Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Sivas'ımız Hakkında Bilinmeyenler, Sivas'ımızı Tanıtalım

Sivas'ımız Hakkında Bilinmeyenler, Sivas'ımızı Tanıtalım Burada güzel kentimiz Sivas hakkında değişik Bilgiler verebilir veya yorumlayabilirsiniz. Sivas'ımızı güzelliklerini anlatalım

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.
Alt 09.09.2006, 08:05   #1
Sabiha Serin
Acemi Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58 Mesajına 179 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 663 Sabiha Serin BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.

Saygıdeğer üyelerimiz
Henüz bu sitede yeniyim.Şöyle form sayfalarını okumaya çalıştım, iyi güzel.Bilhassa'' Sivas'ımız hakkında bilinmeyenler,Sivas'ımızı tanıtalım'' başlığı doğrusu beni mutlu etti.Güzel, demekki Sivasspor dışında da Sivas'ımızla da ilgili birtakım bilgiler burada sunulacak.Ancak bazı okuduğum Sivas'la ilgili yazılar birazcık beni üzdü,nedenmi? Nasılki Karadeniz fıkralarında herşey Temel ile Dursuna mal edilmiş, saf ve temiz duygularla yaşanan bazı olaylar da fıkra gibi Sivas'lıya mal edilmiş.Bakınız! Sayın üyelerimiz gördüğüm kadar birçoğunuz elli yaşların altındasınız.Ben yaşımı saklamaya gerek duymuyorum,zaten profilimde de yazıyor,51 yaşındayım.3 çocuk,3 torun sahibiyim.Sivasta doğdum,Sivas'ta büyüdüm,Sivas'ın tüm değerleri ile yoğruldum,ne mutlu ki o unutulmaya yüz tutmuş öz,hemde öp öz gelenek ve göreneklerimizi yaşadım ve halende bunları yazdığım makalelerimle tüm dünyaya tanıtmaya çalışıyorum.Amacım tek bir şey: Yarin birgün bizler ölüp gideceğiz,genç kuşaklarımız bu özdeğerlerimizi öğrensinler ki onlarda kendi çocuklarına öğretsinler ve böylece unutulmasın ve yaşasın gitsin.Yazık oluyor geleneklerimiz nerede ise unutulmak üzere.Onlar bizi biz yapan değerlerimizdir, asla ve asla unutulmamalıdır..Ben bu değerlerimizi yazarken uzun süre araştırıyor ve en ince hususlarına kadar doğru ve gerçekleri yazmaya çalışıyorum.Örneğin ( Sivas'ta Gelin Hamamı, Kıymalık yapma,Okuyucu Gezme,Gelinliğe Kurban Gönderme,Düğün Adetlerimiz,Eski Milli ve Dini Bayramlarımız , v.s, v,s....Gençlerimiz birçoğunu bilmiyorlar ki.

Şimdi vurgulamak istediğim şu: Sivas'la ilgili birçok şeyi gerçek anlamda bilende yazıyor,bilmeyende..Olmaz!! olmaz....Tam olarak Sivas'ı anlatacaksak yazalım yoksa kulaktan dolma bilgilerle, üstelik Sivas'ın şivesiyle espri yapıp( küçümsenip alay edilerek yazılacaksa ben ona karşıyım) .Neden ki?. Sivas şivemiz kötümü? Dünyanın neresine giderseniz gidin' Hemi,gı,essahtanmı, yüreğimizin taaa derinlerinden söylenen bir bacı ve gardaş kelimeleri varsa bilinki Sivaslıdır demiyormuyuz.Şivemiz bizim özümüz,televizyonlarda ki saçma sapan dizilerde herkes türlü türlü yöresel şiveler kullanıyor,bizde oturup güzel güzel izlemiyormuyuz.Bakınız onlar nasıl da kendi şivelerini ön plana çıkarıyorlar.Biz de kendi şivemize neden sahip çıkıp gurur duymayalım ki.Kısacası Sivas'ımızım hem gelenekleri,hem şivesi,herşeyimiz bambaşkadır.En önemlisi bizi diğer illerden ayıran en önemli özelliğimiz Sivas'ta Cumhuriyet'in temelleri atılmıştır.Sivas bir Cumhuriyet,kültür ve sanat şehridir.Şanlı Türk Bayrağımız burada bir başka dalgalanmaktadır.Sivas'ın yüreği yanık türkülerini bize armağan eden Aşık Veysel,Muzaffer Sarısözen v.s saymakla bitmez,aşık ve ozanlarımız,sanatçılarımız, tarihi eserlerimiz,el yapımı sanat eserlerimiz,daha neler neler varmı başka yerde...(Ağızlık,bıçak,halı,ki lim,nalın,gümüş.v.s.)Güzel Sivas'ımızım hertarafı buram buram kültür ve sanat kokuyor.Hepsiyle gurur duyalım.Ya Sivas insanı : Varmı onun gibisi. Erkekleri özübir,sözübir,güvenilir,mert, yiğit,onurlu,gururlu, saygın,sevgi ve saygı dolu,idirler. Kadınları eşine,işine,aşına,çoluğuna çocuğuna bağlı,yuvasının dişi kuşudur.Ak sütüyle emzirdiği yavrularına aslanlar gibi bakar,korur, kocasına tapar,büyüğünü sayar,küçüğünü sever.Sivas kadınının kocası eve gelince kocasını güleryüzle kapıda karşılar,erkeğinin midesi sıcak çorba görür.Ya dışarılılar öylemi eve kocamı gelmiş,kim gelmiş öööff umurunda bile değildirler.

Sivas ve Sivas insanı ile ilgili yazılacak çok şey var ama özet olarak biraz anlatmaya çalıştım.Umarım Sivas'ı yanlış anlatan,yanlış tanıyan ,yanlış algılayanlara ufak mesajlar vermişimdir.Cümlelerimi inatla Sivas şivemizle noktalamak istiyorum: Sivas'ımızın havası serttür emme yüramiz mertdür.Sivas'ımızı canumuz gibi severük , vah anam bize laf söyleyen de haltetmiş,biz bize saap çıkak hemi, eeele onun bunun dedüğüne hemen laaap diye inanman gı, hemi vallah hemide billah essah diyom....
Herkese sevgi ve saygılarımla..............
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
--->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.
Alt 09.09.2006, 09:01   #2
rguler
Tecrübeli Yiğido

rguler - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

11 Mesajına 19 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 rguler FAZLA SÖZE GEREK YOKrguler FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.

sabiha hanım ağzınıza yüreğinize sağlık.hem vallah hem billah melmeketimi özledim sayenizde.Varmı sivas gibisi bu dünyada.yazdıklarınızı okudukca çocukluğuma gençliğime döndüm.mahallemizin kapı önlerinde oturan büyüklerimizi çene başında oturan gençlerimizi sokakta komen,herro oynayan çocuklarımızı hatırlattınız.teşekkürler
Alt 15.09.2006, 16:39   #3
ş.usta
Tecrübeli Yiğido

ş.usta - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

73 Mesajına 171 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 706 ş.usta Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart --->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.

Dünyanın neresine giderseniz gidin' Hemi,gı,essahtanmı, yüreğimizin taaa derinlerinden söylenen bir bacı ve gardaş kelimeleri varsa bilinki Sivaslıdır.

sabiha hanım çok haklısınız,şivemize,gelenek ve göreneklerimize,sahipçıkıp genc kardeşlerimize anlatmalıyız'ki unutulmasın.
buda sizingibi büyüklerimizin emekleriyle olacak.
kültürümüzün,şivemizin,temel fıkraları gibi anlatılmasına bende karşıyım,okudukca duydukca inanın üzülüyorum,başkalarının kendi memleketine yakıştıramadığı şeyleri,biz kendimize maletmiye çalışıyoruz.
istanbulda esnaf olduğumuz için her memleketen insanlarla tanışıyoruz,artık konuşmalardan nereli olduğunu tahminede biliyoruz.
hemşerilerime nerelisin diye sormuyorum artık,sivasın neresindensin diye soruyorum şaşırıyorlar,nerden bildin diye,bazıları okadar hoş sivas şivesiyle konuşuyorlarki,adeta ben sivaslıyım diye bağırıyorlar,hemen kaynaşıyoruz ve ilk mevzumuz sivasspor oluyor.
yazılarınızın devamını bekliyoruz,saygılar.
ş.usta isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
--->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.
Alt 16.09.2006, 13:42   #4
HakkıTİMUÇİN
Usta Yiğido

13 Mesajına 20 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 810 HakkıTİMUÇİN ist jedem bekanntHakkıTİMUÇİN ist jedem bekanntHakkıTİMUÇİN ist jedem bekanntHakkıTİMUÇİN ist jedem bekanntHakkıTİMUÇİN ist jedem bekanntHakkıTİMUÇİN ist jedem bekannt
Lächeln --->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.

Sabiha abla gı.
hemi vallah hemi billah çok güzel yazmışsın.
vallaha sivasa gelince sana etliekmek döktürüyüm.

Makaleler yazdım diyorsunuz. Eğer bir mahsuru yoksa bu makalelerinizi bizimle paylaşır mısınız? Okumayı çok isterim.

biz bize saap çıkah hemi..he valla

KAYNAĞI GÖNLÜMÜZDÜR
DURDURULMAZ BU NEHİR..
SAZIMDAKİ TÜRKÜ GİBİ
SİVAS DENEN BU ŞEHİR...
HakkıTİMUÇİN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
-->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.
Alt 17.09.2006, 00:02   #5
Sabiha Serin
Acemi Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58 Mesajına 179 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 663 Sabiha Serin BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart -->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.

Çok teşekkür ederim.Hakiki Sivas'lı olduğunuz belli.İşte gördüğümüz gibi Sivasımızın şivesi bizi biz yapan değerlerimizdir..Uzakta olunca etli ekmek döktürmeyi bile özlüyorsunuz işte .Sivas'ımızın herşeyi doyumsuzdur böyle,havası,suyu,insanı,dağı, taşı , kültürü,sanatı,sanatçısı daha ne diyeyim ki.Ama kimileri ne yazıkki özünü sözünü benimsemeyip sahiplenmiyor.Ben bu değerlerimizi yaşatmaya çalışıyorum.Ne yazıkki kendisi Sivaslı olupta Sivas'ın şivesi ile alay etmeye kalkışan sahte Sivaslılara kızdığım için ben inatla Sivas'ımızın tüm değerlerini yazdığım öz değerlerimizle genç kuşaklara hatırlatmak istiyorum.Hani derlerya yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor derler.Sivastan gideli iki gün olmaz bir bakarsınız burunları kaf dağında , yanlarında Sivas'ı kötülerler gıkını bile çıkartmaz,Olmaz böyle şey,bu kişiler Sivaslıyım diyemez.Ben onun için Sivas'ın tüm değerlerini yaşatmak ,yüreğinde Sivas sevgisi olanlara burcu burcu Sivas'ı koklamaları için yazıyorum Şimdilik torunlarım küçük ama ömrüm olurda onlarında bu yazdıklarımı okuduklarını görürüm inşallah.Siz makalelerimi okumak istediğinizden bahsediyorsunuz .Madem okumak istiyorsunuz bende size şu anda okuyabileceğiniz Sivasla ilgili bir birçok kitap,dergi ve gazetelerde yıllardır Sivas'taki farklı geleneklerimiz ve göreneklerimizle ilgili yazdıklarım yayınlanıyor.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
--->: -->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.
Alt 17.09.2006, 12:31   #6
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 950 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart --->: -->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.

Alıntı:
Sabiha Serin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Çok teşekkür ederim.Hakiki Sivas'lı olduğunuz belli.İşte gördüğümüz gibi Sivasımızın şivesi bizi biz yapan değerlerimizdir..Uzakta olunca etli ekmek döktürmeyi bile özlüyorsunuz işte .Sivas'ımızın herşeyi doyumsuzdur böyle,havası,suyu,insanı,dağı, taşı , kültürü,sanatı,sanatçısı daha ne diyeyim ki.Ama kimileri ne yazıkki özünü sözünü benimsemeyip sahiplenmiyor.Ben bu değerlerimizi yaşatmaya çalışıyorum.Ne yazıkki kendisi Sivaslı olupta Sivas'ın şivesi ile alay etmeye kalkışan sahte Sivaslılara kızdığım için ben inatla Sivas'ımızın tüm değerlerini yazdığım öz değerlerimizle genç kuşaklara hatırlatmak istiyorum.Hani derlerya yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor derler.Sivastan gideli iki gün olmaz bir bakarsınız burunları kaf dağında , yanlarında Sivas'ı kötülerler gıkını bile çıkartmaz,Olmaz böyle şey,bu kişiler Sivaslıyım diyemez.Ben onun için Sivas'ın tüm değerlerini yaşatmak ,yüreğinde Sivas sevgisi olanlara burcu burcu Sivas'ı koklamaları için yazıyorum Şimdilik torunlarım küçük ama ömrüm olurda onlarında bu yazdıklarımı okuduklarını görürüm inşallah.Siz makalelerimi okumak istediğinizden bahsediyorsunuz .Madem okumak istiyorsunuz bende size şu anda okuyabileceğiniz Sivasla ilgili bir birçok kitap,dergi ve gazetelerde yıllardır Sivas'taki farklı geleneklerimiz ve göreneklerimizle ilgili yazdıklarım yayınlanıyor.

Sabiha Hanım Bizim Sivas gazetesindeki yazınızı okudum. Yüreğinize sağlık. Sivasımıza sizin gibi sahip çıkan insanlar olduğu müddetçe hep kendimizi mutlu ve rahat hissedeceğiz. Çok şükür değerlerimize sahip çıkan ve onların gelecek nesillere aktarılmasına vesile olan birileri var!...
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
-->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.
Alt 17.09.2006, 12:47   #7
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

14 Mesajına 33 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 808 Serd@r BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Daumen hoch -->: Lütfen Sivas'ımızın özdeğerlerine sahip çıkıp,Sivas'lı olmaktan da gurur duyalım.

Alıntı:
Ağzınıza yüreğinize sağlık,SİVASımızın sizin gibi açık yürekli,bir o kadarda açık sözlü,örf ve adetlerine düşkün,genç nesillere,güzel şehrimiz SİVASın kıymetini bilmeyenlere her türlü platformda cevap verebilecek cesur yüreklere gurur abidelerine ihtiyacı var.
Varlığınızı bilmek ve zatınızı tanıma imkanı bulmak mutluluk verdi SAĞOLUN!
Etli ekmek hususunda size sonuna kadar katılıyor buna ilave birde SİVAS köftesini ekliyorum.
BAŞKA SİVAS YOK!
Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 17.09.2006, 13:05   #8
aykut-akay
Usta Yiğido

aykut-akay - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

67 Mesajına 121 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 807 aykut-akay FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

BASKA SIVAS YOK ONUN ICIIN SIVASIMIZA SONUNA KADAR SAHIP CIKMALIYIZ

SIVASLI OLUNMAZ SIVASLI DOGULUR
aykut-akay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 11.10.2006, 19:27   #9
ırmaküstü
Yeni Yiğido

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ırmaküstü Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Sıvaslıyımm...SİVASLI OLMAK BİR AYRICALIKTIR....sElam olsun memleketime......
Alt 16.10.2006, 12:23   #10
son58
YASAKLI ÜYE

son58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2 Mesajına 2 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 son58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
Saygıdeğer üyelerimiz
Henüz bu sitede yeniyim.Şöyle form sayfalarını okumaya çalıştım, iyi güzel.Bilhassa'' Sivas'ımız hakkında bilinmeyenler,Sivas'ımızı tanıtalım'' başlığı doğrusu beni mutlu etti.Güzel, demekki Sivasspor dışında da Sivas'ımızla da ilgili birtakım bilgiler burada sunulacak.Ancak bazı okuduğum Sivas'la ilgili yazılar birazcık beni üzdü,nedenmi? Nasılki Karadeniz fıkralarında herşey Temel ile Dursuna mal edilmiş, saf ve temiz duygularla yaşanan bazı olaylar da fıkra gibi Sivas'lıya mal edilmiş.Bakınız! Sayın üyelerimiz gördüğüm kadar birçoğunuz elli yaşların altındasınız.Ben yaşımı saklamaya gerek duymuyorum,zaten profilimde de yazıyor,51 yaşındayım.3 çocuk,3 torun sahibiyim.Sivasta doğdum,Sivas'ta büyüdüm,Sivas'ın tüm değerleri ile yoğruldum,ne mutlu ki o unutulmaya yüz tutmuş öz,hemde öp öz gelenek ve göreneklerimizi yaşadım ve halende bunları yazdığım makalelerimle tüm dünyaya tanıtmaya çalışıyorum.Amacım tek bir şey: Yarin birgün bizler ölüp gideceğiz,genç kuşaklarımız bu özdeğerlerimizi öğrensinler ki onlarda kendi çocuklarına öğretsinler ve böylece unutulmasın ve yaşasın gitsin.Yazık oluyor geleneklerimiz nerede ise unutulmak üzere.Onlar bizi biz yapan değerlerimizdir, asla ve asla unutulmamalıdır..Ben bu değerlerimizi yazarken uzun süre araştırıyor ve en ince hususlarına kadar doğru ve gerçekleri yazmaya çalışıyorum.Örneğin ( Sivas'ta Gelin Hamamı, Kıymalık yapma,Okuyucu Gezme,Gelinliğe Kurban Gönderme,Düğün Adetlerimiz,Eski Milli ve Dini Bayramlarımız , v.s, v,s....Gençlerimiz birçoğunu bilmiyorlar ki.

Şimdi vurgulamak istediğim şu: Sivas'la ilgili birçok şeyi gerçek anlamda bilende yazıyor,bilmeyende..Olmaz!! olmaz....Tam olarak Sivas'ı anlatacaksak yazalım yoksa kulaktan dolma bilgilerle, üstelik Sivas'ın şivesiyle espri yapıp( küçümsenip alay edilerek yazılacaksa ben ona karşıyım) .Neden ki?. Sivas şivemiz kötümü? Dünyanın neresine giderseniz gidin' Hemi,gı,essahtanmı, yüreğimizin taaa derinlerinden söylenen bir bacı ve gardaş kelimeleri varsa bilinki Sivaslıdır demiyormuyuz.Şivemiz bizim özümüz,televizyonlarda ki saçma sapan dizilerde herkes türlü türlü yöresel şiveler kullanıyor,bizde oturup güzel güzel izlemiyormuyuz.Bakınız onlar nasıl da kendi şivelerini ön plana çıkarıyorlar.Biz de kendi şivemize neden sahip çıkıp gurur duymayalım ki.Kısacası Sivas'ımızım hem gelenekleri,hem şivesi,herşeyimiz bambaşkadır.En önemlisi bizi diğer illerden ayıran en önemli özelliğimiz Sivas'ta Cumhuriyet'in temelleri atılmıştır.Sivas bir Cumhuriyet,kültür ve sanat şehridir.Şanlı Türk Bayrağımız burada bir başka dalgalanmaktadır.Sivas'ın yüreği yanık türkülerini bize armağan eden Aşık Veysel,Muzaffer Sarısözen v.s saymakla bitmez,aşık ve ozanlarımız,sanatçılarımız, tarihi eserlerimiz,el yapımı sanat eserlerimiz,daha neler neler varmı başka yerde...(Ağızlık,bıçak,halı,ki lim,nalın,gümüş.v.s.)Güzel Sivas'ımızım hertarafı buram buram kültür ve sanat kokuyor.Hepsiyle gurur duyalım.Ya Sivas insanı : Varmı onun gibisi. Erkekleri özübir,sözübir,güvenilir,mert, yiğit,onurlu,gururlu, saygın,sevgi ve saygı dolu,idirler. Kadınları eşine,işine,aşına,çoluğuna çocuğuna bağlı,yuvasının dişi kuşudur.Ak sütüyle emzirdiği yavrularına aslanlar gibi bakar,korur, kocasına tapar,büyüğünü sayar,küçüğünü sever.Sivas kadınının kocası eve gelince kocasını güleryüzle kapıda karşılar,erkeğinin midesi sıcak çorba görür.Ya dışarılılar öylemi eve kocamı gelmiş,kim gelmiş öööff umurunda bile değildirler.

Sivas ve Sivas insanı ile ilgili yazılacak çok şey var ama özet olarak biraz anlatmaya çalıştım.Umarım Sivas'ı yanlış anlatan,yanlış tanıyan ,yanlış algılayanlara ufak mesajlar vermişimdir.Cümlelerimi inatla Sivas şivemizle noktalamak istiyorum: Sivas'ımızın havası serttür emme yüramiz mertdür.Sivas'ımızı canumuz gibi severük , vah anam bize laf söyleyen de haltetmiş,biz bize saap çıkak hemi, eeele onun bunun dedüğüne hemen laaap diye inanman gı, hemi vallah hemide billah essah diyom....
Herkese sevgi ve saygılarımla..............
sabiha anne gerçekten mükemmel bir yazı yazmışsın.bence senin bu yazın www.sivasspor.com 'da yazılan en güzel yazılardan birisi.bahsettiğin konuda gerçekten mükemmel.
son58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır