Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Biz KAÇ kişiyiz ?
Alt 24.03.2012, 02:03   #1
velibircan
Usta Yiğido

velibircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

501 Mesajına 1.274 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 806 velibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblick
Standart Biz KAÇ kişiyiz ?

Hep merak eder dururum senelerdir.Biz Gerçekten kaç kişiyiz ? İster Sivas için sorduğumu farzedin isterse de Sivasspor taraftarı olarak.Hayır biz 5 6 milyonuz diye hep caka atar dururuz ya hani herkese acaba Sivas yada Sivasspor için bir iş yapılacağında kaç kişi o taşın altına elini sokar ki ?

Mesela Diyelim Sivaslıların kalesi olan İstanbul.
Rivayete göre bir kaç milyon sivaslının ikametinde olan İstanbulda Kaç tane Belediye başkanımız var ? Birde merak ediyorum karadenizli kaçtane belediye başkanı var...İstanbul da yıllardır söylenir durur En fazla Söz sahibi Sivaslılardır diye ama ne hikmettir ki bir kaç tane başkan haricinde sesimizi çıkaramayız.80 vilayetin adamı gelir Sivas' ı karalar Sivas' ı paralar ama kalkıp 3 5 tane Sivil toplum kuruluşumuz hayır efendim Sivas böyle bir yer değildir diyemez.

Oysa 2. lig de ne kadar güzeldi.Sivassporumuz tarihinde ilk kez 1. ligi zorladığında Önce İnönü dar gelir Sonra Samiyen dar gelirdi Yetmez Saraçoğluna giderdi YİĞİDOLAR ama 55 bin kişilik stadda yetmezdi Doğru Olimpiyata..Peki ya şimdi ? Merak ediyorum ben arkadaşım Gerek Bu sitede Gerekse Sosyal paylaşım sitelerinde SİVASSPORLU geçinen arkadasım 10 20 lira verip yarım saat ötedeki takımını desteklemeye niye gitmez ? Bu takımın illa Küme düşmesi mi gerekiyor Bu takımın illa ilk 2 demi olması gerekiyor ki bin ikibin kişilik kontenjanımız dolsun..Dolsun ki vay be " Sivaslı gerçekten tek takım tutuyormuş " desin maçı izleyen elalem.

Elin adamı Bursadan Olimpiyata çıkarma yapar 30 bin kişi bursadan Akın eder.Ama benim Sivaslım bir semtten diğer semte geçemez 5 bini bulamaz..Hadi olimpiyata can kurban.Ben senelerdir 3 küçük takım deplasmanlarında deplasman tribünün dolduğunu göremedim...Bu ayıp bize yeter de artar bırakalım kupayı alıcaz koparıcaz laflarını.Kaç taneniz gidecek olası bir İstanbuldaki bursaspor Maçına ? Kaç tane Facebook fatihi Gidip takımını destekleyecek...

Hani Senelerdir kendimize trabzonu rakip görüyoruz ya..Bırakın erkeklerini Adamların Kadınları inönü de deplasman tarafını doldurdu arkadaşım ya biz inönüde deplasman tarafını kac kere doldurduk ? 20 30 lira vericek 5 bin Sivaslı yokmudur Koca istanbuldaki Sivaslı abilerimde...

Gelelim Manisaspor maçına.
Günlerdir Gerek facebookta Gerekse de sivasspor.comda merakla beklıyorum İzmirdeki yiğidolar acaba kaç tane otobüs kaldırıcak diye.Bu yazıyı da yazmamın sebebi direk bu konudur.Bakıyorum ki 120 binlik facebook sayfamızda 3 4 tane Koca Sivasspor.comda 6 7 kişi çıkıyor.
Bu yüzden Gurur Duyuyorum Ben Sivassporlu olan Klavye taraftarlarımızdan.

5 senedir bu şehire verilen stadyum sözünü açamıyorum bile farkındamısınız bilmem.Fırsat kalmıyor Ya yalakalardan ya da banane canım diyen vurdumduymaz yiğidolarımdan.Aynı düzeyde bir kandırma olayını başka bir şehirde yapıldığında ise ne gibi bir tepkinin ortaya konacağından da adım gibi eminim..

Basınımıza da laf etmek istemiyorum Hürdoğan haricinde bir tane Sivassporun haklarını savunan adam akıllı kimseyi göremiyorum.

Daha söyleyecek o kadar çok şeyim de var ama neyse nede olsa 3 5 sayfadan sonra bu konununda tozlu raflardaki yerini alacağından , Yine eski düzene döneceğiz , Elinde fb Gs bjk atkısıyla Bende Sivassporluyum nidaları atan onbinlerimiz devam edecek , Hocasına topçusuna bir yanlış hareket yaptı diye küfür edeceğiz ama gidip 5 liralik bileti 10 lıralık atkımızı almıycaz , olurda 3 kücükleri yenersek hepimiz Sivassporlu olucaz ama ertesi hafta bir yenilgide ilk başta biz küfür edicez vs vs vs

Fazla değil Az ama Öz olalım bize inanın yeticek.Sivasta 17 bin SAĞLAM Sivassporlu İstanbulda 20 30 bin Ankara da İzmir de 5 bin Sadece Sivasspor Sevdalısı olsa inanın bana ilerleyen dönemlerde şampiyonluk kelimeleri tekrar gelir dilimizin uçlarına.Biz değilde elin Bursasporu oluyorsa en büyük nedeni taraftarıdır.

Unutmayın biz Antep e şampiyonluk maçııza 5 otobüs zor gittik.O sene Kocaelispor süperlig final maçı için izmire 350 otobüs gitti.

vel hasıl kelam : biz değil 6 milyon 26 36 milyonda olsak diğerlerinin taraftarına hep imreniceğiz ama onlar gibi olmak için çaba sarf etmiyeceğiz.

Emre yıldırım
Cevap: Biz KAÇ kişiyiz ?
Alt 24.03.2012, 07:43   #2
izmirliyigido
Gast

Standart Cevap: Biz KAÇ kişiyiz ?

Gerçekleri yazarak biz ancak kendimizi soğutuyoruz !. Ya da tam tersine daha çok kızıp, daha çok üzülüyoruz. Bizimki hep lafta taraftarlık.

Biz İzmir'de dernek, grup falan kurmadık. Sadece SİVASSPOR SEVDALILARI olarak bir araya gelip kendimize "İzmirli Yiğidolar" dedik ve 2004'ten beri de tam 8 yıldırda azala azala devam ediyoruz. Aramızda, doktor, subay, bankacı, mühendisler, televizyoncular, işletmeciler, üniversite öğrencileri vardı. Okulu bitirenler, tayini çıkan memur kesimi hep gitti geriye çok az kişi kaldık. Ama yüreğimiz hep büyük kaldı, SEVDAMIZ hep büyük kaldı. Biz yine her yere gidiyoruz. Yine gideceğiz.

Bunu duyanlar abi bizde gelelim, nasıl geleceğiz, nereden binelim diyorlar, herşeyi ayarlıyoruz, çoğu öğrenci, genç, belki baba parasıyla geçinen gençlik bir faydamız olsun diye herşeyi ayarlıyoruz, 25-26 kişi isim yazdırıyor gelen sadece 11-12 kişi.

Biz gerçekten adam olamayız. Biz gerçekten iyi gün adamıyız. Senin dediğin gibi ne zaman 3 SEMT TAKIMINI yeneriz o zaman havaya giriyoruz, gaza geliyoruz, atıyoruz, tutuyoruz. Maç günü söylediklerimizi yutuyoruz.

7 milyon sivaslı var diyoruz ama gerçek taraftar, ölümüne her yerde arkasında yer alacak İDDİA EDİYORUM, 2.000 KİŞİYİ GEÇMEZ. Elin adamı her yere 20-30 otobüsle gidiyor, biz 1 tane midibüsü zor dolduruyoruz.

Haaa !.... Bunda yönetimin de acayip ilgisizliği, frenlemesi var. Taraftar doğru dürüst bir ürün almıyor, onu özendirmek için bir çalışma yok. Adamlar bir maçta 2-1 galip geliyor HATIRA FORMASI yaptırıyor 200 bin satıyor, biz lisanslı formamızı bulamıyoruz. O da Sivas'tan almak lazım, ha deyince gelinmiyor. Bana al gönder diyeceğimiz kimse yok. Önemli maçlara yönetim yemin etmiş hiçbir şekilde sözlü bile olsa taraftara destek vermiyor (Burada sayın TAŞSETEN'i ayrı tutuyorum, o hiç olmazsa FACEBOOKTA bizlerle iletişim içinde).

Sosyal Toplum Kuruluşları, zengin esnaf, valilik, belediye birer otobüs ayarlasa neleri eksilir? Ne kaybederler. Bizim gençlik belli. Hepside maddi imkanı kısıtlı ve zorda olan kişiler. En azından bir yol paraları halolsa gerisini zaten gençler kendisi hallediyor.

Yaaaaahh !!!..... Neyse boşver. Bildiğimiz konuları niye konuşturuyorsun ki Emre kardeşim? Tekrar tekrar üzmek için mi?

.
Yukarıdaki Mesaj için 9 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.03.2012, 22:54   #3
velibircan
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 806 velibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblickvelibircan ist ein wunderbarer Anblick

Lafa gelince herkes Sivaslı Ama iş icraate gelince 3 5 kişi zor çıkıyor.Buda bizim ayıbımız abi
Alt 24.03.2012, 23:38   #4
engin2609
Tecrübeli Yiğido

engin2609 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

220 Mesajına 364 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 engin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz sein

İstanbulda Ne kadar SİVASLI oldugu Onmli deil benim için ne kadar SİVASSPOR'LU oldugu onemli buda çokkkk az bir kısım.

adam gelip ne diyor ben gsliyim ama 2. takımım sivasspor
nasıl bir zihniyetttir ben o zaman gsliyim 2. takımım fb tutuyim olur mu bu boyle ya ...

izmirliyigido tam ayagını basmışş

Haaa !.... Bunda yönetimin de acayip ilgisizliği, frenlemesi var. Taraftar doğru dürüst bir ürün almıyor, onu özendirmek için bir çalışma yok. Adamlar bir maçta 2-1 galip geliyor HATIRA FORMASI yaptırıyor 200 bin satıyor, biz lisanslı formamızı bulamıyoruz. O da Sivas'tan almak lazım, ha deyince gelinmiyor. Bana al gönder diyeceğimiz kimse yok

valla hiç kimse bakmıyor bu işlere bi bileklik olsun forma olsun battaniye olsun t-shırt olsun şapka polar vs vs.. hiç mi bunlara bakılmaz yani birr online satıs yeri kururmaz. yazık...
engin2609 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda engin2609'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.03.2012, 23:42   #5
poolat58
Usta Yiğido

poolat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

952 Mesajına 2.168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 726 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok

hay ağzına sağlık kardeşim ben her hafta kayseriden maça gelirken adamlar hava soğuk diye maça gitmiyor. bu sene -22 de ki gayserispor maçı en zorlandığımız maçtı belki ayaklarımızı hissetmeyecek kadar üşüdük ama yine de sevdamızı gayseri karşısında yalnız bırakmadık. taraftara gelince bizim tarfatarımız yok sadce bir kaç bin sempatizanımız var tarftar dediğin stadta oturup olanı biteni izlemez. millet neler yapıyor kabunuzdan çıkında görün artık birşeyleri.
poolat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.03.2012, 00:15   #6
KaanK
Tecrübeli Yiğido

427 Mesajına 859 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 675 KaanK COK SEVILEN BIR KISIKaanK COK SEVILEN BIR KISIKaanK COK SEVILEN BIR KISIKaanK COK SEVILEN BIR KISI

Çok üzülerek söylüyorum ne yazık ki Sivasspor taraftarının büyük çoğunluğu başarı odaklı..2009daki gibi ya da 2.ligdeki gibi bir başarı gelse emin olun yine o statlar dar gelir ama başarısızlıklar gelince oran da düşüyor acı gerçek...
KaanK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.03.2012, 01:02   #7
serkan_ozcan58
Yiğido

serkan_ozcan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

157 Mesajına 222 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 serkan_ozcan58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

tutkunun olmadığı bir taraftar mı seyirci demek lazım bir takımız bu kadar duyarsızlık olmaz bizim takımın yerinde olmak istiyen nice kulupler var neler verecek.yönetimimizin güzel çalışmaları var borçsuz ve mutlu kulup ama taraftar mutlu değil resmi sitemiz güncel bile değil kopyala yapıştır erhan güven abimiz ayrıldığından beri ilgi yok yönetimde teşvik yok sende bir tır al gittiğin heryerde standını kur bak kulup nasıl kalkanıyor internetten satış biliyorum kolay değil bu işler ama zor da değil bu teknoloji dünyasında.deplasmana otobüs yönetim tarafından karşılanmalı orda futbolcularımızın arkasında taraftarını görürse daha iyi performans sergiliyor takipçisi olmalı yönetim bu konularla duy artık sesımizi YÖNETİM ve ASIL SİVASSPORLULAR...
serkan_ozcan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.04.2012, 16:05   #8
velibircan
Usta Yiğido

Alıntı:
velibircan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Mesela Diyelim Sivaslıların kalesi olan İstanbul.
Rivayete göre bir kaç milyon sivaslının ikametinde olan İstanbulda Kaç tane Belediye başkanımız var ? Birde merak ediyorum karadenizli kaçtane belediye başkanı var...İstanbul da yıllardır söylenir durur En fazla Söz sahibi Sivaslılardır diye ama ne hikmettir ki bir kaç tane başkan haricinde sesimizi çıkaramayız.80 vilayetin adamı gelir Sivas' ı karalar Sivas' ı paralar ama kalkıp 3 5 tane Sivil toplum kuruluşumuz hayır efendim Sivas böyle bir yer değildir diyemez.

Oysa 2. lig de ne kadar güzeldi.Sivassporumuz tarihinde ilk kez 1. ligi zorladığında Önce İnönü dar gelir Sonra Samiyen dar gelirdi Yetmez Saraçoğluna giderdi YİĞİDOLAR ama 55 bin kişilik stadda yetmezdi Doğru Olimpiyata..Peki ya şimdi ? Merak ediyorum ben arkadaşım Gerek Bu sitede Gerekse Sosyal paylaşım sitelerinde SİVASSPORLU geçinen arkadasım 10 20 lira verip yarım saat ötedeki takımını desteklemeye niye gitmez ? Bu takımın illa Küme düşmesi mi gerekiyor Bu takımın illa ilk 2 demi olması gerekiyor ki bin ikibin kişilik kontenjanımız dolsun..Dolsun ki vay be " Sivaslı gerçekten tek takım tutuyormuş " desin maçı izleyen elalem.

Elin adamı Bursadan Olimpiyata çıkarma yapar 30 bin kişi bursadan Akın eder.Ama benim Sivaslım bir semtten diğer semte geçemez 5 bini bulamaz..Hadi olimpiyata can kurban.Ben senelerdir 3 küçük takım deplasmanlarında deplasman tribünün dolduğunu göremedim...Bu ayıp bize yeter de artar bırakalım kupayı alıcaz koparıcaz laflarını.Kaç taneniz gidecek olası bir İstanbuldaki bursaspor Maçına ? Kaç tane Facebook fatihi Gidip takımını destekleyecek...

Hani Senelerdir kendimize trabzonu rakip görüyoruz ya..Bırakın erkeklerini Adamların Kadınları inönü de deplasman tarafını doldurdu arkadaşım ya biz inönüde deplasman tarafını kac kere doldurduk ? 20 30 lira vericek 5 bin Sivaslı yokmudur Koca istanbuldaki Sivaslı abilerimde...

Emre yıldırım

yazının bu bölümünü hatırlatıyım dedim
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı velibircan'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.04.2012, 17:14   #9
dogan5880
YASAKLI ÜYE

dogan5880 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

191 Mesajına 269 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 dogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOKdogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOK

bızden bısey olmaz ts istanbulda oynadı maçlarda admlar en az 30 bın yapyor bızım nufusumun .3.....de bırı kadar bıle nufusları yok ama mıllıyetcı adamlar yanı bızden hıç bışey olmaz
dogan5880 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.04.2012, 17:24   #10
dogan5880
YASAKLI ÜYE

dogan5880 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

191 Mesajına 269 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 dogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOKdogan5880 FAZLA SÖZE GEREK YOK

81 tane ıl var .400 tane profosyenel takım var ..ne kadar sanslıyız kı sıvaslıyız ve turkıye genelınde ekonomısı en kotu .ıllerın basındayız ve ekonomısı çok ıyı olan sehırlerın takımları amatorlerde surunurken bız ne hayeller pesındeyız bu hayaller pesınde kosanlarda çok ama çok az keske çok olsak
dogan5880 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı dogan5880'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
biz, kaç, kişiyiz