Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Bir Umut...
Alt 05.04.2013, 13:25   #1
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

408 Mesajına 994 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 492 Serdar63972 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Bir Umut...

Memleketten uzak kalmak zor şeydir, yaşayan bilir bunu. Biz gurbettekilerin memleket hasretinin adıdır Sivasspor. Bizler televizyonda maçı izlerken skorbordun arkasındaki dağlarla, havuz tarafındaki apartmanlarla selamlaşırız.
Son haftalarda sevdamız olan şehiri izlerken televizyonlarda bir buruk bakıyoruz ekrana. Bir buruk bakıyoruz Sivasa... Sözde bizim gibi olan ama özde bize benzemeyen kimseler bizden, başkalarına karşı duydukları saygıyı esirgiyorlar. Sevgi olmasa da olur. İnsan zorla sevemez. Ama ekmek yediği kapıda, hemşerim diye seni bağrına basan insanlara karşı yumruğunu kaldırır, tükürükler saça saça küfürler edip saygısızlıkta edemez. Etmemeli. Hesabı sorulmalı. Baharda Sivas'ta olamayıp yollardan karların eridiğini görüp sokak maçları yapma umudu gibi bir umutla bekliyoruz. Sevdası Sivasspor olacak olan... Kendi işine, çalıştığı şehire karşı saygısını en az kovulduğu klüplere göstediği ölçüde gösterecek olan... Takımın başarısını kendi başarısı, şehrin başarısı, futbolcunun başarısı yönetimin başarısı olarak görecek. Bir başarısızlık halinde ise sağa sola bakmadan, konumumun hakkını verebildim mi acaba? Bu başarısızlık benden mi kaynaklanıyor ? benden değilse bile buranın 1 numaralı sorumlusu benım bu başarızlığa engel olabilirmiydim ? gibi şeyleri düşünebilecek biri şu an SİVASSPOR için umuttur.
Serdar63972 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 12 Kullanıcı Serdar63972'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Bir Umut...
Alt 05.04.2013, 15:57   #2
sivasfutbol
Usta Yiğido

sivasfutbol - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

556 Mesajına 1.045 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 844 sivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Bir Umut...

taraftara karsı yumrugunu sıkıp kaldırıp kufur eden hoca istemiyorum rıza sivastan gidene maçlara gitmeyecegim
sivasfutbol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı sivasfutbol'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.04.2013, 16:11   #3
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
sivasfutbol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
taraftara karsı yumrugunu sıkıp kaldırıp kufur eden hoca istemiyorum rıza sivastan gidene maçlara gitmeyecegim

Dünyanın her yerinde taraftar İSTİFA diye bağırabilir. Kaldı ki Rıza Hoca Eskişehirdeyken daha maç başlamadan veya galip geldikleri maçtan sonra İSTİFA istiyorlardı. İstiyorlardı da kimse kimseye yumruğunu sıkıp küfredemiyordu. Şimdi çıkarmışlar maç bitmeden İSTİFA diye bağırılmaz diye. Taraftar bir senedir yapması gerekeni geçte olsa yaptı ve küme düşmekten kurtulduk. Taraftar o sıkıyı vermeseydi o maç gitmişti. Hakan ASLAN maç sonu röportajında söyledi, o dakikadan sonra ne değiştiyse değişti diye.
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı Serdar63972'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.04.2013, 16:19   #4
keko 58
Tecrübeli Yiğido

keko 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

612 Mesajına 1.144 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 621 keko 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Serdar63972 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Dünyanın her yerinde taraftar İSTİFA diye bağırabilir. Kaldı ki Rıza Hoca Eskişehirdeyken daha maç başlamadan veya galip geldikleri maçtan sonra İSTİFA istiyorlardı. İstiyorlardı da kimse kimseye yumruğunu sıkıp küfredemiyordu. Şimdi çıkarmışlar maç bitmeden İSTİFA diye bağırılmaz diye. Taraftar bir senedir yapması gerekeni geçte olsa yaptı ve küme düşmekten kurtulduk. Taraftar o sıkıyı vermeseydi o maç gitmişti. Hakan ASLAN maç sonu röportajında söyledi, o dakikadan sonra ne değiştiyse değişti diye.
agzina ve ellerine saglik güzel kardesim....

Serdar sen ayne benim ki yorumu yazmisin.....
Alıntı:
keko 58
Taraftar ayaklanmasaydi maci siz nah alirdiniz riza efendi
senin hic hakkin yok taraftara atmaya sen kendine
ceki düzen ver mac kazanmak icin sizleri kamcilamak gerekirmis
ki seyircide bunu yapti gec bile kaldilar hocamisin artik hacimisin
seyirciye saygilar...........

KAMIL GROSICKI
Tęsknimy za tobą
keko 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı keko 58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.04.2013, 16:31   #5
myway
Usta Yiğido

978 Mesajına 2.692 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1047 myway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
Serdar63972 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Taraftar bir senedir yapması gerekeni geçte olsa yaptı ve küme düşmekten kurtulduk. Taraftar o sıkıyı vermeseydi o maç gitmişti.
bu zihniyetle maçın döndüğünü düşünüyosanız demekki sivas tribününde taraftarlık bilincinin oluşması için daha epey epey vakit var...

taraftar maç boyunca destek verir. maç sonucunda istifa istiyorsa tepkisini o zaman koyar.maçı desteğiyle 3-2 ye getirmeyi başarsa bu tribün efsane olacak ve bugun başkan futbolcu ve teknik direktör işte bizim efsane bir tribünümüz var artık diyecekti.. bir taraftar takıma maç kazandırır ama bu böyle olmaz.. peki siz ne yaptınız? maç içerisinde istifa diye bağırıp yıllarını sivasa vermiş hayrettini ağlata ağlata staddan çıkarıyorsanız, rıza hoca gibi efendi bi adamı delirtmeyi başarıyosanız o yumrugu da hakedersiniz. iyi yaptı eline saglık rıza hocanın.. bugun başkan bunun adı nankörlük, taraftarımız aklını başına almalı daha sakin olmalı gibi açıklamalar yapınca mutlu mu oldunuz aferin mi aldınız?

bizim sahip oldugumuz değerleri kaybettikten sonra anlama gibi bi huyumuz var. yine öyle olacak çok üzülüyorum.. oyuncular takım arkadaşına edilen küfürler ve hocasına yapılan saygısızlık için, bu maçta gururları ve kendı onurları için maçı çevirdiler. ve stadı terkedip gidenleri de görünce öyle mutlu oldum ki..saha içindeki oyuncunun yerine bir koyun bakalım kendinizi o durumda hocanızı ve arkadaşınızı düşünüp mü oynarsınız yoksa size küfürler yağdıran taraftarı mı?

herkes kendi işini yapacak. taraftar 90 dakika destek verecek. taraftarın istifayı ıstemesı de en büyük haktır ama bunu maç bitiminden sonra yapar. maça böyle müdahale ederse bunun adı densizliktir.. oyuncular arkadaşlarının onurunu ve hocaya yapılan saygısızlıgın cevabını vermek yerine maça küsseler bugun düşme potasında ve teknik direktörsüz ve başkansız kalabilirdik.. alt ligde de sahipsiz sivasspor bu altın değerindeki ligi bir daha ne zaman yükselirdi kim bilir. belki bi 30 sene daha ugrasırdık dayılarımız amcalarımızın anlattıgı hikayeleri bizzat yaşardık..

her şeyden kendinize pay çıkarma huyunuzdan ve bu egonuzdan bi kurtulun önce..

başkan hoca ve futbolcular taraftarın bu hareketini unutarak sağduyuyla yaklaştılar da bu olay neyse ki kapandı gibi görünüyor.. 1995 yılından beri bu takımı takip ediyorum ve son olaydaki kadar utandıgımı hiç hatırlamıyorum.

güzel günler görüp şampiyonluk kovalayacaksak eğer yeniden , önce bu kafalardan kurtulmamız gerek.
myway isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı myway'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.04.2013, 16:44   #6
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
myway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bu zihniyetle maçın döndüğünü düşünüyosanız demekki sivas tribününde taraftarlık bilincinin oluşması için daha epey epey vakit var...

taraftar maç boyunca destek verir. maç sonucunda istifa istiyorsa tepkisini o zaman koyar.maçı desteğiyle 3-2 ye getirmeyi başarsa bu tribün efsane olacak ve bugun başkan futbolcu ve teknik direktör işte bizim efsane bir tribünümüz var artık diyecekti.. bir taraftar takıma maç kazandırır ama bu böyle olmaz.. peki siz ne yaptınız? maç içerisinde istifa diye bağırıp yıllarını sivasa vermiş hayrettini ağlata ağlata staddan çıkarıyorsanız, rıza hoca gibi efendi bi adamı delirtmeyi başarıyosanız o yumrugu da hakedersiniz. iyi yaptı eline saglık rıza hocanın..

bizim sahip oldugumuz değerleri kaybettikten sonra anlama gibi bi huyumuz var. yine öyle olacak çok üzülüyorum.. oyuncular takım arkadaşına edilen küfürler ve hocasına yapılan saygısızlık için, bu maçta gururları ve kendı onurları için maçı çevirdiler. ve stadı terkedip gidenleri de görünce öyle mutlu oldum ki..saha içindeki oyuncunun yerine bir koyun bakalım kendinizi o durumda hocanızı ve arkadaşınızı düşünüp mü oynarsınız yoksa size küfürler yağdıran taraftarı mı?

herkes kendi işini yapacak. taraftar 90 dakika destek verecek. taraftarın istifayı ıstemesı de en büyük haktır ama bunu maç bitiminden sonra yapar. maça böyle müdahale ederse bunun adı densizliktir.. oyuncular arkadaşlarının onurunu ve hocaya yapılan saygısızlıgın cevabını vermek yerine maça küsseler bugun düşme potasında ve teknik direktörsüz ve başkansız kalabilirdik.. alt ligde de sahipsiz sivasspor bu altın değerindeki ligi bir daha ne zaman yükselirdi kim bilir. belki bi 30 sene daha ugrasırdık dayılarımız amcalarımızın anlattıgı hikayeleri bizzat yaşardık..

başkan hoca ve futbolcular taraftarın bu hareketini unutarak sağduyuyla yaklaştılar da bu olay neyse ki kapandı gibi görünüyor.. 1995 yılından beri bu takımı takip ediyorum ve son olaydaki kadar utandıgımı hiç hatırlamıyorum.

güzel günler görüp şampiyonluk kovalayacaksak eğer yeniden , önce bu kafalardan kurtulmamız gerek.
Herkesin bir doğrusu vardır. Kimse kimseye densiz diyemez... Sana cevap vermiyorum.
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Serdar63972'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.04.2013, 17:19   #7
elbeylii
Yiğido

106 Mesajına 177 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 elbeylii BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

[taraftar maç boyunca destek verir. maç sonucunda istifa istiyorsa tepkisini o zaman koyar.maçı desteğiyle 3-2 ye getirmeyi başarsa bu tribün efsane olacak ve bugun başkan futbolcu ve teknik direktör işte bizim efsane bir tribünümüz var artık diyecekti.. bir taraftar takıma maç kazandırır ama bu böyle olmaz.. peki siz ne yaptınız? maç içerisinde istifa diye bağırıp yıllarını sivasa vermiş hayrettini ağlata ağlata staddan çıkarıyorsanız, rıza hoca gibi efendi bi adamı delirtmeyi başarıyosanız o yumrugu da hakedersiniz. iyi yaptı eline saglık rıza hocanın.. bugun başkan bunun adı nankörlük, taraftarımız aklını başına almalı daha sakin olmalı gibi açıklamalar yapınca mutlu mu oldunuz aferin mi aldınız?

biz destegimizi her zaman veririz ama senin gibiler belkide maça gelmez kabüllenirler ama öyle efendiliğe başlatma ve bende o adamın yaptıklarından daha fazlasını iyade ediyorum RIZA HOCA GİDENE KADAR MAÇLARINA GİTMİYORUM VE SİVASSPORUDA ÇOOOK SEVİYORUM avukatlıgı sanamı düştü la
elbeylii isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı elbeylii'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.04.2013, 20:41   #8
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 761 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
myway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

taraftar maç boyunca destek verir. maç sonucunda istifa istiyorsa tepkisini o zaman koyar.maçı desteğiyle 3-2 ye getirmeyi başarsa bu tribün efsane olacak ve bugun başkan futbolcu ve teknik direktör işte bizim efsane bir tribünümüz var artık diyecekti.. bir taraftar takıma maç kazandırır ama bu böyle olmaz.. peki siz ne yaptınız? maç içerisinde istifa diye bağırıp yıllarını sivasa vermiş hayrettini ağlata ağlata staddan çıkarıyorsanız, rıza hoca gibi efendi bi adamı delirtmeyi başarıyosanız o yumrugu da hakedersiniz. iyi yaptı eline saglık rıza hocanın.. bugun başkan bunun adı nankörlük, taraftarımız aklını başına almalı daha sakin olmalı gibi açıklamalar yapınca mutlu mu oldunuz aferin mi aldınız?

Kardeşim sen nerelerdeydin,aklınla ve aydınlık şuurunla bin yaşa.Ağlayarak sahayı terkeden Hayrettin bendim;olmadık tarizlere muhatap olan Rıza Çalımbay sendin,bizdik kısaca.
Maçı çevirmişler küfrederek,peh peh.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.04.2013, 20:06   #9
myway
Usta Yiğido

978 Mesajına 2.692 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1047 myway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblickmyway ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
Ferhat06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kardeşim sen nerelerdeydin,aklınla ve aydınlık şuurunla bin yaşa.Ağlayarak sahayı terkeden Hayrettin bendim;olmadık tarizlere muhatap olan Rıza Çalımbay sendin,bizdik kısaca.
Maçı çevirmişler küfrederek,peh peh.
eyvallah abim. biz ölmedik.
myway isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda myway'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.04.2013, 13:10   #10
Poyrazcan
Yiğido

186 Mesajına 336 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 527 Poyrazcan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sivasfutbol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bence en iyisini edersin, futbolcular da stresten uzak oynarlar.
Poyrazcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Poyrazcan'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
umut