini kazandı.

Duygulandıracak sahnelerin yaşandığı ortamı, yaşları ve sayısı 18-20'yi geçmeyen bri grup gencin koro halinde "Ananın ........ ......... ..........." gibi tamamen sinkaf, küfür, ahlaksızca, pervasızca bir söylemle başlayıp, daha sonra pozisyon gereği Utaka'nın sarı kart aldığı olaya "sahaya ineriz ........ ........." gibi ne Sivas'ımıza yakışır ne de Anadolu aile ahlakına yakışır bir söylemde bulunulması doğrusu, sağduyulu tüm Sivassporlu taraftarları derinden üzmüştür.

Bunu yapan, söyleyen, söyleten ne yazıkki bizim gençlerimiz. Bu gençler bizim, senin benim evladımız, yiğenimiz, kardeşimiz değil mi? Lütfen bu çocuklarımıza sahip çıkalım. Otokontrol sistemle, engel olalım, uyaralım.

Allah aşkına...! Çocuklar, Gençler, Delikanlılar...! küfürden, günahtan uzak durun. Bu tavsiyeyi kendimde görüyorum; çünkü sen, benim evladımın yaşındasın, hatta onun yaşından da küçük olduğunu biliyorum...
Çok güzel yazmışın eline sağlık yiğido kardeşim. boşuna kendini yorma,bunları her gün yazsanda bir şeyin değişeceğini sanmıyorum. bizim seyircinin durumu ortada 10-15 dakka 100-200 kişiyle bağırılar ondan sonra 58 dakika şovuna kadar ses çıkmaz,bir 3-5 dakikada bu arada bağırıp çağırılır sonra tekrar oturup maç seyredilir,tabi bu arada ferdi olarakta ağıza alınmayacak küfürler edilir.. Ankaragücü maçında ankaragücü taraftarına helal olsun,ilk 20 dakikadan sonra hep onları dinledik
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı favori58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
bizim, değil, gençler