Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Röportajlar

Röportajlar Röportajlar bölümü

Seçenekler Arama Stil

MECNUN BAŞKAN RADYOSPORDA
Alt 18.03.2009, 14:01   #1
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1029 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick
Standart MECNUN BAŞKAN RADYOSPORDA

Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz Beşiktaş maçı öncesi son kez Radyospor’a konuştu. Aydın Cingöz’le Haber Aktif programına katılan Odyakmaz, transferlerden teknik direktör Bülent Uygun’a verilen 4 maçlık cezaya; şampiyonluktan Fenerbahçe taraftarı oluşuna kadar her konudaki sorulara açıklıkla cevap verdi.

BEŞİKTAŞ MAÇINI KAZANMAYA YAKINIZ
Beşiktaş maçı öncesi fazla konuşmayacağını söyleyerek sözlerine başlayan Mecnun Odyakmaz, “Bu maç öncesi son kez konuşuyorum. Çünkü geçtiğimiz yıllarda edindiğim tecrübelere bakarak artık maç sonuna kadar açıklama yapmayacağız çünkü bunun Sivasspor’a zararı oluyor. Beşiktaş ile kendi evimizde oynayacağız bu avantaşmı yoksa değimli bilmiyorum. Çünkü Beşiktaş’ta Sivas’ta oynadığımız üç maçı kaybettik deplasmanda üç maç kazandık, bir maç berabere kaldık ve hiç kaybetmedik. Bu kez kendi evimizde bu istatistiği bozmak ve Beşiktaş’ı yenmek istiyoruz. Çok zor bir maç olacak. Sitresi yüksek maçları son iki yıldır çok oynadık. Bu maç öncekiler gibi olmayacak. Artı baskı altında oynamayı bilen bir takıma sahip. Büyük bir destekle sahaya çıkacağız ve kazanmak istiyoruz. Kazanmaya yakın taraf biziz.” dedi.

YERİ DOLMAYACAK OYUNCU YOKTUR
“Sezon sonunda Mehmet Yıldız’ı satacak mısınız?” sorusuna Odyakmaz şu cevabı verdi, “Yeri dolmayacak futbolcu yok. Transfer için şartlar yerine gelmişse transferine onay vereceğiz. Hangi futbolcumuza teklif gelirse, her kulüple oturup konuşmaya açığız. Mehmet Yıldız içinde bu politikamız kesinlikle geçerli. Devre arasında Galatasaray’dan Mehmet Yıldız için ciddi bir teklif geldi fakat anlaşma sağlanamadı için transferi gerçekleşmedi.”

Mehmet Yıldız’ın Galatasaray’a satılması şeklindeki özel bir anlaşma olmadığını da vurgulayan Sivasspor başkanı, “Eğer Galatasaray isterse sezon sonunda masaya otururuz. Sadece Galatasaray değil, tüm kulüplerden gelen teklifleri sezon sonunda değerlendiririz.” şeklinde konuştu.

Transferin bir başka ismi Bilica’ya Fenerbahçe’den teklif geldiği iddialarını da yalanlayan Mecnun Odyakmaz, “Dedikodu bazında benimde kulağıma bazı bilgiler geldi ama ne Fenerbahçe’den ne de Bilica’dan bana bu yönde bir bilgi ya da teklif gelmedi. Sezon sonunda eğer teklif gelirse değerlendiririz. Bilica ilk yıllarında Brezilya milli takımında oynamış bir oyuncu. Kalitesi belli. Sivasspor’a katkısı çok büyük, bir yıllık opsiyonumuz vardı ve sözleşmesini uzattık.” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYON OLURSAK UYGUN KALIR
“Bülent Uygun’a teklif gelirse, bırakmayı düşünüyormusunuz?” şeklindeki soruyu ise Sivasspor başkanı şu şekilde cevaplandırdı, “Bunun için ligi nerde tamamlayacağımız önemli. Eğer Bülent hocaya çok önemli bir teklif gelirse, Bülent Uygun adına değerlendirmekte fayda olur. Ama Sivasspor şampiyon olur ve Şampiyonlar Ligi’ne giderse eğer Sivasspor’dan ayrılacağını düşünmüyorum. Kariyeri açısından çok önemli bir teklif gelirse düşünürüz ama onu bırakmak istemiyoruz.”

UYGUN’A VERİLEN CEZA AĞIR
Bülent Uygun’a Ankaraspor maçının ardından yaptığı hareket nedeniyle verilen cezaya da değinen Mecnun Odyakmaz, “Geçmişte bir sürü bu tarzda olaylar oldu. Bülent hocanın tarzına yakışmayan bir davranış oldu ama şunu belirteyim dört maçlık ceza çok ağır oldu. Bunun için Tahkim Kurulu’na başvurduk. Bülent hocaya olan sevgi Ankaraspor maçında yaşananlardan dolayı eleştirilerin dozunu azalttı ve disiplin kurulu aynı hoşgörüyü göstermedi. Biz yapmamız gerekin yaptık ve hocamıza destek veririz.” şeklinde konuştu.

BİRİLERİ BÜYÜK TAKIMLARA HİZMET EDİYOR
“Bülent Uygun’un 5 yeriz ama 6 yemeyiz ya da 8 yeriz ama dokuz yemeyiz” ifadelerinin de sorulması üzerine “Bu sıralar bu konu gündemde ama birileri büyük takımlara hizmet ediyorlar. Bu tip olaylarda ekonomisi büyük takımlar hep kazanıyor, küçükler kaybediyor. Basında bundan nemalanmaya çalışanlar var. Bu olayın olup olmadığını Bülent hocaya sordum. Bir üniversitedeki panelde Sivasspor şampiyonlar ligine giderse, Avrupa’da ne yapar fark yemez mi diye bir öğrenci alaycı bir soru soruyar. Bunun üzerine Bülent Uygun’da bu cevabı veriyor. Bu açıklamasında takımları kesinlikle küçümsemiyor aksine geçmişte yaşanan gerçekleri vurguluyor. Maalesef geçtiğimiz yıllarda Şampiyonlar liginde mücadele eden gruplarda puan alamayan, elenen farklı skorlarla maç kaybeden takımlar oldu. Sivasspor Şampiyonlar Ligi’ne gitmek gibi bir onuru yaşarsa, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Ne yapalım yani gitmeye hak kazanırsak gitmeyelim mi Şampiyonlar Ligine? Yedide, Sekizde, dokuzda yiyebiliriz ama yavaş yavaş Avrupa’da da mücadele etmesini öğreneceğiz.Türkiye her yıl şampiyonlar Ligine takım gönderiyor. Hiç şampiyon olamadık, fark yiyip dönen takımlarda oldu. Bizde gidersek elimizden geleni yapacağız. Bunun gündeme getirilme nedenini anlıyorum ama saygı göstermiyoruz.” şeklinde konuştu.

FEDERASYONUN ARKASINDAYIZ
Hakemlerin performanslarının eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine Odyakmaz sözlerine şöyle devam etti, “Bülent Uygun bir marka oldu. Bülent hocanın hakemler konusunda zaman zaman çıkışları oldu. Bu saten sonra Bülent hocanın söyleyecekleri kendisini bağlar. Tabi ki açıklamaları Sivasspor camiasını bağlar ama şunun bilinmesini isterim Bülent Uygun sözleri kendi fikirleridir. Hakemler için istediğini söyler biz onun fikirlerine bu konuda karışmayız. Biz sezon başında ve kulüpler birliğinde alınmış kararların arkasındayız. Federasyonun arkasındayız. Diğer kulüpler bu karardan vazgeçmeleri onların sorunları. Kulüpler Birliğinde hakemlere destek verip sonrasında vazgeçenlerin düşüncelerini, Sivasspor tarz olarak kabul etmez. Evet hakemlerin performansını beğenmiyoruz, ciddi yanlışlar yapılıyor bizde bunun farkındayız. Ama hakemlere iyi bir çalışma ortamı sağlamak bizim görevimiz. Bizim lehimize karalar verildi, aleyhimizi de verildi. Bizim lehimize fazla verildiği de iddia ediliyor ama işin aslı öyle değil. Hakemlerin yanlış kararları her kulübe bazen kazandırıyor, bazen de kaybettiriyor. Özetle denge var. Hakemleri baskı altına alma çabası da var. Federasyona güvenimiz devam ediyoruz Destek olmak bizim görevimiz. Destek olmamak ortamı iyice gerer.”

ŞAMPİYON OLMASAK BİLE BÜYÜK İŞLER BAŞARDIK
Şampiyonluk yolunda bir puan önde olmalarının avantaj olduğunu kaydeden Sivasspor başkanı, “Sivasspor şampiyon olamayacak belki ama bu başardıkları bile çok önemli. 10 yıl önce üçüncü ligde Sivasspor’u takip eden bir Sivaslı olarak, birisi şampiyonluk maçları oynayacak deselerdi gülerdim herhalde.” dedi.

SİVASSPOR’UN SÜPER LİGE ÇIKTIĞI YIL EN MUTLU YILIMDI
Sivasspor’un Süper Lig’e çıkma şerefini yaşadığını vurgulayan Mecnun Odyakmaz, “Sivas’da ‘Sivasspor Süper Lig’e çıksın ölelim’ diyen arkadaşlarımız vardı. En mutlu olduğum gün Sivasspor’un Süper Lig’e çıktığı yıldı. O şerefi yaşadım. Ama her geçen gün büyük sevinçler yaşıyorum. En üzüldüğüm olaysa geçen yıl şampiyonluk yarışında Galatasaray’a kendi evimizde 5-3 yenildiğimiz maç oldu. Ama belki ilerleyen günlerde daha çok üzüleceğim günler olacak.” dedi.

HER KADIKÖYLÜ GİBİ FENERBAHÇELİYDİM
Fenerbahçe ile olan ilişkiniz nedir? sorusuna Odyakmaz şu cevabı verdi, “Öncelikle Kadıköylü’yüm. Sivas’ta doğdum ama bir yaşımdan beri Kadıköy’deyim. Her Kadıköylü gibi de Fenerbahçeli oldum. Taraftarlıktan gelerek, Fenerbahçe’de tanınan bir kişi oldum. Futbolun içinde bir isim, bir Fenerbahçeli olarak ve federasyonla iyi ilişkileri olan biriydim. Dönemin Sivas Belediye Başkanı ve Sivasspor Başkanı Osman Seçilmiş’den Sivasspor için teklif alıp kabul edince benim için ne Fenerbahçe ne de başka bir kulüp beni ilgilendiriyor. Özellikle başkan olduktan sonra. Sivasspor’un onuru, haysiyeti ve şerefi bana emanet edildikten sonra gözüm ne Fenerbahçe’de ne de başka bir yerde. Tek derdim Sivasspor’un başarılı olması.”

FENERBAHÇE’Yİ YENDİĞİMİZDE SİVASSPORLU, YENİLDİĞİMİZDE FENERBAHÇELİ'YİM
Son Fenerbahçe maçlarından sonra sizin Fenerbahçe ile ilişkiniz zaman zaman gündeme getirildi?” sorusu üzerine Sivasspor başkanı şu ifadeleri kullandı, “Ne yapacağım? Fenerbahçeli bir başkan olduğumu düşünün. İnip soyunma odasına ‘ben Fenerbahçeliyim, bütün hayalim Fenerbahçe’nin Sivasspor’u yenmesi mi’ diyeceğim. Ya da Chealse geldi yenildi gitti, başka takımlar geldi yenilip gittiler onların başkanları da mı Fenerbahçeliydi? Sivas’ta Fenerbahçe’yi yendiğimizde Sivassporlu, İstanbul’da yenildiğimizde Fenerbahçeli miydim? Sık sık karakter değiştiren bir insana mı teslim ettiler Sivasspor’u sizce? Bunlar çok terbiyesizce düşünceler. Herkes kendinden bilir. Kör köre demiş ki dolmaları çift çift götürme, diğeri demiş ki nerden biliyorsun çift çift götürdüğümü, kendimden biliyorum demiş. Demek ki bu düşüncede olan insanlara böyle bir onur, şeref teslim edilse söylediklerini yaparlar.

Fenerbahçe ile oynayacakları kupanın rövanş maçına da değinen Odyakmaz, “Kupa’da 22 Nisan’da Fenerbahçe ile Sivas’ta çok önemli bir maça çıkacağız. 2-0 yada daha farklı galibiyet alırsak eğer kupada finale çıkacağız. İnşallah finale çıkıp, 23 Nisan’da bu düşünceye sahip olanları utandırmak en büyük hedefim.” şeklinde konuştu.
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda SenSetik'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: MECNUN BAŞKAN'IN SON DEMECİ !!!
Alt 18.03.2009, 14:02   #2
davulcu
Usta Yiğido

davulcu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

734 Mesajına 1.083 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 817 davulcu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: MECNUN BAŞKAN'IN SON DEMECİ !!!

inşallah kazanıcaz bu maçı başkanım bizim sizlere güvenimiz sonsuz
Alt 18.03.2009, 14:05   #3
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1029 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: MECNUN BAŞKAN RADYOSPORDA

ağzına sağlık başkanım........ben bunları yazmaktan usandım forumda valla...
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: MECNUN BAŞKAN RADYOSPORDA
Alt 18.03.2009, 14:24   #4
Del Piero
Usta Yiğido

Del Piero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

545 Mesajına 955 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 943 Del Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz sein

yüreğine sağlı kbaşkanım.......

Sivasspor’un onuru, haysiyeti ve şerefi bana emanet edildikten sonra gözüm ne Fenerbahçe’de ne de başka bir yerde. Tek derdim Sivasspor’un başarılı olması.”

bundan sonra konuşurken bunları aklınıza getirin eyy gese ve bejeke vee tese yalamaları
Alt 18.03.2009, 14:50   #5
esentepeli58
Tecrübeli Yiğido

esentepeli58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

108 Mesajına 146 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 627 esentepeli58 FAZLA SÖZE GEREK YOKesentepeli58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

efsane başkan mecnun ................
esentepeli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
baŞkan, baŞkanin, demecİ, mecnun, radyosporda