Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Tribün Ruhu !
Alt 26.10.2013, 19:47   #21
ELLİSEKİZ
Yiğido

132 Mesajına 257 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 445 ELLİSEKİZ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Tribün Ruhu !

Takım, hoca ve başkan üçlüsü çok güzel ama maalesef taraftar diyemeyeceğim SEYİRCİYİZ halen .Taraftarsız oynuyor bu takım...!

2.yarıda 1-0 öndeyiz maraton B deyim mümkün mertebe ayakta izleyen biriyim (birazda gıcıklık olsun diye yoksa kuluçkadakiler kalkmıyor) arkadan biri aynen şöyle ''gardaş oturele''.YA RİCA EDİYORUM LÜTFEN.DESTEK OLMAK İÇİN GELİN STADA.MAÇ İZLEMEYE GELMEYİN.Maçı TV den de izlersiniz.
ELLİSEKİZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.2013, 02:23   #22
yeniceri_can
Usta Yiğido

yeniceri_can - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

265 Mesajına 556 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 729 yeniceri_can FAZLA SÖZE GEREK YOKyeniceri_can FAZLA SÖZE GEREK YOK

hani Hande Yener'in son günlerde moda bi şarkısı var , içinde aynen şu cümle geçiyor ''yaşanmadan bilinmiyor ama akıl verenler çok''..

Öncelikle şunu söyleyim 9-10 yaşlarından beri tribünlerin içindeyim.10 yılı aştı..her şeyi gördüm , her şeyi biliyorum , herkesi iyi anlıyorum..
Tribün ruhu demişken başta şunu söyleyim ikinci ligde salı , çarşamba gününden sonra maç bileti bulunmayan günleride gördüm , biliyorum..takımın 1000-2000 kişiye oynadığı dönemleride gördüm biliyorum..şu anda takımımızın kemikleşmiş 5-6000 dolaylarında yaz , kış , yağmur , çamur demeden maça gelen bir kitlesi var..
tribün gruplarına gelecek olursak yukarıda arkadaşın birinin dediği o ''tırt'' insaların %95'i öğrenci..%95'inin maddi gücü belli..yapabildikleri belli , yapabilecekleri belli..şehrimizin ekonomik düzeyi belli.çoğu , işçi memur çocuğu..şehirde maddi olarak belirli bir düzeyin üzerine çıkmış kesimin maçla pek işi olmuyor.bu arkadaşları eleştirirken birazcık düşünce , birazcık vicdanı göz önüne koymak gerekir diye düşünüyorum..ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar , yapacaklardırda..onlara ''tırt'' gözü ile bakmak yerine bir akşam sakin kafa ile kendinizi onların yerine koyabilirsiniz..destek olmak , yardımcı olmak i,çin neler yapabilirsiniz onu düşünebilirsiniz..onların çoğunun yaşı 20 dememişken onları sürekli eleştirerek şevkini kırmak yerine destekleyerek , onlardan sonra gelecek olan kuşağın önünüde açabilirsiniz..biz bunun eksikliğini çok çektik..tribünleri koşturan kardeşlerimin çekmemesi dileğiyle..
Alt 27.10.2013, 06:39   #23
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

alemdarlar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

369 Mesajına 799 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 733 alemdarlar Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
Sivasli010 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
ama bence iyi bir amigo lazim tum taraftarlari kaldirmalilar
Öncü dediklerimiz yıllardır çevresine baktılar. Tüm taraftarlara Yeniçeriler, Yiğido gençlik adı altında toplanın denilmemeliydi. Bizim lakabımız Yiğidolar. İsim belli. Bana Yeniçeri Alemdar mı veya genç Alemdar mı denilmesini istiyorsunuz. Bir gün YÇ, birgün YG üzerine duruşumuz yanlışmış. YİĞİDOLAR pankartını açacaksın ya ALLAH diyeceksin.

Alıntı:
sıvaslıgenç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bence en önemlisi iyi bir amigo ve çevresinde toplayacagı sağlam gençler ama o gençlerde tribün kültürünü gerçekten bilmelilerdir. Tribincü olmak sadece hakeme futbolcuya koro halinde küfür etmek değildir kendimizie has beste ve marşlarla bunu desteklememiz lazım.Yönetim gercekten bu konuda fedakar 5 tlye bilet bulmak imkansız tribün grupları tek yerde birleşip tek ses olup 90 dk boyunca takımın itici gücü olması lazım.
5 TL.

Alıntı:
furkancfc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bunlar bir anda olacak şeyler değil. Bir bjk,bir gs,bir fb kaç yıllık takımlar ? Onlarda bir anda ateşli taraftarları olmadı. Zaman lazım bunlara..
Kendi 10 yıl. Abileride 15 yıl. Elde var SIFIR. YENİÇERİLERİ bırakma nedenim since 1995 yazmaları bu tırtların. 1992 de kuruluş açıklaması yapıldığını biliyorum. Ama şekil a hava basılıyor yine. Ne ilginçtir YÇ kurulurken 3 tanede Sakaryalı vardı. Hava gazı yapma Can Tarihini karıştıranlar size abilik yapmış. Bana kızma. Biz bırakırken 1992 de kurulduk bayrak sizlerde dediğimizi biliyoruz. Tırtsın tırt evladım. Yeniçeriler döndü, Efsane Yeniçeriler geri geldi diye diye, sonrada faaliyet durdura durdura milletin toplanma arzusunu kırdınız. Bu durumda Yiğido Gençliği etkiledi. Yani onlarda yıl 2020 olur 200-300 kişiyle yola devam ederler. YİĞİDOLAR adı altında toplan. Senin adın Yiğido. Yaşlı, Genç ekleri olmasın.

Alıntı:
burak58as553 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
20-25 senelik 1.lig geçmişimiz olsaydı çok daha iyi durumda olabilirdik bence.

Mesela Göztepe,Karşıyaka,Sakarya,Koca eli,Adana Demir verilebilecek en iyi örnekler.
2020 yılında gruplarımızın sayısı 500 kişiyi geçmeyecek. İddaaya giren var mı?
Çılgınlar 58 Grubu çalışmalarını durdurduğunda 21 yaşındaydı. Ve 750 kişilik demirbaş eleman vardı. 21 yıllık bir gruptan bahsediyoruz. Devamında Yiğido Gençlik kuruldu. Yiğido Gençlik 2017 de 10. yılını kutlayacak. Sayısı 750 yi geçmez. Bana kızıyor adama bak. 10 yıllığım diyor. Üste çıkmaya çalışıyor. Grup Gardaşlar kurulduğunda ilk maçı için koşa koşa gidiyorum ve tribünde karar veriliyor ikinci maçını görmeden faaliyetlerini durduruyorlar. O zaman Çılgınlar ve 1967 lilerin sayısı kadar ilk maçlarında. Çalışmak çalışmak çalışmak. Boş konuşmamak. Bir haftalık grup şuan sayı olarak sizden önde. Tırt seni. DOST ACI SÖYLER. Bana ne kızıyorsun gardaş. Tık yok sizde.

Alıntı:
KIZILCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu konu cok kez gundeme geldi.değişen birsey olmadi,olmayacak.
Benden 1,5 yaş büyükmüsün. Elini öpebilirmiyim gardaş. Bravo katılıyorum.
-
Bu işi biz yaparız. Yönetim bizden korkuyor. Sizden değil TIRT kardeş.

Alıntı:
myway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
sivas'ta tribünün gelişmesi için sivasa deniz getirilmeli
Yorumlar kendini aştı. Sivasa uzaylıların gelmesi lazım.
Yani burda bana bişey demiyorlar demeyin.

Alıntı:
nostalgiaplatz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kimse kusura bakmasın ama Gerçekten Sivas'ta tribün kültürü denen birşey yok.

Bunlara birkaç örnek vereyim ;

-Takım galip yada mağlup durumdayken takımı desteklemeyi bırakıp misafir takımına çocukca küfürler etmek,

-Futbolcu çağırırken "gel gel gelmeyen .pne" diye bağırmak,

-Meydandan maça giderken ağıza alınmayacak küfürlerin edilmesi,

-Mağlup durumdayken bütün stadyumun susması, ne olacakca olsun artık bitsinde gidelim bekleyişi,
Allah aşkına bunlar nedir ya.
1 saatlik çalışmamızı durduran üstdüzey kişiler oldu. Rica ettiler kırmadık. Şuanki durumu malum kişiler istiyor zaten. İlk yazımı okurmusunuz. Tırtlar değil deliler adamı korkutur. 50.yıl kutlamalarımız başlayacak ilerleyen yıllarda. Kalite denilen birşey yok tribünlerde. Bu konuda son yorumumdu.
Alt 27.10.2013, 09:34   #24
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1424 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Futbol takımının aldığı sonuçlar ne olursa olsun, tribünun hem ruhunun hemde ateşinin sönmemesi gerekir. Yaş olarak 3. ligleri 2. ligleri yaşadığımız senelerde o ruhu yaşatmaya çalışırdık. Heyecanla hafta sonlarını bekler gerek deplasmanlarda gerek içeride yapacağımız tezahüratları ve organizasyonları toplanır çalışmasını yapardık. Bir heyecan kaplardı bizleri. Kıpır kıpırdık. Şimdi tribün kapasitemiz büyüdü, dahada büyüyecek. Lakin sıkıntımız ses akustiğimizin olmayışı. Aslında belli guruplarımızın sesleri tezahüratları geliyor. Ama o dizaynın olmayışı sebebi ile sesler cılız geliyor. İstanbulda Galatasaray maçında tezahürat yaptığımızda o 40-50 kişilik guruptan muazzam ses akustiği sağlamıştık. Demekki Stadın da genel yapısı buna müsaade etmeli. Şimdiki gençlerimiz de çok iyiler. Kemik kadromuzu her maçta sağlayabiliyoruz. ama aralarında bir kırılmışlık ve küslük mevcut. Demekki globalleşen futbolun içine taraftarda girmiş durumda. Sebebi araştırılmalı tabiiki. Yinede 3-4 bin kişilik tezahürat eden bir kadromuz sabit... Karabükde bu sayı yaklaşık 1000 kişi Kayseride yine aynı. Ama ses olarak muazzam görünüyor. Yeni stadımızda bu durumu bizde yakalayacağız inşallah.
Özet olarak tribün ruhunun geri gelmesi takımımızın başarıları ile endekslenmiş görünüyor. Ama yeterlimi, tabiiki değil. Ama olacak inşallah.

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda adres58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 27.10.2013, 11:00   #25
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 851 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
alemdarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Öncü dediklerimiz yıllardır çevresine baktılar. Tüm taraftarlara Yeniçeriler, Yiğido gençlik adı altında toplanın denilmemeliydi. Bizim lakabımız Yiğidolar. İsim belli. Bana Yeniçeri Alemdar mı veya genç Alemdar mı denilmesini istiyorsunuz. Bir gün YÇ, birgün YG üzerine duruşumuz yanlışmış. YİĞİDOLAR pankartını açacaksın ya ALLAH diyeceksin.

5 TL.

Kendi 10 yıl. Abileride 15 yıl. Elde var SIFIR. YENİÇERİLERİ bırakma nedenim since 1995 yazmaları bu tırtların. 1992 de kuruluş açıklaması yapıldığını biliyorum. Ama şekil a hava basılıyor yine. Ne ilginçtir YÇ kurulurken 3 tanede Sakaryalı vardı. Hava gazı yapma Can Tarihini karıştıranlar size abilik yapmış. Bana kızma. Biz bırakırken 1992 de kurulduk bayrak sizlerde dediğimizi biliyoruz. Tırtsın tırt evladım. Yeniçeriler döndü, Efsane Yeniçeriler geri geldi diye diye, sonrada faaliyet durdura durdura milletin toplanma arzusunu kırdınız. Bu durumda Yiğido Gençliği etkiledi. Yani onlarda yıl 2020 olur 200-300 kişiyle yola devam ederler. YİĞİDOLAR adı altında toplan. Senin adın Yiğido. Yaşlı, Genç ekleri olmasın.

2020 yılında gruplarımızın sayısı 500 kişiyi geçmeyecek. İddaaya giren var mı?
Çılgınlar 58 Grubu çalışmalarını durdurduğunda 21 yaşındaydı. Ve 750 kişilik demirbaş eleman vardı. 21 yıllık bir gruptan bahsediyoruz. Devamında Yiğido Gençlik kuruldu. Yiğido Gençlik 2017 de 10. yılını kutlayacak. Sayısı 750 yi geçmez. Bana kızıyor adama bak. 10 yıllığım diyor. Üste çıkmaya çalışıyor. Grup Gardaşlar kurulduğunda ilk maçı için koşa koşa gidiyorum ve tribünde karar veriliyor ikinci maçını görmeden faaliyetlerini durduruyorlar. O zaman Çılgınlar ve 1967 lilerin sayısı kadar ilk maçlarında. Çalışmak çalışmak çalışmak. Boş konuşmamak. Bir haftalık grup şuan sayı olarak sizden önde. Tırt seni. DOST ACI SÖYLER. Bana ne kızıyorsun gardaş. Tık yok sizde.

Benden 1,5 yaş büyükmüsün. Elini öpebilirmiyim gardaş. Bravo katılıyorum.
-
Bu işi biz yaparız. Yönetim bizden korkuyor. Sizden değil TIRT kardeş.

Yorumlar kendini aştı. Sivasa uzaylıların gelmesi lazım.
Yani burda bana bişey demiyorlar demeyin.

1 saatlik çalışmamızı durduran üstdüzey kişiler oldu. Rica ettiler kırmadık. Şuanki durumu malum kişiler istiyor zaten. İlk yazımı okurmusunuz. Tırtlar değil deliler adamı korkutur. 50.yıl kutlamalarımız başlayacak ilerleyen yıllarda. Kalite denilen birşey yok tribünlerde. Bu konuda son yorumumdu.
yorumlarınızda haydar dümen tadını yakaladınız, tebrikler...
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.10.2013, 12:33   #26
58svs58
Usta Yiğido

58svs58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 711 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58svs58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

sivasın asıl taraftar grubu ÇILGINLAR 58 di ama ne olduysa birden kayboldu. çılgınlar var iken stad inlerdi. şimdi herkes kuluçkada oturuyor.. AAAAA ne güzel oldu sivassporun susmuş taraftarlarınada kuluçka 58 diyelim olmazmı
58svs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.10.2013, 08:49   #27
sıvaslıgenç
Tecrübeli Yiğido

sıvaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

239 Mesajına 404 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 652 sıvaslıgenç FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
nostalgiaplatz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kimse kusura bakmasın ama Gerçekten Sivas'ta tribün kültürü denen birşey yok.

Bunlara birkaç örnek vereyim ;

-Takım galip yada mağlup durumdayken takımı desteklemeyi bırakıp misafir takımına çocukca küfürler etmek,

-Futbolcu çağırırken "gel gel gelmeyen .pne" diye bağırmak,

-Meydandan maça giderken ağıza alınmayacak küfürlerin edilmesi,

-Mağlup durumdayken bütün stadyumun susması, ne olacakca olsun artık bitsinde gidelim bekleyişi,
Allah aşkına bunlar nedir ya.
Sonuna kadar katılıyorum tribün kapasitesini artırmak lazım yani tribün zihniyetini kökten değiştirmek lazım.Küfür olmadanda muazzam şeyler yapılabilir yeter ki istenilsin.
Bence yeni yeni statla birlikte tek grup altında toplanılıp tek tribünde birleşilip ( aynı yerde) ve gerçekten bu işten anlayan sağlam bir amigoyla işe sağlam bir şekilde yeniden 0 dan başlanılmalıdır.
1.000 kişi olsun ama bu işten gerçekten anlayan kişiler olsun , çekirdekçi tayfanın sözü değil bu işe layık olanların sözü geçsin tribünde.
sıvaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.10.2013, 14:18   #28
nostalgiaplatz
Acemi Yiğido

51 Mesajına 100 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 458 nostalgiaplatz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu arada yazmayı unutmuşum. Abdullah abide köşe yazısında belirtmiş saten.

-Erciyes maçında dakika 85 2-0 öndeyiz. Vleminckx kırmızı kart görüyor. Bu arada tribünlerden futbolcuya yabancı madde atılıyor, o maddede sahanın içine kadar geliyor. Hangi zihniyetle o maddeleri sahaya atarsın sen, saten 2-0 öndeyiz neyin peşindeler anlamış değilim. O maddelerden biri hakeme gelseyde ne olacak tı ?

Sivasspor yönetimi maddeyi atan veya atanları kamerayla tespit edip 6222 sayılı kanuna göre işlem yaptırsa sonuna kadar haklı.. Böylelerinin ne Sivasspor’da nede Türk futbolunda yeri var.
nostalgiaplatz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 28.10.2013, 18:26   #29
yeniceri_can
Usta Yiğido

yeniceri_can - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

265 Mesajına 556 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 729 yeniceri_can FAZLA SÖZE GEREK YOKyeniceri_can FAZLA SÖZE GEREK YOK

@alemdarlar amacın ebilmiyorum ama güldürmeyi başardın..

Etiketler
ruhu, tribün