Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Gerçeği Rakamlar Söylüyor
Alt 20.04.2013, 07:32   #1
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1581 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein
Standart Gerçeği Rakamlar Söylüyor

Sanki Sivasspor her yıl Türkiye kupasında finaller oynuyor, daha öncede Türkiye kupasını defalarca almış, bu yüzdende Sivaslı’ya bıkkınlık gelmiş! Gerçi, böyle olan takımların taraftarı hiçbir zaman bu durumlarda takımlarını yalnız bırakmıyor.

Üç gün önce 4 Eylül stadındaki Trabzon kupa maçında bunu çok net gördük. Cadı kazanı gibi kaynayan, tepki gösterilen Trabzonspor’a taraftarları sahip çıkılması gerektiği yerde sahip çıkıyor. Trabzon taraftarı, geçen hafta oynanan Ordu maçında tribünleri tıklım tıklım doldurdu. Sonra Sivas’ta oynanan kupa maçında kendilerine ayrılan 800 kişilik yeri de doldurdu.

Peki bizim Sivaslı ne yapıyor? Bolca konuşuyor! Burnunun dibindeki en kritik maçlara bile gelmiyor. Ama lafa söze gelince, liderliği kimseye kaptırmıyor!

Gençlerbirliği ile oynanan son derece kritik maça 6-7 bin kişi, Trabzon’la oynanan kupa maçına ise 5-6 bin kişi geliyor, sonrada büyüklük konusunda Trabzonlularla boy ölçüşmeye kalkışıyoruz. Geçin bunları!

Geçen gün açıklanan ankette, Trabzon’da yaşayanların yüzde 80’i hangi takımı tutuyorsun sorusuna “ Trabzonspor’u “derken, Sivas’ta bu oran sadece yüzde 27. Bursa’da ise bu oran yüzde 30. Ancak Bursa göç alan, dolayısıyla başka şehirlerden gelenlerin yoğun olduğu bir şehir,buna rağmen Bursaspor 1. Tutulan takım olarak çıkıyor. Sivas’ta birinci Fenerbahçe, ikinci Sivasspor yüzde 3’lük farkla 3. Sırada da Galatasaray var. Bırakın büyük takım olmayı, bu rakam Sivaslı için oturup kara kara düşünülmesi, hatta utanılması gereken bir rakamdır.

Düşünebiliyor musunuz, Sivasspor 8-9 sezondur süper ligde 2 sezon şampiyonluk kovalamış, Avrupa kupalarında Türkiye’yi temsil etmiş ama Sivas’ın sadece yüz kişiden 27’si Sivasspor’u tutuyor. Kritik maçlara gelme, hangi takımı tutuyorsun diye sorulduğu zaman Sivasspor deme sonrada kalk Trabzonspor’la boy ölçüşmeye kalkış! Gönüllerde en büyük olmak farklı bir şey, rakamlarla büyük olmak farklı. Benim gönlümün tabi ki tek ve en büyük takımı Sivasspordur, ama rakamsal olarak ve kamuoyu önünde büyüklük kim biz kimiz!

Abdullah YİĞİT
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 10 Kullanıcı Salim58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Gerçeği Rakamlar Söylüyor
Alt 20.04.2013, 08:00   #2
58akif34
Usta Yiğido

58akif34 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

791 Mesajına 2.261 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 727 58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Gerçeği Rakamlar Söylüyor

her ne kadar Abdullah YİĞİT'i sevmesem de yazısının büyük çoğunluğuna katılıyorum.Taraftarımız maça gelmiyor.Birçoğu maçı izlemiyor bile fakat bu sitede skora bakarak yorum yapıp kendini taraftardan sayıyor.Bu sezon sadece 1 maç kaçırdım Eskişehir maçını onuda tv den izledim.Takımın oyununu hep beğendim.Hocaya hiçbir zaman kızmadım ve istifa etmesini aklımın ucundan bile geçirmedim.Bu internet sitesinde maçtan sonra skor taraftarlığı yapanlar yüzünden siteye girmemeye bile başladım.lafı uzatmayacağım inşallah bu yazıyı okuyan skor taraftarı bu huyundan vazgeçer birlik beraberlik içerisinde türübünde ki yerini alır almasa bile takıma zarar verecek dedikoduları çıkartmaktan vazgeçer de gerçek taraftar ortaya çıkar
Alt 20.04.2013, 08:23   #3
izmirliyigido
Gast

Abdullah bey yine güzel yazmış. Tespitler yerinde. Trabzonspor maçında taraftar sayısından bizlerde taaa km.lerce ötede televizyonlardan izlerken utandık. Kale arkaları tamamıyla bomboş, maraton da boşluklar var. Beraber izlediğimiz yanımızda ki arkadaşlarımız "Sivasspor taraftarı hınca hınca televizyon karşısında ki yerlerini doldurmuş yine" dedikleri zaman yerin dibine battım. "Siz bu taraftarla mı kupada final oynayacaksınız geçin bunu yav" diye alay ettiklerinde ise söyleyecek birşey bulamadım.

Buna bir çözüm bulunmalı. Bunun için Sivasspor-Taraftar Elele Platformu oluşturulup yönetimin taraftara yapabilecekleri, taraftarın yönetimden bekledikleri neler uzun uzun tartışılmalı. Ama açık söyleyeyim yiyici, sömürücü taraftar grupları veya kişilerle değil, hakikaten takıma bireysel manevi destek veren taraftarlar olmalı bu panelde. Neyse bu konuyu daha sonra konuşuruz.

Futbol karşılaşmaları taraftar açısından görsel şov, seyir keyfidir. Taraftar futboldan zevk aldığı kadar tribünlerde heyecanlar yaşamak ve yaşatmak istiyor. Hele ki gençler, tribünlerde diğer şehirlerde olduğu gibi renk renk, resimli resimli, değişik laflarla süslü pankartlar, dövizler asmak, bayraklar sallamak istiyor. Ama bunlara izin verilmeyince gençler heyecan yaşayamıyor. Gruplara dahil değilse kuru kuruya 1-2 kez gidiyor, sonra bir daha da gitmiyor. Başka şehirlerde, stadlarda bunlar normal karşılanırken benim şehrimde neden yasak anlayamıyorum.

Yönetimin olaya biraz da bu açıdan bakması ve belli çizgilerde serbest bırakması, tribünlere görsellik, çeşitlilik, heyecan ve renk getirecek, taraftar sayısında artış olacaktır. Öte yandan şu tribün liderleri olayı kaldırılmalı, daha profesyonelce düşünen amigolar olmalı. Bunlarda kulüp tarafından seçilmeli. Ama kulüpten nemalanmamalı, sadece kulübün amigo hizmetleri elemanı gibi olmalı.

Yani yapılacak çok şey var, yeter ki yönetim de elini uzatmalı.

.
Bu Konuda 'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 20.04.2013, 08:28   #4
mustiiic
Acemi Yiğido

mustiiic - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

18 Mesajına 40 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mustiiic isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

ÇOK DERTLİ BU ABDULLAH ABİ YAW. BİRAZ DERDİNİ DİNDİRELİM.
ABDULLAH ABİM :=) BAHSETTİĞİN ANKET SOKAKTA SİVASLILARA YÖNELİK YAPILMIŞ BİR ANKET DEĞİL.
BİLYONER İSİMLİ SİTEDE YANİ İDDİA SİTESİNDE YAPILMIŞ BİR ANKET. BENDE ÜYESİYİM. SİVASLIYIM SİVASSPOR TARAFTARIYIM TERCİHİ YOKTU. ŞİMDİLERDE VAR. YANİ NE KİMSEYE SEN SİVASLISIN SİVASSPOR MU YOKSA BAŞKA TAKIMMI DİYE SORAN YOK.
ADAM OTURDUĞU YERDE KAÇ ÜYESİ VAR. ŞU KADAR. SİVAS DOĞUMLU KAÇ KİŞİ VAR İL İL AYIRIYOR. AĞIRLIK 3 BÜYÜK OLDUĞU İÇİN HER KES İLK GÖRDÜĞÜNÜ İŞARETLİYOR. GEÇİŞTİRİYOR. MALUM BİZİM TÜRK MİLLETİ HERŞEY BİRAZN ÖNCE OLSUN BİTSİN İSTER, BU ÜYELİKTE BÖYLE ŞEY.
BENDE AÇTIĞIMDA ÜYELİĞİ SİVASLIYIM, TUTTUĞUN TAKI M FENERBAHÇE İŞARETLEDİM. ÇÜNKÜ SADECE 3 BÜYÜK VARDI. ŞİMDİ TAKIMLARIN HEPSİ VAR GİRİP ÜYELİK BİLGİLERİNİN GÜNCELLENMESİ GEREK.OLAY BUNDAN İBARET. BEN DÜZELTECEM.
BİLYONERDE FENER YAZMIŞIM AMA SENDE BİLİRSİN YER YÜZÜNDE KİMSE SİVASSPORLULUĞUMU TARTIŞAMAZ. SİVASIMIN OLDUĞU YERDE İSE KRALINI TANIMAM. RAHAT OL O ORAN BU YAZILAN ORANLA ASLA BİR OLAMAZ.

Editörün notu : Yorumlarınızı küçük harfle yazmanızı rica ediyoruz, aksi halde yazınız silinecektir.
Alt 20.04.2013, 09:28   #5
58fatihcan
Usta Yiğido

481 Mesajına 740 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 569 58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK

Helal olsun abi cok guzel yaziyorsun. Ve sonuna kadar da haklisin. Ben kahroldum tv basinda. Istanbuldaki maclara bile severek gidiyorlar adamlar. Vallahi ayip. Biz trabzonla degil zara ile boy olcuselim bence
58fatihcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.04.2013, 09:41   #6
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

257 Mesajına 394 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 718 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Doğru Yazmış Aynen Katılıyorum.

Bizim Taraftarımız Çok bilmiş Hepsi Teknik Drektör Desteğe gelince maça gelmeye gelince gelmezler düşünsenize 2 lira kale arkası 5 lira maraton bu pahalımı yazık diyorum başka bir şey demiyorum Süper Ligin değerini bilmiyoruz lüks geliyor artık Sivasa ligde olmayan bu lige hasret çeken çok takım var
H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.04.2013, 09:47   #7
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 978 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
58akif34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
her ne kadar Abdullah YİĞİT'i sevmesem de yazısının büyük çoğunluğuna katılıyorum.Taraftarımız maça gelmiyor.Birçoğu maçı izlemiyor bile fakat bu
sitede skora bakarak yorum yapıp kendini taraftardan sayıyor.Bu sezon sadece 1 maç kaçırdım Eskişehir maçını onuda tv den izledim.Takımın oyununu hep beğendim.Hocaya hiçbir zaman kızmadım ve istifa etmesini aklımın ucundan bile geçirmedim.Bu internet sitesinde maçtan sonra skor taraftarlığı yapanlar yüzünden siteye girmemeye bile başladım.lafı uzatmayacağım inşallah bu yazıyı okuyan skor taraftarı bu huyundan vazgeçer birlik beraberlik içerisinde türübünde ki yerini alır almasa bile takıma zarar verecek dedikoduları çıkartmaktan vazgeçer de gerçek taraftar ortaya çıkar
Bu Sitede yorum yapanların çoğunluğu Sivasta yaşamıyor, gurbetteler Sivasspor hasretiyle gurbette mutlu oluyorlar. Ben kendi adıma yazıyorum burda tanıdığım hemşerilerimde benimle aynı düşünüyordur.

Şöyleki 35 yıldır Ankarada yaşıyorum Ankaragücü, Gençlerbirliği maçlarını hep izledim takıp ettim, taki Sivasspor süperlige çıktıktan sonrada artı memleketimin takımını daha çok destekler olduk.

Sivassporun kıymetini iyi bilin diye kendimizi gurbette (bu sitede) parçalayıp duruyoruz.

Sivas ta yaşayanlar çok iyi düşünmeli vede kenetlenmelidir, bu sitede yazılanlar faydalı buluyorum bu siteden çok derslerde çıkarılmalıdır
Alt 20.04.2013, 09:55   #8
kaptann58
Tecrübeli Yiğido

kaptann58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

248 Mesajına 423 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 636 kaptann58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Sanki Sivasspor her yıl Türkiye kupasında finaller oynuyor, daha öncede Türkiye kupasını defalarca almış, bu yüzdende Sivaslı’ya bıkkınlık gelmiş! Gerçi, böyle olan takımların taraftarı hiçbir zaman bu durumlarda takımlarını yalnız bırakmıyor.

Üç gün önce 4 Eylül stadındaki Trabzon kupa maçında bunu çok net gördük. Cadı kazanı gibi kaynayan, tepki gösterilen Trabzonspor’a taraftarları sahip çıkılması gerektiği yerde sahip çıkıyor. Trabzon taraftarı, geçen hafta oynanan Ordu maçında tribünleri tıklım tıklım doldurdu. Sonra Sivas’ta oynanan kupa maçında kendilerine ayrılan 800 kişilik yeri de doldurdu.

Peki bizim Sivaslı ne yapıyor? Bolca konuşuyor! Burnunun dibindeki en kritik maçlara bile gelmiyor. Ama lafa söze gelince, liderliği kimseye kaptırmıyor!

Gençlerbirliği ile oynanan son derece kritik maça 6-7 bin kişi, Trabzon’la oynanan kupa maçına ise 5-6 bin kişi geliyor, sonrada büyüklük konusunda Trabzonlularla boy ölçüşmeye kalkışıyoruz. Geçin bunları!

Geçen gün açıklanan ankette, Trabzon’da yaşayanların yüzde 80’i hangi takımı tutuyorsun sorusuna “ Trabzonspor’u “derken, Sivas’ta bu oran sadece yüzde 27. Bursa’da ise bu oran yüzde 30. Ancak Bursa göç alan, dolayısıyla başka şehirlerden gelenlerin yoğun olduğu bir şehir,buna rağmen Bursaspor 1. Tutulan takım olarak çıkıyor. Sivas’ta birinci Fenerbahçe, ikinci Sivasspor yüzde 3’lük farkla 3. Sırada da Galatasaray var. Bırakın büyük takım olmayı, bu rakam Sivaslı için oturup kara kara düşünülmesi, hatta utanılması gereken bir rakamdır.

Düşünebiliyor musunuz, Sivasspor 8-9 sezondur süper ligde 2 sezon şampiyonluk kovalamış, Avrupa kupalarında Türkiye’yi temsil etmiş ama Sivas’ın sadece yüz kişiden 27’si Sivasspor’u tutuyor. Kritik maçlara gelme, hangi takımı tutuyorsun diye sorulduğu zaman Sivasspor deme sonrada kalk Trabzonspor’la boy ölçüşmeye kalkış! Gönüllerde en büyük olmak farklı bir şey, rakamlarla büyük olmak farklı. Benim gönlümün tabi ki tek ve en büyük takımı Sivasspordur, ama rakamsal olarak ve kamuoyu önünde büyüklük kim biz kimiz!

Abdullah YİĞİT
maça niye gelsinlerki maç bileti pahalı hava soğuk yazık yazık sahipsiz memlketim sivasım aklıma şöyle bişey geldi en yakın komşumuz tokata 5 otobüs göndersek en azından tokatlılar sahip çıkar sivassporumuza çünkü her maçta geliyorlar ta ordan sivası desteklemeye ama bizim sivaslılar evinden kahveden kalkıp gelmiyorlar memlketin gözbebeği takımının maçlarına yazık çok yazık
kaptann58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı kaptann58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.04.2013, 09:59   #9
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1251 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Belli bir kesime hitap eden, sevenininde sevmeyeninde yazısını takip ettiği böyle yazarların yanlış ve eksik bilgiler ile makale yazmasını kabullenemiyorum.

Bahsedilen anketin nasıl yapıldığını bilmeden yazmış... Bilyoner adlı bir site var buraya üye olan şahıslar Tc kimlik ile birlikte tuttuğu takımı yazarlar Mustiiic nickli üyenin yazdığı gibi önceki yıllarda sadece gs, fb ve bjk vardı son yıllarda ise tüm takımlara yer vermeye başladılar. Taraftar haritasını belirlerken SADECE bu bilgilere dayanarak yaptıkları için bu sonuç ortaya çıkıyor.

Bunları bilmeden yorumu yaptın bari gördüğünü yanlış yazma Bursa'da Bursaspor 1. tutulan takım değil Bursaspor Bursa'da tutulan 3. takım Bursa'daki sıralama ;

1- Galatasaray /28
2- Fenerbahçe /24
3- Bursaspor : /23

Ayrıca bu haritaya göre Sivasspor taraftarı Bursaspor taraftarından genelde daha fazla Sivasspor Yüzde 0.7 iken Bursaspor taraftarı ise /0.6.

Sayın Yiğit'in gençler ve trabzon maçındaki taraftar sayısı ile ilgili tespitleri son derece doğru ve bir o kadar da üzücü.
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Besyo_cu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 20.04.2013, 10:38   #10
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

abdullah beyin eleştirilerinin büyük çoğunluğuna katılıyorum,birşeyin kıymeti kaybolunca anlaşılır,umarım sivassporun kıymeti kaybedilmeden anlaşılır,sivasspor yenildiğinde ,yada haksızlığa uğradığında ,sivas dışında yaşayanların üzüldüğü kahrolduğu kadar,sivasda yaşayayan sivaslılar üzülmüyor bunu biliyorum,her maça giden okemik 5 6 bin kişiye lafım yok,bilmiyorlarki sivasspor olmasa kamuoyunda ,türkiyede,sivasın adını duyamazlar duysalarda hep kötü anılarla ,insanların işine geldiği gibi duyarlar,insanlarımızın,diğer takımlarıda tutmalarına lafım yok,ilk takımı sivasspor olduktan sonra sorun yok,
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 58MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
gerçeği, rakamlar, söylüyor